Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 168, 169, 170, 171, 172
Autor Wiadomość
#3421 PostWysłany: 10 Cze 2021 20:34 

Ostrzeżenia: 2
złoty
meczko napisał(a):
-- 10 Cze 2021 19:39 --

@sanchopan, w mObywatelu wyświetla się ciągle stary "nieunijny" (tzn. wyłącznie krajowy) kod QR wystawiany na IKP przed wdrożeniem unijnych certyfikatów. "Unijny" kod możesz sobie ściągnąć z IKP.

To znaczy tylko ten, który mogę wydrukować na papierze lub z pdfa z IKP jest UE, tak? :roll:
...no masakra: to po co mi ten "nieunijny". :shock:
 Relacje PM off  

#3422 PostWysłany: 10 Cze 2021 20:43 

niebieski
sanchopan napisał(a):
To znaczy tylko ten, który mogę wydrukować na papierze lub z pdfa z IKP jest UE, tak? :roll:

Tak
sanchopan napisał(a):
...no masakra: to po co mi ten "nieunijny". :shock:

Po to, byś mógł się czuć dumny, bo to jest Narodowy Kod :D
Cytuj:
„Wiesz co robi ten QR? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest QR na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym QRem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”
:lol:
 Relacje PM off  

#3423 PostWysłany: 10 Cze 2021 22:31 

złoty
@sanchopan, ten "nieujnijny" QR to zaszłość z czasu przed przejściem na unijne. Za jakiś czas mają przestawić też mObywatela i będzie pokazywał ten sam unijny certyfikat, który już teraz jest w IKP.
 Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.

#3424 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:05 

w Warszawie przyspieszyłem właśnie sobie termin szczepienia na 22 dzień po podaniu 1 dawki (Pfizer, normalnie było 5 tygodni), bardzo duża masówka na Kazimierza Sonkowskiego 1C, na infolinii 12 minut, polecam
 Relacje PM off  

#3425 PostWysłany: 12 Cze 2021 14:04 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 218 499
srebrny
Nie wiem czy już było, ale jak widać można i na covidowych paszportach zarabiać

https://medi-raj.pl/produkt/paszport-co ... rta-covid/

#3426 PostWysłany: 12 Cze 2021 14:26 
Awatar użytkownika

niebieski
Nawet można sobie zeskanować kod QR - nie jest to Jan Kowalski, ciekaw jestem, czy Pan Andrzej nie ma nic przeciwko...
2 ludzi lubi ten post.

#3427 PostWysłany: 12 Cze 2021 14:59 
Awatar użytkownika

NFZ powinien coś takiego wydawać, tak jak karty EKUZ.
Małe, trwałe i wygodne.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3428 PostWysłany: 12 Cze 2021 16:15 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
ptak23 napisał(a):
w Warszawie przyspieszyłem właśnie sobie termin szczepienia na 22 dzień po podaniu 1 dawki (Pfizer, normalnie było 5 tygodni), bardzo duża masówka na Kazimierza Sonkowskiego 1C, na infolinii 12 minut, polecam

Gdy szczepiłem córkę chcieli dać drugą dawkę po 5 tygodniach. Na moją nieśmiałą uwagę, że "Ej, dziecko szczepione jest", kobieta się zorientowała i dała równo 3 tygodnie. Jaka ta szczepionka zmyślna jest. :mrgreen:
 Relacje PM off  

#3429 PostWysłany: 12 Cze 2021 20:34 

Loty: 104
Kilometry: 140 740
niebieski
Legion1 napisał(a):

ale to możesz zamówić u nich na podstawie swoich danych a nie, że sprzedają lewe certyfikaty

#3430 PostWysłany: 12 Cze 2021 20:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Chyba nie. Po prostu ładnie laminowany QR kod i tyle.
 Relacje PM off  

#3431 PostWysłany: 12 Cze 2021 20:47 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 218 499
srebrny
heide_berg napisał(a):
Legion1 napisał(a):

ale to możesz zamówić u nich na podstawie swoich danych a nie, że sprzedają lewe certyfikaty

Tak wiem, że to np. mój kod QR. Tylko pytanie po co? Bo dla mnie to tylko durny pomysł na zarabianie kasy i tyle.

#3432 PostWysłany: 12 Cze 2021 22:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Pomysł jest dobry, tylko przeszarżowali z ceną - za 5, może 10 zł pewnie nawet sam bym kupił coś takiego, wygodniej jest mieć kartę w portfelu niż wyjmować każdorazowo wydruk.

#3433 PostWysłany: 13 Cze 2021 08:21 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Przecież masz QR w telefonie.

A dawanie swojego Peselu jakiejś zewnętrznej komercyjnej firmie i to na stronie jest pomysłem z gatunku potencjalnie niebezpiecznych.

Jeśli Ci zależy na takiej karcie to przecież są do kupienia czyste karty do identyfikatorów. Robisz wydruk na naklejce i finito.
 Relacje PM off  

#3434 PostWysłany: 16 Cze 2021 12:22 

złoty
Od lipca dostawy Pfizera zwalniają do tego, co było przed ostatnim przyspieszeniem, czyli ok. 1.2-1.4 mln tygodniowo.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C8 ... lion-mniej
Wniosek jest taki, że przez kilka tygodni w lipcu będzie bardzo trudno o Pfizera jako pierwszą dawkę, bo całe dostawy będą szły na drugie dawki dla osób zaszczepionych w czerwcu.
Chociaż sądząc po tym, że kto chciał, to już się raczej zaszczepił albo co najmniej zapisał, to pewnie te zmniejszone dostawy powinny wystarczyć na nasze potrzeby, a perturbacje będą chwilowe.
 Relacje PM off  

[ 3434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 168, 169, 170, 171, 172

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 3 gości