Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 802 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#781 PostWysłany: 10 Maj 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Loty: 35
Kilometry: 57 300
Bo to nie problem wydać dużo więcej jak się po prostu na luzie lezie bez ograniczeń finansowych. Sam samochód na wekend nie jest tani, do niego paliwo i jak się go już ma to odwiedziny wielu miejsc turystycznych wiec dochodzą dodatkowe koszty. Jednak to prawda, ja też przestałem tak bardzo teraz patrzyć na ceny biletów samolotowych i polować koniecznie na takie za 39zł czy tańsze bo to nie ma sensu jak koszt tego to max 1-5% kosztu wycieczki, więc lepiej kupić za 100 ale w terminie innym gdzie będzie mieszkanie tańsze o 500 i inne rzeczy i wtedy koszt wyjazdu będzie budżetowy bo np. 2 tyś za 4 osobowa rodzinę a nie 5.

To długi i nierozwiązywalny temat, każdy ma inne wymagania i w związku z tym inne koszty ponosi i na inne go stać. Jeden musi miec booking z dobrymi opiniami i śniadaniem a drugi np airb i paczki z jedzeniem z too good wystarczają mu, trzeci znowu tylko hotele all inc. toleruje bo inaczej na wakacjach nie wypoczywa, a czwartemu wystarczy kawałek ławki i podsuszana z plecaka i ten ma rzeczywiście budżetowy wyjazd w ceniu biletu :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#782 PostWysłany: 10 Maj 2022 09:57 

garry, jeśli Twoje konto zostało przejęte przez przedstawicieli biura podróży, mrugnij trzy razy ;)
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#783 PostWysłany: 11 Maj 2022 14:25 

Stary koń po wielu latach podróżowania zrozumiał, że podróżowanie wcale nie jest ani tanie ani niedrogie tym bardziej przy krótkich wyjazdach gdzie dodajemy koszt biletów + hotel + auto + wyżywienie + inne wydatki na miejscu.

Plan jest taki, że uderzam bardziej w kierunki typu Gruzja, Albania, Czarnogóra :).... :mrgreen:
 Relacje PM off  

#784 PostWysłany: 11 Maj 2022 16:21 

niebieski
Kol. @garry2012
Już samo to, jak wspomniałeś, iż szukasz hoteli na bookingu, skłania mnie do wniosku, że jednak lubisz w swoich wyjazdach przepłacać...
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#785 PostWysłany: 27 Maj 2022 13:47 
Awatar użytkownika

Loty: 351
Kilometry: 490 542
złoty
j_a napisał(a):
Ciekawe czy wróci temat polskich Mig-21 dla UA.

Raczej nie - bo mamy ich tylko kilka stojących jako pomniki :lol:

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#786 PostWysłany: 07 Cze 2022 03:12 

niebieski
merlot55 napisał(a):
Jeśli ktoś lubi wino i podróżuje minimalistycznie wie jakim problemem jest otarcie butelki bez korkociągu. Dlatego zakupiłem na chińskim odpowiedniku naszego allegro składany korkociąg. Przetrwał on co najmniej 20 odpraw bezpieczeństwa w różnych krajach, ale jednak do czasu. Nasi stróże bezpieczeństwa na Chopina, prawdopodobnie, przeszli specjale przeszkolenie w wykrywaniu tego "niezwykle niebezpiecznego urządzenia" i zarekwirowali mi mój pierwszy egzemplarz, jak również kolejny, który miałem ze sobą w kolejnej podróży do świata wina. Rada dumnego operatora monitora na moje stwierdzenie, że będę miał problemy z otwarciem butelki: "Niech pan wepchnie korek" :(

Nie uczyli w harcerstwie, jak możesz otworzyć butelke wina bez korkociągu, np. przy pomocy zwykłego klucza ? :D

#787 PostWysłany: 07 Cze 2022 17:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Cytuj:
Jak już tak kopiujesz z SF, podając te dwa terminy, to dodaj przynajmniej - tak jak oni - possibly more…

Cytuj:
A rozwinie ktoś skrót SF?

Science Fiction ;)
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda || Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Meksyk + Europa.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Cze 2022 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#788 PostWysłany: 12 Cze 2022 20:48 
Awatar użytkownika

platynowy
Gdyby to ode mnie zależalo, to wprowadziłbym obowiązek obejrzenia tego przed pierwszym włączeniem fona/pc, jako podstawowa wiedza wymagana do uruchomienia jakiegokolwiek urządzenia podłączanego do sieci i dopiero po teście egzaminacyjnym udostępnił możliwość korzystania z internetów 8-) Zaskakująco dobry materiał, jak na format kierowany do szerokiej publiki.

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.

#789 PostWysłany: 12 Cze 2022 22:35 

Loty: 208
Kilometry: 228 369
srebrny
Nie chcę ciągnąć dalej offtopu w wątku o DC
ted07 napisał(a):
Ja całkowicie wycofuje się z kart kredytowych, obecnie nie widzę sensu. Może kiedyś jak coś drgnie w tym systemie na lepsze, zobaczymy.

Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych? Mając 2 miesiące darmowego kredytu jesteś na dużo lepszej pozycji niż wszyscy którzy spłacają wysokooprocentowany kredyt hipoteczny bądź gotówkowy...
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#790 PostWysłany: 12 Cze 2022 23:43 

niebieski
xyrxis napisał(a):

Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych?

Nie.

#791 PostWysłany: 13 Cze 2022 10:06 

srebrny
xyrxis napisał(a):
Nie chcę ciągnąć dalej offtopu w wątku o DC
Czy teraz nie jest właśnie najlepszy czas na korzystanie z kart kredytowych? Mając 2 miesiące darmowego kredytu jesteś na dużo lepszej pozycji niż wszyscy którzy spłacają wysokooprocentowany kredyt hipoteczny bądź gotówkowy...

Oni akurat też są w doskonałej sytuacji, bo realna wartość kredytu zmniejsza się o inflację, a stopy procentowe są co najmniej o połowę mniejsze od inflacj8. Dodatkowo politycy wszystkich opcji licytują się jak im pomóc.
Oczywiście niektóre z tych osób chwilowo są w trudnej sytuacji, ale sumarycznie inflacja i zanizone stopy procentowe długofalowo są im na rękę.
Przegranymi są wszyscy posiadający oszczędności, to oni płacą rachunek za to że państwo zadłużyło się ponad swoje możliwości i za tzw transfery socjalne rządu
3 ludzi lubi ten post.

#792 PostWysłany: 23 Cze 2022 10:36 
Awatar użytkownika

Loty: 539
Kilometry: 624 828
platynowy
malediwy napisał(a):
Ja kupiłem dzisiaj na lotnisku w Hurghadzie na stoisku Orange kartę 16GB za 8 EUR. Gość powiedział, że żeby sprawdzić konto trzeba zainstalować apkę May Orange Egypt. Niestety apki nie mogę zainstalować

Może warto spróbować June Orange, maj frend?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#793 PostWysłany: 23 Cze 2022 11:44 

srebrny
malawita napisał(a):
merlot55 napisał(a):
Jeśli ktoś lubi wino i podróżuje minimalistycznie wie jakim problemem jest otarcie butelki bez korkociągu. Dlatego zakupiłem na chińskim odpowiedniku naszego allegro składany korkociąg. Przetrwał on co najmniej 20 odpraw bezpieczeństwa w różnych krajach, ale jednak do czasu. Nasi stróże bezpieczeństwa na Chopina, prawdopodobnie, przeszli specjale przeszkolenie w wykrywaniu tego "niezwykle niebezpiecznego urządzenia" i zarekwirowali mi mój pierwszy egzemplarz, jak również kolejny, który miałem ze sobą w kolejnej podróży do świata wina. Rada dumnego operatora monitora na moje stwierdzenie, że będę miał problemy z otwarciem butelki: "Niech pan wepchnie korek" :(

Nie uczyli w harcerstwie, jak możesz otworzyć butelke wina bez korkociągu, np. przy pomocy zwykłego klucza ? :D

hehe uczyli, uczyli, ale nie w harcerstwie, ale bardziej w ogolniaku :)
mimo wszystko siedzac w ciasnym airbusie wizzaira latwiej sie otwiera wino takim korkociagiem.
z ciekawostek @malawita moj korkociag byl ze mna np. w dubaju, na filipinach, dominikanie, wielokrotnie w hiszpani czy grecji i... no wlasnie,
korkociag stracilem w domu, tj. na Okecie ;-) ochroniarz az dwoch kolegow zawolal, rozkrecil mi korkociag i zademostrowal jak dziala i co tym mozna
zrobic ;-)
 Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.

#794 PostWysłany: 23 Cze 2022 20:02 
Awatar użytkownika

platynowy
Tak tylko przypominam :)
Załącznik:
image_2022-06-23_200221149.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#795 PostWysłany: 26 Cze 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 162 652
niebieski
z tego samego "wydawnictwa", z którego wcześniej film wrzucił @nick

pewnie wszystkie / zdecydowana większość rzeczy, o których mowa w filmie jest dla użytkowników F4F oczywista, a sposobów na tańsze bilety / noclegi też jest trochę więcej niż te wspomniane, ale myślę, że warte obejrzenia

#796 PostWysłany: 27 Cze 2022 12:40 

niebieski
@Raphael

Takie porady basic, dla początkujących podróżników. :D

#797 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:52 
Awatar użytkownika

platynowy
Ten kanał to wiedza dla początkujących, a odcinek o podróżowaniu serwowany przez początkującego, poruszającego się w temacie jak słoń w składzie porcelany, powoduje nieodparte poczucie zażenowania. Najbardziej podoba mi się januszowe stawianie się jako centrum świata na wyjeździe przez szanownego redaktorzynę, jakby każda rzecz ktorą widzi i słyszy była produktem i była tam tylko dla niego z myślą o jego wakacjach. Bez żadnych innych wartości poza żarciem, morzem i ładowaniem baterii.

Jedyną wartością odcinka który podlinkowałem był gość, któpry prostym językiem nówił mądre rzeczy ;) Cała reszta to farmazony, chłam i kupa mułu moim skromnym zdaniem.

Ostatnio edytowany przez nick 28 Cze 2022 10:49, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#798 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:58 

niebieski
Tak sobie patrzę i obserwuję od dłuższego czasu - Ameryki nie odkryłem :lol: - że tak jak jeszcze niedawno z rozrzewnieniem wspominaliśmy czasy, kiedy bilet za 1 zł był częstym zjawiskiem, tak niedługo będziemy wspominać niedawne czasy np. lotów za 49 zł w atrakcyjne urlopowo kierunki, wynajmowany samochód za kwotę 50% lub jeszcze niższą od obecnej a i o kwaterach nie wspominając.
Nawet na stronie głównej coraz częstsze są "wielkie okazje" czyli np. jakieś Kanary (nie lipiec-sierpień) za "okazyjną" cenę, "bardzo tanio" czyli np. za 500-700 zł/os./RT. :shock: :lol: Bo zapewne na bezrybiu i rak ryba. :roll:
A już o kosztach rodziny 5-cio lub więcej osobowej nie wspominając.
 Relacje PM off
marrak lubi ten post.

#799 PostWysłany: 29 Cze 2022 09:49 

Loty: 134
Kilometry: 135 689
niebieski
Przemyślenia filozoficzne... Czy świat zmierza ku normalności? Na lotniskach w Budapeszcie i Wiedniu są sklepy SPAR. Niestety, w strefie przed security, ale np. w Wiedniu można kupić wodę za 30 eurocentów za litr, czy piwko puszkowe za 60 eurocentów, a nie wodę za 2,20 euro w maszynie. Spragniony, czy głodny podróżniku: po przylocie lub przed odlotem poszukaj na tych lotniskach SPARa, a będziesz mógł kupić rzeczy, jak w zwykłym supermarkecie na mieście. Nieprawdopodobne.
 Relacje PM off  

#800 PostWysłany: 29 Cze 2022 10:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

W Atenach jest AB Vasilopoulos (ciut droższy ale tańszy niż sklepy na lotnisku) lub w Monachium jest dość spora EDEKA między terminalami.
 Relacje PM off  

[ 802 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości