Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#21 PostWysłany: 29 Sie 2019 19:27 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Jest jeszcze jedno ale do tych punktow 'in advance' nie wiesz po jakiej stawce ostatecznie bedzie ta rezerwcja czyli bedzie ona po takiej stawc jaka bedzie obowiazywac w momencie sciagania punktow z konta a nie stawce widocznej w trakcie realizacji.

punkty+gotwka - to byla dobra opcja w SPG bo bylo zazwyczaj pol na pol dla calej rezerwacji, a obecnie moge tylko albo wyjac poszczegolne dni i je zaplacic punktami /cala wymagana stawke kategori hotelu/ a pozostale pieniedzmi. Co znacznie ulatwialo obnizenie w SPG hoteli drogich dla pobytow 1-2dniowych.

Ta dynamika /zmienna raz w miesiacu podobno jesli im wierzyc, za duzo ostatnio cichych zmian w T&C jest/ cos smierdzi dowolnoscia hotelu czyli oblozeniem a nie sezonami

Kolejny upierdliwosc Marriotta to wlasnie ta 'dynamika' cen za pokuj w trakcie pobytu co znacznie utrudnilo BRG a teraz dowalaja do 5tej darmowej nocy.

PS. ThePointsGuy nie warto czytac w sprawach Marriotta on siedzi u nich w kieszeni i jego opinie sa daleko odbiegajace od rzeczywistosci /duza porcja wazeliny/.

Bonvoy juz nie jest programem lojalnosciowym a raczej programem korporacyjnym dla swoich pracownikow gdzie moga ustalac swoje wlasne pseudo ulatwienia i udoskonalenia wpajajac przez wewnetrzne komunikatory jakie to rewelacje teraz doznaja pracownicy na swoich urlopach.

Hilton bierze gore nawet znany William Sanders z dzialu wsparcia socjal mediow /SPG/ odszedl od Marriotta i przeszedl do Hiltona. Widocznie ni chcial robic za tube propagandowa jak to dobrze dla was obecnie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#22 PostWysłany: 01 Wrz 2019 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Z jednym zgodze sie w 100% wspolczynnik cena/zysk leci na pysk i juz nie tylko z roku na rok ale miesiaca na miesiac. Ja spalam swoje punkty w MB i juz nei sypiam tutaj w wiekszej ilosci. Mam status lifetime, wiec jak sie przez przypadek cos nadarzy, to moze incydentalnie gdzies wroce. I faktycznie ostatnie kilka lat o wiele lepiej wygaldaja w Hiltonie. Gdzie tez czacy, gdy bez problemu mozna bylo robic BRG/BPG (za pierwszym strzalem), resorty za $50, albo fura punktow w promocjach do pozniejszego (bardzo efektywnego) wydania w wileu hotelach niskiej kategorii. To se ne wrati....big data rules...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#23 PostWysłany: 01 Wrz 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zarowno w Hiltonie jak i Marriottach uzywam punktow, wtedy kiedy jest to korzystne, a jak nie, to place gotowka albo nocuje gdzies indziej. Czekam na ten kalendarz peak i off-peak, zeby zobaczyc czy oplaca sie zmienic moje przyszle rezerwacje. Jakos tak wyszlo, ze w tym roku nocowalam wiecej razy w Marriott niz w Hilton, ale ogolnie byla to mala liczba nocy, bo bylam w miejscach gdzie rzadza male hotele.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#24 PostWysłany: 03 Wrz 2019 13:03 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Informacyjnie w wydarzeniach do wylicytowania za punkty pojawily sie bilety na mecze FC Bayern Munchen. Mozna sie wybrac na mecz LM z FK Crvena Zvezda. Wcześniej było coś na Ligę ale w związku z gratisowym spotkaniem z piłkarzami licytacja poszybowala w astronomiczne rejony.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#25 PostWysłany: 27 Wrz 2019 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Mam taka informacje na stronie Marriotta i nie wiem jak to interpretowac. Jaka jest roznica pomiedzy On-site parking a self-parking ?

Załączniki:
Parking.JPG
Parking.JPG [ 21.08 KiB | Obejrzany 2759 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#26 PostWysłany: 01 Paź 2019 10:22 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Dla mnie to
Valet Parking - odprowadzaja samochod na miejsce parkingowe /np.garaz/
On-Site Parking - sam parkujesz samochod na parkingu, masz rezerwacje na to miejsce
Self-Parking - sam szukasz sobie miejsca parkingowego /jesli znajdziesz wolne/
Ladowarka samochodow elektrycznych dostepna i wliczona w oplaty resortowe.

PS. znalazlem cos takiego : https://www.tripadvisor.com/FAQ_Answers ... g_and.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zekus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#27 PostWysłany: 25 Lis 2019 21:25 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Czy w MB wystarczy jak w IHG zrobić rezerwację i ją skasować, aby punkty znowu przedłużyły się na 2 lata, czy muszę je jednak spalić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#28 PostWysłany: 25 Lis 2019 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Nie dziala to jak w IHG. Trzeba zrobic jakis realny ruch punktami, mozna np. kupic min. ilosc.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#29 PostWysłany: 27 Sie 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
-- 12 Sie 2020 20:03 --

Można zrobić status challenge:
https://travel-dealz.de/deal/marriott-b ... n=rss-feed

-- 27 Sie 2020 20:29 --

Zgodnie z informacją na LL...

1. Accor Live Limitless
Gold members are matched to Marriott Bonvoy Gold, while Platinum and Diamond members get Platinum.

2. Hilton Honors
Gold and Diamond members are matched to Marriott Bonvoy Platinum

3. World of Hyatt
Explorist members are matched to Marriott Bonvoy Gold while Globalist get Platinum

4. IHG Rewards Club
Platinum and Spire Elite members are matched to Marriott Bonvoy Platinum
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#30 PostWysłany: 28 Sie 2020 07:58 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
W uzupełnieniu to info od TD jest trochę nie aktualne, tutaj jest bardziej szczegółowe albo na LL i dobre zmiany dopasowania
https://livefromalounge.com/marriott-st ... ffer-2020/
https://loyaltylobby.com/2020/08/27/mar ... enge-2020/

po pierwsze status dostajemy już od razu i mam 90 dni na dokończenie wezwania (status będzie wówczas ważny do lutego 2022)
pod drugie nie musimy już nigdzie wydzwaniać, można złożyć wniosek online
https://status-match.marriott.com/en-us
i po trzecie wymagają 5 pobytów na złoto i 15 na platynę
https://status-match.marriott.com/en-us/terms

Załącznik:
Marriott_Bonvoy_Status_Match_Select_your_status_-_2020-08-28_07.46.11.png
Marriott_Bonvoy_Status_Match_Select_your_status_-_2020-08-28_07.46.11.png [ 115.72 KiB | Obejrzany 1168 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#31 PostWysłany: 28 Sie 2020 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
po wejściu na status-match.marriott.com i po próbie zalogowania pojawia mi się ciągle komunikat o błędzie o konieczności powtórzenia czynności. Próbowałem na różnych przeglądarkach. Możliwe, że już się skończyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#32 PostWysłany: 28 Sie 2020 13:26 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Chyba poszło za dużo dopasowań:)

Właściwie to są chyba dwie ścieżki dopasowania, ta promocyjna która możliwe że się już skończyła.
i standardowa nieoficjalna opisywana własnie przez TD, tak przynajmniej wynika z tego wpisu:

https://cariverga.com/marriott-bonvoy-status-match/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#33 PostWysłany: 28 Sie 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
-- 28 Sie 2020 14:12 --

bardziej by mi pasowała ta "zwykła" ścieżka, która daje status od ręki (bo wymaganej liczny noclegów i tak nie wyrobię). No nic, trudno... Taki jakiś mam dziś pechowy ten dzień :roll:

-- 28 Sie 2020 22:39 --

A jednak działa ponownie. Wniosek złożony, zobaczymy co dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#34 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:36 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Tu poniekąd wytłumaczony ten cały bałagan z SM, standardowy status match został zawieszony,
ze względu własnie na ten nowy status dopasowania.

https://pinterpoin.com/status-challenge ... sementara/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#35 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Z kolei na LL piszą o odrzucaniu wniosków (https://loyaltylobby.com/2020/09/01/mar ... them-here/) I podejrzewam, że czeka mnie to samo, bo oprócz zdjęcia ekranu z kartą, gdzie jest moje imię, nazwisko i status, dałem zrzut ekranu z pobytami, ale niestety wyciąłem tylko fragment z listą pobytów, bez mojego imienia u góry. Po lekturze LL pdejrzewam, że stwierdzą brak możliwości potwierdzenia tożsamości. No nic, najwyżej złożę wniosek jeszcze raz, o ile się oczywiście da...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#36 PostWysłany: 02 Wrz 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@tropikey Nie skladaj jeszcze raz, tylko reklamuj ew. odrzucenie dosylajac brakujace info. IMHO ma wieksze szanse na akceptacje skoro juz wszystko co nowe uwalaja.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#37 PostWysłany: 09 Wrz 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Przyznam się bez bicia, że postąpiłem niezgodnie z Twoją sugestią. Po pierwszym zgłoszeniu dostałem odmowę, tego samego dnia wysłałem nowe zgłoszenie i dziś (po 6 dniach)...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#38 PostWysłany: 10 Wrz 2020 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
To witam w "eksluzywnym" gronie diamentow w MB :-) Teraz tylko pozostaje problem, gdzie to wykorzystac? Bo jak glowny przywilej tego poziomu - czyli darmowe sniadanie, to mozna miec prawie wszedzie (poza resortami Marriotta, w Sheratonach juz tak), to dostep do salonikow jest obecnie znacznie ograniczony, bo....sa glownie wylaczone z powodu pandemi. Ale mysle, ze jako nowy daimond szybko zeksplorujesz mozliwosci wykorzystania statusu.
PS. Jedna z ciekawostek w MB jest dosyc czeste dawanie upgrade'u do suity przy pierwszym pobycie w danym hotelu. Moze to byc ciekawa opcja jesli zamierzasz odbyc kilka pobytow, aby utrzymac status dluzej (challenge) i jednoczesnie ponabijac troche punktow np. podczasj jednodniowych/nocnych pobytow (obecne promo 2500 pkt za pobyt).
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#39 PostWysłany: 10 Wrz 2020 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
No właśnie... Z jednej strony kusi, żeby zrobić ten challenge i utrzymać status aż do lutego 2022, ale z drugiej trzeba musiałbym zrobić te 15 nocy do 8.12, a to nie takie łatwe. Na razie się jeszcze zastanawiam. Na pewno jakieś noclegi zrobię, ale czy będę na siłę parł do tych 15 nocy, to jeszcze nie wiem. Gdyby chociaż realia 2021 r. były ciut bardziej klarowne, co do podróżowania, podjęcie decyzji byłoby łatwiejsze...

Przy okazji, jako że Bonvoy jest dla mnie wciąż słabo spenetrowany, mam dwa pytania:

1) co do wspomnianych przez Ciebie śniadań - formalnie przywilejem Platinum jest dostęp do saloniku i tamtejszego śniadania, ale czy z tego, co napisałeś dobrze rozumiem, że nawet gdy saloniku w danym obiekcie nie ma (np. Moxy), albo jest, ale zamknięty, to śniadanie i tak się dostaje (a może to raczej kwestia uznaniowa, zależna od recepcji)?

2) co challenge'u - warunki mówią o 15 nocach, a nie o 15 pobytach - czy dobrze rozumiem, że teoretycznie mógłbym nawet zarezerwować 1 pobyt składający się z 15 noclegów? Oczywiście, to skrajny i nieopłacalny przykład, bo przy takim rozwiązaniu punkty i bonusy byłyby naliczone za jeden pobyt, ale pytam o to, bo gdyby decydowała ilość nocy, a nie pobytów, to w przypadku jakiegoś wyjazdu weekendowego nie musiałbym na siłę rozbijać 2 noclegów na dwa różne hotele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Bonvoy
#40 PostWysłany: 10 Wrz 2020 10:10 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Ja bym robił, na ten rok starczy mi tych statusów i nawet nie durnospań :)
Ja zrobiłem praktycznie w dwa miechy 30 pobytów w RR to Ty zrobisz 15 w 3 miechy:) jeśli tylko Ci na tym będzie zależeć:)

Salonik zamknięty=dostęp do restauracji
Tam jest pewnie błąd i chodzi 1 nocleg = 1 pobyt, tak ja przy promocji dla nowych członków.

Tu masz jeszcze opcje wyboru śniadania nie wiem jak to działa nie mam platyny:

Załącznik:
Platinum_Elite_-_2020-09-10_10.13.00.png
Platinum_Elite_-_2020-09-10_10.13.00.png [ 11.06 KiB | Obejrzany 784 razy ]


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 10 Wrz 2020 10:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group