Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Tak, wiemy, że icarhireinsurance nie wydaje już polis dla osób z Polski

Dyskusja o alternatywach od tego postu:
viewtopic.php?p=1180962#p1180962

Porównanie rocznych ubezpieczeń worldwideinsure i Questor (stan na 12 lipca 2020) można znaleźć z tym wpisie ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151?start=1060#p1356949

[ 1247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 13 Sty 2022 18:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Kashpir napisał(a):
Prowadzę właśnie dwutorową korespondencję: z Questor vel Riverside Malta oraz z Centauro. Wysłałem dokumentację szkody do Questora, poprosili o "price matrix" od wypożyczalni. Centauro przesłało mi link, który wysłałem do ubezpieczyciela, ale okazało się, że tam nie ma tego, o co im chodzi i doprecyzowali, że chodzi o "Damage matrix" - poprosiłem Centauro o podesłanie i od 6 dni nie mogę się doczekać żadnej odpowiedzi, mimo przypomnień :evil:
- O co może chodzić? Możliwe, że wycenili wysokość szkody ponad kwotę z tej matrycy cenowej i dlatego nie chcą przesłać?
- Co zrobić w takiej sytuacji? Macie jakąś poradę jak "zmotywować" Centauro do przesłania dokumentów?

U mnie w końcu zakończenie sprawy:
- 27 grudnia Centauro w końcu przysłało link do Damage matrix (czekałem łącznie 18 dni kalendarzowych)
- tego samego dnia wgrałem to na stronę dedykowaną mojemu roszczeniu
- niestety 4 stycznia 2022 Questor stwierdził, że nie mogą wejść i żeby dosłać im plik - co uczyniłem tego samego dnia.
- 6 stycznia informacja, że wniosek został przekazany do końcowej oceny
- 7 stycznia informacja, że wniosek został zatwierdzony do wypłaty
- 9 stycznia informacja, że płatność została wysłana i powinna dotrzeć na konto w ciągu 5 dni roboczych
- 11 stycznia wpływ środków na konto w Kantorze Alior

Dodatkowa informacja dla osób używających kart kredytowych ze słabymi kursami - niestety we wniosku nie ma opcji wypłaty w PLN. Ja takowej karty używałem ze względu na wysoki limit kredytowy i niestety trochę jestem w plecy na różnicach kursowych :evil: Możliwe waluty wypłaty załączam na zrzucie ekranu poniżej.
Załącznik:
Riverside_waluta zwrotu.PNG

A co do aktualnej dostępności oferty dla obywateli Polski, to dość intrygujące, bo nie można kupić polisy rocznej, a można wybrać ubezpieczenie na konkretny wynajem, choć jest to chyba niezbyt opłacalne. Pytanie, czy komuś kończyła się ostatnio polisa roczna i dostał może opcję przedłużenia? Bo może tylko nowych klientów nie przyjmują - jak Diners ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.

#1242 PostWysłany: 13 Sty 2022 18:30 

Loty: 41
Kilometry: 86 125
Odpowiem jak to u mnie wyglądało z Questor vel Riverside Malta, poprzednia polisa skończyła się we wrześniu 2021r, wszedłem w starego maila z propozycją odnowienia i to zadziałało w grudniu 2021 oraz kod rabatowy z wcześniejszych postów.
 Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.

#1243 PostWysłany: 15 Sty 2022 00:45 

Cześć, wybieram się do Californii we wrześniu, jakieś ubezpieczenie polecacie? Ceny w wypożyczalniach teraz powariowaly wiec każdy zaoszczędzony dolar cieszy 😎
Znalazłem ubezpieczenie rentalcover, wychodzi taniej niż wybór ubezpieczenia od wypożyczalni.. tylko czy to działa? Używam tez revoluta, może warto zrobić upgrade do „metal” i to załatwi sprawę? Przy okazji miałbym z żoną ubezpieczenie podróżne „w cenie”
 Relacje PM off  

#1244 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:26 

Czy ktoś orientuje się czy istnieje jakieś ubezpieczenie użyczonego samochodu za granicą? Wszędzie są ubezpieczenia samochodów wypożyczanych od oficjalnie działających wypożyczalni, ale nigdzie nie znalazłem nic na temat użyczenia auta od prywatnej osoby - kolegi, znajomego itp.
 Relacje PM off  

#1245 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:55 
Awatar użytkownika

srebrny
@clauz jeśli uzyczenire zrobisz przez jakis car club lub car sharing to jak najbardziej sie da.Inaczej to tylko autocasco.

Ostatnio edytowany przez nick, 16 Sty 2022 23:07, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1246 PostWysłany: 16 Sty 2022 23:01 

Użyczenie byłoby na zasadzie przyjeżdżam do kolegi i on mi użycza swój samochód na gębę. W ostateczności możemy spisać jakąś prostą umowę (w sumie zawsze można spisać w razie szkody żeby było coś na piśmie). Czy istnieje w ogóle jakiekolwiek ubezpieczenie takiego użyczenia?
 Relacje PM off  

#1247 PostWysłany: 16 Sty 2022 23:08 
Awatar użytkownika

srebrny
@clauz No gdzie, mozliwosc naduzyc nylaby taka, ze ubezpieczalnia bylaby bankrutem w pare miesiecy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 1247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość