Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 14 Lip 2020 19:44 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Było?
Rząd utrzymał zakaz połączeń lotniczych ze Szwecją i Portugalią na kolejne dwa tygodnie - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. Wchodzi ono w życie w środę 15 lipca.
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/zakaz-l ... ca-4637815
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#782 PostWysłany: 15 Lip 2020 09:00 

Rejestracja: 20 Sty 2019
Posty: 62
Zeus napisał(a):
NOTAM z Austrii

Od 16 lipca 00:00 do 31 lipca 23:59 loty z/do tych krajów zostały zawieszone.

hmm, VIE-UK nadal widzę w sprzedaży....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 15 Lip 2020 09:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
I skasują potem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 15 Lip 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
Nie wiem jak Wam, ale mnie strasznie spadła ochota na konstruowanie składaków. Teraz są dobre ceny z Włoch do Egiptu, powiedziałbym że one są po prostu rewelacyjne, w normalnych okolicznościach dawno bym się skusił.
Kupujecie coś bardziej zaawansowanego od podróży na jednym bilecie z wylotem z Polski? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#785 PostWysłany: 15 Lip 2020 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Patrząc po mapach lotów, to kupują Mediolan-Egipt. A z dolotami z Polski wstrzymują się do "na krótko przed wylotem";-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.
 
      
#786 PostWysłany: 15 Lip 2020 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Nie wiem jak Wam, ale mnie strasznie spadła ochota na konstruowanie składaków. Teraz są dobre ceny z Włoch do Egiptu, powiedziałbym że one są po prostu rewelacyjne, w normalnych okolicznościach dawno bym się skusił.
Kupujecie coś bardziej zaawansowanego od podróży na jednym bilecie z wylotem z Polski? :)

za te 30 kilka euro jak terminy pasują to bym się nie zastanawiał. Do MXP to na drzwiach od stodoły dolecisz w razie czego
Ja czekam na spadek cen na przyszły rok bo też mi Aleksandria siedzi w głowie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#787 PostWysłany: 15 Lip 2020 11:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Kupujecie coś bardziej zaawansowanego od podróży na jednym bilecie z wylotem z Polski? :)

Kupujemy (ja kupuję), na stronie W6, gdy jest promocja na Wizz Flex za €1 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.
 
      
#788 PostWysłany: 17 Lip 2020 10:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Kolejny przewoźnik powrócił na Lotnisko Chopina. Od dziś linią Air China możecie polecieć do Pekinu (z międzylądowaniem na lotnisku Taiyuan-Wusu). ✈ Rejsy będą odbywać się raz w tygodniu, w piątki.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#789 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:05 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Z góry uprzedzam- wiadomo, nie proszę o wróżby ze szklanej kuli, sytuacja co chwila się zmienia. Natomiast jednak chciałbym Was spytać - czy w Waszej opinii jest sens ryzykować dokądś się wybrać Wizzem w sierpniu?

Mam urlop w dniach 8-23 sierpnia. Chciałem się wyrwać na jakieś południe chociaż na parę dni. Mam na koncie wizz kilkaset zł. Mam blisko lotnisko w Gdańsku, mogę ewentualnie dojechać do Warszawy.

Niestety widzę, że kasowane są ostatnio loty do Barcelony, Bari, Kutaisi, dokądś jeszcze. Myślałem jeszcze o Cyprze i Czarnogórze, ewentualnie gdzie indziej. Próbowalibyście coś kupić czy lepiej przełożyć wyjazd na jesień lub następny rok? Dokąd wg. Was na chwilę obecną wyjazd wydaje się mniej ryzykowny, tzn. mniejsza szansa, że loty tam mogą być kasowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Νο cóż jak nie chcesz szklanej kuli, to powiem ci tak.

Jak masz się przejmować przełóż wakacje na przyszły rok.
A jak nie, to kup bilety na sierpień...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#791 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:17 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Kupuj bilet i się nie martw na zapas.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 21 Lip 2020 16:55, edytowano w sumie 1 raz
powtórzone zdanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:29 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
zlo1991 napisał(a):
Dokąd wg. Was na chwilę obecną wyjazd wydaje się mniej ryzykowny, tzn. mniejsza szansa, że loty tam mogą być kasowane?


Niestety muszę się zgodzić z @Zeus. Na ten moment nie ma tzw pewnych miejsc. Pod koniec czerwca kupiłam bilety do Czarnogóry, bo kocham Bałkany a MNE było pierwszym krajem wolnym od wirusa w Europie. Martwiłam się raczej czy oni nas wpuszczą i gdzie ewentualnie test przed wylotem zrobić. Dziś są na czerwonej liście UE, być może za tydzień wprowadzą kwarantannę, może zamkną granice, a może nic takiego się nie wydarzy.

Jeśli chcesz coś (prawie) pewnego kupuj bilety na ostatnią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#793 PostWysłany: 21 Lip 2020 15:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Informacyjnie -własnie ryanair odwołał moją Armenię w sierpniu z Berlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 21 Lip 2020 16:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
zlo1991 napisał(a):
Dokąd wg. Was na chwilę obecną wyjazd wydaje się mniej ryzykowny, tzn. mniejsza szansa, że loty tam mogą być kasowane?

Obstawiam Grecję. Z Gdańska od sierpnia masz nowy kierunek w siatce Wizzair - Mykonos. Jak chcesz, to nawet wylot idealnie dopasujesz pod początek urlopu - 8 sierpnia :) Fortuny na bilety nie wydasz. A nie wiadomo czy to połączenie będzie utrzymane w przyszłym sezonie letnim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#795 PostWysłany: 21 Lip 2020 19:50 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Właśnie , widzę że Wizz wykasował wszystkie sierpniowe loty na ostatnie połączenie z PL dp Gruzji.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lip 2020 20:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 22 Lip 2020 00:05 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
gruziński rząd nie zezwolił Ryanairowi i WizzAir na prowadzenie działalności w sierpniu

W sierpniu samoloty z Gruzji będą regularnie latać tylko do Paryża, Monachium i Rygi. W związku z tym tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air nie będą mogły latać do Gruzji w sierpniu. Poinformowała dzisiaj minister gospodarki Gruzji Natia Turnava.

W rozmowie z dziennikarzami minister potwierdziła, że linie te starają się o pozwolenie na intensywne loty, ale rząd Gruzji odmówił ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie. Według słów Turnavy, WizzAir wyraził gotowość do wykonywania regularnych lotów z Gruzji w 10 kierunkach. Jednak, jak zauważyła minister, „nasz kraj nie jest jeszcze na to gotowy”. Turnava podkreśliła, że „Gruzja musi chronić osiągnięcie, które nazywa się zdrowiem”.

„Pozwólcie, że jeszcze raz wyjaśnię, dlaczego negocjacje z Ryanairem i Wizz Air trwają dłużej niż, powiedzmy, z Lufthansą czy Air France. Ryanair i Wizz Air to tanie linie lotnicze i muszą latać określoną liczbę lotów, aby utrzymać niskie ceny. Nie mogą latać dwa razy w tygodniu, będzie to dla nich nieopłacalne. Dlatego negocjacje z nimi nadal trwają. Na tym etapie oficjalnie zaoferowali ponad 10 kierunków, co oznacza ponad 20 lotów tygodniowo i oczywiście bardzo duży przepływ pasażerów. Kiedy będziemy na to gotowi, świat będzie gotowy i kraje, z których wykonywane są loty, pozwolimy na te loty, ponieważ Wizz Air wszedł na nasz rynek z naszym wielkim wsparciem. Naszym największym pragnieniem jest przywrócenie ich lotów na dużą skalę, ale co najważniejsze, musimy chronić nasze główne osiągnięcie - zdrowie .

W sierpniu znów będziemy utrzymywać tymczasowy zakaz regularnych lotów we wszystkich innych kierunkach, ale będziemy sukcesywnie zwiększać obszar regularnych lotów. Lufthansa będzie latać na trasie Tbilisi-Monachium-Tbilisi, Air France - Paryż-Tbilisi-Paryż. Georgian Airways będzie również kontynuować czartery komercyjne, co miało miejsce wcześniej. Będą mieli około 16 lotów, głównie do Wiednia i Amsterdamu ”- powiedziała Turnava.

Tym samym Gruzja w sierpniu rozszerzy ograniczenia na regularne loty i będą one realizowane tylko w trzech kierunkach.

tapnięte..

tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#797 PostWysłany: 22 Lip 2020 11:08 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
ciekawe co z lotami z Warszawy do Tbilisi bo Polski nigdzie nie wymieniono, że będzie mogła znaleźć się na liście krajów z których będzie można polecieć do TBS. Znając LOT to pewnie dalej sprzedawać będzie loty na sierpień i utrzymywać każdy lot do ostatniej chwili a potem za "pięć dwunasta" będą anulować loty!!! Nie rozumiem podejścia Gruzji, ale tak jak gdzieś czytałem wszystko to związane jest z zbliżającymi się chyba pod koniec października wyborami i a drugie gruziński rząd przegłosował ustawę, która pozwala mu przedłużać zamknięcie kraju nawet do 2021 roku!

Mam zaplanowany rejs LOT-em 17.08-22.08 na trasie WAW-TBS-WAW, ale LOT pewnie odwoła go dopiero kilka godzin licząc na jakiś cud ze strony Gruzji!

wersus79 napisał(a):
Gruzja się trochę otwiera od sierpnia. Niestety nie na samoloty Wizzair, chyba że polecą do Tbilisi.
https://gcaa.ge/geo/activenotams.php
Kod:
1. Ograniczenia w regularnych międzynarodowych usługach lotniczych nie mają zastosowania do bezpośrednich lotów międzynarodowych między Międzynarodowym Portem Lotniczym Tbilisi (kod ICAO UGTB) a następującymi portami lotniczymi:

Monachium (kod ICAO EDDM);

Paryż (kod ICAO LFPG);

Ryga (kod ICAO EVRA).

NOTAM dotyczący ograniczeń nałożonych na zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa (ograniczenie podane w nocie obowiązywało od 21.07.20 do 31.08.20):


Cała siatka połączeń Wizz do KUT na sierpień skasowana.

e:
Jeszcze jeden link archiwalnie:
Kod:
„Decyzja rządu Gruzji o przedłużeniu do końca sierpnia ograniczeń wjazdu dla obcokrajowców na terenie całego kraju zmusiła nas do anulowania procesu sprzedaży biletów. Pasażerowie, których dotyczy odwołanie, zostaną poinformowani przez linię lotniczą za pośrednictwem wiadomości e-mail i wiadomości SMS o sposobie otrzymania odszkodowania za zapłacony bilet. „Przepraszamy za odwołania związane z firmą Covid, na które linia lotnicza nie ma wpływu”.- To odpowiedź linii lotniczych Ryanair na pytanie BMG, jaką ocenę mogą zrobić, jeśli chodzi o odroczenie uruchomienia dla nich lotów przez Gruzję o co najmniej kolejny miesiąc.

https://bm.ge/ka/article/ryanair-saqart ... ula/60818/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
wczoraj pojawił się projekt rozporz. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12336255
na razie nie widać szczegółów, ale to dziwne że tak wcześnie się tym zajęli, czyżby miały być tam większe zmiany ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 24 Lip 2020 11:10 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Idą zmiany
"Według naszych informacji gotowy jest już projekt rozporządzenia rządu w sprawie rozszerzenia listy krajów, do których będzie można latać z Polski, bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie. Na liście obok kierunków, które rząd udrożnił wcześniej (Gruzji, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy) znalazły się też Turcja, Egipt i Tunezja, bardzo ważne kierunki ze względu na polską turystykę wyjazdową. Nowe na liście są też: Maroko, Tajlandia, Nowa Zelandia, Australia, Białoruś, Rwanda i Urugwaj."

https://turystyka.rp.pl/zanim-wyjedzies ... w-z-polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 24 Lip 2020 11:19 

Rejestracja: 18 Kwi 2018
Posty: 2
1955845624 napisał(a):
Ja mam Gruzję na 02.08.-08.08., jak mi z dnia na dzień odwołają, to co ja „na cito” zarezerwuję? Jakiś ATH, LCA... + hotel z dnia na dzień >_< Jutro dzwonię do LO z zapytaniem, jak oni to widzą.


Daj znać jak Ci pójdzie. Ja mam wylot 11 sierpnia i powrót 27. W aplikacji LOT ciągle status LOT potwierdzony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group