Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zacytuj dokładnie, co jest objęte ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1282 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:39 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Starałem się przeszukać temat, ale nie trafiłem na podobne pytanie. Wypożyczam auto w Kanadzie, excess do pełnej kwoty wartości pojazdu. Teoretycznie zewnętrzny ubezpieczyciel typu cover4rentals powinien to pokryć, o ile będę się trzymał warunków.

Teraz sytuacja hipotetyczna. Kradną mi auto o wartości $40k, a ja nie mam kasy na wyłożenie. Jakie są dalsze kroki? Czy ubezpieczyciel może wtedy procesować taką szkodę, za którą nie wyłożyłem z własnych pieniędzy? Zatrzymają mnie w Kanadzie, aż nie odpracuję należnej kwoty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1283 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
a ja nie mam kasy na wyłożenie

A to nie biorą gwarancji kk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 13 Kwi 2022 22:58 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
mam prośbę o poradę - mam jeszcze działającą polisę od Riverside a wybieram się na weekend majowy do USA (Kalifornia plus Hawaje) gdzie planuję brać auto w Avis. Nie wybrałem tam opcji które są na stronie jak LDW API itd.. Czy potrzebuję jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie? bo rozumiem że Riverside to ubezpieczenie wkładu własnego czyli ma limit np. 10 000 euro a nie wiem czy pokrywa całość szkody, no i jak to jest z tym OC... A jeśli potrzebuję to co najlepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 20 Kwi 2022 16:01 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Wybieram się w podróż do USA i planuję wypożyczyć auto z Turo na kilka tygodni.
Czy rozsądnym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia z Questor/ WWI i odrzucenie wszystkich opcji proponowanych przez Turo? Po wstępnej analizie wydaje mi się to rozsądne finansowo rozwiązanie, ale być może jest jakiś haczyk którego nie przeanalizowałem. Dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1286 PostWysłany: 20 Kwi 2022 16:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Uważasz, że wymienione ubezpieczenia działają w turo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 20 Kwi 2022 17:01 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Nie wczytałem się w szczegóły, ale bazując na rozpisce z poprzedniej strony cześć firm ubezpiecza Turo. Przed wybraniem konkretnej firmy chcę zrobić research czy produkt tego typu generalnie ma sens czy raczej kupić to co proponuje turo bo jest jakiś haczyk. Dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 20 Kwi 2022 19:16 

Rejestracja: 08 Sie 2021
Posty: 5
Korzystał ktoś z ubezpieczenia revoluta po zmianach? Ma to sens czy lepiej coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:24 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
dg72 napisał(a):
Najtaniej + wiele innych korzyści daje KK Platinum PKO BP, praktycznie dostępna dla każdego z dowolną formą zatrudnienia.

Szczegóły strona banku, KK może być bezpłatna przy odpowiednim obrocie rocznym


Gdzie jest wzmianka,że ta karta obejmuje ubezpieczenie auta w podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1290 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie - równowartość w zł kwoty 1 200 euro

Karta produktu i warunki PKO bp Platinum
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
jar188 uważa post za pomocny.
 
      
#1291 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
W Revolut ubezpieczenie wkładu przy wypożyczeniu auta jest w opisie planu metal, ale chyba warunków nie można ściągnąć. Czy ktoś z planem metal wrzuciłby warunki ubezpieczenia auta na forum ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1292 PostWysłany: 25 Kwi 2022 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Proszę bardzo
http://cloud.tapatalk.com/s/6266da78e0dd9/PL_pl_Metal_TCs_0122.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 27 Kwi 2022 16:54 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Orchard Administration, który wypłaca odszkodowania w imieniu Questor/Riverside przyznał je szybko i miał w kilka dni wysłać kwotę w EUR. Podałem numer rachunku EUR w kantorze Alior (IBAN i BIC) i nadal czekam, a oni twierdzą, że płatność jest zwracana oraz:
"Please ensure that the account that the funds are processed to is a current account and not linked to a credit card or account that will require further details for the payment to be deposited."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 27 Kwi 2022 17:48 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 5
Czy dobrze zrozumiałem sens, że założeniem ubezpieczenia zewnętrznego (u ubezpieczycieli worldwideinsure.com, cover4rentals.com itd.) jest zmniejszenie kosztów związanych z ubezpieczeniem wkładu własnego w wypożyczonym aucie, natomiast wykupienie tego ubezpieczenia nie zwalnia nas z powinności wykupienia podstawowego ubezpieczenia w wypożyczalni tyle tylko, że można już wówczas pominąć wykupienie ochrony wkładu własnego w wypożyczalni, bo jest to droższe rozwiązanie niż u worldwideinsure itd.?
Mam na myśli, że ubezpieczenie w worldwideinsure i innych tego typu ubezpieczalniach nie daje nam ochrony takiej by móc zrezygnować także z tego podstawowego ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1295 PostWysłany: 27 Kwi 2022 17:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Dobrze rozumiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 27 Kwi 2022 19:20 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
W Europie to "podstawowe" ubezpieczenie jest zawsze w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#1297 PostWysłany: 03 Maj 2022 21:47 

Rejestracja: 03 Maj 2022
Posty: 1
cześć, mam pytanie o doświadczenie z firmami:
cover4rentals
worldwideinsure
?
szczególnie chodzi mi oczywiście o wypłatę odszkodowania, jak to przebiegało, czy były problemy, etc
z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 04 Maj 2022 20:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
gmak napisał(a):
Orchard Administration, który wypłaca odszkodowania w imieniu Questor/Riverside przyznał je szybko i miał w kilka dni wysłać kwotę w EUR. Podałem numer rachunku EUR w kantorze Alior (IBAN i BIC) i nadal czekam, a oni twierdzą, że płatność jest zwracana


Wreszcie doszło, chyba nie poradzili sobie ze spacjami w numerze IBAN.
Rozumiem, że pozostała kwota ubezpieczenie nadal do ew. wykorzystania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#1299 PostWysłany: 14 Maj 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Kashpir napisał(a):
@nick temat ci dobrze znany, więc spytam - orientujesz się może dlaczego są wyłączenia kilku krajów? Zarówno WWI jak i cover4rentals nie obejmują wynajmu na Islandii - czy tutaj chodzi o wysokie kwoty excess (i potencjalnie wyższe kwoty nadużyć) czy o coś zupełnie innego?
Revolut Metal zdaje sie nie miec zadnych wylaczen (ani Islandia, ani Dominikana nie sa nigdzie wymieniane), a excess przy wynajmie auta pokrywany do 2000€.

Ktos przerabial zglaszanie szkod w Revolucie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1300 PostWysłany: 18 Maj 2022 18:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
W temacie Questor/Riversidemalta - jako posiadacz wciąż ważnej polisy dzisiaj dostałem takiego maila (podkreślenie moje):

"We understand that you purchased an annual policy with Riverside Malta (certificate number ...) in 2021 to cover the excess on a hire vehicle.

Unfortunately, at the present we are unable to offer our annual policy to residents of Poland due to regulatory licensing restrictions.

As a result of this we regret to inform you that we will be unable to offer you a renewal of your policy this year. Please accept this email as written confirmation that your Car Hire Excess policy with Questor Insurance will expire on 16/07/2022. We thank you for choosing us to be your excess provider over the last year.

Please be assured that we are working on a solution and hope that we can offer our policies to you again in the near future. We will contact you again as soon as we are able to do so. In the meantime we are still able to offer daily policies for any trips you may have coming up. Our daily policies can be purchased up to a maximum length of 120 days and are charged per calendar day.

Please accept our sincere apologies for the inconvenience this may cause you.
"

Co ciekawe, mogę kliknąć w maila z zeszłego roku z propozycją odnowienia polisy rocznej, zmienić datę startową polisy na tegoroczną i przejść do strony płatności, ale jednak obawiam się, że w przypadku konieczności skorzystania z ich usług mogłoby się okazać, że nie będą chcieli uznać roszczenia, bo jako "resident of Poland" nie mogę korzystać z ich ubezpieczenia rocznego. :? Myślicie, że jest takie ryzyko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group