Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2020 19:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Nie da się zarobić na wynajmie bryki za 1 EUR/dzień, więc oczywiście skończyło się złodziejstwem.

Oczywiście, że się da. Uszkodziłeś auto, a teraz się wyżalasz. Ponadto spamujesz niewłaściwe wątki.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#22 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Może nie uszkodził ale na raczej na pewno nie sprawdził przy odbiorze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Mar 2020 00:16 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
Dorzucę swoją opinię o RecordGo w Maladze:

Wróciliśmy z Andaluzji, więc odpowiem na co się zdecydowałem. Postawiłem na sprawdzoną na Malcie arguscarhire, wypożyczalnia Record GO, na 17 dni, ~40E za wypożyczenie i 55E za ubezpieczenie wkładu własnego w AXA. Zgłosiliśmy się do biura na lotnisku 30 min przed terminem, Pani poprosiła o poczekanie 10 min, bo wtedy dopiero można zacząć działać. Umowa wypełniona na ich ekranie ponownie (trzeba wpisać znowu swoje dane), zrobiłem zdjęcia ekranu, bo papierowo nie drukują. Niby wysyłają na maila, ale do dziś nic nie otrzymałem. Zablokowali na KK 1100 E depozytu i schargowali 67E na paliwo (Pani pytała czy wolę charge za paliwo w EUR czy PLN, wybrałem 309,44PLN). Upewniłem się, czy dostanę także zwrot w PLN, Pani z obsługi potwierdziła. Ze zdjęciem z ekranu skierowano mnie na parking. W kolejnej budce dostałem kluczyki i udało mi się wymusić wydrukowanie potwierdzenia aktualnych zniszczeń samochodu. *też podobno miałem na mailu, do dziś nie doszło). Srebrna fiesta z 67000km na liczniku, nie pierwszej młodości. Podrapany z mocno zniszczonym prawym nadkolem. Ustawiony tak, że akurat nadkole stało 5cm od słupa. Zrobiłem pełno zdjęć, znalazłem kilka nowych rysek, więc musiałem wrócić do punktu wydawania kluczyków piętro wyżej. Pani w tablecie zaznaczyła jedną, a reszta miała mniej niż 4cm, co wg zasad Record nie jest brane pod uwagę. Kolejny raz dostałem zmieniony wydruk zniszczeń. Zapakowaliśmy i pojechaliśmy. W Rondzie ktoś się chyba próbował dostać do środka, bo po pociągnięciu za klamkę odpadłą obudowa zamka ;-). Kluczyk nie wchodził w zamek. Udało się wcisnąć obudowę z powrotem i trzymała się do końca najmu. Zwrot szybki, sprawdzenie czy zatankowany, obejście dookoła i już. Nie dali żadnego potwierdzenia, na maila nic nie przyszło. Zrobiłem swoje zdjęcia i filmik. Blokada depozytu z karty zeszła jeszcze tydzień przed oddaniem auta, za paliwo zwrócili 2 dni po powrocie. Niestety zwócili mi 67 EUR, więc jestem 40zł w plecy. Ogólnie polecam, samochód był mega podrapany co dla mnie było OK - nie bałem się manewrować na parkingach, bo i tak nie widać kolejnych rys
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 15 Mar 2020 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja, jak opisywałem w pierwszym poście, też miałem RecordGo via doYouSpain
* też trafił mi się samochód z uszkodzonym zamkiem
* też kilka obiecanych maili nie przyszło

wiem że 2 przypadki to ciągle niewiele, ale może można ryzykować stwierdzenie, że trochę klienci bookujący przez DYS są traktowani po macoszemu / dostają felerne samochody
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Cze 2020 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Pierwszy raz biorę od nich auto w Barcelonie i mam pytanie. Jak to jest z tym pobieraniem opłaty za paliwo? Nigdy z takim czymś się nie spotkałem. Zawsze jak brałem auto to dotankowywałem do pełna po prostu.

Tutaj jest inaczej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Cze 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@ledakar
Jeśli masz full/full to po prostu pobierają (nie blokują) z karty wartość pełnego baku, na wypadek gdybyś nie oddał zatankowanego.
Jak będzie zatankowany to Ci oddadzą te pięniadze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Cze 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Dobrze jest dać revoluta albo kartę w euro by nie stracić na przewalutowaniu, jeśli się nie chce bawić w reklamacje. Mi pobrali 80 euro.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lut 2022 09:21 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 19
Protip: po zarejestrowaniu na stronie recordgo, ceny wynajmu spadają jeszcze o kilka procent. Wypożyczyliśmy na 12dni Citroena C3 za ok. 150euro z pełnym ubezpieczeniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:07 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
Czy przechodzi u nich na pewno debetówka? Jeśli tak, to jaki jest wtedy depozyt?


Ostatnio edytowany przez jaajbu 31 Sty 2023 00:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja płaciłem zwykłym Revolutem bez problemu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:16 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
A jaki płaciłeś depozyt?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 31 Sty 2023 00:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
400 EUR debetówką z mBanku - tylko blokada (elektryczny Fiat 500 na Majorce w grudniu 2022).
Zeszła ok. 5 dni po wynajmie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Sty 2023 07:49 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
dziekuje za informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Gru 2023 10:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2019
Posty: 36
3 razy korzystałem z RecordGo (rezerwacja bezpośrednio u nich na stronie) w Lizbonie i byłem zadowolony, przy czym zawsze brałem u nich pełne ubezpieczenie.
Widzę, że dziś jest u nich jakieś flash promo i ceny są istotnie niższe względem "normalnego" poziomu, choć to zapewne dotyczy określonych terminów wypożyczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
perednica lubi ten post.
perednica uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 30 Gru 2023 12:08 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
To normalna praktyka w Recordgo że przy pełnym ubezpieczeniu i tak muszę całość kwoty opłacić w momencie zakładania rezerwacji ?
Wprawdzie jest opcja bezpłatnej anulacji więc zwrócą pieniądze w razie anulowania ale to jednak zablokowanie ponad 400 EUR na kilka miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Gru 2023 12:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Normalna.
Zawsze możesz zrobić rezerwację znacznie później.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Mar 2024 15:59 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 24
Loty: 14
Kilometry: 22 998
Ja korzystałem już trzykrotnie z Record go. zawsze w taryfie Just Go czyli z pełnym ich ubezpieczeniem, może trochę drożej niz z DoYouSpain ale bezproblemowo, nawet bez oglądania auta po zwrocie. Zwrot za paliwo z regułu po 3-4 dniach, na Cinkciarz więc brak kosztów związanych z przewalutowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Mar 2024 16:09 

Rejestracja: 01 Mar 2024
Posty: 2
Skarga do ECK na nieuczciwe praktyki firmy Record GO została złożona. Nie oddają depozytu pomimo wypełnienia regulaminowych zapisów o oddaniu samochodu w pełni zatankowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Mar 2024 16:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie jest tak, jak piszesz.
Nie spełniłeś następującego wymogu z zawartej z RecordGo umowy:

Cytuj:
5.1. Petrol/Diesel vehicles
The 'fuel tank' and the 'service and refuelling charge' prices are calculated based on the official fuel prices at the time of picking up the rented vehicle. These prices must be consulted regularly, as they are subject to change according to the fluctuation of official prices.

Terms and conditions of the full-full fuel return policy:

At the time of picking up the vehicle, Record go will hand over the vehicle with a full fuel tank and will charge the contract holder for the amount of the fuel in the tank.

The amount charged depends on the model/make of the vehicle received and on the fuel market price on the date of pickup. (Consult table) We add a pop up link about fuel. The contract holder will pay the price of the fuel used.

At the time of returning the vehicle, Record go checks the level of fuel in the tank and refunds the amount corresponding to the amount of fuel in the tank. For the vehicle to be considered as having been returned with a full tank, a receipt from a petrol station located a maximum distance of 10 km from the airport must be shown.

The unit of measurement for the fuel tank will be 1/8 of the vehicle’s total fuel tank.

If the contract holder does not return the vehicle with the tank full, Record go will charge €30 for the refuelling service.

Nie przedstawiłeś paragonu (rachunku) ze stacji zgodnie z powyższymi wymogami.
Dodatkowo - nie posiadasz dowodu na zwrot auta z pełnym bakiem, choćby fotki poziomu paliwa z widocznym stanem licznika km. zrobionej w momencie zwrotu samochodu.
Nieuczciwe jest twoje zachowanie - bezpodstawne szkalowanie firmy. Pretensje możesz mieć tylko do siebie, że nie postąpiłeś w taki sposób, w jaki opisuje zawarta z nimi umowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 05 Mar 2024 16:54 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Nie wiem czy to kwestia oszustwa celowego działania - ale podobną sytuację miałem w zwykle bezproblemowym Cicar na Teneryfie.
Za nic nie mogłem zalać Opla Vivaro do pełna - tzn. był zatankowany ale licznik elektroniczny pokazywał o jedną kreskę mniej. Uczciwie podałem, że pokazuje jedną kreskę mniej - zapłaciłem cirka 7 euro, (pewnie nie potrzebnie). Raz w życiu mi się coś takiego zdarzyło, może zapowietrzony bak.

Pewnie miałem pecha i zapłaciłem. Współczuję @Marek12312, bo tracić kasę szkoda. Ale nie wiem czy jest sens robić taką sensację na kilkudziesięciu euro.

Ps. Wiele osób narzeka na inną firmę Goldcar - a ja nie miałem z nimi problemów.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group