Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#201 PostWysłany: 20 Gru 2022 08:17 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Do MB, na swoim koncie w aktywności masz na dole formularz:

Załącznik:
MB.jpg
MB.jpg [ 132.41 KiB | Obejrzany 2302 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#202 PostWysłany: 20 Gru 2022 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
A ok, czyli jeśli pobyt jest zaliczony tylko źle policzone punkty to też tutaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#203 PostWysłany: 20 Gru 2022 09:49 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Też możesz tutaj z formularza pewnie łatwiej z tych danych będzie im to zweryfikować,
istotna jest faktura z hotelu, jeśli takowej nie masz , napisz do hotelu żeby Ci takowa przysłali.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#204 PostWysłany: 21 Gru 2022 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Napisałem na missing stay, ale widzę że w bardziej skomplikowanych przypadkach nie bardzo sobie radzą, mam wrażenie że rozmawiam z botem, odpowiedzi nie na temat itp. Koniec końców i tak odesłali mnie z tym do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#205 PostWysłany: 21 Gru 2022 11:51 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Najłatwiej pisać na Twitter - od razu dodają stay.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#206 PostWysłany: 02 Lut 2023 11:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2022
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 1 342
Nie wiem czy to dobry temat, ale może ktoś chciałbym oddać gift status w Marriott za Hiltona lub Accor Gold?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#207 PostWysłany: 21 Lut 2023 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Czy ktos wie czy noclegi zarezerwowane przez Marriott Homes & Villas zaliczaja sie jako nocleg do statusu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#208 PostWysłany: 21 Lut 2023 13:32 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Do statusu rocznego tak ale już dożywotniego nie,
do obecnej promocji x2 tez nie.

https://homes-and-villas.marriott.com/en/about-us-faq
Marriott Bonvoy Benefits:

Załącznik:
Frequently_Asked_Questions_About_Homes_&_Villas_by_Marriott_Bonvoy_-_2023-02-21_12.29.04.jpg
Frequently_Asked_Questions_About_Homes_&_Villas_by_Marriott_Bonvoy_-_2023-02-21_12.29.04.jpg [ 260.16 KiB | Obejrzany 1813 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#209 PostWysłany: 06 Kwi 2023 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jak donosi LL, Bonvoy uruchomił możliwość transferowania punktów online:

https://loyaltylobby.com/2023/04/05/mar ... sfer-tool/

Nie sprawdzałem, jak to działa w praktyce, ale jeśli nie stwarza to problemów, to na pewno wygodniejsze to, niż załatwianie przez telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#210 PostWysłany: 09 Lip 2023 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Taki przypadek: na początku roku jako początkujący platinium spałem w Marriott w USA. Po przybyciu okazało się że salonik jest nieczynny, dopytywałem czy w takim razie zaproponują śniadanie w restauracji, na co uzyskałem odpowiedź, że dostanę punkty, ponieważ nie mają takiej możliwości. Jako że byłem po 24h na nogach przytaknąłem i poszedłem spać. Dopiero teraz czytam że brak alternatywy oznacza rekompensatę 100 USD, a punkty to mój wybór ("member can choose") Czy moje myślenie jest poprawne i czy po czterech miesiącach jest sens coś takiego zgłaszać? Z tego co czytam to kasa jest niemożliwa do uzyskania, ale może rekompensata w punktach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#211 PostWysłany: 10 Lip 2023 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@lukket To sie nazywa PAG - platinum arrival gift i musi byc do wyboru: sniadanie, punkty, amenity. Ale to zalezy od skomplikowanej tabelki: marka vs. lokalizacja:
https://www.marriott.com/loyalty/member ... arantee.mi
Czesto praktyka w kombinujacych hotelach jest to, ze nie daja sniadania. Ono jest niezalezne od tego czy jest salonik, czy nie ma. Niestety rekompensate mozna dostac tylko podczas pobytu, koniecznie przed check-out'em. Ale czesto i gesto bez gadki z menagerem sie nie obejdzie, a i to ciezko idzie. Poczytaj na FT. Gostkowie w US nagrywaja checkiny na telefonie, aby miec dowod... Ew. przy "duskusji" kto ma racje, telefon do centrali na infolinie platinum pomoga rozwiazac spor, ktory wynika badz z niedouczenia pracownika FD lub z dzialania z premedytacja i olewania przywilejow stsuowych systemowo. Wola dac 500-1000pkt wartych kilka dolcow, niz sniadanie warte niewiele wiecej. Wyciagniewcie rekompensaty w gotowce, to ogolnie meczace i psujace humor doswiadczenie. Ale jak ktos jest zdeterminowany, to mozna kase wyrwac. Reklamacja do centrali nie zaszkodzi, ale sprawdz najpierw w tabelce, czy faktycznie Ci sie sniadanie nalezalo.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#212 PostWysłany: 12 Lip 2023 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
-- 10 Lip 2023 20:38 --

@jaco027 Chodzi mi o coś jeszcze innego. Oprócz welcome gift niektóre marki (JW Marriott, Marriott, Delta, Autograph Collection i Renaissance) od platyny w górę mają coś takiego jak gwarantowany wstęp do salonu. Jeśli lounge jest zamknięty lub go nie ma, hotel ma zagwarantować śniadanie lub alternatywę, lub gość ma wybór 750 punktów. Czyli można wziąć welcome gift 1000 punktów, a i tak teoretycznie dostać śniadanie. Ja za tamten pobyt dostałem prawidłowe 1750 pkt dodatkowo, jednak wówczas zależało mi bardziej na śniadaniu, bo hotel na zadupiu, krótki pobyt, nie chciało mi się kombinować i płacić gdzieś 30 USD za śniadanie, a nikt nie dał mi alternatywy - bierz punkty i spadaj. Złożyłem claima, bardziej z ciekawości, zobaczymy co z tego wyjdzie.

O nagrywaniu czytałem, to rzeczywiście raczej ostateczność, zresztą teraz gdy zameldujesz się on-line, z automatu wpisują cię na 1000 pkt, które można zmienić w recepcji, i nie ma żadnego prawa do roszczeń

-- 12 Lip 2023 14:41 --

Wrzucam dla informacji, jak się skończyła moja sytuacja, myślę, że może się przydać komuś. Gwarantowany dostęp do salonu działa właśnie tak jak myślałem. W tych sześciu markach hoteli z niewielkimi wyjątkami w USA, jeśli salonu nie ma bądź jest nieczynny, hotel ma obowiązek zaoferować śniadanie. Jeśli jest ono niepotrzebne, gość może wybrać 750 punktów, ale jeśli hotel w ogóle nic nie zaproponuje - rekompensata wynosi 100 USD.

Mój claim został przekierowany do hotelu, gdzie hotel się wypiął, napisali, że moją rekompensatą było 750 punktów (mimo że na stronie hotel się reklamuje, że ma restaurację śniadaniową). Na infolinii Marriott przyznali mi rację, poinformowali, że w razie czego trzeba się kontaktować w czasie pobytu, ale i tak dostałem rekompensatę o równowartości 100 USD w punktach, którymi został obciążony hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#213 PostWysłany: 12 Lip 2023 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
No i dobrze ze udalo Ci sie to wywalczyc. Gratulacje!
BTW ile punktow daja za 100USD?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#214 PostWysłany: 12 Lip 2023 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
8000, równowartość zakupu punktów za 100 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#215 PostWysłany: 12 Lip 2023 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
W ta strone to moze tak, ale ogolnie to troche naciagneli... 8000pkt to 50-60$ w porywach, ale z drugiej strony to i tak lepsze niz nic (brak sniadania)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#216 PostWysłany: 12 Lip 2023 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Nie wybrzydzałem, bo po takim okresie to i tak cud że dostałem cokolwiek. Robiłem to bardziej dla zasady żeby wiedzieć na przyszłość co można uzyskać.

A akurat te 8000 prawie że wystarczą mi na jeden nocleg który miałem na oku, i tam przelicznik akurat jest dość atrakcyjny :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#217 PostWysłany: 18 Gru 2023 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Ciekawa zmiana dla Platinium i wyżej:

Od 2024 roku zmieniają się zasady Suite Night Award, została one rozszerzone o marki: The Ritz-Carlton, EDITION, Aloft, Element, i Protea Hotels. Ciekawe o tyle, że do tej pory przy statusie Platinium formalnie nie przysługiwał upgrade w Ritz-Carlton i Edition, więc jest szansa na wykorzystanie certyfikatu w większej ilości miejsc. Do tego obiecują 20% większy wybór apartamentów w ramach tej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#218 PostWysłany: 18 Gru 2023 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Obysmy sie nie zdziwili... :-) pisze ironicznie, bo ostatnio (1-2 lata) ani raz nie zaaprobowano mi suite night upgrade. Jak juz dostawalem, to calkowicie niezalzeznie, ze wzgledu na status. IMO zmiana nazwy przywileju i jego delikatne rozszerzenie niewiele zmieni...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#219 PostWysłany: 18 Gru 2023 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
@jaco027 Też jestem sceptyczny co do tego „przywileju”, bo jak już było pisane tutaj, albo mają dostępność i dadzą upa i tak, albo nie mają, i żaden certyfikat tutaj nie pomoże.
Inna sprawa, że pozostałe nagrody są jeszcze mniej warte, chyba że walczysz o Titanium.

Nowością jest to, że w niewielu przypadkach mamy prawo do upgrade tam, gdzie wcześniej go nie było (co i tak jest dość umowne, bo zdarzył mi się kiedyś up do pokoju z lounge w RC, na który teoretycznie nie miałem szans).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#220 PostWysłany: 19 Gru 2023 21:35 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 3
Ta zmiana to tak defacto downgrade przywilejow, chodzi o schowanie slowa 'suite' aby juz jego nie bylo w nazwie tego przywileju, bo to zwiekszenie ilosc bedzie przez dodanie zwyklych pokojow w calej sieci. Zgodnie z obecnymi i nowymi zasadami upgrade w RC do klubowego pokoju nie daje automatycznie dostepu klubu. Wielokrotnie mi sie to zdazalo majac upgrady z statusu nawet do suit w RC nie bylo automatycznie dostepu do klubu. A chetnie zobacze upgrady w Alof czy Element gdzie nie ma w zasadzie suit i zawsze ladowalem w Family Room lub Larger Room bez gadania bo nic lepszego tam w zasadzie nie ma.

Za bardzo podazacie marzeniami a nie realiami Mormonskimi. To jest rownia pochyla jesli chodzi o statusy w sieci Marriotta, kto to zauwazyl juz dawno jest w innej sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group