Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
@NikodemFM
Cytuj:
siedziałem sobie w jednej restauracji. Zamówiłem coś i czekałem. Kątem oka zauważyłem jakąś 3-osobową ekipę siedzącą kilka metrów dalej i patrzyli się na mnie jak spod byka, myśląc, że tego nie widzę :D w trakcie tego niby patrzenia coś tam dyskutowali. Nie wiem co oni takiego we mnie widziel
i
A siedziałeś na rowerze? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#82 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
NikodemFM napisał(a):
Nie wiem co oni takiego we mnie widzieli, czy to rzeczywiście była dyskusja na temat tego, że siedzę sam, czy nie, jednak to jest bardzo prawdopodobne ;)
E tam, tylko Twoja projekcja. Widok samotnej osoby w knajpie nie jest niczym wyjątkowym.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Oni komentowali,że nieogolony, a nie że samotny ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
-- 28 Cze 2019 12:28 --

Albo i że za chudy i że wreszcie przyszedłem coś zjeść, cóż, 185 cm i 60 kg robi swoje :-D

-- 28 Cze 2019 12:31 --

@boots nie, ale licznik od roweru przez moment leżał na stole :roll:
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:15 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jeśli w restauracji jadłeś przyniesione przez siebie jedzenie to nie dziwię się że dziwnie patrzyli :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Negatywne podejście do osób samotnie podróżujących? Wręcz przeciwnie! Z reguły jeżdżę sam, nigdy mi włos z głowy nie spadł. Często podróżuję po dziwnych krajach (gdzie to jest pytają się ludzie mniej obeznani z geografią i po co tam jedziesz patrząc na mnie z politowaniem - to coraz rzadziej, na szczęście). Znowu sam? Tak daleko? Nie boisz się? Szczepiłeś się i tu następuje długa lista pytań wyrażona stereotypami, ale także ignorancją, nie wahajmy się użyć tego słowa. Moi rodzice nie zadają mi tylu kretyńskich pytań ;). Mam swoje lata, pracuję, jakieś tam studia skończyłem (co prawda za pół świni, ale zawsze).
Co polecasz? To kolejne pytanie. Tajlandię? Nie, (oprócz samograjów w rodzaju Francji, Hiszpanii czy Portugali, no i oczywiście słonecznej Italii) polecam Iran, Oman, Algierię czy Ghanę, Rwandę i Ugandę. Dla rodzin ze swoim potomstwem Turcję (zachód rzecz jasna).
Podczas podróży: a ile wy tam w tej Polsce, Bolandzie czy jak tak zwał zarabiacie? Tak mało ?!
Tłumaczę cierpliwie, że my to nie Norwegia czy Holandia....
A dzieci masz? Żonę? Jak nie masz, to Ci znajdziemy: Azjatkę, czarnoskórą, do koloru do wyboru!
Białas - znaczy ma kasę - nieważne, że je z miejscowymi, jeździ normalnym autobusem, a bagaż nosi sam ;).
Ostatnio pytanie w zachodniej Afryce (WKS) zadane przez znajomka z RPA: ja nie mogę wyjść z podziwu po co Wy goście z Europy przyjeżdżacie do takiego Abidżanu?
To na tyle. Pewnie cdn.....
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 28 Cze 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ale ten fragment tekstu z artykułu, który wcześniej przytoczyłem to wygrał:

- Gdybym był Twój to bym Cię samą nie puścił
- I dlatego nie jesteś mój

:D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 28 Cze 2019 17:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Marzę o samotnym podróżowaniu ale...za bardzo się boję. Tyle różnorakich pokus tam czeka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 28 Cze 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja tam samotnych podróżników naprawdę rozumiem....
https://www.facebook.com/zapraszak/vide ... 128523435/

(PS. Sorry za linka do fb i związane z tym śmieci)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 14 Paź 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie wiem czy to nadaje sie do tego temu, ale zawazylam wysyp taryf biznesowych w korzystnych cenach, ale dla min. 2 osob. Kiedys takie promocje robily pojedyncze linie, a teraz widze, ze zaczyna to byc standardem. Sprawdzam promocje, widze w tytule: "Business Class flights from Italy to Asia, Africa or South America from only €785!" ale dalej jest napisane: (min 2 pax). wyjatkowo irytujace. Chyba wszystkie dobre ceny, ktore ostatnio widzialam w biznes byly dla min. 2 osob. Znaczy, ze podroznik solo ma gniesc sie w tanszej kabinie albo placic wiecej za biznes.

Tak samo irytujace sa "promocje" na niektorych stronach, gdzie jest podana niska cena noclegu w hotelu, a za nia dodane pp: per person.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 14 Paź 2019 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@Aga_podrozniczka

Co do hoteli i ogólnie mieszkań to chyba wszędzie taki standard jest. Przykładowo za jedną noc dla 1 osoby wychodzi 100 zł, a dla 2 osób 120 zł, czyli na osobę wychodzi już 60 zł. Dlatego moim przyjacielem podczas spania jest namiot, mogę rozbić się gdzie chcę i to zupełnie za darmo ;) tak właśnie teraz robię, bo jadę rowerem ze Świnoujścia do Gdańska i po drodze noclegi właśnie w namiocie, dobijam do brzegu i piękne, widokowe noclegi zapewnione ;) a jeśli jest inna sytuacja, np w większym mieście jestem to świetnym sposobem są noclegi w wieloosobowych pokojach. Na Majorce pierwszy raz w ten sposób spałem. 17 Euro za noc. Świetna sprawa, dodatkowo możliwa integracja z innymi.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Paź 2019 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 972
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Aga_podrozniczka napisał(a):
Chyba wszystkie dobre ceny, ktore ostatnio widzialam w biznes byly dla min. 2 osob. Znaczy, ze podroznik solo ma gniesc sie w tanszej kabinie albo placic wiecej za biznes.

Tak samo irytujace sa "promocje" na niektorych stronach, gdzie jest podana niska cena noclegu w hotelu, a za nia dodane pp: per person.


Zdecydowanie zgadzam się, że to zjawisko przybiera na sile. Zresztą daleko nie szukać - bardzo często artykuły z głównej F4F utrzymane są w tej konwencji, że podana jest cena za 2 osoby. Nic dziwnego z drugiej strony, bo oferta wypada korzystniej, gdy np. cena noclegu jest dzielona przez dwie osoby, i rozumiem dlaczego taką cenę się publikuje. Nie zmienia to jednak faktu, że solo podróżnikom co raz więcej kłód pod nogi się rzuca ;)

p.
_________________
Moje relacje:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Paź 2019 00:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 14 Paź 2019 13:38 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przecież to tylko business i marketing. Nie bierzcie wszystkiego w dosłownym(Waszym) rozumowaniu. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 14 Paź 2019 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
NikodemFM napisał(a):
@Aga_podrozniczka

Co do hoteli i ogólnie mieszkań to chyba wszędzie taki standard jest. Przykładowo za jedną noc dla 1 osoby wychodzi 100 zł, a dla 2 osób 120 zł, czyli na osobę wychodzi już 60 zł.


W hotelach sieciowych, zwykle cena za 1 czy 2 osoby jest taka sama. Widze w swoim RSS oferte: "Hot! Hotel 5* xxx za jedyne 100 funtow/euro!" O, niezla cena. A nie, cena za pokoj to 200 funtow/euro, zadna super okazja. Wszystko na HolidayPirates UK i DE jest reklamowane w taki sposob. travel-dealz.de podaje ceny za pokoj, nie za osobe. Na super tanie rejsy w ogole nie patrze, bo cena dla jednej osoby bywa podwojna.

HandSome napisał(a):
Przecież to tylko business i marketing. Nie bierzcie wszystkiego w dosłownym(Waszym) rozumowaniu. :P

Ja wiem, ze to sensacyjne tytuly, zeby przyciagnac uwage czytelnika, ale w wiekszosci przypadkow to wielka sciema.

Nie pozostaje nic innego jak czekac na prawdziwy error fare, bo wiekszosc podejrzanie niskich cen w biznes jest dla min. dwoch osob.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 14 Paź 2019 18:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Nie stresuj się i nie lataj biznesem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 14 Paź 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale to taka podpucha tylko jest, że niby we dwoje taniej. Może hotel w podobnej cenie, może cena biletu na głowę (bo przecież pojedynczy bilet nie jest droższy od dwóch), może jakaś taksówka na spółę. Ale potem w restauracji zamiast kieliszka wina wchodzi butelka, a jeśli się jeszcze przytrafi, że osoba towarzysząca dość frywolnie korzysta z naszej karty kredytowej podczas eleganckich zakupów.....
Nie znam się, ale mi tam koszty wyjazdów we dwoje lub więcej wychodzą jakoś zawsze drożej niż pojedynczo.... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 14 Paź 2019 21:29 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Mnie osobiście w osobach jeżdżących samotnie najbardziej irytuje fakt, że duża część z nich szuka towarzystwa na siłę. Nie jestem odludkiem i jakiś aspołeczny, ale skoro jadę z żoną czy znajomymi denerwuje mnie kiedy ktoś będąc samemu na siłę nas zagaduje czy dosiada do stolika. Rozumiem kiedy jest to hostel i taka jest jego idea, ale nie w hotelach.
Nie chciałbym być źle zrozumiany ale po prostu te osoby myślą, że są miłe, a tak nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Paź 2019 21:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
A mnie w ogóle nie irytuje, jak jakaś fajna laska szuka towarzystwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 14 Paź 2019 21:45 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Fajne laski nie szukają towarzystwa bo już je mają :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Paź 2019 22:15 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja nie zauważyłem nigdzie negatywnego podejścia. Ale faktem jest, że nie chodzę do restauracji i nie po to jeżdżę sam, żeby szukać towarzystwa :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group