Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
W poprzednich latach sponsorem naszych wspolnych wyjazdow byl Hilton + BA (mile i error fares).

Sponsorowane wyjazdy sie nie licza, nie o to chodzi w tym watku. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 14 Lis 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Sponsorem w cudzyslowiu, mile i punkty zebrane wczesniej, a do tego error fares. Nikt niestety nie chce placic za moje podroze. Kolega raz zaplacil, ale od razu mu oddalam, zeby nie chcial nic w zamian ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 19 Lis 2018 21:33 

cccc napisał(a):
@stjuard ja bym zaczal grac w lotka, jesli masz takie szczescie. :D
Btw czekam na relacje tych 5 dni w Norwegii za 75 zeta.


Te, nie woleli olac klienta ani angazowac w to urzedow :o
Teraz mozesz mi gratulowac 8-)

Załączniki:
Screenshot_20181119-202349~2.png
Screenshot_20181119-202349~2.png [ 50.88 KiB | Obejrzany 3003 razy ]
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 20 Lis 2018 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@stjuard ciesze sie razem z Toba, a mozna zapytac ile czekales na kase od Austrian?
2 m-ce temu mialem podobny przypadek, napisalem i ciagle czekam. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 28 Gru 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Czas podsumowań... #BezZnieczulenia w 2019 roku wydałem na podróże 35K PLN (30K). W podróży byłem 54 doby (53,7). W nawiasach podane są liczby za rok 2018. Więcej informacji znajdziecie na stronie.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 28 Gru 2019 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Około 120% nadwyżki budżetowej, czyli teoretycznie tego co mogę zaoszczędzić. Oznacza to, ze dokladam z oszczedności z lat ubiegłych. Innymi słowy - uszczuplam masę spadkową ???
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 28 Gru 2019 18:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To sie chyba nazywa odwrotna hipoteka hehe

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 21 Lut 2020 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja tam sobie nic nie zaluje, uwielbiam jakos, a nie ilosc, a im wiecej przyjemnosci na wakacjach tym lepiej wspominam. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 21 Lut 2020 22:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ale ty o innych przyjemnosciach piszesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 21 Lut 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Niecałe 3k, 2 większe wyjazdy i kilka mniejszych było ;) to w 2019 było, w tym roku podobne prognozy mam ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 21 Lut 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
O! Dawno nie widzialem kolegi @cccc na forum! Co slychac? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 21 Lut 2020 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@jakwilk nic madrego, zrobilem rok przerwy na forum, wydalem sporo kasy na podroze i miedzy innymi udalo mi sie zwiedzic Socotre. Pozdr. cieplutko. ?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 22 Lut 2020 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 21 Lut 2020 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Przerwa czasami jest potrzebna, sam to przerabialem! Ale skoro znamy sie tu nie od dzisiaj, warto pogadac! Sam darze wielu uzytkownikow wielka sympatia i milo jest pogadac w gronie znajomych! Czy dalej mieszkasz w Szwajcarii?

A odnosnie samego tematu, zeby nie spamowac, wydaje oczywiscie jak najmniej! :mrgreen: Ale zauwazylem, ze srednio wyjazd (9-12 dni) na mnie i moja partnerke poza Europe wynosi miedzy 6-8tys zl. Krotkich wypadow po Europie ostatnio nie robie, wiec zakladajac ze mam wyjazd 1-2 razy do roku, wiecie ile wydaje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 22 Lut 2020 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
To i ja się udzielę w tym temacie.
Bez owijania w bawełnę !
Generalnie ten rok zapowiada się na mega drogi jeśli chodzi o podróże. W styczniu była Antarktyda za Ok 15k od osoby (x2).
Luty i marzec to Luxembourg i Bałkany na które liczę wydać Ok 2 k./pax
W czerwcu USA x 3 pax
Na jesień Palau na które pójdzie (licząc nurkowanie ) Ok 5 k. - 1 pax
Mnożąc x2 rzecz jasna.
Całościowo wyjdzie Ok 70k.w 2020.
A dodam że skrupulatnie ciułam i wykorzystuje punkty lojalnościowe w wielu programach.

Prawda jest taka, że nawet tanie podróżowanie sporo kosztuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 22 Lut 2020 05:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Antarktyda 15 K - ile dni?
Nie mogę się doczekać, aż podliczę Polinezję Franc. Za 3 godziny mam rejs do PPT.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 23 Lut 2020 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Przyznaje, ze nie wiem dokladnie, ile pieniedzy wraz z moja lepsza polowka wydajemy na podroze. Staramy sie wszakze, by te wydatki nie stanowily znacznego obciazenia budzetu domowego (10-20%).
Co roku jest tego moze kilkanascie wyjazdow w Europie oraz 2-4 dalsze podroze.
Zbieramy punkty i mile w kilku programach (SPG-teraz Marriott, Hilton, M&M, Qatar, A3, Avios); wydajemy z dobrym przelicznikiem - tak, zeby sie "oplacalo".
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
J.1 napisał(a):
Całościowo wyjdzie Ok 70k.w 2020.
.


To kamień spadł mi z serca, że nie jestem liderem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 23 Lut 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
J.1 napisał(a):
To i ja się udzielę w tym temacie.
Generalnie ten rok zapowiada się na mega drogi jeśli chodzi o podróże. W styczniu była Antarktyda za Ok 15k od osoby (x2).
Luty i marzec to Luxembourg i Bałkany na które liczę wydać Ok 2 k./pax
W czerwcu USA x 3 pax
Na jesień Palau na które pójdzie (licząc nurkowanie ) Ok 5 k. - 1 pax
Mnożąc x2 rzecz jasna.
Całościowo wyjdzie Ok 70k.w 2020.

To mi sie podoba i widze, ze udalo Ci sie b. tanio ogarnac Antarktyde. :)
De facto mnie kosztowala duzo wiecej.

J.1 napisał(a):
Prawda jest taka, że nawet tanie podróżowanie sporo kosztuje.

Dokladnie tak jak napisales, ja np. nie mam platnych urlopow, musze zonglowac na bezplatnym, czyli jak nie pracuje to automatycznie trace, niewazne czy preferuje tani czy drogi styl podrozowania.
Zawsze podziwialem ludzi, ktorzy potrafili spedzic dluzszy czas w podrozy.
Niektorym sie wydaje, ze czas na dlugie podroze mozna przelozyc na wiek emerytalny, ale czy wtedy bedziemy mieli ta sile i zdrowie na wyczerpujace treki, rafting etc., dostep do szybkiej pomocy medycznej? 8-)
Niedlugo skonczy sie tanie latanie, jak zostana wprowadzone dodatkowe doplaty ekologiczne.
Zawsze odkladalem na inny termin, ale w koncu przyszedl taki moment. Nie mialem konkretnego planu, ale udalo mi sie spedzic ponad 2 lata w podrozy, jednak nie jednym ciagiem, gdyz w miedzyczasie byly powroty do domu, aby spotkac sie z rodzina i znajomymi.
Najbardziej denerwujace stawaly sie pytania: Skad ta kasa?, dlatego zbytnio nie naglasnialem i nie prowadzilem bloga, tylko wspomnialem, ze zamierzam zmienic kraj na jakis czas.
Poza tym innym sie od razu wydaje, ze jak ogarniamy dluzsze czy czeste podroze to powinnismy plywac w pieniadzach i nekaja o "bezzwrotne" pozyczki.
Z pewnoscia kazdy chcialby odzyskac to co napozyczal i bardzo podoba mi sie przyslowie: "Jak chcesz stracic przyjaciela to pozycz mu pieniadze". :lol:
Owszem poszlo sporo kasy, prawie wszystkie oszczednosci, ale kasa nie zrekompensuje tego co zyskalem, wrocilem bogatszy, jesli chodzi o nowe doswiadczenia i jedno jest pewne, na pewno nie zaluje. :D
Lista zwiedzonych krajow powiekszyla sie o kilkanascie, ale to nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem.
Warto bylo podzielic sie usmiechem i zobaczyc ta silna wiare tych biednych ludzi w Afryce, ktorzy w porownaniu z nami nic nie maja, a wydawali sie szczesliwi...
Mozna zadac ciekawe pytanie: "Czy podroze zmieniaja?"
Mysle ze tak, po powrocie widzimy swiat w innych okularach, inaczej spostrzegamy konsumpcje i materializm, potrafimy sie cieszyc z malych rzeczy, ktore wczesniej mogly wydawac sie nieistotne. Stajemy sie wyczuleni na biede i krzywde ludzka, bedziemy bardziej otwarci, wyluzowani i sie juz tak nie przejmujemy drobnostkami. :)
Poza tym gdy raz postawimy wszystko na jedna karte to w przyszlosci nie bedziemy miec problemow z podejmowaniem stanowczych decyzji.
Jest tylko jeden maly mankament, po powrocie ciezko sie odnalezc, a dalekie, egzotyczne podroze dalej magicznie wabia...

Moim skromnym zdaniem kasa nie jest zadnym wyznacznikiem, kto ile mogl wydac, juz pomijam czy go bylo stac czy nie, ale najwazniejsze jest to co zobaczymy i przezyjemy, tak jak wczesniej wspominalem.
Takim prostym przykladem moze byc NY, wydaje mi sie, ze ktos moze inaczej postrzegac NY, kto sobie nie zalowal na lepszy hotel na Manhattanie i skosztowal wysmienitego jedzenia w drogiej restauracji, a inaczej ktos, kto mieszkal w malo komfortowym tanim lokum, oddalonym od centrum czy w nieciekawej, malo bezpiecznej dzielnicy, palaszowal pizze za 1$ i szkoda bylo wydac na drogie musicalle.
Oczywiscie nie mam nic przeciwko taniemu podrozowaniu, bardzo podziwiam i szanuje takich podroznikow, ale czasami warto odzalowac wiecej kasy i przypuszczam, ze to moze byc jednym z powodow czemu NY albo sie kocha albo nienawidzi.
Mnie osobiscie to miasto magicznie przyciaga, spedzilem tam ponad 10 szalonych weekendow i kolejny NR w zeszlym i w tym roku powitalem wlasnie w NY. :)

Milej niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Niewatpliwie dobry hotel w NYC polepsza wrazenia z podrozy. Moja ostatnia w tamte strony byla zanim zamkneli Waldorfa i bardzo milo wspominam ten pobyt.

Przejrzalam wyciag z kart kredytowych za 2019, sprawdzilam 5 kart na ktorych moglam wrzucic wydatki z podrozy i wyszlo dosc skromnie, ale trzeba wziac pod uwage, ze malo podrozowalam w 2019, a od lipca praktycznie siedzialam na d.. Czyli na pol roku i pare weekendow wydalam okolo 20% swoich dochodow rocznych, ale jest to bardzo plynne, bo place je sobie od kwietnia do kwietnia. Jakies 10% budzetu domowego. Podroze meza juz wliczone, ale to byly glownie weekendy. Dla porownania na motoryzacje (bez paliwa) wydalam w zeszlym roku 17% swoich dochodow, okolo 9.5% budzety domowego. Podroze i samochody to zwykle moje najwieksze wydatki, ktore przeplataja sie.

W 2020r postanowilam oszczedzac (na wszelki wypadek, bo moge miec niespodziewane wydatki), mam na razie kupione 3 wyjazdy do USA, jeden w miare tani jak na moje mozliwosci (chociaz dlugi weekend na Alasce brzmi idiotycznie dla laika - wszystko przez forum F4F), drugi za mile pod namiotem, trzeci z promo Opodo za 66 funtow. Spedzilam odpowiednio duzo czasu szukajac tanich lotow, dolotow za mile, noclegow, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 23 Lut 2020 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@cccc
Niestety niektórzy są skazani na tanie podróżowanie i to nie jest kwestią ich upodobania ale po prostu możliwości finansowych.
Według wyliczeń jeden wydaje 10% dochodów i ma wypasiony hotel itd drugi wyda 20% dochodów i starczy na bilet lotniczy. Dlatego wiele miejsc jest niedocenionych, często wyjazdowym niewypałem tak jak mówisz ze względu na finanse. Można by rzec nie stać to nie jedź ale czy o to chodzi? No nie
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group