Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#461 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja tylko przypomnę ze tu widzimy obraz zawsze z jednej tylko strony
detale są ważne, ale nie mamy o nich zielonego pojęcia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#462 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Po zakończeniu wynajmu zapewne dostaliście z GC prośbę o opinie. Opiszcie tam zaistniałą sytuację i podajcie dane kontaktowe do siebie, wbrew pozorom ta częśc jest najwazniejsza a wszyscy to olewają. Po necie lata takze email do prezesa Europcar, który jest obecnie właścicielem Goldcara i klonów, w przypadkach ewidentnego przekretu piszcie do niego, gośc istnieje i działa .
Udalo mi sie odzyskac kilkukrotnie od nich kase za niezamowione uslugi, jednak tylko dlatego, ze chcieli miec juz ze mną spokój - nie byłem turystą który zaraz wylatuje, tylko widzieli mnie raz w tygodniu i zajmowalem im duzo czasu, jeden z pracownikow w innej lokalizacji przeczytal mi kiedys dopisek w moim "profilu" u nich, bo nie pasowało mu moje zachowanie do opisu: klient roszczeniowy i nękający :lol: . To wiele ułatwia.
Nie dajcie sie wkręcic w pospiech - pracownicy są szkoleni by wszystko było robione szybko i na lekkim stresie dla klienta bo wtedy nie zadaje niepotrzebnych pytań i da sobie wcisną wszystko. Typowy passive-aggresive 8-)
W ogole to, ze umowe podpisuje się z GC przed jej przeczytaniem i nie da sie inaczej bo "sie nie wydrukuje" to jest niezły przewał.

A i jeszcze jedno - jezeli wcisneli wam ubezpieczenie, doplate za diesla, niezamowione przewalutowanie DCC, cokolwiek - a jeszcze nie odebraliscie samochodu , to wlasnie jest czas na przeczytanie umowy jesli zapomnieliscie to zrobic na miejscu - jesli skapniecie się po wyjezdzie z lotniska, pozostaje procedura j/w.

Generalnie jako stały klient polecam Goldcara :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 08 Lip 2020 13:19, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#463 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Ja mam pojęcie o detalach z mojego przykładu. Inne - poczytajcie na tripadvisor (wpis zaczyna się tytułem "GOLDCAR Lisbon - avoid like the plague" i zaczął go nie oszołom, ale prawniczka. To samo poczytajcie na "[Thorn Tree] [Western Europe] Goldcar, my review". Mój przypadek opisałem gdzieś w tym wątku dawno temu. Goldcar usiłował wyłudzić (i nie da się tego nazwać innymi słowami) ode mnie 350 euro za rzekomą "próbę włamania" do auta. W praktyce wyglądało to tak, że na lotnisku gość przy odbiorze bardzo pobieżnie obejrzał auto i prawie od razu zauważył punktowe nakłucie koło zamka. Zamek auto miało rzecz jasna centralny, działający. Nakłucie tak małe, że trzeba było naprawdę na nie popatrzeć, żeby je zobaczyć - miało być niby dowodem na próbę włamania, właśnie podczas mojego wynajmu. W biurze tragedia - dziesiątki ludzi w kolejce, ci którzy już byli przy ladzie zaszokowaniu zaistniałą sytuacją (wiecie o czym piszę). Wbiłem się dosłownie przed wszystkich i pani pogrzebała w kompie i powiedziała mi, że spoko, bo to uszkodzenie było już wcześniej. Czytaj: gość na odbiorze doskonale o nim wiedział! Ale to nie koniec historii - następnego dnia Goldcar obciążył moją kartę na 350 euro. Żeby się dowiedzieć za co, trzeba było uderzyć do ich mediów społecznościowych, bo nawet na numerze alarmowym (sic!) nie odbierali. Potwierdzają to ludzie, którym ich auto się zepsuło gdzieś na odludziu. Skracają historię, najpierw przyznali się do błędu rozliczeniowego o 100 euro, a chargeback załatwił sprawę. Nie piszcie mi więc, że taki przypadek to nie jest próba wyłudzenia pieniędzy i że jest jakaś "druga strona". Nie ma drugiej strony, to jest firma w zasadzie działająca w sposób przestępczy (wyłudzenie to jest przestępstwo).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#464 PostWysłany: 09 Lip 2020 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@eskie

Mniej więcej wyglądało to tak: miejsce, w którym wtedy pracowałem miało umowę z Thrifty w Rehovot koło Tel Awiwu na zniżkę -20% dla pracowników. Wypożyczyłem u nich Mitsubishi Space Star z pełnym ubezpieczeniem. Kobieta z biura nie mówiła słowa po angielsku i komunikowała się przez Google Translate, ale przyszedł inny chłop co po angielsku mówił dobrze; zapewnił, że jest 100% ubezpieczenia bez wkładu własnego. Ja, głupi, podpisałem umowę po hebrajsku (choć akurat nie znałem więcej niż 20 słów i tylko wiedziałem, że dobre wino w markecie kosztuje shloshim stein shekel :) ). No i cóż, po zrobieniu 1500 km po najdzikszych miejscach Izraelu, np. jeździe przy granicy z Syrią i uliczkach Nazaretu stromych na 40 stopni, nadeszła ta chwila. Wyjeżdżając z parkingu pod zbombardowanym w 1967 meczetem zahaczyłem lekko o asfalt - lekka rysa i minimalnie wgnieciony plastik od przodu. Inżynierowie Mitsubishi się jednak popisali, bo akurat w tym delikatnym miejscu był przewód do chłodnicy, więc płyn wyciekł.

Finał: rachunek na 5600 szekli, ponieważ rzekomo to było "uszkodzenie podwozia", którego ubezpieczenie nie obejmuje :D Także niewiele ta historia pomoże innym, wina moja bo podpisałem coś czego nie rozumiałem, ale to było powszechne w Izraelu... dokumenty w bankach też były wszystkie po hebrajsku, ale tam mnie na szczęście nie oskubali xD Cóż, pomimo tej straty, była wisienka na torcie: jak opowiedziałem o tym w instytucie, zrobili aferę i zerwali umowę z tymi *****mi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#465 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Bardzo żałuje ze nie byłam aktywniejsza na forum f4f wcześniej i nie poczytałam tego wątku przed wypożyczeniem auta w Maladze.
Wynajęłam je przez economy car rental i szczerze? Nawet ten Goldcar nie byl najtanszy , powiedziałabym ze gdzies w polowie stawki.
Oczywiście opłaciłam rezerwacje i ubezpieczenie extra i byłam przekonana, ze jak w większości krajów odbiorę samochód na lotnisku , zablokują mi jakiś depozyt na kredytówce i będę korzystać z auta.
Człowiek wydający samochód okazał się chamem, krzyczał na mnie (!!!) i w ogóle nie potrafił odpowiedzieć na pytania po angielsku, wcisnęli mi swój rachunek po hiszpańsku i nie zablokowali pieniędzy na koncie a pobrali całość za swoje usługi ( drugi raz zapłaciłam za wypożyczenie i za jakąś extra polisę) mimo ,ze słowem nikt mnie o to nie zapytał. Teraz wystąpiłam o chargeback i reklamacją do economy car rental, mam nadzieję ze uda mi się coś jeszcze zrobić i odzyskać te pieniądze.
Wypożyczałam samochód trzy razy w Meksyku, na Kubie, w Armenii , Izraelu i w wielu innych krajach europejskich , załatwiła mnie wypożyczalnia w "cywilizowanej" europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#466 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
pobrali całość za swoje usługi ( drugi raz zapłaciłam za wypożyczenie i za jakąś extra polisę) mimo ,ze słowem nikt mnie o to nie zapytał.

Jak pobrali bez Twojej zgody i wiedzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#467 PostWysłany: 12 Paź 2020 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jak to jak? Normalnie. PIN i zielonym;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#468 PostWysłany: 12 Paź 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Potwierdziłam pinem, tylko ze na wyswietlaczu zobaczyłam kwotę i uznałam wiem , naiwnie ze to jest jak zwykle depozyt i zabezpieczenie na karcie ktore zostanie zwolnione po oddaniu...
Nikt nie zapytał czy ja chce innej umowy , innego ubezpieczenia niż to co mam itd.
Zdaję sobię sprawę ze wina jest moją, tzn ze przegapiłam oszustwo, ale nie zmienia to faktu ze i tak uważam ze wina lezy po ich stronie.
Nikt nie zapytałam czy zgadzam sie wziac samochod na innych warunkach niz te w umowie zawartej przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#469 PostWysłany: 12 Paź 2020 15:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A jaka to była kwota?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#470 PostWysłany: 12 Paź 2020 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
1300 zł ...
Sama nie wiem dlateczego nie wzbudziło to moich podejrzeń, chyba musiałam uznać ze to w euro/dol i tyle wynosi blokada, bo tyle mniej wiecej miala wynosic wg umowy z economy car rental.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#471 PostWysłany: 16 Paź 2020 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dostałem maila z promocjami z Rentalcars, patrzę a tam przewaga jednej firmy.

Załączniki:
Screenshot_2020-10-16 poczta nazwa pl Czekają na Ciebie duże oszczędności – szczegóły w środku .png
Screenshot_2020-10-16 poczta nazwa pl Czekają na Ciebie duże oszczędności – szczegóły w środku .png [ 89.27 KiB | Obejrzany 10827 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#472 PostWysłany: 16 Paź 2020 11:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Bierz @eskie golda. Złoto poszło ostatnio mocno w górę. Jeszcze zarobisz :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#473 PostWysłany: 08 Lis 2020 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A jakie były inne problemy? Na Fue goldi rzadko obciąża za szkody, chyba że są mocno widoczne, za to robią inne wałki, ale wszystko dia się odkręcić. Na Teneryfie bardziej niż Goldi wałkuje Hertz - u nich szkoda jest właściwie gwarantowana, i to zawsze podwozie.
Chupacabra napisał(a):
Trzeci raz wynajmuję auto na Fuerteventurze i za każdym razem jest problem, ale to już historie do innego wątku.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 08 Lis 2020 12:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
No, właśnie Hertz, lat temu kilka, pomimo statusów, itd... stwierdzili, że żadna z moich trzech kart kredytowych nie pozwala na pre-autoryzację i albo pobiorą kasę z konta albo nie wydadzą auta. Wtedy nie było innej opcji (bo wczoraj bez problemu w Payless, okienko obok dostałem auto bez rezerwacji) no i pobrali 1400E z konta. Na zwrot kasy czekałem dwa miesiące, bo kasa fizycznie zeszła podczas jednego okresu rozliczeniowego a wróciła dopiero po następnym okresie rozliczeniowym. Trzecia przygoda była tylko jakaś tam nachalność ze strony obsługi Goldcara. Wczorajsza arogancja to był konkret, wróciłem ze zdjęciami wszystkich zarysowań na karoserii a gość do mnie, że nie zmieni stanu auta, na którym nie było zaznaczonej żadnej rysy. "Nie wziął pan pełnego ubezpieczenia to teraz musi pan udowodnić, że to nie pana wina".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 08 Lis 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Bo na kanarach to auto się wypożycza z Autoreisen :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#476 PostWysłany: 08 Lis 2020 12:59 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Cytuj:
Jedyny zonk po przylocie, to Goldcar, w którym obsługa odmówiła aktualizacji stanu samochodu a więc ja odmówiłem przejęcia auta. Trzeci raz wynajmuję auto na Fuerteventurze i za każdym razem jest problem, ale to już historie do innego wątku.


To pewnie bez problemu zwrócił Ci opłatę za wynajem, czy jednak będzie zabawa z 6 miesięcy po powrocie? Masz jakieś potwierdzenie odmowy naniesienia uszkodzeń na piśmie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2020 14:00, edytowano w sumie 1 raz
[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 08 Lis 2020 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jak goldi jest za free, to się pożycza goldiego. Szczególnie jak się spędza cąłą zimę, a auto reisen lub pluscar jako odskocznia co jakiś czas żeby wziąć jakiś sportowy wóz za dobrą kasę.
Piatek napisał(a):
Bo na kanarach to auto się wypożycza z Autoreisen :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#478 PostWysłany: 08 Lis 2020 16:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
greg1291 napisał(a):
Cytuj:
Jedyny zonk po przylocie, to Goldcar, w którym obsługa odmówiła aktualizacji stanu samochodu a więc ja odmówiłem przejęcia auta. Trzeci raz wynajmuję auto na Fuerteventurze i za każdym razem jest problem, ale to już historie do innego wątku.

To pewnie bez problemu zwrócił Ci opłatę za wynajem, czy jednak będzie zabawa z 6 miesięcy po powrocie? Masz jakieś potwierdzenie odmowy naniesienia uszkodzeń na piśmie?

Oczywiście, że czeka mnie palowanie przez 6 miesięcy. Kwota niewielka bo 43E, ale pryncypialnie będę walczył.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#479 PostWysłany: 08 Lis 2020 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Chupacabra Domyślam że obsługiwał Cię Mojses (Marokańczyk) , zajedź na lotnisko w poniedziałek ok południa i zawołaj w okienku młodego gościa o wyglądzie typowego stulejarza, zwróci Ci kasę na kartę z miejsca.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 09 Lis 2020 11:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#480 PostWysłany: 08 Lis 2020 21:38 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@nick Obsługiwał mnie łysawy pan. Cała kasę zwrócił (pre-autjo i smart return), tyle, że samą rezerwację robiłem pre-paidem, więc tego pewnie nawet jakby chciał to by nie mógł zwrócić. Jutro będę dzwonił na customer service.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group