Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 26 Sie 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
To nic innego jak ubezpieczenie z Twoim udziałem własnym w ew. szkodzie w wysokości 200 eur.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1222 PostWysłany: 26 Sie 2021 18:19 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Czyli za szkodę do 200 eur muszę sama zapłacić?
To Greek insurance mi nie pasowało i nie byłam pewna..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 26 Sie 2021 18:23 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Jakiś pomysł jak zbic cene w WWI za world delux bo wychodzi 87 funciakow za roczna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 26 Sie 2021 18:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@piekara114 - tak
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#1225 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:43 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Cześć,
możecie podpowiedzieć jak rozwiązać taką sytuację. Mam na Krecie auto z polecanej wypożyczalni annacars.gr Mają taki zapis:
Cytuj:
Fully Comprehensive Insurance with NO Excess, NO Self Risk, NO Security Deposit. (C.D.W and F.D.W. Customer is fully relieved from the responsibility of any damage. All vehicles are subject to liability and fully comprehensive automobile and property damage insurance. Any damage is fully covered by the Insurance even if the driver is responsible for the accident.)


Wykupiłem też w razie czego ubezpieczenie w worldwideinsure.

Ktoś na parkingu lekko wgniótł i zarysował tylny zderzak. Jak zgłoszę wypożyczalni i oni to sobie załatwią z ubezpieczycielem to warto jeszcze zgłaszać do worldwideinsure? Czy może od razu im zgłosić?

Byłbym wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ale niby co chcesz zgłosić w WWI?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:52 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
No tak, w sumie do WWI powinienem się zgłosić jakby mi wypożyczalnia naliczyła jakąś kwotę? Dobrze rozumiem?
Tak dopytuje, bo nie mam doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak. Ale przecież wszystko masz w warunkach ubezpieczenia - poczytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 07 Wrz 2021 12:34 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 12
Czy macie pomysł na ubezpieczenie wkładu własnego za auto 4x4 z namiotem na dachu w Namibii? Wartość około 3000 EUR

worldwideinsure.com niestety odpada ze wzgledu na namiot - zaliczają to jako kamper.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Wynajmowany samochod
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 24.87 KiB | Obejrzany 3673 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 08 Paź 2021 09:08 

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 20
Opinia o WordWideInsurance! Podczas ostatniego wyjazdu zrobiłam rysę na zderzaku, wypożyczalnia policzyła mnie 250 euro, ściągneli z konta. Ubezpieczyciel wymaga jakichś dokumentów z kosmosu, których nie jestem w stanie dostarczyć, albo są trudne w uzyskaniu, typu wyciąg z konta, KONIECZNIE Z MOIM ADRESEM. Ponadto wymagają rachunku za naprawę. kiedy to wiadomo, że wypożyczalnia nigdy takiej rysy przecież nie naprawi. Oczywiście, jak to działa w całym cywilizowanym świecie, ubezpieczyciel nie może wymagać ode mnie takiego rachunku, to bez sensu. Tak więc mogę się domagać ile chcę, a firma dostaje kupę hajsu za nic. Obsługa klienta też jest tragiczna. Przy każdej wymianie wiadomości jest tydzień czekania.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 08 Paź 2021 10:22, edytowano w sumie 1 raz
Dopasowanie wypowiedzi do standardu forum
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1231 PostWysłany: 08 Paź 2021 09:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@Vaska
Nie przeczytałaś wcześniej, czego będą wymagać do wypłaty odszkodowania? W takim razie pretensje możesz mieć tylko do siebie, a pomówienia są penalizowane art.212 kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 08 Paź 2021 12:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Vaska Ode mnie też chcieli fakturę za naprawę. Więc przekazałem tę prośbę do wypożyczalni, która stwierdziała, że będą naprawiać po sezonie itd. i to przekazałem do WWI.
Żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1233 PostWysłany: 08 Paź 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Moje doświadczenie z WWI:

Polisa na określoną ilość dni, nie całoroczna.

Wynajem auta w Avis TGD. Przy odbiorze pracownik doczepia się o mikroskopijne otarcie gumy na przednim zderzaku Dacii Sandero Stepway. "Uszkodzenie" kilka razy mniejsze niż rysy, które ten sam Pan dziwił się, że zaznaczyliśmy w trakcie odbioru i pracownik "znalazł" to uszkodzenie w mniej niż minutę oglądania, po czym nic więcej już nie oglądał, także pewnie nie my pierwsi i nie ostatni zapłaciliśmy 182€ za tę gumę.

Wydane dokumenty dotyczące uszkodzenia. Wysłane do WWI, wypełniony formularz na stronie claimez.com. Nie wiedzieliśmy co wybrać jako powód uszkodzenia (z listy konkretnych zdarzeń drogowych), więc wybraliśmy "inne zdarzenie", ale później i tak WWI dopytalo o powód zdarzenia i o dosłanie kopii prawa jazdy. Po odpowiedzi na powyższe już tylko krótkie oczekiwanie na środki z ubezpieczenia. W WWI nie można było wybrać waluty PLN, więc wybraliśmy zwrot w EUR. Drugi raz więc straciliśmy na przewalutowaniach (łącznie ok. 100zl).

Kierowca miał kredytowke z Citi, a ja debetowa w EUR, ale nie wiem czy jakbym opłacił uszkodzenie moja karta, czy by nie było problemu z WWI. Ktoś kiedyś składał wniosek płacąc za uszkodzenie karta innej osoby?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 12 Paź 2021 21:30 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 39
Loty: 79
Kilometry: 208 420
Szukając w internecie znalazłem Cover4Rentals, czy ktoś korzystał.
https://cover4rentals.com/

Ceny mają na poziomie 75% WWI.
btw czy ktoś ma jakiś kod obniżający cenę na WWI
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 13 Paź 2021 11:52 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Pierwsza likwidacja szkody w Riverside Malta (polisa roczna).

Wynajem w wypozyczalni AG TRANSFERS na lotnisku CTA na Sycylii. Przy oddaniu auta obsluga stwierdzila, ze brakuje czesci obudowy kluczyka (kluczyk zostal oddany w takim stanie jakim go otrzymalem). Po ok. tygodniu od oddania auta wypozyczalnia sciagnela 40 EUR z karty kredytowej.

28.09 zgloszenie szkody do Riverside Malta
30.09 prosba o doslanie dodatkowych dokumentow
04.10 potwierdzenie o zaakceptowaniu i zwrotu 40 EUR pobranych przez wypozyczalnie
05.10 potwierdzenie wyslania zwrotu 40 EUR na podane wczesniej konto bankowe
11.10 pieniadze zaksiegowane na moim koncie bankowym

Doswiadczenie bardzo pozytywne, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1236 PostWysłany: 03 Lis 2021 20:40 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 40
pszczolex napisał(a):
Kupował ktoś z Was ostatnio na https://www.worldwideinsure.com?

Próbuję kupić ubezpieczenie. Próbowałem płacić 5 różnymi kartami 3 różnych osób, niby weryfikacja 3D secure przechodzi, ale jak wraca mi na stronę pojawia się info:

The payment card did not pass the bank's security checks.
No payment has been taken - please scroll down and try again.
If you continue to have problems please contact our office.


Taka sama sytuacja - próbowałem płacić 3 kartami 2 różnych osób, przechodzi do płatności, weryfikacja pozytywna (ale pieniędzy z konta nie pobiera), a następnie komunikat jw.

Rozwiązanie problemu to założenie PayPala (30 sekund) i podpięcie jakiejkolwiek karty - od razu poszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
#1237 PostWysłany: 15 Lis 2021 21:58 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Przestudiowałem właśnie temat i kupiłem roczne ubezpieczenie na cały świat w Riverside Malta/Questor. Cena i warunki wychodzą znacznie korzystniej niż w Worldwideinsure. Cena 68 euro z groszami po skorzystaniu z kodu rabatowego podanego w poście #1175 (@gmak, dzięki!) schodzi do 54,13. Suma ubezpieczenia jest wyższa niż w podstawowej wersji WWI (10.000 euro vs. 5000 GBP), w cenie jest też więcej dodatków typu wlanie złego paliwa, zgubienie kluczyków czy opłata za odbiór auta poza wypożyczalnią w razie choroby kierowcy. Różnica między ubezpieczeniem na Europę i globalnym jest znikoma, kilka euro. Ubezpiecznie obejmuje też Islandię, która w WWI jest wyłączona.
Płatność polską kartą przeszła bez problemu, jedyny fakap to error message zamiast wygenerowanej polisy :) ale po upomnieniu się mailem dosłali na drugi dzień.

Jedna dziwna rzecz - roczne ubezpieczenie wyszło na ich stronie znacznie taniej niż single trip. Single trip na Europę na 15 dni ponad 80 euro, roczne globalne 68 (przed rabatem).

Oczywiście nie wiem, jak wygląda likwidacja szkody i mam jednak nadzieję, że nie będę nie musiał sprawdzać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#1238 PostWysłany: 15 Gru 2021 19:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Prowadzę właśnie dwutorową korespondencję: z Questor vel Riverside Malta oraz z Centauro. Wysłałem dokumentację szkody do Questora, poprosili o "price matrix" od wypożyczalni. Centauro przesłało mi link, który wysłałem do ubezpieczyciela, ale okazało się, że tam nie ma tego, o co im chodzi i doprecyzowali, że chodzi o "Damage matrix" - poprosiłem Centauro o podesłanie i od 6 dni nie mogę się doczekać żadnej odpowiedzi, mimo przypomnień :evil:
- O co może chodzić? Możliwe, że wycenili wysokość szkody ponad kwotę z tej matrycy cenowej i dlatego nie chcą przesłać?
- Co zrobić w takiej sytuacji? Macie jakąś poradę jak "zmotywować" Centauro do przesłania dokumentów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 15 Gru 2021 22:57 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 13
Czyżby Riverside też zaczął ograniczać Polakom swoje usługi? ehh..

Załączniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 14.55 KiB | Obejrzany 2186 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
-- 16 Gru 2021 19:19 --

Jestem właśnie na etapie likwidacji szkody w Riverside a.k.a. Questor. Roczna polisa, no i szkoda trafiła się od razu przy pierwszym wypożyczeniu. Ktoś nas mocno drapnął przy parkowaniu przez noc na ulicy w Alghero na Sardynii, rano auto odrapane, a sprawcy nie ma. Wypożyczalnia (mała lokalna, Autonoleggio Matta) w sumie dość oględnie podliczyła nas na 244 euro.
Póki co wrażenie z kontaktu z Riverside bardzo pozytywne - sprawne zgłaszanie szkody przez formularz, przez który trzeba wgrać skany dokumentów i bardzo szybka pozytywna decyzja. Kasy na koncie jeszcze nie ma, ale decyzja jest z dzisiaj :)
Szczegółowo wyglądało to tak:
1.12 szkoda
9.12 oddanie auta i zapłata w wypożyczalni
12.12 zgłoszenie szkody (wypełnienie formularza, wgrałem umowę z wypożyczalną, formularz szkody z wypożyczalni, rachunek z wypożyczalni zawierający płatność za szkodę, kwit z platności kartą i zdjęcia uszkodzenia)
14.12 prośba z Riverside o dodatkowy dokument (proof of payment - nie wystarczyl kwit z płatności kartą, chcieli też wyciąg z karty - wysłałem wydruk z konta bankowego zapisany w PDF)
16.12 informacja o pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, przekazali do accounts department w celu dokonania płatności

Plusem jest też to, że po zgłoszeniu szkody dostaje się link, pod którym można podejrzeć bieżący stan sprawy, korespondować z nimi przez formularz i ewentualnie wgrywać nowe pliki Widać na tej stronie, jak opracowali zgłoszenie i opisali poszczególne pliki.

Czyli ogólne wrażenie bardzo pozytywne i jak na razie polecam - oczywiście o ile nie będzie opóźnień z platnością :-)
Mam nadzieję, że to o czym pisze @kubeon to tylko jakaś przejściowa trudność techniczna.

-- 16 Gru 2021 22:54 --

PS. Zerknąłem na stronę Riverside i ten komunikat o niedostępności polisy rocznej wyskakuje przy większości krajów, więc problem - jeżeli jakiś istnieje - nie dotyczy tylko Polski. A już myślałem, że to przez zgłoszenie naszej szkody :-)

-- 22 Gru 2021 12:28 --

Ciąg dalszy likwidacji szkody opisanej w poprzednim poście:
20.12 informacja, że wysyłają przelew
22.12 kasa jest na koncie

Od zgłoszenia szkody do otrzymania kasy 10 dni.

Czyli w sumie zdecydowanie polecam Riverside / Questor i cieszę się, że zajrzałem przed wyjazdem do tego wątku, bo to tutaj znalazłem informację o nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group