Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed zadanie pytania - przeczytaj poradnik
https://www.fly4free.pl/wakacyjny-porad ... czyc-auto/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:40 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:13 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 4
Pierwszy post - Dzień Dobry.
Mam pytanie.
Pierwszy raz jadę prywatnie (nie firmowo).
Będę wynajmował auto (mniej więcej ogarnąłem temat, jednak nie do końca).
Pytanie dotyczy bagażów.
Często przy wyborze auta jest zaznaczone ilość bagażów (np. 2 x duża walizka, 1 x mała).
Będę miał sporo bagażów, ale jedziemy tylko 2+1 (na długo), więc nie chcę brać wielkiego auta.
No i pytanie (może głupie, ale nie znalazłem odpowiedzi)

Q: Czy "dozwolone" jest wzięcie auta, które na pewno nie pomieści w bagażniku wszystkich walizek i wrzucić je po prostu na kanapę z tyłu?

dzięki
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:48 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 4
ok.
dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W teorii w tym zakresie jest regulamin wypożyczalni, ale życie życiem i nie powinno być problemu. Dla świętego spokoju żonę/dziewczynę kochankę zostaw na terminu czy gdzieś w pobliżu punktu odbioru samochodu razem z częścią bagażu i auto odbierz sam. Sam bym tak zrobił gdybym miał jakąś rażąco dużą ilość sztuk bagaży. Tak dla święto spokoju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Gru 2019 23:33 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 4
ok.
Dobra rada.
Jeszcze jedno - chyba zaryzykuję Gold Car - ale brane przez ich stronę www z full ubezpieczeniem (żeby nie było potem czochrania się przez zewnętrznych ubezpieczycieli).
Problem jest taki, że biuro mają otwarte o 7.00, a lot powrotny mam 8:25 no i trochę się boję, że odbiór potrwa za długo (procedury, kolejka)...
No właśnie zdążę zdać auto i dobiec do samolotu?
Czy może mają jakąś skrzynkę gdzie wrzucę papiery i kluczyki - biorę full ubezpieczenie więc chyba teoretycznie nic mnie nie obchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Gru 2019 00:30 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Korzystałem kiedyś z Goldcar w Bari i była taka możliwość, ale to nie musi być zawsze dostępne. Upewnij się w tej konkretnej wypożyczalni. Powinni mieć to opisane na stronie. Jak nie to mejl lub telefon...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Gru 2019 00:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@milsa666 piszesz, że będziesz miał dużo bagażu - jak rozumiem będzie to również bagaż rejestrowany. Weź to pod uwagę rozważając konieczność zdania samochodu z samego rana. Sprawdź również czy wypożyczalnia znajduje się w terminalu - czasami są one zlokalizowane w okolicy lotniska i klienci dowożeni są busikami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Gru 2019 03:05 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 4
Sprawa dotyczy lotniska Rzym FCO.
Z tego co patrzyłem to odlot mam z T1 i parkingi wszystkich wypożyczalni są własnie w okolicy zlokalizowane (no chyba ,że biuro jest daleko, ale nie sądzę).
Zamierzam wypakować auto, nadać bagaże i pobrać karty pokładowe, wrócić do auta żeby go rozliczyć.
Pytanie czy po otwarciu biura o 7:00 zdążę przejść kontrolę i dobiec do bramek, samolot mam 8:25...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Gru 2019 10:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Lepiej najpierw sprawdź, czy można zwrócić samochód poza godzinami otwarcia.
Weź też pod uwagę, że rano pod biurem może być kolejka. Np. tych co przylecieli w nocy i chcą odebrać samochód lub takich jak ty. Ja już się z tym spotkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 04 Sty 2020 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
refiko napisał(a):
W teorii w tym zakresie jest regulamin wypożyczalni, ale życie życiem i nie powinno być problemu. Dla świętego spokoju żonę/dziewczynę kochankę zostaw na terminu czy gdzieś w pobliżu punktu odbioru samochodu razem z częścią bagażu i auto odbierz sam. Sam bym tak zrobił gdybym miał jakąś rażąco dużą ilość sztuk bagaży. Tak dla święto spokoju.



milsa666 napisał(a):
ok.
Dobra rada.


nie, to raczej śmieszna rada i ewentualnie stracony czas na kombinacje. Nikt z wypożyczalni nie zwraca uwagi na to ilu was będzie i ile macie walizek, nie sądzę też by objęte było to jakimikolwiek regulaminami, a podane na stronie www ilości walizek jakie mieszczą się w samochodzie to tylko orientacyjne dane (bo skąd mają niby dokładnie wiedzieć jakiej wielkości masz walizkę? ) poza tym samochody nawet w tej samej klasie mogą znacząco różnić się wielkoscią bagaznika, a wszyscy wiemy jak jest w wypożyczalniach z tym, co podane jest na stronie (w sensie jaki samochód teoretycznie dostaniesz), a co okazuje się w rzeczywistości. Czytaj: to co na stronie / podczas rezerwacji często różni się od rzeczywistości.
Więc, powtórzę: śmieszna rada.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Sty 2020 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja bym rzekł, że wręcz warto podejść do wypożyczalni z walizkami. Czasem dobrzy ludzie podmieniający auto na większe w tej samej cenie. Chociaż pewnie nie na FCO i nie w Goldcar. Na FCO to mnie nawet w Avisie mnie cfaniaki zrobili na tylna wycieraczkę. Dobrze przeczytałbym warunki tego ful ubezpieczenia. Żeby się nie okazało że tylko mniej więcej ful, i akurat znikły/zepsuły się rzeczy nieobjęte.
Poza tym w większości współczesnych aut można przecież złożyć tylne siedzenia i legalnie przywieść większa ilość walizek, wiec rada nie jest nawet śmieszna, co w ogóle bez sensu, jakbyście pierwszy raz auto z bliska widzieli... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Sty 2020 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ktoś się orientuje czy jak korzystam z wynajmu auta via booking.com (stawka lepsza niż przez Rentalcars z racji tego że bookowałem hotel), mogę wynająć na siebie 2 samochody i na lotnisku powiedzieć że kolega będzie wynajmującym nie ja? Czy stawka będzie jak w moim wypadku, czy doliczą np za drugiego kierowcę?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:47 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Standardowo wynajmujący jest jednocześnie głównym kierowcą i osobą odpowiedzialną finansowo za samochód. Drugim kierowcą może być ktokolwiek, ale lepiej upewnić się, czy główny kierowca nie musi być zawsze w aucie. Kiedyś się spotkałem z takim wymogiem.
Trudno przewidzieć, czy przejdzie zmiana wynajmującego na miejscu. Raczej nie powinno być z tym problemu, ale chyba nikt z nas Ci z góry nie powie tego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Próbowałem zrobić drugą rezerwację podając dane mojego przyjaciela który ma być kierowca drugiego auta, ściągnęło kasę z Revoulta, ale zamiast potwierdzenia rezerwacji komunikat że nie mogą potwierdzić stawki i że mam zweryfikować stawki, klikam w ich link i wraca do tej samej stawki. W wtorek zadzwonię na infolinie Booking i wyjaśnię sprawę.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Mar 2020 14:48 

Rejestracja: 18 Lut 2020
Posty: 3
-- 06 Mar 2020 14:48 --

Cześć,
lecę do Portugalii - niestety wszystkie wypożyczalnie w kraju mają fatalne opinie i chciałbym tym razem skorzystać z ubezpieczenia w wypożyczalni. Które mi doradzicie co można online wykupić pełne ubezpieczenie i są na lotnisku (mam lot o 7 rano więc muszę mieć opcje na wrzut kluczyków)?

dzięki!

-- 06 Mar 2020 14:48 --

Cześć,
lecę do Portugalii - niestety wszystkie wypożyczalnie w kraju mają fatalne opinie i chciałbym tym razem skorzystać z ubezpieczenia w wypożyczalni. Które mi doradzicie co można online wykupić pełne ubezpieczenie i są na lotnisku (mam lot o 7 rano więc muszę mieć opcje na wrzut kluczyków)?

dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Mar 2020 15:30 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
na pewno nie polecam Ok rent a car, są daaaaalecy od okejki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:28 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 2
Witajcie,
Anulowałem rezerwację na discovercars na ponad 48h przed datą wynajmu, ale otrzymałem komunikat, że
Cytuj:
Pełna kwota płatności za anulowaną rezerwację została zakredytowana(...) do wykorzystania w przyszłych rezerwacjach wynajmu samochodów na DiscoverCars.com
.

To normalna procedura, że nie zwracają kasy na konto karty z której przyszła płatność? Czytałem wpisy odnośnie innych wypożyczalni, że zwrot kasy przychodzi bezpośrednio na konto. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam, flojd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zależy od warunków wynajmu na jakie się zgodziłeś. Może być zwrot kasy, może być jak u Ciebie. Poczytaj T&C
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Mar 2020 22:09 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 2
-- 29 Mar 2020 21:18 --

No właśnie, w T&C nie ma opisu samego zwrotu, a jedynie informacja kiedy należy/nie należy się full refund. W potwierdzeniu anulowania jakie otrzymałem na maila jest nawiązanie do obecnej sytuacji z wirusem, więc ten miesiąc wcześniej, kiedy opłacałem rezerwację, raczej nie mogło być o tym mowy. Niżej daję pełną treść komunikatu, jaki otrzymałem na maila.

Cytuj:
Dziękuję za złożenie wniosku o anulowanie. Potwierdzamy, że wynajęty przez ciebie samochód został anulowany.

W pełni rozumiemy Twoją chęć anulowania rezerwacji, biorąc pod uwagę obecną sytuację z koronawirusem (COVID-19). Pełna kwota płatności za anulowaną rezerwację została zakredytowana automatycznie z dodatkowym bonusem +25% do wykorzystania w przyszłych rezerwacjach wynajmu samochodów na DiscoverCars.com.​


-- 30 Mar 2020 22:09 --

Ok, po mailowej wymianie argumentów z automatem, zostałem wyciszony informacją, że przetwarzanie mojego wniosku potrwa miesiąc. Probować reklamowania transakcji w banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group