Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#381 PostWysłany: 17 Paź 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
dadza ci 10% znizki na kolejne.. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#382 PostWysłany: 17 Paź 2019 12:02 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Niech nikt z forum nie waży się teraz pisać, że wypożyczenie samochodu w Goldcar nie może się skończyć happy-endem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#383 PostWysłany: 05 Lis 2019 00:28 

Rejestracja: 04 Lis 2019
Posty: 2
Hej, chciałem opisać swoje doświadczenie z Goldcarem sprzed kilku dni, a konkretnie z soboty. Wynająłem u nich samochód poprzez Ryanaira, w Catanii, na około 10 dni. Cena mega atrakcyjna - niecałe 520zł, z tym że ubezpieczenie miałem zewnętrzne, załatwiane przez Ryanair. No i co... oczytałem się forum dwa razy, przeczytalem T&C Goldcara, wydrukowałem co tylko się dało... Efekt jest taki, że musiałem na szybko wynająć auto u innego dostawcy :lol: Odmówiłem u nich dodatkowego ubezpieczenia, upewniłem się, że mam opcję paliwową full to full, no i gdy przyszło do użycia karty kredytowej i zajęcia blokady na 950€... mądrze poprosiłem o pokazanie mi trzech dokumentów: T&C, rental agreement i jeszcze trzeci dotyczący stanu auta. Facet za ladą się mega zdziwił, o co mi chodzi... że nikt tu o takie rzeczy nie prosi, że na maila mi przyjdzie... no więc mówię mu, że nie mam maila, a on ma obowiązek mi te dokumenty wydrukować. Pokazałem mu wydruk z ich własnej strony, że ma taki obowiązek. Zdziwił się i powiedział, że on tak nie robi i że na maila mi wyśle. No to się zgodziłem (bo mam maila tak się składa;) no i czekam, nic nie przyszło... pokazuję mu, no to coś tam poklikał no i jest... T&C czyli to, co mam wydrukowane... żadna rewelacja. Mówię mu, że brakuje jeszcze rental agreement i tego trzeciego. On, że nie ma już nic więcej i że nic więcej mi nie wyśle. No to jeszcze raz mu pokazuję jego własne T&C, że ma taki obowiązek. No a on jeszcze raz, że on tak nie robi i że po użyciu karty dostanę dokumenty. A jak wiadomo użycie karty oznacza podpisanie umowy (której mi nie chce pokazać). Także facet mnie zagiął na maksa. Co zrobić, jak mam podpisać umowę, której mi ktoś nie chce pokazać i jeszcze twardo gra cwaniaka, że wszystko jest ok? Po prostu nie przewidziałem takiej sytuacji, wydało mi się to niemożliwe... Co dalej... odszedłem od stanowiska, żeby się zastanowić, jak zareagować. Po konsultacji stwierdziłem, że cóż, natnę się, ale lepsze już chyba to, niż szukać innego auta. I tu i tu stracę. No więc wróciłem i mówię, że jestem gotów użyć karty i kontynuować na jego warunkach. I sprawa się tak skończyła, że mi karta nie zadziałała :D bank ją zablokował, ponieważ mój bank (ING) nie uznaje czegoś takiego, jak autoryzacja operacji podpisem, a Goldcar ma terminale z panelem, na którym się składa podpis... także ostatecznie nawet jakbym chciał to i tak nie byłem w stanie zawrzeć z tymi ludźmi umowy :D musiałem na szybko wynająć coś u sąsiedniej konkurencji, w cenie 300€ z ich ubezpieczeniem.

Jaka lekcja dla mnie? Jeśli Goldcar, to chyba tylko z ich ubezpieczeniem, żeby zminimalizować ryzyko kombinowania z ich strony, bo to kombinowanie może się okazać nie do przeskoczenia. Tylko że opcja z ich ubezpieczeniem to już dużo więcej wychodzi więc prawda jest taka, że auto to jednak musi kosztować...

PS mam nadzieję, że komuś pomogę. Jestem też otwarty na wszelkie praktyczne uwagi na temat mojego wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#384 PostWysłany: 05 Lis 2019 07:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Po co w ogóle poszedłeś do Goldcara, skoro jak sam napisałeś, wiedziałeś wcześniej, że to oszuści ?
Chciałeś sam sprawdzić, na własnej skórze ?
No to sprawdziłeś. Jedyne co mnie dziwi, to że ciągle są tacy, którzy myślą, że ich przechytrzą i jednak wynajmą auto za grosze.
Nie da się. Oni czyli Goldcar to rutynowane cwaniaki. Nie ma szans w starciu z nimi. A naiwniaki myślą, że ich postraszą jakąś skargą. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#385 PostWysłany: 05 Lis 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@kamilpz
nie rozumiem czemu sie tak upierales przy tym ze najpierw dokumenty a potem platnosc
czesto jak nie zwykle najpierw podpisujesz umowe wynajmu a dopiero potem dostajesz "vehicle condition report" na ktorym musisz zlozyc drugi podpis zeby potwierdzic stan auta ktore odbierasz. jak wg tego raportu samochod jest w idealnym stanie, a ty widzisz porysowany to wszystko jest zaznaczane i podpisujesz sie pod tym, kwitujesz odbior auta i dostajesz kluczyki. Umowa to osobny dokument.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#386 PostWysłany: 05 Lis 2019 16:42 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kamilpz - 520zł w Goldcarze? Za tyle byś w Avisie czy innej sensownej wypożyczalni coś znalazł. A co do ubezpieczenia, to następnym razem weź sobie coś zewnętrznego zamiast przepłacać w wypożyczalniach - tu masz temat o tym: ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#387 PostWysłany: 06 Lis 2019 10:52 

Rejestracja: 04 Lis 2019
Posty: 2
@pazur Skupiłem się raczej na tym, co już tu było mocno podkreślane, żeby czytać warunki umowy i nie podpisywać niczego bez przeczytania. Kilka osób z powodzeniem korzysta z usług GC, także na pewno się da. No i byłem dobrze przygotowany. Ale fakt faktem, nie udało mi się. Gdybym natomiast miał ich ubezpieczenie, podejrzewam byłoby zupełnie inaczej.

@zbyhu masz rację, vehicle condition report jest osobny i faktycznie nie musiałem się o niego upierać. W innej wypożyczalni podpisywałem go osobno, także miałem umowę wynajmu, nie widząc jeszcze auta i jego stanu. Natomiast rental agreement to już grubsza sprawa i nie wyobrażam sobie podpisać tego przelewu na 950€ u GC i nie widzieć umowy, na której mogą być dodatkowe usługi, których nie chcę. Nawiasem mówiąc na ich stronie jest zapis, że oba dokumenty mają być do wglądu przy podpisywaniu umowy...

@ms993 520zł to już było z ubezpieczeniem Ryanaira, także wydaje mi się mega tanio, w sumie za tanio, ale fakt... Goldcar...
Dzięki za linka, przyda się na przyszłość:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#388 PostWysłany: 28 Lis 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
@kamilpz czytać umowę mogą tylko Ci, którzy znają włoski. Zgodnie z umową z goldcar tylko umowa w języku włoskim jest właściwa. Wierzysz, że tłumaczenie jest wiarygodne?!
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#389 PostWysłany: 13 Sty 2020 13:55 

Rejestracja: 13 Sty 2020
Posty: 1
To w końcu można wypożyczyć auto w GC, bez żadnych ukrytych kosztów, bez ubezpieczenia kupionego u nich? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#390 PostWysłany: 13 Sty 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
czarny_1555 napisał(a):
auto w GC, bez żadnych ukrytych kosztów


To się wyklucza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#391 PostWysłany: 13 Sty 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@czarny_1555
Można, pytanie czy warto?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#392 PostWysłany: 13 Sty 2020 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Można, ale trzeba być wpisanym w systemie jako klient roszczeniowy- a taką adnotację uzyskasz się wracając OSOBIŚCIE do biura po każdym nienależnym obciążeniu domagając się zwrotu i dokumentacji. Oni bazują na tym że jednak nie wrócisz.

czarny_1555 napisał(a):
To w końcu można wypożyczyć auto w GC, bez żadnych ukrytych kosztów, bez ubezpieczenia kupionego u nich? :D



Widzę że sporo osób tutaj nie zna mechanizmu postępowania z oszustami z Goldcara, Interrent i wszystkich innych klonów. Na podstawie kontraktów znajomych, którzy odwiedzali mnie na Kanarach i kilku oszukanych którzy zgodzili się podesłać kopie kontraktów na PW jakiś czas temu postanowiłem zrobić mały quiz w celu uświadomienia potencjalnych klientów jakie "atrakcje" czekają na nich przy okienku.

Quiz czas więc zacząć.
Pytanie pierwsze: pojawiamy się przy okienku Goldcara lub jego klonów zaraz po wylądowaniu w na jednym z lotnisk w Hiszpanii z voucherem na wynajem z polityką FULL-FULL, własnym ubezpieczeniem wkładu własnego. Odmawiamy więc dodatkowych usług i pewni siebie podpisujemy na terminalu kontrakt, którego nie pokazano nam na oczy, przecież nic nie może pójśc nie tak 8-)
Coś jednak nie poszło, kto odnajdzie co?
Załącznik:
goldcar-quiz2.jpg
goldcar-quiz2.jpg [ 54.26 KiB | Obejrzany 3845 razy ]
Załącznik:
goldcar-quiz3.jpg
goldcar-quiz3.jpg [ 22.56 KiB | Obejrzany 3845 razy ]
Załącznik:
goldcar-quiz1.jpg
goldcar-quiz1.jpg [ 70.55 KiB | Obejrzany 3845 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#393 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:05 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
Chciałem prosić o pomoc przy składaniu reklamacji w GC. Miałem kupione ubezpieczenie, a mimo to obciążono mnie kwotą 100 euro. Próbuję złożyć reklamację, ale na ich stronie w trakcie wpisywania danych do reklamacji podaje mi informację, że podany przez mnie adres mail jest nieprawidlowy. Nie mam pomysłu na inny sposób złożenia reklamacji jak przez ich stronę i formularz. Mogę prosić o jakieś wskazówki?

Pozdrawiam
Robert Rzepecki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#394 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Najpierw napisz nam, co dokładnie się stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#395 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:24 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
Wypożyczyłem auto w GC. Kupiłem u nich ubezpieczenie. Oddałem auto z pełnym brakiem, nieuszkodzone. Pracownik GC przyjął auto i potwierdził, ze wszystko jest Ok. Dzisiaj dostałem obciążenie na karcie kredytowej na 100 euro. Chciałbym złożyć reklamację, ale nie mogę, bo na stronie GC po wprowadzeniu wszystkich danych pojawia się informacja, że podany adres mailowy jest niepoprawny. Nie używam innego adresu, wiec musi być poprawny. Poniżej próbuje wkleić zdjęcie strony na której próbuję złożyć reklamację, ale jakość jest bardzo słaba. Co może być powodem, ze adres mailowy jest nieprawidłowy?

Pozdrawiam
Robert Rzepecki
Załącznik:
Screenshot_20200114-221235~2.jpg
Screenshot_20200114-221235~2.jpg [ 89.12 KiB | Obejrzany 3787 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#396 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Masz protokół zwrotu bez zastrzeżeń? Ustaliłeś, za co jest to obciążenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#397 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Byc może uszkodzenie zostało wykryte później, na podnośniku - np. wgniecenia od kamieni w podwoziu. Zarówno GC jak i Interrent celowo mają "błędy" na stornie utrudniające kontakt z nimi. Reklamację złożysz pisząc maila na support@goldcar.es
Z drugiej strony adres email rozpoczynan Wielką literą? niektóre formularze też tego nie przyjmą.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 14 Sty 2020 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#398 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:29 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
Dziękuję.
Czy ubezpieczenie nie obejmuje takich uszkodzeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#399 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Pewnie skasowali Cię za ten brak, gdzie wynajmowałeś auto? robiłeś zdjęcia? :lol:


robertrze napisał(a):
Oddałem auto z pełnym brakiem
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 14 Sty 2020 23:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#400 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:40 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
Protokół jest bez zastrzeżeń. Właśnie chcę się dowiedzieć za co jest obciążenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group