Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cześć,

oddawałem dziś rano samochód po weekendowym wypożyczeniu, i po zdaniu pofatygowałem się do biura poprosić o zdjęcie blokad (ta z ostatniego weekendu + ciągle niezdjęta z przedostatniego) bo jak w większości przypadków bez różnicy mi kiedy ją zdejmą (z reguły zajmuje im to nie dłużej niż 2 tyg) to akurat, ze względu na limity na karcie, nadchodzące niedługo zakupy + wypożyczenie w kolejny weekend będę potrzebował większości dostępnego na KK salda.
Zaskoczyła mnie odpowiedź pracownika wypożyaczalni który stwiedził, że oni nie mają nad tym żadnej kontroli i powinienem skontaktować się z bankiem.

Czy pracownik wypo miał rację i faktycznie powinienem kontaktować się z bankiem w tej sprawie?


pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Firma blokująca depozyt może go zdjąć samodzielnie. Jeśli tego nie zrobi i jednocześnie nie dokona obciążenia, depozyt zostaje zdjęty automatycznie przez bank w terminie przez niego ustalanym umową - zwykle 7 lub 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2019 12:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Jeśli dobrze się orientuję to blokada "sama" schodzi w ciągu do 7 dni Visa i do 14 MC - takie mają zasady. Oczywiście jeśli nie będzie obciążenia karty w tym czasie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2019 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jakby schodziła sama to zawsze by schodziła w tym samym terminie, a tymczasem raz schodzi szybciej a raz później, czyli pewnie jest nad tym jakaś kontrola

nieważne już, przelałem trochę kasy 'na kartę' i będzie wystarczająco
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2019 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Bo to idzie jakimiś cyklami. W teorii nie powinno być dłużej niż 14dni, w praktyce czasem jest do zamknięcia miesiąca rozliczeniowego na karcie. Najpoprawniej jest gdy będzie odblokowana przez tego który zablokował, wtedy w zasadzie od razu po wykonaniu. Na to trzeba nałożyć różnice między teoria a praktyką...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
boots napisał(a):
Firma blokująca depozyt może go zdjąć samodzielnie. Jeśli tego nie zrobi i jednocześnie nie dokona obciążenia, depozyt zostaje zdjęty automatycznie przez bank w terminie przez niego ustalanym umową - zwykle 7 lub 14 dni.


Uściślając terminy:
-dla płatności krajowych (tych wykonanych w kraju wydania karty) 10 dni
-dla płatności zagranicznych 14 dni .
dotyczy to dni roboczych. Po tym czasie blokada powinna automatyczne zostać zdjęta . Okres oczekiwana jest związany z oczekiwaniem przez system bankowy potwierdzenia komunikatu MT.(nie pamiętam którego)
Czasami zdarza sie tak ze bank nie doczekał się komunikatu w określonym czasie i zdejmuje blokadę. PO zdjęciu blokady jednak komunikat dociera z opóźnieniem do banku i wówczas bank obciąża kartę nawet jak brak na niej wystarczających środków.
Zdarza się i odwrotnie ze blokada wisi w nieskończoność wówczas należy zadzwonić do banku i w procesie reklamacji zdejmą blokadę - ale tylko pod warunkiem gdy wspominane okresy zostały przekroczone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
-dla płatności krajowych (tych wykonanych w kraju wydania karty) 10 dni
-dla płatności zagranicznych 14 dni .

Nie zawsze. Często zdejmowali mi po 7 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
-dla płatności krajowych (tych wykonanych w kraju wydania karty) 10 dni
-dla płatności zagranicznych 14 dni .

Nie zawsze. Często zdejmowali mi po 7 dniach.


Ja pisze o terminach maksymalnych. Jeśli bank otrzymał wcześniej komunikat MT potwierdzający transakcje to nie czeka 14 tylko rozlicza w chwili otrzymania potwierdzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A ja piszę o zdejmowaniu blokady pomimo braku obciążenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Taki przypadek inicjuje usługodawca - w tym przypadku wypożyczalnia. Wysyła inny kod MT odwołujący blokadę. Mogli to zrobić nie jak oddawałeś klucze a później np następnego dnia.
We wspomnianych terminach bank sam z siebie nic nie robi. Albo dostaje komunikat potwierdzający obciążenie i rozlicza albo dostaje komunikat odwołujący blokadę i zdejmuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Te przykładowe 7 dni to jest z reguły standardowe działanie systemow Banku a nie odwołanie blokady przez wypożyczalnie. Jak nie ma obciążenia karty, to po 7 dniach standardowo znika blokada środków w systemie banku.

Wypożyczalnie często nie zdejmują same tych blokad, żeby w razie czego moc bez problemu obciążyć kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@lendziro
Jeszcze raz Ci napiszę: wielokrotnie zdejmowano mi depozyt z karty po 7 dniach pomimo tego, że zakładający podmiot ani tego sam nie zlecał, ani nie dokonywał obciążenia. Najczęściej działo się to w sieciowych hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Gru 2019 14:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A skad masz pewnosc, ze hotel zdjecia blokady nie zlecil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Gru 2019 16:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Bo blokadę zakładali na okres pobytu, a ja byłem dłużej niż tydzień. Przy wymeldowywaniu zawsze dziwią się, że system nie widzi blokady i nie przyjmuje dyspozycji jej zdjęcia. Oczywiście zawsze bardzo przepraszają...;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Gru 2019 16:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Miałem na Visa często taką sytuację wypożyczając auto, że sobie jeździłem 10 czy 12 dzień i patrzę w aplikacji bankowej a blokady nie ma i saldo dostępnych środków zwiększone. Przy oddawaniu auta po np. 2 tygodniach chcą kartę by "ściągnąć" blokadę - zawsze mówię, że już nie trzeba i nawet nie daję karty.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Gru 2019 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Miałem takie same sytuacje jak @lluukk. Samochód brany na 21 dni, 7-go dnia blokada znika.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Gru 2019 18:51 

Nierozliczona blokada w zależności od banku wystawcy karty jest odblokowywana po 7 lub 14 dniach

Szczegóły ....znany wujek czy Wikipedia

Osobna kwestia, że autor już nie jest zainteresowany wyjaśnieniami w tej sprawie
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Gru 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To ja jeszcze dodam, że zdjęcie blokady nie oznacza że tej pierwotnie zablokowanej kwoty nie będą mogli ściągnąć w przyszłości.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Okres blokady zalezy pewnie od kilku czynnikow, m.in. polityki uslugodawcy, statusu klienta, kwoty transakcji etc. Wielokrotnie blokady na moich kartach (hotel, wynajem samochodu) "spadaly" po 2-3 dniach. Nie wiem, nie dociekam, wychodze z zalozenia, ze trzeba byc przygotowanym na terminy standardowe. Zreszta blokada to nie obciazenie, krzywdy nie zrobi.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
p.wl napisał(a):
krzywdy nie zrobi.


krzywdy nie, ale ograniczna dostępne środki na karcie, co, w skrajnych przypadkach może być problemem dla jej właściciela (i dlatego właśnie powstał ten wątek ;) )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group