Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2019 18:49 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
W sierpniu wypożyczałam samochód na Sycylii z Sixt przez pośrednika, a ubezpieczenie miałam w firmie zewnetrznej Axa. Nieszczęsliwie się złozyło, że na parkingu przy apartamencie (za szlabanem) ktoś zrobił nam kilka rys na aucie. Przy zwrocie podpisałam szkodę. Informacja z wypożyczalni przyszła dopiero w listopadzie! Już myslałam, że zapomnieli. odesłałam przesłany raport. Nie otrzymałam jeszcze wyceny, wiec nie informowałam Axa o zdarzeniu (mam na to pół roku). Czy ktoś miał doświadczenie z tą firmą ubezpieczeniową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 25 Lis 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ciekawy patent, przez sezon nazbierają "rys" a potem obciążają klientów pod koniec. Ciekawe ile taka "rysa" robi obrotów. Nie każdy zauważy, zaznaczy, opisze, protokół weźmie...
A o AXA się nie martw solidni są.
Nie mniej zwracaj uwagę na daty, liczy się data stwierdzenia szkody, podpisania kwita, a nie jej likwidacja czyli zapłacenie za nią. Jeśli minęło więcej niż 6 m-cy to jesteś w czarnej doopie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2019 21:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
A kiedy SIXT obciążył KK? Trzymali cały czas pełną blokadę, czy dopiero teraz ?
@eskie według opisu, auto było wynajęte w sierpniu, więc sześć miesięcy nie minęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2019 22:53 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Nie obciążyli w ogóle karty kredytowej. Jakos tak się złozyło , że nic mi nie zablokowali na czas wynajmu. Zastanawiam się, czy już teraz mogą sobie sami ściągnąć!??? Ale nie mam zamiaru robić problemu.
Nie obwiniam SIXT, po prostu ktoś wracając nocą przeciągnął czymś ostrym kilka razy, mieliśmy pecha! Rysy naprawdę były widoczne i nowe.
eskie, czyli przed upływem 6 miesięcy muszę złożyć te dokumenty, które mam, nawet jeśli nie będzie wyceny i ściągnięcia kasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2019 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@nina104
Złóż zawiadomienie o szkodzie do AXA, aby Ci termin nie uciekł. AXA pewno Cię wezwie do uzupełnienia dokumentów, więc je uzupełnisz jak dostaniesz. A jak nie dostaniesz to nie uzupełnisz. Wyślij na razie te dokumenty, które dostałaś z SIXTa.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2019 23:09 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Ok, dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2019 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie ma tak prosto, pisz o postępach, przyda się jeśli nie nam i teraz to kiedyś potomnym.
A @HandSome zawsze, w tym względzie, służy pomocą.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2019 20:55 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Przyszła mi dzisiaj faktura za rysy, których "nabawiłam się" na parkingu za szlabanem. Kwota do zapłaty 1082 euro!!! Przesłałam wszystkie dokumenty do AXA, będę informować czy stwarza problemy , czy poszło gładko. A tak na marginesie- warto mieć pełne ubezpieczenie, a najlepiej w wypożyczalni, z której się bierze auto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2019 21:25 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Czy warto, to zawsze pytanie. Na pewno ubezpieczenie prosto w wypożyczalni oszczędza nam stresu.
Dwa razy zgłaszałem problem zewnętrznemu ubezpieczycielowi (poprzez KK). Siedem lat temu, nie pamiętam już, kto konkretnie był ubezpieczycielem, i było to jakieś piekło. Zgłosiłem w lutym... Ping-pong o konkretne rachunki z naprawy w RPA... Zwrot pieniędzy w lipcu.
Psim swędem, w AXA, zgłosiłem roszczenie w ubiegły czwartek... W piątek odzwonili aby potwierdzić dane i tego samego dnia przyszedł SMS, że pieniądze powinienem mieć na koncie w przeciągu 10-14 dni (jeszcze ich nie ma). W obu przypadkach chodziło o 200-300EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Gru 2019 22:28 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dzisiaj dostałam e-maila z AXA z informacją, że w ciagu 7-10 dni prześlą mi pieniądze z faktury, którą wystawił mi SIXT. Nie mieli żadnych uwag do przesłanej dokumentacji. Jestem happy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Gru 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nina104 napisał(a):
A tak na marginesie- warto mieć pełne ubezpieczenie, a najlepiej w wypożyczalni, z której się bierze auto



poza jakimiś bardzo rzadkimi przypadkami nietypowych uszkodzeń - nie warto : ) po prostu wychodzi drożej
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Gru 2019 16:10 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Masz rację! Za ubezpieczenie w firmie zewnętrznej zapłaciłam tylko 70 euro, w wypozyczalni byłoby to 300 . Nie sądziłam, że tak bezproblemowo postąpi ze mną AXA. Mimo, że auta wypozyczam od nastu lat, pierwszy raz miałam taki przypadek i trochę mnie przerażał. Ale... pierwsze koty za płoty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Gru 2019 16:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@nina104 Czy SIXT już sobie pobrał pełną kwotę z karty? Jeśli miałaś koszty związane z przewalutowaniem, to AXA też powinna je zwrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Gru 2019 23:16 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
@chupacabra SIXT nie zablokował mi karty, ani z niej nie pobrał. Karta nie była zablokowana w ogóle, tak jakoś przeoczyli.Przysłali mi po prostu fakturę z terminem płatności. Zapłaciłam w euro, prosiłam by AXA równiez przelała mi Euro - się okaże. :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group