Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 30 Lip 2020 13:26 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Prawdopodobnie w tym roku będę wypożyczał samochody parę razy (głównie w Polsce). W związku z tym przydałoby się jakieś ubezpieczenie zewnętrzne - brać icarhire czy któryś z innych tu polecanych (wwi, questor)?
Tak na marginesie szukam auta (min klasa b) w Krakowie 17-21,22.08 w Krakowie, tak na szybko standardowa cena to +/- 80-90zl za segment B. Jest sens kopać głębiej czy raczej nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#1082 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:03 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
Prawdopodobnie w tym roku będę wypożyczał samochody parę razy (głównie w Polsce). W związku z tym przydałoby się jakieś ubezpieczenie zewnętrzne - brać icarhire czy któryś z innych tu polecanych (wwi, questor)? ?


polecam: Worldwide Travel Insurance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1083 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:32 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Kod na -10% do Questor: QUE2330
Ubezpieczenie roczne wychodzi po 45 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1084 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
legit, kupiłem właśnie roczne worlwide + dodatek na wymianę aku za 64.17€

pamiętajcie żeby kliknąć ten plusik na prawo obok kodu, inaczej nie uwzględni zniżki

thx @Revan_
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 06 Sie 2020 16:59 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
lousylucky napisał(a):
Mam pytanie, czy worldwideinsurance obejmuje uszkodzenia w przypadku uszkodzenia samochodu w nocy na parkingu przez kogoś lub przez osobę parkujacą w czasie parkowania?
Czy takie okoliczności w ogóle mają znaczenie?

Mnie przy likwidowaniu szkody w ogóle nie pytali o okoliczności (alufelga + opona, więc mogło to być i w czasie jazdy i przy parkowaniu).
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#1086 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
Wypożyczalnia skasowała mnie za brudna tapicerkę. Abstrahując od tego, ze nie wydaje mi się żeby było tam zabrudzenie, czy jest szansa ze Questor mi zwróci za to kasę, czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Szukałeś odpowiedzi w ich OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:15 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Mogę z czystym sumieniem polecić worldwide insure. Parę dni temu likwidowałem szkodę, wszystko ok. Ktoś wjechał w zaparkowane auto (w PL) tak, że drzwi były do wymiany. Oczywiście uciekł z miejsca zdarzenia. Wypożyczalnia wyceniła naprawę na blisko 5k PLN, excess był 800 EUR. Pobrali ekwiwalent w złotych. Zgłosiłem szkodę do WWI, poprosili o jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy (foto samochodu z uszkodzeniem i widoczną tablicą rejestracyjną - warto zawsze zrobić) i po paru dniach zatwierdzili claim. Dwa dni później 800 EUR na koncie.

Wniosek - jeśli sprawca jest nieznany też wypłacają. Były co do tego wątpliwości dyskutowane na forum (ze względu na niejasne dla niektórych sformułowanie w OWU dot. third party damage).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1089 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:21 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
A propos icarhire: po zlozeniu wniosku o wyplate odszkodowania w ciagu paru dni przyszlo potwierdzenie o akceptacji i o zwrocie pieniedzy, ktore wypozyczalnia sciagnela ode mnie wczesniej za domniemane zarysowanie felgi. Co z tego, jak zamist przelac pieniadze mi ubezpieczyciel wyslal je ponownie do wypozyczalni. Maile i kontakty telefoniczne nic nie daly, icarhire wypial sie na mnie i powiedzial, ze ich rola sie skonczyla i teraz sam musze prosic wypozyczalnie o zwrot pieniedzy. Generalnie nie polecam tej firmy.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:23 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
lousylucky napisał(a):
Mam pytanie, czy worldwideinsurance obejmuje uszkodzenia w przypadku uszkodzenia samochodu w nocy na parkingu przez kogoś lub przez osobę parkujacą w czasie parkowania?
Czy takie okoliczności w ogóle mają znaczenie?


Tak, obejmuje. Miałem dokładnie taką sytuację, opisałem parę postów wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
#1091 PostWysłany: 13 Sie 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pbak napisał(a):
Co z tego, jak zamist przelac pieniadze mi ubezpieczyciel wyslal je ponownie do wypozyczalni.


z ciekawości: skąd mieli nr konta wypożyczalni?
nie żeby mi zależało żeby jakoś szczególnie ich bronić, jeśli coś źle zrobili to trudno, ich problem ( i trochę Twój :P ) , ale miałem 3 szkody przez nich pokryte ( w tym raz za felgę, tak jak Ty) bez żadnego problemu i za każdym razem pytali mnie na jaki nr. konta mają przelać kasę.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 13 Sie 2020 14:03 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Zapytali, czy juz zaplacilem wypozyczalni wiec podeslalem im skan rachunku, tam miedzy innymi byl nr konta Europcaru.
W sumie to wychodzi na to, ze maja tam niezly balagan - panna z ich hotline uparcie twierdzila, ze wyslali mi przelew a jak poprosilem o kopie przelewu to tam jak wol stalo, ze beneficjentem jest wypozyczalnia. Jak im zwrocilem na to uwage to dostalem odpowiedz, ktora zbila mnie z nog: ze oni tak w zasadzie nie wiedza komu wysylaja pieniadze i mysleli, ze wyslali je do mnie. Ale kasa juz poszla wiec niech teraz ja sie bujam z odkrecaniem.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1093 PostWysłany: 13 Sie 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wiem że to dla Ciebie mało komfortowe i tak, i w sumie to się nie znam, ale jakiś urząd ochrony czegośtam nie chciałby się tym zająć? przecież z Twojego punktu widzenia to tak jakby zostałeś oszukany / zrobiony w balona, kupiłeś polisę a oni przelewają kasę na pierwszy numer konta jaki mają w zasięgu wzroku w papierach sprawy zupełnie bez jego weryfikacji? żarty jakieś
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 13 Sie 2020 14:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Pewnie tak, ale poki co nie mam na to czasu. Pewnie musialby to byc jakis urzad z UK, na razie wydaje mi sie, ze odzyskanie pieniedzy z wypozyczalni bedzie szybsze.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 13 Sie 2020 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mi się zdaje że jeśl wypożyczalnia będzie miała komuś zwrócić kasę, to temu, kto ją wysłał
tak czy inaczej daj znać jak się to skończyło
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 18 Sie 2020 10:28 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 50
Dzień dobry wszystkim,
jako że temat służy do wymiany doświadczeń to może komuś przyda się moje:

Tydzień temu pojechaliśmy na Sycylię, samochód wypożyczony z Noleggiare, wyjazd na 5 dni. Zakupione ubezpieczenie z Warty. Oczywiście wszystko na szybko i nie doczytałem OWU. Przy wydawaniu samochodu nie zrobiłem zdjęć. Później zorientowałem się, że jest delikatnie nadprute siedzenie. Przy zdaniu pracownik Noleggiare stwierdził, że nie jest to zaznaczone na druku przekazania samochodu, efektem chcą mnie obciążyć za to 302 EUR.

Warta natychmiast sprawę odrzuciła ponieważ brak jest notatki ze zgłoszenia na policję. Zapisy w OWU mają mega ogólne tj. szkody na skutek np. kolizji - gdzie na argumenty, że kolizją może być każde zachowanie na drodze (np. nagłe hamowanie) i trudno to zgłosić na policję pozostają głusi.

Moim zdaniem, żeby zlikwidować szkodę z Warty trzeba wyjątkowo się pilnować i zgłaszać wszystko policji (co równie dobrze może skutkować mandatem). Policja bankowo nie będzie chciała sporządzać notatek z banalnych zdarzeń, będzie to kosztowało też dużo cennego czasu.

Podsumowując: wykupowanie tego ubezpieczenia bardziej szkodzi niż pomaga, bo daje tylko złudzenie zabezpieczenia. Może przy poważniejszych wypadkach - ale śmię wątpić, patrząc na dążenie do negatywnego zamykania szkody.

Warta - nie po co brać.


Ostatnio edytowany przez Adam16q, 18 Sie 2020 10:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#1097 PostWysłany: 18 Sie 2020 10:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Jedyne, co szkodzi, to to:
Cytuj:
Oczywiście wszystko na szybko i nie doczytałem OWU.

oraz brak dokładnych oględzin przy odbiorze auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1098 PostWysłany: 18 Sie 2020 11:10 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Adam16q napisał(a):
Dzień dobry wszystkim,
jako że temat służy do wymiany doświadczeń to może komuś przyda się moje:

Tydzień temu pojechaliśmy na Sycylię, samochód wypożyczony z Noleggiare, wyjazd na 5 dni. Zakupione ubezpieczenie z Warty. Oczywiście wszystko na szybko i nie doczytałem OWU. Przy wydawaniu samochodu nie zrobiłem zdjęć. Później zorientowałem się, że jest delikatnie nadprute siedzenie. Przy zdaniu pracownik Noleggiare stwierdził, że nie jest to zaznaczone na druku przekazania samochodu, efektem chcą mnie obciążyć za to 302 EUR.

Warta natychmiast sprawę odrzuciła ponieważ brak jest notatki ze zgłoszenia na policję. Zapisy w OWU mają mega ogólne tj. szkody na skutek np. kolizji - gdzie na argumenty, że kolizją może być każde zachowanie na drodze (np. nagłe hamowanie) i trudno to zgłosić na policję pozostają głusi.

Moim zdaniem, żeby zlikwidować szkodę z Warty trzeba wyjątkowo się pilnować i zgłaszać wszystko policji (co równie dobrze może skutkować mandatem). Policja bankowo nie będzie chciała sporządzać notatek z banalnych zdarzeń, będzie to kosztowało też dużo cennego czasu.

Podsumowując: wykupowanie tego ubezpieczenia bardziej szkodzi niż pomaga, bo daje tylko złudzenie zabezpieczenia. Może przy poważniejszych wypadkach - ale śmię wątpić, patrząc na dążenie do negatywnego zamykania szkody.

Warta - nie po co brać.


Odwołaj się od decyzji Warty, a gdy nadal odrzucą roszczenie to złóż skargę do rzecznika ubezpieczonych

Tego typu zgłoszenia nie podlegają zgłoszeniu Policji, gdyż nie doszło do kolizji, umyślnego uszkodzenia siedzenia czy fotela kierowcy itp itd

Jedno co możesz zgłosić to oszustwo czy wyłudzenie firmy wynajmującej poparte odpowiednią opinią na ich forach
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam16q uważa post za pomocny.
 
      
#1099 PostWysłany: 18 Sie 2020 11:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
@dg72
Zanim udzielisz takiej porady, to powinieneś jednak przeczytać OWU.
Cytuj:
.Przedmiotem ubezpieczenia jest kwota stanowiąca udział własny Ubezpieczonego, określona
w umowie najmu jednego samochodu (nie starszego niż 10 lat, o masie całkowitej do 3,5 t, przewożącego do 9 osób), jaką ubezpieczony w ramach umowy najmu pokrył we własnym zakresie
w związku z wystąpieniem w nim szkody polegającej na uszkodzeniu samochodu w wyniku kolizji
lub wypadku komunikacyjnego podczas podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 18 Sie 2020 11:36 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 50
dg72 napisał(a):
Odwołaj się od decyzji Warty, a gdy nadal odrzucą roszczenie to złóż skargę do rzecznika ubezpieczonych

Tego typu zgłoszenia nie podlegają zgłoszeniu Policji, gdyż nie doszło do kolizji, umyślnego uszkodzenia siedzenia czy fotela kierowcy itp itd

Jedno co możesz zgłosić to oszustwo czy wyłudzenie firmy wynajmującej poparte odpowiednią opinią na ich forach


Dzięki za podpowiedź. Spróbuję się odwołać tą ścieżką. W sumie podobnie to już argumentowałem u likwidatorki szkody, ale ubiorę to w oficjalnie pismo.


Ostatnio edytowany przez Washington, 19 Sie 2020 17:43, edytowano w sumie 1 raz
cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group