Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1701 PostWysłany: 30 Cze 2020 12:04 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
z maila otrzymanego przed chwilą od Ryanair:

Cytuj:
Drogi Kliencie,

Potwierdzamy Twoją prośbę o zwrot pieniędzy w miejsce vouchera podróżnego za niewykorzystaną rezerwację.

Potwierdzamy, że Twoje żądanie zwrotu zostało przetworzone z powrotem do formy płatności użytej do zapłaty za rezerwację. Transakcja ta będzie widoczna na Twoim koncie w przeciągu 5-7 dni roboczych.


:o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1702 PostWysłany: 01 Lip 2020 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
funuman napisał(a):
Czy są jeszcze osoby, które miały lot z ryanaira w marcu i dalej czekają na zwrot?

Ile można przeciągać...
Ja czekam. Dostaję co jakiś durne maile od nich że to potrwa i to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1703 PostWysłany: 02 Lip 2020 14:23 

Rejestracja: 02 Lip 2020
Posty: 0
Do wszystkich co utrzymali zwrot za lot Ryanair:

Czy robiliście coś w sprawie otrzymania zwrotu poza wypełnieniem Formularzu Refundacji i cierpliwym czekaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1704 PostWysłany: 02 Lip 2020 20:47 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Dzisiaj dostałam od nich zwrot za odwołany lot z połowy kwietnia. Pisałam wniosek o zwrot, najpierw zaakceptowali i zwrot miał być w ciągu 20 dni, po czym dostałam voucher. Na czacie zgłaszałam, że nie chcę go, oni że ok, ale nie wiedzą kiedy, że zwroty będą dopiero po ich powrocie do biur. Nic więcej nie robiłam, no i dwa dni temu dostałam maila że zwrot będzie w ciągu 5-7 dni roboczych i dzisiaj kasa wróciła na kartę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1705 PostWysłany: 05 Lip 2020 12:18 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 11
Pytanie do zorientowanych.
Wizzair informuje o odwołanym locie mailowo? Jeśli tak, to jak wcześnie.
Mam lot na 21.07 z KTW do Podgoricy i dzisiaj widzę, że w rozkładzie już go nie ma zarówno na stronie WizzAir jak i na stronie lotniska. Dużo połączeń Wam wypada z siatki?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Lip 2020 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1706 PostWysłany: 05 Lip 2020 12:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@spkPB Obecnie niczego nie można być na 100% pewnym,z racji usprawiedliwiania wszystkich zmian i odwołań COVID-19 nie wypłacają odszkodowań więc powiadamiają o zmianach dowolnie.Spodziewaj się ,że w najbliższych dniach otrzymasz informację.
Góra
 Profil Relacje PM off
spkPB lubi ten post.
spkPB uważa post za pomocny.
 
      
#1707 PostWysłany: 06 Lip 2020 14:52 

Rejestracja: 15 Cze 2020
Posty: 0
Aneta Jaskólska napisał(a):
Witam,
kupiłam lot to Hiszpanii w styczniu, na sierpień 2020. Granice zostaną otwarte od 21 czerwca co jednak nie zmienia faktu że sytuacja wygląda tak że wyjazd na wakacje właśnie tam jest chyba trochę oderwany od rozumu. Czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy za lot z którego nie skorzystam ze względu na sytuację epidemiologiczną?
Pozdrawiam ,
Aneta


2 lipca dostaliśmy informacje że lot przełożono z 7 sierpnia na 6 sierpnia i powrotny też. Proponują zwrot 100% lub 120% na konto Wizzair :)
Cieszę się bo raczej nie wybieraliśmy się z wiadomych powodów, chociaż tak marzyłam o tych wakacjach. To miały być nasze pierwsze wakacje w Hiszpanii i to z cała rodziną :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1708 PostWysłany: 08 Lip 2020 07:39 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 11
spkPB napisał(a):
Pytanie do zorientowanych.
Wizzair informuje o odwołanym locie mailowo? Jeśli tak, to jak wcześnie.
Mam lot na 21.07 z KTW do Podgoricy i dzisiaj widzę, że w rozkładzie już go nie ma zarówno na stronie WizzAir jak i na stronie lotniska. Dużo połączeń Wam wypada z siatki?

U mnie zmienili Podgorice z wt na czw. Rezerwacja odwołana za 120% i zmieniona na Palmę z 5 na 7 osób z bagażami i jeszcze coś tam zostało. Poczekamy i zobaczymy czy ten plan dojdzie do skutku.
Doleciał już ktoś na Majorkę w lipcu z KTW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1709 PostWysłany: 08 Lip 2020 10:49 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 109
W listopadzie kupiłem loty Lufthansą z Warszawy przez Monachium do Bilbao. Kilka dni temu otrzymałem maila z informacją o zmianie mojej rezerwacji.

I tu pojawia się absurd, którego system nie powinien nawet przyjąć. Wprawdzie w jedną stronę jedyną zmiana jest przesiadka we Frankfurcie, jednak powrót to kuriozum: rano dali mi lot z Monachium do Warszawy, a popołudniu: z Bilbao do Monachium. Podjąłem próby kontaktu każdą dostępna formą elektroniczną - póki co zero odzewu. Od 3 dni nie mogę dodzwonić się na podany na stronie Lufthansy numer obsługi klienta.


Pytanie do bardziej doświadczonych: czy nawet taka kosmetyczna zmiana (zakładając, że kwestia powrotu wyjaśni się), jak lotnisko przesiadkowe i przesunięcie czasu rozpoczęcia podróży o kilka godzin jest podstawą do wystąpienia o całkowity zwrot środków wydanych na te bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1710 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Miguelito Jeśli zmiana o kilka godzin to tak,możesz wystąpić o zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#1711 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@Miguelito zadzwoń na ten numer +48 22 512 3920, najlepiej o 8 rano i się uda :D
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#1712 PostWysłany: 11 Lip 2020 06:15 

Rejestracja: 03 Lip 2019
Posty: 5
Cześć!
Mam problem, mianowicie AirAsia odwołała mi loty Singapur-Bali-Singapur. Staram się dostać voucher, robię wszystko według instrukcji na czacie i po wpisaniu numeru Big member ID pojawiają się szlaczki i po chwili automat odpisuje ze coś poszło nie tak. Czy któraś z was miała taki problem? Jak go rozwiązać? Już próbowałam na różnych komputerach, telefonach, inaczej wpisywać numer i za każdym razem jest to samo. ja widnieje na karcie kredytowej i jako pasażer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1713 PostWysłany: 13 Lip 2020 14:34 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
Mam do was pytanie odnośnie ryanair. Mój majowy lot był skasowany i miałem opcje wybrania vouchera lub zwrotu kasy. Wybrałem zwrot kasy ale oczywiście nie otrzymałem jej do dziś. W międzyczasie zmieniły mi się plany i teraz chętnie bym wykorzystał ten voucher. Czy mogę cofnąć w jakiś sposób swoją decyzję i ponownie prosić ryanair o wystawienie vouchera czy jeśli już raz z niego zrezygnowałem, to straciłem już tą opcją. Dzięki za odpowiedz.


pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lip 2020 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1714 PostWysłany: 13 Lip 2020 14:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Napisać na chat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1715 PostWysłany: 13 Lip 2020 18:37 

Rejestracja: 13 Lip 2020
Posty: 0
Jak się w ogóle za to zabrać? odwołano mi lot w kwietniu, na początku myślałem nad zmianą kierunku, ale nic nie wyszło. Chciałbym zwrot pieniędzy. Pozdrawiam wszystkich!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lip 2020 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1716 PostWysłany: 13 Lip 2020 18:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Napisać/zadzwonić do LH i poprosić zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1717 PostWysłany: 13 Lip 2020 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
(22) 512-3920 albo: https://www.lufthansa.com/xx/en/refund
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1718 PostWysłany: 14 Lip 2020 08:01 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Witam

Za 2 tygodnie kończy mi się ważność karty podanej do zwrotu za odwołane loty w Ryainair, oczywiście zwrotów nie ma do tej pory.

Nie wiem, co mam zrobić w takiej sytuacji. Dostałam już nową kartę z banku z tym samym numerem (ale inna data ważności) i teraz nie wiem, czy to wystarczy do zwrotu na nową kartę (po dodaniu jej do panelu klienta), czy mam do nich pisać w tej sprawie?

Pozdrawiam
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1719 PostWysłany: 14 Lip 2020 09:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To jak hajs nie dojdzie (zwrot z banku) to Ci napiszą ze błędna karta, proszę o podanie nowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1720 PostWysłany: 14 Lip 2020 09:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
A najprawdopodobniej dojdzie i zostanie zaksięgowana na kartę, zwłaszcza, że numer się nie zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group