Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1820 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
#1701 PostWysłany: 18 Mar 2024 13:48 

No tak, ale bez tego zdjęcia nie można kontynuować check-in’u.

FYI, Seascanner dostarczył mi link do formularza, dzięki któremu można ominąć ten - jak się okazuje - powszechny błąd systemu.
 Relacje PM off
bruce09lili lubi ten post.

#1702 PostWysłany: 18 Mar 2024 17:26 

niebieski
Nie pamiętam, w której linii MSC czy NCL, odprawiałem się online i miałem problem z przejściem zdjęcia, które sam sobie zrobiłem. Dopiero któreś z kolei, zrobione na wyraźnie kontrastowym, białym tle system przepuścił.
 Relacje PM off  

#1703 PostWysłany: 18 Mar 2024 18:12 

srebrny
W NCL faktycznie przy odprawie online był problem ze zdjęciami. System jakoś je analizował i był bardzo kapryśny - to nie podobało mu się światło, to brak ucha, to coś jeszcze...
 Relacje PM off  

#1704 PostWysłany: 18 Mar 2024 18:43 

Miguelito napisał(a):
Czy ktoś miał problemy z dodaniem selfie przy check-in na rejs MSC przez stronę MSC zarówno na telefonie, jak i na laptopie? Ten rejs nie obsługuje aplikacji „MSC for me”, a szkoda, bo check-in z jej użyciem przebiega sprawniej.

Ja dodawałem na laptopie. Tylko że to kompletnie bez znaczenia bo mimo dodania zdjęć podczas check-in, w porcie i tak robili zdjęcia (zupełnie nie przejmując się ich jakością). Ten cały check-in on-line to pic na wodę fotomontaż - nie ma większego znaczenia. Na dwóch rejsach MSC, w różnych częściach świata, było to samo.
 Relacje PM off  

#1705 PostWysłany: 19 Mar 2024 09:24 

U mnie było to samo, odprawiłam całą rodzinkę, zrobiłam zdjęcia, a mimo to każdemu robili w porcie swoje zdjęcia więc nasze odprawianie online chyba nie miało sensu.
 Relacje PM off  

#1706 PostWysłany: 20 Mar 2024 12:29 

niebieski
Miguelito napisał(a):
Czy ktoś miał problemy z dodaniem selfie przy check-in na rejs MSC przez stronę MSC zarówno na telefonie, jak i na laptopie? Ten rejs nie obsługuje aplikacji „MSC for me”, a szkoda, bo check-in z jej użyciem przebiega sprawniej.

mimo ze miałem fotki zrobione w aplikacji to i tak na miejscu robili swoje, w poprzednim rejsie jak i w tym, więc nie ma co się tym przejmować, nie zauważyłem też aby coś to wpływało na czas, i tak nieźle sobie radzą (Miami)

#1707 PostWysłany: 23 Mar 2024 14:22 
Awatar użytkownika

srebrny
Miguelito napisał(a):

Miałem dużo problemów, testowałem na MacOS i Windows na różnych przeglądarkach. W końcu na którejś poszło, ale ważne też jest odpowiednie ustawienie się do kamery, żeby załapał automat. Ogólnie ten ich check-in oraz robienie zdjęcia to pisane na kolanie.

#1708 PostWysłany: 03 Kwi 2024 06:32 
Awatar użytkownika

Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
https://tvn24.pl/ciekawostki/pasazerowi ... aV-p8FQjlw
Ciekawa sytuacja.
 Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.

#1709 PostWysłany: 03 Kwi 2024 07:29 

Loty: 69
Kilometry: 135 167
srebrny
https://www.theguardian.com/world/2024/apr/02/stranded-cruise-ship-passengers

czytałem te informacje wczoraj i też chciałem je tu wrzucić jako ciekawostkę i przyczynek do dyskusji. Oczywiście nasze media traktują temat po macoszemu więc polecam korzystać z zagranicznych źródeł. U nas niestety to niszowy news.

Ogólnie wczoraj udało im się dosiąść na statek. Norwegian zapowiedział, że zwróci im koszt podróży z Gambii do Senegalu, ponieważ w Gambii nie mogli wejść na pokład już z nie własnej winy.

W zagranicznych źródłach jest info że 80 latka wymagała pomocy medycznej, ale szukam szczegółów czy była na owej wycieczce czy to jest osobny przypadek

Co ciekawe, statek stał nadal na kotwicy kiedy oni dotarli na nabrzeże, ale kapitan odmówił wysłania szalupy.

EDIT:
kapitan nie wpuścił ich na pokład mimo że straż przybrzeżna próbowała ich dostarczyć.
Okazało się że 80 latka to osobny przypadek. Kobieta zeszła na ląd specjalnie w celu uzyskania pomocy medycznej na lądzie. Ponoć zespół medyczny z Norwegiana próbował się do niej dodzwonić, ale im się nie udało. Pozostawiona ósemka pomogła starszej Pani skontaktować się z rodziną w USA, która zorganizowała jej powrót przez Lizbonę.

Ostatnio edytowany przez bruce09lili, 03 Kwi 2024 08:02, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.

#1710 PostWysłany: 03 Kwi 2024 07:33 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
-- 03 Kwi 2024 08:33 --

Dobra przyszła kolejna pora na kilka pytań odnoście rejsu, tym razem MSC :shock: :lol:
Interesują mnie następujące kwestie:
1. śniadania serwowane są w formie bufetu?
2. wybieramy się w 2 rodziny, jak załatwić abyśmy razem siedzieli przy stole w trakcie obiadu/kolacji?
3. obiady serwowane są w restauracji à la carte? Można iść, do której się chce? Rozumiem, że tutaj każdy siada, jak chce?
4. jak już będę mieć ustaloną konkretną godzinę na kolację, to mam obowiązek chodzić do jednej restauracji czy mogę zmieniać na inne? Trzeba coś wcześniej rezerwować?
5. zamawiał ktoś śniadania do pokoju? (mam wliczoną usługę w cenę) - jak z jakością?

PS
Statek MSC Seaside z wliczonym pakietem Easy Plus

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
 Relacje PM off  

#1711 PostWysłany: 03 Kwi 2024 07:58 

srebrny
@JIK

1. Tak, śniadanie jest w bufecie ale jest też możliwość jedzenia w restauracji. Ja nie korzystałem z restauracji ale jak kiedyś przechodziłem to wyglądało jak podawane z karty.
2. Podajesz to w czasie odprawy online (musicie mieć lub nie mieć wszyscy pakiet napojów, nie można tego mieszać)
3. chodzi o lunch? Tak, obsługa sadza po kolei do wolnych stolików
4. Jak masz przypisany stolik i godzinę to musisz się go trzymać. Możesz to zmienić ale w zależności od dostępności i jak zmienisz to zmiana jest już na stałe. Możesz umówić się też do płatnej restauracji lub możesz nie pojawić się konkretnego dnia (bo np nie podoba ci się menu) i iść do bufetu.
5. nie zamawiałem
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#1712 PostWysłany: 03 Kwi 2024 09:03 

Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
5) mignęło mi kiedyś zdjęcie takiego śniadanka na socialach znajomych. Raczej podstawowe, kontynentalne, chociaż z widokiem z balkonu i tak wyglądało pięknie ;)
Kiedy płyniecie? My będziemy na MSC za miesiąc, to będę mogła dać znać jak przetestujemy.

#1713 PostWysłany: 03 Kwi 2024 09:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
za 326 dni :lol:

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
 Relacje PM off  

#1714 PostWysłany: 03 Kwi 2024 14:11 

niebieski
JIK napisał(a):

Dobra przyszła kolejna pora na kilka pytań odnośnie rejsu, tym razem MSC :shock: :lol:
2. wybieramy się w 2 rodziny, jak załatwić abyśmy razem siedzieli przy stole w trakcie obiadu/kolacji?
3. obiady serwowane są w restauracji à la carte? Można iść, do której się chce? Rozumiem, że tutaj każdy siada, jak chce?
4. jak już będę mieć ustaloną konkretną godzinę na kolację, to mam obowiązek chodzić do jednej restauracji czy mogę zmieniać na inne? Trzeba coś wcześniej rezerwować?
5. zamawiał ktoś śniadania do pokoju? (mam wliczoną usługę w cenę) - jak z jakością?

PS

ad 1 śniadanie w formie bufetu, w pakiecie fantasticka możesz zamówić do pokoju co jest bez sensu bo więcej jest w bufecie ale mieliśmy takich sąsiadów co chyba wcale z kajuty (z jacuzzi) nie wychodzili bo co chwile pod ich drzwiami, butelki szampana, talerze itp.
ad 2 wystarczy że przy odprawie wskażesz nr kajuty i nazwisko (będzie takie pytanie) to dostaniecie stolik na kolację wspólną no chyba ze oni nie mają pakietu Easy Plus to was nie połączą
ad 3 są ale nigdy nie byłem, bo jak się schodziło z wysp to już było bez sensu jeść jak zaraz kolacja a w dniach na morzu jadałem w bufecie ;)
ad 4 podczas odprawy wybierasz czas na kolację wczesną lub późną, (kiedyś można było wybrać zakres godzin, teraz już nie było takiej opcji) dopiero na statku jak dostaniesz kartę dowiadujesz się którą wybrali Ci restaurację, godzinę (rok temu miałem 18 a teraz 17) i masz przydzielony stolik (nr stolika też znajduje sie na karcie), obsługę na cały rejs
ad 5 myślę że znacznie mniejszy wybór i średnio komfortowo zjeść w pokoju (gdzieś miałem chyba menu), z własnych obserwacji to wstawaliśmy bardzo wczesnie na wczesne śniadanie 6:30-7:00 bo chcieliśmy jak najszybciej zejść i zacząć zwiedzanie, w tych godzinach tłumów nie ma, naprawdę są luzy ;)
ale jak ma być romantycznie to możesz spróbować ;) , też miałem w cenie, nigdy nie skorzystałem ;)

a i odnośnie godzin na kolacje ala carte, testowałem na ile mogę sobie pozwolić i bez problemu przychodziłem na 17:30 raz nawet 17:40 a syn doszedł na 17:50 i nikt go nie zatrzymał.
być może dlatego ze to była bardzo wczesna godzina i bardzo mało ludzi było na tej kolacji, chociaż w zeszłym roku podobnie, przychodziłem 30 później i nie było problemów. Znajomy był pare rejsów wcześniej i jak sie spóźnił 15 min. to go nie wpuścili na kolacje, dlatego testowałem ponownie
radziu89 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1715 PostWysłany: 03 Kwi 2024 17:51 

JIK napisał(a):

Dobra przyszła kolejna pora na kilka pytań odnoście rejsu, tym razem MSC :shock: :lol:

PS

ad 1. Zależy o co pytasz. Śniadania - masz trzy opcje. a. Bufet, b. do pokoju (punkt 5), albo c. restauracja. W załączeniu menu śniadaniowe z restauracji z mojego rejsu. Aczkolwiek nie korzystałem, mnie to nie rajcuje, szkoda mi czasu na takie rozrywki i wolę sobie w bufecie wybrać, a wybór w bufecie jest oczywiście jest ogromny.
ad 2. Tu już chyba wszystko zostało napisane
ad 3. Tu najpierw należy ustalić nomenklaturę co rozumiesz pod pojęciem obiad i pod pojęciem restauracji à la carte. Zacznijmy od tego drugiego. Pod pojęciem restauracji à la carte raczej należy rozumieć restauracje specjalistyczne, które są płatne ekstra. A teraz kwestia co znaczy obiad. Rozumiem że lunch. Na lunch możesz pójść do bufetu albo do restauracji (dostajesz kartę z pozycjami do wyboru, podobnie jak podczas dinnera, ale nie nazwałbym bym tego restauracją à la carte). W załączonym pliku masz tez przykładowe menu lunchowe z restauracji. Z tego co pamiętam nie jesteś uwiązany ścisłą godziną, a na pewno nie masz przypisanego ściśle miejsca. Dinner to z kolei inna kwestia - tu masz konkretną godzinę, czyli przechodzimy do punktu 4.
ad 4. Mówimy o stołowaniu się w restauracji, bo oczywiście możesz pójść do bufetu, gdzie będziesz miał większy wybór, a część potraw będzie pokrywała się z tym z restauracji. W restauracji masz wyznaczoną ściśle godzinę (godziny mogą być dwie, albo nawet trzy), restaurację (zazwyczaj są dwie główne restauracje) i zawsze ten sam stolik, tego samego kelnera. Co do zmiany. Możesz poprosić o zmianę. Jak mają wolne miejsce to nie ma powodu żeby się nie zgodzili. Ale to jest zmiana na stałe.
Ale jest też możliwość zmiany ad-hoc. Tu mam nieco inne doświadczenie niż przedmówcy. Na moim ostatnim rejsie bardzo pilnowali godziny przyjścia i 15 minut po wyznaczonej godzinie zamykali drzwi i następowało wpuszczanie na pozostałe wolne miejsca ludzi, którzy mieli przypisaną inną godzinę lub restaurację, a chcieli przyjść na tę właśnie godzinę. Więc była możliwość zmienić sobie w wybranym dniu. Przy czym jak ktoś się spóźnił na swoją godzinę o więcej niż 15 minut to już mógł skorzystać wyłącznie w miarę wolnych miejsc wraz z gośćmi, którzy byli spoza tej godziny. Sporo osób korzystało z tej możliwości - tworzyła się całkiem spora kolejka chętnych, ale o dziwo udawało się obsłudze upchnąć towarzystwo.
ad 5. Tak zamawialiśmy raz. Dla mnie nie warto. Poszedłem do bufetu, na prawdziwe śniadanie. :D Jeżeli moje dziecię gdzieś będzie miało zdjęcie to wrzucę później.

Seaside to fajny statek. Płynąłem bliźniaczym Seaview.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1716 PostWysłany: 03 Kwi 2024 19:14 

bruce09lili napisał(a):
https://www.theguardian.com/world/2024/apr/02/stranded-cruise-ship-passengers

Co ciekawe, statek stał nadal na kotwicy kiedy oni dotarli na nabrzeże, ale kapitan odmówił wysłania szalupy.

EDIT:
kapitan nie wpuścił ich na pokład mimo że straż przybrzeżna próbowała ich dostarczyć.
Okazało się że 80 latka to osobny przypadek. Kobieta zeszła na ląd specjalnie w celu uzyskania pomocy medycznej na lądzie. Ponoć zespół medyczny z Norwegiana próbował się do niej dodzwonić, ale im się nie udało. Pozostawiona ósemka pomogła starszej Pani skontaktować się z rodziną w USA, która zorganizowała jej powrót przez Lizbonę.

W tej sprawie najbardziej bulwersuje mnie ten aspekt. Ludzie zapłacili Straży Przybrzeżnej, a ta podpłynęła pod statek NCL. Mimo, że statek stał na kotwicy, nie zostali wpuszczeni na pokład. Ta decyzja nie obroni się żadnym regulaminem linii. To po prostu nieludzka decyzja i tyle. Bo nie pozostawiono ich w Miami czy Barcelonie, tylko w Afryce. NCL mógł ukarać spóźnialskich pasażerów chociażby dożywotnim zakazem rejsów u nich, ale taka pokazówka to kryminał…
 Relacje PM off  

#1717 PostWysłany: 03 Kwi 2024 19:21 

złoty
Nie znam się ale się wypowiem.

Podjęcie z wody osób postronnych bez przeszkolenia i w wieku wysokiego ryzyka osób powyżej 80 roku życia jest nielada wyzwaniem.
Ten kto był na takim statku wie jak wysoka jest burta i jak wygląda sprawa podjęcia pasażerów np z tenderów (specjalnych łodzi).
Dla tych co nie wiedzą ze statku otwiera się ogromny trap, pomost do którego cumuje się te łodzie.

Na czyją odpowiedzialność odbyło by się podjęcie takich ludzi z burty? Kto poniesie konsekwencje jak staruszka podczas takiej operacji zginie?

Takze spokojnie z ferowaniem wyroków. Po to są procedury aby takie glupie pomysły nie wchodziły w grę bo za chwilę będzie to norma ze spóźnialscy będą wynajmować kajaki i płynąć w stronę statku bo przecież nas muszą zabrać.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka

Ostatnio edytowany przez brzemia, 03 Kwi 2024 19:45, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#1718 PostWysłany: 03 Kwi 2024 19:45 

Nie feruję wyroków, to zapewne zrobi amerykański sąd do którego zwrócą się „Pozostawieni”. Dzielę się tylko swoimi odczuciami w tej kwestii. Wiesz, jedni wolą „szkiełko i oko”, a inni „czucie i wiarę”. 😉

A z innej beczki, to nieco zaniepokoiła mnie sytuacja MSC Armonia, bo za 11 dni wsiadam na jej pokład. W każdym razie, wciąż mam taką nadzieję.

https://www.independent.co.uk/travel/ne ... 22707.html

W skrócie, grupa 69 Boliwijczyków wybrała się w transatlantycki rejs z Brazylii do Barcelony na fałszywych wizach Schengen. Władze Hiszpanii nie wpuściły ich na ląd w Barcelonie i zarzuciły MSC złamanie procedur przy ich okrętowaniu. Statek stoi drugi dzień w porcie, dzisiaj miał być na Korsyce, a jutro w Rzymie. Najnowsze informacje są takie, że odcinek rejsu z Barcelony do Wenecji zostanie odwołany. To szczególnie przykre dla tych, którzy weszli na pokład w Barcelonie lub mieli wejść na pokład jutro w Civitavecchia.
 Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.

#1719 PostWysłany: 03 Kwi 2024 19:57 

złoty
Zeby się nie okazało że to polskie wizy ;)

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1720 PostWysłany: 03 Kwi 2024 20:08 

srebrny
brzemia napisał(a):
Nie znam się ale się wypowiem.

Podjęcie z wody osób postronnych bez przeszkolenia i w wieku wysokiego ryzyka osób powyżej 80 roku życia jest nielada wyzwaniem.
Ten kto był na takim statku wie jak wysoka jest burta i jak wygląda sprawa podjęcia pasażerów np z tenderów (specjalnych łodzi).
Dla tych co nie wiedzą ze statku otwiera się ogromny trap, pomost do którego cumuje się te łodzie.

Na czyją odpowiedzialność odbyło by się podjęcie takich ludzi z burty? Kto poniesie konsekwencje jak staruszka podczas takiej operacji zginie?

Takze spokojnie z ferowaniem wyroków. Po to są procedury aby takie glupie pomysły nie wchodziły w grę bo za chwilę będzie to norma ze spóźnialscy będą wynajmować kajaki i płynąć w stronę statku bo przecież nas muszą zabrać.

Dla mnie sprawa jest o trochę nie jasna, bo nie znamy przyczyny spóźnienia. W którymś z artykułów pada stwierdzenie, że operator wycieczki kontaktował się ze statkiem i poinformował o opóźnieniu. Nie podano też ile było tego opóźnienia, ale skoro minął czas wejścia i zdecydowano że ich nie zabiorą więc zabrano z ich kajut (?) paszporty i dostarczono na ląd do straży przybrzeżnej. Więc wiele wskazuje na to, że to nie było 5-10 minut. Czym dłużej analizowałem przypadek, tym bardziej się skłaniam że fuckup ze strony pasażerów był grubszy niż podano.
Przy okazji ciekawi mnie przyczyna opóźnienia. Tak dla własnego bezpieczeństwa :) Bo rozumiem że na ubezpieczenie nie ma co liczyć

Osobna kwestia to to co się stało ze starszą panią. To jest bardziej skandal, bo skoro wymagała pomocy medycznej, to dlaczego nikt z personelu medycznego jej nie asystował (domyślam się, że wizytę organizował jej ubezpieczyciel), ale tłumaczenie że nie udało się dodzwonić do 80 latki w państwie, gdzie niekoniecznie jej karta sim działała poprawnie jest kiepskie.

@Miguelito
co do amerykańskiego sądu to raczej marne szanse, co podkreślają w każdym artykule. Regulaminy i przepisy są dość jasne. Masz być w porcie o umówionej godzinie i to jest nie pierwszy i pewnie nie ostatni przypadek
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1820 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 91  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości