Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 03 Mar 2021 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Poczekaj na fakturę i dopiero później rozliczaj. Takie są uroki wypożyczalni we "frajerskich" lokalizacjach, czyli typowo turystycznych kołchozach, gdzie konkurencja jest duża, koszty wysokie, więc za wszystko ktoś musi zapłacić. U mnie suma roszczeń w 2020 wyniosła prawie 80 tys zł (wypożyczam 365 dni w roku). Niecałe 1/3 tej kwoty to faktyczne szkody dokonane przez moich klientów, którzy dostają auto w pakiecie z apartamentem, jednak znaczna część to wałki wypożyczalni i mówimy tu o znanych wszystkim sieciówkach. Pierwsze kilka szkód to stres, a póżniej juz leci z automatu.

zawiert napisał(a):
Dzięki ale zadrapanie jest na grubo z odkształceniem blachy. Ktoś się postarał
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#1162 PostWysłany: 03 Mar 2021 03:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Używasz rocznej polisy? A jeśli tak to czy nie masz problemów z odnowieniem - zastanawiam się czy prowadzą czarne listy na które trafia się po kilku szkodach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1163 PostWysłany: 03 Mar 2021 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@SPLDER
Tak, używam dwóch, bo pierwsza ma limit rocznych roszczeń. Co do "czarnych list" mam wrażenie że im więcej szkód, tym mniej problemów i bardziej automatyczny proces. Agenci chyba cenią sobie profesjonalizm po drugiej stronie :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#1164 PostWysłany: 16 Mar 2021 21:11 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 26
Questor aka Riversidemalta - polisa worldwide:

"no cover is provided for claims arising as a direct result of a situation highlighted by the Foreign and Commonwealth Office where you have hired a vehicle in a specific country or area where, prior to the vehicle hire agreement commencing, the Foreign and Commonwealth Office has advised against all (but essential) travel."

Czy to oznacza, że w przypadku szkody np. w Meksyku (https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/mexico - The FCDO advises against all but essential travel to:
the whole of Mexico based on the current assessment of COVID-19 risks) nie będę upoważniony do skorzystania z polisy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1165 PostWysłany: 08 Maj 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
jakie ubezpieczenie jest obecnie najkorzystniejsze pod wynajem auta zarówno w Polsce jak i poza ?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Maj 2021 21:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1166 PostWysłany: 08 Maj 2021 11:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zawsze najkorzystniejsze jest takie, które Ci odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1167 PostWysłany: 13 Maj 2021 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
A czy ktoś z Was korzystał w praktyce z ubezpieczenia wynajętego samochodu, dostępnego dla metalowego planu Revolut? Nigdzie nie mogłem znaleźć OWU i zastanawiam się, czy takie ubezpieczenie zadziała także dla wynajmu w Polsce. Jeżeli tak, to być może opłaca się wziąć Revo, bo dodatkowo są inne benefity a cena prawie taka sama jak tego WorldWideInsure.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1168 PostWysłany: 13 Maj 2021 10:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Wygląda na to, że OWU jest dostępne tylko w apce, dla posiadaczy "metalu".

Cytuj:
Please read the travel insurance policy carefully. There is a copy of it in the Revolut app.
To be eligible for insurance you must be aged between 18 and 70. The insurance only covers medical treatment, tests and surgery that are related to a serious illness or injury you went to hospital for while overseas.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra 13 Maj 2021 10:46, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#1169 PostWysłany: 13 Maj 2021 10:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@1955845624 widzę, że było w wątku o Revolut revolut,181,93883&start=5860#p1375210
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1170 PostWysłany: 13 Maj 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Wszystko jasne, dzięki. Dopytam jeszcze, czy to ubezpieczenie WorldWide Insure (bo na to się zdecyduję przez wzgląd na opinie z poprzednich postów w tym wątku) muszę kupić PRZED zarezerwowaniem samochodu, czy w dowolnym momencie przed rozpoczęciem wynajmu? Wynajem ma być w lipcu, a auto chcę wypożyczyć już dziś. Czy powinienem je wykupić już dziś, w pierwszej kolejności, czy spokojnie mogę je wykupić w połowie czerwca i po prostu wtedy ono obowiązuje (a niekoniecznie zgodnie z datą rezerwacji)? Myślę, że tak właśnie jest, ale wolę się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1171 PostWysłany: 13 Maj 2021 11:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Możesz kupić dzisiaj, możesz kupić później (bo może jeszcze zmienią ci się daty wynajmu?) - na stronie wskazujesz datę rozpoczęcia ważności polisy i jest tam taka informacja:
"Your Annual Car Rental Insurance policy should start on the date of your first rental"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#1172 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:53 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 7
Cześć,

czy ktoś korzystał z https://riversidemalta.com.mt/about-riverside-malta ? To podobno Europejska wersja Questor - pod nadzorem w na Malcie.

Annual to 55EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1173 PostWysłany: 10 Cze 2021 17:29 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 39
Loty: 99
Kilometry: 151 091
Kupował ktoś z Was ostatnio na https://www.worldwideinsure.com?

Próbuję kupić ubezpieczenie. Próbowałem płacić 5 różnymi kartami 3 różnych osób, niby weryfikacja 3D secure przechodzi, ale jak wraca mi na stronę pojawia się info:

The payment card did not pass the bank's security checks.
No payment has been taken - please scroll down and try again.
If you continue to have problems please contact our office.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1174 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 43
Pytałem już w innym wątku, ale ten chyba jest bardziej odpowiedni.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z likwidacją szkody w riversidemalta?
Do niedawna korzystałem z worldwide, ale jakoś po brexicie ciągnie mnie raczej w kierunku towarzystw z siedzibą na terenie UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1175 PostWysłany: 16 Cze 2021 11:44 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Przed chwilą wykupiłem roczne na świat w Riverside. Nie wiem czy wykorzystam poza Europą, ale różnica była tylko 63,68 EUR do 55,04 EUR
W przeciwieństwie do WWI u nich Europą są geograficznie wszystkie kraje poza Białorusią (w WWI tylko EOG+UK).

Płatność przekierowuje na stronę Questor i w kilka sekund znalazłem kod rabatowy na 15%: EAS2344.

Zapłaciłem więc tylko 54,13 EUR i dostałem jeszcze 3,18 EUR Loyalty discount na następne zakupy.

Polisa zresztą też przychodzi z questor-insurance.co.uk.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1176 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:20 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
@gmak
Ten kod promo wpisuje się przy płatności? Wcześniej na riverside nie widzę opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1177 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
ratatam lubi ten post.
 
      
#1178 PostWysłany: 28 Cze 2021 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@pszczolex kupiłem przed chwilą i Curve przeszła natychmiast, w kilka sekund polisa na mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1179 PostWysłany: 11 Lip 2021 23:16 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 3
Cześć, wypożyczyłem samochód w Hiszpanii przez Leasys (Drivalia), wziąłem opcję z ich ubezpieczeniem i zastanawiam się teraz, czy jest sens wykupywać jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie zewnęntrze? Na przykład Worldwideinsure. To będzie moje pierwsze wypożyczenie, więc chciałbym uniknąć niemiłych przygód, stąd moje, być może głupie, pytanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1180 PostWysłany: 11 Lip 2021 23:23 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
jeśli wziąłeś ich pełne ubezpieczenie, to innego nie potrzebujesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group