Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#41 PostWysłany: 10 Wrz 2020 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Raz w życiu, gdy miałem status jeszcze za czasów MR, zrobiłem go jednym pobytem, bo akurat była taka promocja w Azji. To były czasy (swoją drogą, nie tak dawno temu, bo w 2016 r.)... Teraz 15 razy. Ale chyba spróbuję. Zawsze mogę to uzupełnić ofertą "zapłacę za twój nocleg".
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#42 PostWysłany: 10 Wrz 2020 10:49 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
tropikey napisał(a):
Przy okazji, jako że Bonvoy jest dla mnie wciąż słabo spenetrowany, mam dwa pytania:

1) co do wspomnianych przez Ciebie śniadań - formalnie przywilejem Platinum jest dostęp do saloniku i tamtejszego śniadania, ale czy z tego, co napisałeś dobrze rozumiem, że nawet gdy saloniku w danym obiekcie nie ma (np. Moxy), albo jest, ale zamknięty, to śniadanie i tak się dostaje (a może to raczej kwestia uznaniowa, zależna od recepcji)?
.


Śniadanie nie zawsze przysługuje. Tak naprawdę w większości hoteli masz do wyboru przy meldunku jaki bierzesz "upominek powitalny". W zależności od "brandu" hotelu możesz wybrać ekstra punkty lub zwykle równowartość 10 USD za noc na osobę do wykorzystania jako płatność w restauracji (można też wykorzystać to jako zapłata za śniadanie). W niektórych "brandach" jest też opcja darmowego śniadania.
Mocno to skomplikowane i trzeba trochę postudiować ogólne warunki programu (https://www.marriott.com/loyalty/terms/default.mi). Sprawdź tabelkę dotyczącą "welcome gift" dla platyny - punkt 4.3c.
W zależności od ceny śniadania w hotelu czasem trzeba trochę dopłacić - np. w AC by Marriot Wrocław około 16PLN od osoby, a w Moxy Amsterdam - 1,25 EUR.
Plus jest taki, że wyraźnie jest napisane że w przypadku 2 osób w pokoju kwota do wykorzystania przysługuje każdemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#43 PostWysłany: 10 Wrz 2020 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@tropikey @zuchu1 dobrze pisze. Program jest skomplikowany, bo juz w czasach MR mial 15 brandow, a po dolaczeniu SPG jest 29/30 - w zalaznosci jak liczyc. W wiekszosci masz sniadanie, ale nie np. w Moxy, AC, CY, tutaj masz 10USD na osobe, ktore mozesz wydac na F&B i moze to byc sniadanie. a moga byc drinki z palemka. I co wazne, przy pobycie 2 osob jest 2x10USD. Czyli sniadania prawie darmowe w niektorych hotelach. Ale np. CY Katowice sie ceni i za sniadanie liczy 60PLN, Ale jest tak dobre, ze te 20PLN doplaty mozna przebolec.
Jesli hotel ma salonik, to glownie sniadanie jest wymuszane w saloniku, nie w glownej restauracji, W USA 80-100% przypoadkow. Ale na przyklad w Azji daja do wyboru. W Europie roznie. Natomiast teraz saloniki sa/byly czesto zamkniete z powodu pandemii, wiec naturalnie lepsze sniadanie jest z automatu w restauracji.
W ogole hotele troche sie teraz uelastycznily i daja wiecej niz rok temu gdy byla hossa i byl rynek hotelarzy. Teraz znowu jest rynek klienta i mozna dostac bonusy nawet lapszej jakosci niz kiedys. Jednym z takich bonusow jest PAG - platinum arrival gift, ktory zacytowal @kacper451. To obowiazuje w kazdym hotelu i to jest Twoj wybor co bierzesz: punkty, 10USD, czy sniadanie. A co ciekawsze MB jest jedyna siecia, ktora ma gwarancje PAG, jesli CI tego nie zaproponuje to masz gwarantowana rekompensate nawet 100USD - punkt 4.3.c regulaminu. Czasami sa problemy z PAG, ale w sumie nigdy nie chcialo mie sie cioagnac niesympatycznej rozmowy aby wydusic ta gwarancje. Jak to juz bylo tu gdzies pisane w USA niektorzy goscie nawet nagrywaja rozmowe podczas check-in na telefonie, aby potem miec dowod. Ale to juz inna zabawa w odmetach programu MB...
Ogolnie czy warto pociagnac platyna na 2021/2022. Wg mnie to zalezy. Ale jesli zamierzasz spac we dobrych hotelach (relatywnie lepsze niz w HH, RR, nie wspominajac juz o ALL, IHG, czy BW), Chcesz miec do wyboru szeroka game hoteli - czesto w danym miejscu jest 1-2 Hiltony, 1 albo zero Radissonow a Marriotow, bywa i 5-10. W sumie program jest high-endówy i poza jakimis niszowymi super "ekskluzif" innymi programami to na szerokim rynku nie ma nic lepszego. Ale wiaze sie z tym przewaznie wyzsza cena i z mniejszymi zwrotami (mniej puntow za pobyt/noc), niz w przypadku RR i HH, Tamte programy sa bardziej hojne. Z drugiej strony drozyzna Marriotta na szczescie zostala mocno przh[/i]amowana przez pandemie i oferte, ktora mieli drozsza srednio o 10-50% od konkurencji ostatnio mocno przycieli i juz jest prawie ten sam poziom, jak u innych topowych sieci.
Skrocona i dluga lektura dot. programu ponizej. W sumie program jest super oplacalny jesli ktos planuje wypady do Azji, swietne hotele/resorty w bardzo konkurencyjnych cenach.
https://www.marriott.com/loyalty/member-benefits.mi
https://www.marriott.com/loyalty/terms/default.mi
PS. Jak bedziesz mial potrzebe na "zaplace za Twoj nocleg" to daj znac :-) Minus jest taki, ze tu nie ma automatyzmu jak w HH, ze mozna dodac drugiego goscia i on sam sie zamelduje, przewaznie trzeba to zrobic osobiscie. Ew. uzgodnic z gory z hotelem - co nie zawsze sie udaje.
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Wrz 2020 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#44 PostWysłany: 10 Wrz 2020 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
kacper451 napisał(a):
Tam jest pewnie błąd i chodzi 1 nocleg = 1 pobyt, tak ja przy promocji dla nowych członków.


Zadałem pytanie w tej sprawie także na FT i okazało się, że działa tam oficjalny użytkownik-reprezentant Bonvoya, który napisał, że "We will count the nights and not stays. This means that 2, 3 or more consecutive nights within one booking will be counted as 2, 3 or more nights for purposes of this 3 months challenge".

W odpowiedzi napisali o 2, 3 i więcej kolejnych nocach w ramach jednej rezerwacji, bo tego dotyczyło moje pytanie, ale zakładam, że nawet jeśli będą to 2, 3 i więcej kolejnych nocy, każda w ramach odrębnej rezerwacji, to również każda z nich będzie potraktowana, jako "eligible night". Jest to sporym ułatwieniem w porównaniu np. do HH (a zdaje się, że również w stosunku do innych promocji samego Bonvoya), bo w przypadku hoteli z niskimi stawkami weekendowymi tylko w pt/sb i sb/nd, można zarezerwować oba takie noclegi i oba zaliczą się jako "eligible night".
Góra
 Profil Relacje PM off
nowhere lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#45 PostWysłany: 10 Wrz 2020 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Na szybko archiwalny material z LL nt, benefitow. W sumie najlepiej zebrane na szybko i w jednym miejscu to co przysługuje w MB,
Jako ciekawostka - jest to oficjalny cheat sheet ktorym poslugaja sie pracownicy sieci, aby sie polapac, co sie klientowi należy.
https://loyaltylobby.com/wp-content/upl ... nefits.pdf

Załączniki:
MB-CS1.png
MB-CS1.png [ 152.64 KiB | Obejrzany 995 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#46 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:29 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Program dla mnie nowy i faktycznie wygląda na skomplikowany (szczególnie z tymi śniadaniami). Zamierzam odespać te 15 nocy (większość durnospanie), zastanawiam się tylko czy warto się pchać teraz w lepsze marki przy zamkniętym saloniku. Macie jakiś doświadczenia w czasach covidowych ze specjalnym serwisem w restauracjach w Warszawskim Sheratonie lub Marriott w zastępstwie za dostęp do saloniku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#47 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@monus Tu masz przewodnik jak sprawdzic co obecnie jest oferowane w "regularnych" Marriottach:
https://loyaltylobby.com/2020/08/26/mar ... rants-gym/

I np. dla WAW:
https://whattoexpect.marriott.com/wawpl
https://whattoexpect.marriott.com/wawsi
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#48 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:53 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@jaco027 te stronki widziałem, w telefonicznej rozmowie opisano to jako wydzieloną część restauracji z ofertą tego co w saloniku (przy czym sam salonik zamknięty), miałem nadzieję że ktoś podzieli się opisem własnego pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#49 PostWysłany: 11 Wrz 2020 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@monus na razie nie, siedze obecnie u konkurencji lub w tanszych przybytkach.
A tak a propos ceny, to w Marriott Bonvoty wcale nie musi byc drogo, ceny zaczynaja sie w PL od ok. 150PLN. Co prawda glowniehotele lotniskowe, ale:
W POZ lotnisko jest 10min od centrum, a WAW 20min :-) Wiec jak komus bardziej zalezy na $$$ zamiast na centralnej lokalizacji, to jest to w/g mnie ciekawa opcja.

Załączniki:
MB_PL1.PNG
MB_PL1.PNG [ 227.79 KiB | Obejrzany 914 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#50 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Już dawno się tak nie zdenerwowałem. Złożyłem wniosek o status match na podstawie mojego konta w Hiltonie - wysłałem zestawienie moich noclegów z ostatnich 12 miesięcy oraz screen mojego statusu i wniosek odrzucono z powodu niekompletnych bądź nieprawidłowych dokumentów.
Sugerują spróbować ponownie ale nie ma opcji sprawdzić co było złe!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Pewnie popełniłeś ten sam błąd, co ja, czyli dałeś zestawienie noclegów (zapewne zrzut ekranu), a powinieneś dać "folio", przez które oni rozumieją fakturę za pobyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Gdy to poprawiłem (dałem zdjęcie karty oraz pdf jednej faktury), poszło już bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#52 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:35 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
tropikey napisał(a):
Pewnie popełniłeś ten sam błąd, co ja, czyli dałeś zestawienie noclegów (zapewne zrzut ekranu), a powinieneś dać "folio", przez które oni rozumieją fakturę za pobyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Gdy to poprawiłem (dałem zdjęcie karty oraz pdf jednej faktury), poszło już bez problemu.


potwierdzam, bo przeszedłem tę samą drogę ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#53 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
za wszystkie pobyty w ciągu 12 miesięcy? :cry: czy jeden?

[edit] OK, teraz widzę definicję folio i wygląda że jedna faktura ma większą moc niż zestawienie wszystkich 70 noclegów.

Mam rezerwację na sobotę więc liczę że to sprawdzą wcześniej. Ten pierwszy wniosek odrzucili po niecałych 24 godzinach więc jest szansa.

@tropikey , @MoonPatrol - dziękuję! Już miałem odpuścić. Może jednak uda się mieć porządny pobyt w Marriott w Kopenhadze :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez karder, 24 Wrz 2020 21:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#54 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tak, trochę to absurdalne, ale tak to wygląda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#55 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@jaco027

Jak uzyskałeś cenę 148zł na Mariotta przy lotnisku WAW? Mi pokazuje 229zł :(
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#56 PostWysłany: 24 Wrz 2020 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Martinuss ceny są zmienne a post jest sprzed ponad tygodnia. Jest sporo dat około-weekendowych teraz za 180zł

Martinuss napisał(a):
@jaco027

Jak uzyskałeś cenę 148zł na Mariotta przy lotnisku WAW? Mi pokazuje 229zł :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#57 PostWysłany: 25 Wrz 2020 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@Martinuss Ogolnie najnizsze ceny sa na Mokotowie i w okolicach lotniska w weekendy - piatek, sobota i niedziela :-)
Caly czas mozna miec <200PLN. Ale hotele w miescie troche zaczynaja miec oblozenie i z 5-10% w wakacje robi sie w weekendy powoli 20-50% i to nie tylko w Warszawie, ale tez np. w Krakowie. Dlatego ceny ida lekko w gore. Teraz jakies 20-30PLN za noc jak widac.
Moim skromnym zdaniem obecnie najlepszy wspolczynnik cena/zysk(jakosc) ma Four Points na Mokotowie. Fajnie bylo do polowy wrzesnia w Renaissance Airport - bardzo dobry hotel z basenem i salonikiem dla statusowcow. Ale juz od jakiegos tygodnia regularnie ceny na poziomie 250-300PLN. Wczesniej bylo <200PLN.
Na screenie ceny na dzisiaj :-)

Załączniki:
MB-WAW-20200925.PNG
MB-WAW-20200925.PNG [ 165.45 KiB | Obejrzany 751 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#58 PostWysłany: 25 Wrz 2020 09:49 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@tropikey @karder to tez chyba zależy na kogo się trafi, ja również wysłałem zrzut z pobytami i czekałem na odrzucenie by ponownie wysłać już z fakturą, ale ku mojemu zaskoczeniu przyszła wiadomość że jestem platynowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#59 PostWysłany: 25 Wrz 2020 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Właśnie dosałem maila że mam status Platynowy (chociaż jeszcze nie widzę tego na koncie). Mam nadzieję że do jutra będzie widoczny :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#60 PostWysłany: 25 Wrz 2020 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To się uwinęli! Do challengu przystępujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group