Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 873 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#781 PostWysłany: 10 Maj 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Bo to nie problem wydać dużo więcej jak się po prostu na luzie lezie bez ograniczeń finansowych. Sam samochód na wekend nie jest tani, do niego paliwo i jak się go już ma to odwiedziny wielu miejsc turystycznych wiec dochodzą dodatkowe koszty. Jednak to prawda, ja też przestałem tak bardzo teraz patrzyć na ceny biletów samolotowych i polować koniecznie na takie za 39zł czy tańsze bo to nie ma sensu jak koszt tego to max 1-5% kosztu wycieczki, więc lepiej kupić za 100 ale w terminie innym gdzie będzie mieszkanie tańsze o 500 i inne rzeczy i wtedy koszt wyjazdu będzie budżetowy bo np. 2 tyś za 4 osobowa rodzinę a nie 5.

To długi i nierozwiązywalny temat, każdy ma inne wymagania i w związku z tym inne koszty ponosi i na inne go stać. Jeden musi miec booking z dobrymi opiniami i śniadaniem a drugi np airb i paczki z jedzeniem z too good wystarczają mu, trzeci znowu tylko hotele all inc. toleruje bo inaczej na wakacjach nie wypoczywa, a czwartemu wystarczy kawałek ławki i podsuszana z plecaka i ten ma rzeczywiście budżetowy wyjazd w ceniu biletu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#782 PostWysłany: 10 Maj 2022 09:57 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
garry, jeśli Twoje konto zostało przejęte przez przedstawicieli biura podróży, mrugnij trzy razy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#783 PostWysłany: 11 Maj 2022 14:25 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Stary koń po wielu latach podróżowania zrozumiał, że podróżowanie wcale nie jest ani tanie ani niedrogie tym bardziej przy krótkich wyjazdach gdzie dodajemy koszt biletów + hotel + auto + wyżywienie + inne wydatki na miejscu.

Plan jest taki, że uderzam bardziej w kierunki typu Gruzja, Albania, Czarnogóra :).... :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#784 PostWysłany: 11 Maj 2022 16:21 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @garry2012
Już samo to, jak wspomniałeś, iż szukasz hoteli na bookingu, skłania mnie do wniosku, że jednak lubisz w swoich wyjazdach przepłacać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#785 PostWysłany: 27 Maj 2022 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
j_a napisał(a):
Ciekawe czy wróci temat polskich Mig-21 dla UA.


Raczej nie - bo mamy ich tylko kilka stojących jako pomniki :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#786 PostWysłany: 07 Cze 2022 03:12 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
merlot55 napisał(a):
Jeśli ktoś lubi wino i podróżuje minimalistycznie wie jakim problemem jest otarcie butelki bez korkociągu. Dlatego zakupiłem na chińskim odpowiedniku naszego allegro składany korkociąg. Przetrwał on co najmniej 20 odpraw bezpieczeństwa w różnych krajach, ale jednak do czasu. Nasi stróże bezpieczeństwa na Chopina, prawdopodobnie, przeszli specjale przeszkolenie w wykrywaniu tego "niezwykle niebezpiecznego urządzenia" i zarekwirowali mi mój pierwszy egzemplarz, jak również kolejny, który miałem ze sobą w kolejnej podróży do świata wina. Rada dumnego operatora monitora na moje stwierdzenie, że będę miał problemy z otwarciem butelki: "Niech pan wepchnie korek" :(


Nie uczyli w harcerstwie, jak możesz otworzyć butelke wina bez korkociągu, np. przy pomocy zwykłego klucza ? :D
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 07 Cze 2022 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Cytuj:
Jak już tak kopiujesz z SF, podając te dwa terminy, to dodaj przynajmniej - tak jak oni - possibly more…

Cytuj:
A rozwinie ktoś skrót SF?

Science Fiction ;)
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Cze 2022 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#788 PostWysłany: 12 Cze 2022 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Gdyby to ode mnie zależalo, to wprowadziłbym obowiązek obejrzenia tego przed pierwszym włączeniem fona/pc, jako podstawowa wiedza wymagana do uruchomienia jakiegokolwiek urządzenia podłączanego do sieci i dopiero po teście egzaminacyjnym udostępnił możliwość korzystania z internetów 8-) Zaskakująco dobry materiał, jak na format kierowany do szerokiej publiki.

_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#789 PostWysłany: 12 Cze 2022 22:35 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Nie chcę ciągnąć dalej offtopu w wątku o DC
ted07 napisał(a):
Ja całkowicie wycofuje się z kart kredytowych, obecnie nie widzę sensu. Może kiedyś jak coś drgnie w tym systemie na lepsze, zobaczymy.

Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych? Mając 2 miesiące darmowego kredytu jesteś na dużo lepszej pozycji niż wszyscy którzy spłacają wysokooprocentowany kredyt hipoteczny bądź gotówkowy...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#790 PostWysłany: 12 Cze 2022 23:43 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
xyrxis napisał(a):

Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych?

Nie.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#791 PostWysłany: 13 Cze 2022 10:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
xyrxis napisał(a):
Nie chcę ciągnąć dalej offtopu w wątku o DC
Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych? Mając 2 miesiące darmowego kredytu jesteś na dużo lepszej pozycji niż wszyscy którzy spłacają wysokooprocentowany kredyt hipoteczny bądź gotówkowy...



Oni akurat też są w doskonałej sytuacji, bo realna wartość kredytu zmniejsza się o inflację, a stopy procentowe są co najmniej o połowę mniejsze od inflacj8. Dodatkowo politycy wszystkich opcji licytują się jak im pomóc.
Oczywiście niektóre z tych osób chwilowo są w trudnej sytuacji, ale sumarycznie inflacja i zanizone stopy procentowe długofalowo są im na rękę.
Przegranymi są wszyscy posiadający oszczędności, to oni płacą rachunek za to że państwo zadłużyło się ponad swoje możliwości i za tzw transfery socjalne rządu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#792 PostWysłany: 23 Cze 2022 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
malediwy napisał(a):
Ja kupiłem dzisiaj na lotnisku w Hurghadzie na stoisku Orange kartę 16GB za 8 EUR. Gość powiedział, że żeby sprawdzić konto trzeba zainstalować apkę May Orange Egypt. Niestety apki nie mogę zainstalować


Może warto spróbować June Orange, maj frend?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#793 PostWysłany: 23 Cze 2022 11:44 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
malawita napisał(a):
merlot55 napisał(a):
Jeśli ktoś lubi wino i podróżuje minimalistycznie wie jakim problemem jest otarcie butelki bez korkociągu. Dlatego zakupiłem na chińskim odpowiedniku naszego allegro składany korkociąg. Przetrwał on co najmniej 20 odpraw bezpieczeństwa w różnych krajach, ale jednak do czasu. Nasi stróże bezpieczeństwa na Chopina, prawdopodobnie, przeszli specjale przeszkolenie w wykrywaniu tego "niezwykle niebezpiecznego urządzenia" i zarekwirowali mi mój pierwszy egzemplarz, jak również kolejny, który miałem ze sobą w kolejnej podróży do świata wina. Rada dumnego operatora monitora na moje stwierdzenie, że będę miał problemy z otwarciem butelki: "Niech pan wepchnie korek" :(


Nie uczyli w harcerstwie, jak możesz otworzyć butelke wina bez korkociągu, np. przy pomocy zwykłego klucza ? :D

hehe uczyli, uczyli, ale nie w harcerstwie, ale bardziej w ogolniaku :)
mimo wszystko siedzac w ciasnym airbusie wizzaira latwiej sie otwiera wino takim korkociagiem.
z ciekawostek @malawita moj korkociag byl ze mna np. w dubaju, na filipinach, dominikanie, wielokrotnie w hiszpani czy grecji i... no wlasnie,
korkociag stracilem w domu, tj. na Okecie ;-) ochroniarz az dwoch kolegow zawolal, rozkrecil mi korkociag i zademostrowal jak dziala i co tym mozna
zrobic ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#794 PostWysłany: 23 Cze 2022 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Tak tylko przypominam :)
Załącznik:
image_2022-06-23_200221149.png
image_2022-06-23_200221149.png [ 271.03 KiB | Obejrzany 2661 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#795 PostWysłany: 26 Cze 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
z tego samego "wydawnictwa", z którego wcześniej film wrzucił @nick



pewnie wszystkie / zdecydowana większość rzeczy, o których mowa w filmie jest dla użytkowników F4F oczywista, a sposobów na tańsze bilety / noclegi też jest trochę więcej niż te wspomniane, ale myślę, że warte obejrzenia
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#796 PostWysłany: 27 Cze 2022 12:40 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@Raphael

Takie porady basic, dla początkujących podróżników. :D
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#797 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ten kanał to wiedza dla początkujących, a odcinek o podróżowaniu serwowany przez początkującego, poruszającego się w temacie jak słoń w składzie porcelany, powoduje nieodparte poczucie zażenowania. Najbardziej podoba mi się januszowe stawianie się jako centrum świata na wyjeździe przez szanownego redaktorzynę, jakby każda rzecz ktorą widzi i słyszy była produktem i była tam tylko dla niego z myślą o jego wakacjach. Bez żadnych innych wartości poza żarciem, morzem i ładowaniem baterii.

Jedyną wartością odcinka który podlinkowałem był gość, któpry prostym językiem nówił mądre rzeczy ;) Cała reszta to farmazony, chłam i kupa mułu moim skromnym zdaniem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 28 Cze 2022 10:49, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#798 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak sobie patrzę i obserwuję od dłuższego czasu - Ameryki nie odkryłem :lol: - że tak jak jeszcze niedawno z rozrzewnieniem wspominaliśmy czasy, kiedy bilet za 1 zł był częstym zjawiskiem, tak niedługo będziemy wspominać niedawne czasy np. lotów za 49 zł w atrakcyjne urlopowo kierunki, wynajmowany samochód za kwotę 50% lub jeszcze niższą od obecnej a i o kwaterach nie wspominając.
Nawet na stronie głównej coraz częstsze są "wielkie okazje" czyli np. jakieś Kanary (nie lipiec-sierpień) za "okazyjną" cenę, "bardzo tanio" czyli np. za 500-700 zł/os./RT. :shock: :lol: Bo zapewne na bezrybiu i rak ryba. :roll:
A już o kosztach rodziny 5-cio lub więcej osobowej nie wspominając.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#799 PostWysłany: 29 Cze 2022 09:49 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Przemyślenia filozoficzne... Czy świat zmierza ku normalności? Na lotniskach w Budapeszcie i Wiedniu są sklepy SPAR. Niestety, w strefie przed security, ale np. w Wiedniu można kupić wodę za 30 eurocentów za litr, czy piwko puszkowe za 60 eurocentów, a nie wodę za 2,20 euro w maszynie. Spragniony, czy głodny podróżniku: po przylocie lub przed odlotem poszukaj na tych lotniskach SPARa, a będziesz mógł kupić rzeczy, jak w zwykłym supermarkecie na mieście. Nieprawdopodobne.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#800 PostWysłany: 29 Cze 2022 10:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
W Atenach jest AB Vasilopoulos (ciut droższy ale tańszy niż sklepy na lotnisku) lub w Monachium jest dość spora EDEKA między terminalami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 873 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group