Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#1101 PostWysłany: 20 Mar 2023 20:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
No niestety tak nie jest. Napisałem o tym jednego posta wcześniej (poprzednia strona).

Na plus jest to, że aktualnie strona niemiecko i anglojęzyczna seascanner.com/kreuzfahrtberater.de mają takie same podejście do tematu napiwków przy tych samych rejsach - bo jeszcze całkiem niedawno częstym był przypadek, że na niemieckojęzycznej stronie napiwki były uwzględnione a na anglojęzycznej już nie. Tym bardziej zachęcam do czytania opisów :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1102 PostWysłany: 20 Mar 2023 23:20 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Z Holland America Line nie są wliczane napiwki na seascanner, bo teoretycznie nie są obowiązkowe i można je wyłączyć w recepcji pierwszego dnia. Gdzieś na cc czytałem, ze ustawiają się spore kolejki oszczędnych na początku rejsu, ale ja sam czegoś takiego nie zaobserwowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1103 PostWysłany: 21 Mar 2023 07:46 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
greg2014 napisał(a):
@bruce09lili - co do napiwków to przysłowiowy "Niemiec" nie traktuje wszystkich operatorów i rejsów tak samo. Prawie zawsze ma wliczone napiwki w przypadku rejsów w Europie dla MSC i Costy. W przypadku niektórych ich rejsów poza Europą (np. Ameryka Południowa) nie wiem dlaczego ale napiwki nie są uwzględnione w cenie. Ale w Emiratach już są.

W przypadku kolejnych popularnych w Europie operatorów czyli TUI i AIDA problemu nie ma bo u nich nie ma czegoś takiego jak napiwki.

Jeśli zaś mówimy o operatorach typowo "amerykańskich" - Holland America, Carnival, NCL, Royal Caribbean itp. to standardem u "Niemca" jest akurat to, że napiwki nie są uwzględnione w cenie. Znowu są od tego wyjątki (głównie związane z jakimiś promocjami).

Podsumowując: nie ma jednej reguły i warto uważnie przeczytać co jest a co nie jest uwzględnione w cenie.



Przejrzałem oferty na Niemcu i jeśli chodzi o Amerykę Południową to i MSC i Costa mają wliczone napiwki. Nieco niejednoznacznie jest opisany np. Norwegian, bo nie ma informacji, że napiwki są wliczone, ale nie ma też nic na ten temat w opcji: usługi niewliczone w cenę.
Inne linie przynajmniej na https://www.seereisedienst.de/ się nie wyszukują. Nie przeglądałem jeszcze innych wyszukiwarek, ale na pewno będę zwracał uwagę, bo zawsze można się naciąć

Faktycznie na niektórych rejsach MSC i Costa na seascaner też już są wliczone napiwki. Wprawdzie nie przepadam za tą wyszukiwarką bo często jak się zaznaczy dziecko, to wycina 90% wyników, mimo że gdzie indziej pokazuje taki rejs.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#1104 PostWysłany: 21 Mar 2023 11:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@bruce09lili - co do rejsów MSC/Costa w Ameryce Południowej to kolejny krok wspomnianego pośrednika w dobrym kierunku. Jeszcze w lutym (bo wtedy je rozważałem) ceny na te rejsy nie zawierały napiwków, teraz już tak. Jak widać sytuacja jest dynamiczna. Dzięki za korektę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1105 PostWysłany: 21 Mar 2023 17:44 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
A przy okazji są jacyś inni pośrednicy podający cenę już z napiwkami ale obejmujące więcej linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1106 PostWysłany: 22 Mar 2023 11:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
johnny_doe napisał(a):
Zastanawiam się nad pakietami - internet plus napoje. W ciągu dnia statek stoi w porcie, więc można korzystać z roamingu. Napoje - znowu zejście na ląd, korzystanie z restauracji w danej lokalizacji. Czy macie podobne doświadczenia, czy rzeczywistość wygląda jednak inaczej? Wiem, że napoje to bardzo indywidualna sprawa, ale jednak lubię wypić drinka czy piwo.


Brak internetu na statku to dobry detox od codziennych zwyczajów, a napoje - musisz przeliczyć czy i jaki pakiet się opłaca. Zazwyczaj da radę znaleźć menu drinkowe w internecie i policzyć ile zakładasz napoi. Dolicz do tego jeszcze kawy czy soki na śniadanie oraz wodę, bo to też niekoniecznie jest wliczone w cenę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1107 PostWysłany: 22 Mar 2023 14:17 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 40
Loty: 36
Kilometry: 155 398
Cześć,
W tym roku mam zaplanowane 2 rejsy: MSC i Holland America. MSC pływałam już, ale zawsze zastanawiało mnie skąd wziąć informację przed rejsem jakiego typu "wieczorki" będą (typu - flower power, na biało). To po pierwsze. A po drugie - czym różnią się rejsy Holland America? Jest jakaś duża różnica w stosunku do tych z MSC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1108 PostWysłany: 22 Mar 2023 15:23 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Holland America sporo różni się od najbardziej popularnych Costy czy MSC. Największe moim zdaniem różnice to:

- znacznie wyższa średnia wieku pasażerów
- niewielka liczba dzieci i niewiele atrakcji dla nich
- dużo spokojniejszy i bardziej wyciszony program animacji na statku
- nieco większe kabiny
- brak bardzo dużych statków, prawie wszystkie jednostki HAL są zaprojektowane pod kątem ok. 2000-2500 pasażerów
- brak "wodotrysków" typu ścianki wspinaczkowe, tory gokartowe, parki linowe, zjeżdżalnie na 5 pięter czy lodowiska :-)
- dużo drobnych ale podnoszących jakość różnic w organizacji rejsu

Z ciekawostek: ich pakiet AI (drogi jak to zwykle u amerykańskich operatorów) posiada dzienny limit napojów (chyba 15). Z drugiej strony codziennie są wyznaczone happy hours, gdzie zamawiając dwa drinki za drugi płaci się dolara.

Zapamiętałem też, że dość poważnie traktują dress code i w wieczór galowy, aby wejść do restauracji trzeba było mieć koszulę z długim rękawem lub marynarkę. O długich spodniach (nie dżinsach) i pełnych butach nawet nie wspominam :-)

Generalnie linia pozycjonuje się jako operator premium i za taką jest uważana.

Samą linię wspominam bardzo dobrze i polecam aczkolwiek jeśli ktoś jest nastawiony na rejs podobny jak na Costa/MSC to może się trochę zdziwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaxDream lubi ten post.
 
      
#1109 PostWysłany: 22 Mar 2023 15:37 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Porównanie obu linii pisałem w dziale o rejsach.
Generalnie najbardziej zauważalna różnica to poziom jedzenia który Holland jest 2 polki wyżej niż MSC. Jedzenie jest genialne. Po drugie nie ma takich tłumów. W MSC w sezonie wakacyjnym są problemy z miejscem na śniadaniu kolejkach do bufetów, brak wolnych leżaków, baseny pełne do tego stopnia, że nie da się w nich pływać. Było to mocno irytujące. W Holland America tego nie ma. Miejsc jest zawsze dużo, obsługa jest dostępna i pomocna. Z atrakcji statku korzystasz kiedy chcesz. Pływając poza sezonem nie jest to zauważalne, ale w sezonie to duży problem na MSC. Do tego godziny pobytu Holland America w portach są znacznie dłuższe, wiec bez problemu samodzielnie zwiedzisz miejsca, na MSC wypływają dużo wcześniej co bardzo ogranicza możliwość samodzielnych wycieczek. Moim zdaniem to celowe działanie by ludzie siedzieli na statku i wydawali kasę. Generalnie miałem wrażenie, że MSC to takie pływający Ryanair z dużym ciśnieniem ze strony pracowników na pakiety drinków, zakupy.. W Holland America tego nie było. Co do poziomu zabaw to nie powiedziałbym, że jest gorzej niż na MSC. Z pewnością jest mniej dzieci, ale to raczej wynika z
sporo mniejszej ilości pasażerów ogólnie na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1110 PostWysłany: 22 Mar 2023 15:47 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 40
Loty: 36
Kilometry: 155 398
Dzięki WIELKIE!

To tylko wrócę do tych wieczorków w MSC-skąd mogę wziąć informację jakie będą tematy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1111 PostWysłany: 22 Mar 2023 20:32 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@kamo1313 - możliwości moim zdaniem są, wymaga to trochę zachodu ale skoro Ci na tym zależy to próbuj :-)

Zasadą jest, że zdecydowana większość rejsów odbywa się "w kółko" a statek wykonuje ileś takich samych rotacji w ciągu sezonu. Oczywiście są od tego wyjątki ale, aby ustalić czy tak jest wystarczy przejrzeć plan rejsów danego statku.

Zakładając, że rejs jest np. tygodniowy można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że program na poszczególne dni tygodnia będzie się powielał z poprzednimi rejsami na tej samej trasie. Szczególnie jeśli trasa i porty są takie same.

Aby zatem odpowiedzieć na Twoje pytanie należałoby dotrzeć do programów dnia na poszczególne dni jednej z poprzednich rotacji Twojego rejsu.

Metod jest kilka:

1. Napisać na forum:-) Może jakimś cudem na którejś z poprzednich rotacji będzie jakiś inny forumowicz. Jak już będzie nawiązany kontakt to wiadomo co robić.

2. Na FB jest mnóstwo grup dedykowanych poszczególnym rejsom (na konkretny statek i datę). Zapisać się i dalej wiadomo.

3. Na forach rejsowych (szczególnie cruisecritic) są specjalne wątki jak w pkt. 2 oraz bardzo aktywne grupy poświęcone poszczególnym operatorom, szczególnie tym anglojęzycznym. Pytać, prosić, ktoś pewnie wrzuci skan programu.

Czasem programy można też znaleźć w necie. Są wrzucane przez innych pasażerów na blogi itp. Niestety jedyną znaną mi linią rejsową, która sama z siebie zamieszcza na swojej stronie programy na każdy dzień dla każdego swojego statku (i może je przejrzeć każdy) jest niszowy operator Phoenix z Niemiec. Ale zakładam, że to nie o niego chodzi...

Tak czy inaczej życzę powodzenia :-) Aczkolwiek nie wiem czy aż takie planowanie ma sens, nie będzie wtedy żadnej niespodzianki - no chyba, że operator coś pozmienia w swoim grafiku :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1112 PostWysłany: 22 Mar 2023 21:14 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Moje doświadczenie dotyczy tylko MSC, bo tylko statkami tego armatora pływałem. Zawsze był dzień biały i elegancki, przestrzeganie wymogów oceniam na 60%.
Tematyka niektórych show w trakcie rejsu była związana z krajem, w którym właśnie byliśmy. Wieczór francuski, włoski, hiszpański, plus neutralne typu lata 60-70-80-90-00;-). Wyłapałem te same " numery" baletu i tych samych, barowych muzyków na dwóch różnych rejsach, co nie znaczy, że mi to przeszkadzało i jedni i drudzy byli wspaniali i chętnie ich obejrzałem ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1113 PostWysłany: 27 Mar 2023 09:50 

Rejestracja: 20 Mar 2023
Posty: 16
Tak informacyjnie - cena na rejs po Morzu Śródziemnym na Symphony Of The Seas były niższe na SeaScanner niż u polskich pośredników. Dodatkowo dorzucili rabat na poziomie 60%. Cena zawiera opłaty portowe, natomiast nie było napiwków.

Jak oceniacie rejsy po Azji Południowo-Wschodniej? Warto? Jeżeli teraz będzie fajnie, to rozważam w listopadzie albo Azję albo wschodnie Karaiby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1114 PostWysłany: 27 Mar 2023 10:20 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
kamo1313 napisał(a):
Dzięki WIELKIE!

To tylko wrócę do tych wieczorków w MSC-skąd mogę wziąć informację jakie będą tematy?


generalnie zawsze taki sam, zarówno na pokładach MSC jak i Costy. Zawsze jest jeden wieczór White Party, jeden Flower Power i Gala. Pozostałe nie wymagają specjalnego przygotowania tekstylnego i bywają dostosowane tematycznie do odwiedzanych krajów czy miast aczkolwiek nie jest to regułą- bywają wieczory bez tematu wiodącego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1115 PostWysłany: 27 Mar 2023 12:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
johnny_doe napisał(a):
Jak oceniacie rejsy po Azji Południowo-Wschodniej? Warto? Jeżeli teraz będzie fajnie, to rozważam w listopadzie albo Azję albo wschodnie Karaiby.


Co do rejsów po Azji miło wspominam ale pytanie, w który konkretnie region chciałbyś pojechać, co robić itd. Azja pod względem samoorganizacji w portach w wielu przypadkach jest dużo bardziej wymagająca niż Europa-głównie ze względu na ich położenie i odległości. Zachęcam do lektury mojej relacji z jednego z tych rejsów.

Planowanie na dziś to moim zdaniem czysta ruletka. Nie pływa tam praktycznie nikt albo prawie nikt. Wielu zapowiada rejsy po czym anulują trasy, zmieniają terminy itd. Póki co pozostaje chyba tylko obserwować, co się dzieje. W zależności od tego gdzie konkretnie chciałbyś jechać sprawdź wcześniej tamtejsze "pory roku", terminy monsunów itp. żeby nie trafić na porę deszczową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1116 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:22 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
johnny_doe napisał(a):
Jak oceniacie rejsy po Azji Południowo-Wschodniej? Warto? Jeżeli teraz będzie fajnie, to rozważam w listopadzie albo Azję albo wschodnie Karaiby.


Karaiby z czystym sumieniem polecam. Gdybym miał tam polecieć samolotem na 2 tygodnie to bym padł z nudów na jednej małej wyspie. Przemieszczanie się między wyspami jest trudne i drogie. Rejs statkiem jest stworzony do zwiedzania Karaibów. My w 14 dniowym planie mieliśmy 11 wysp.

Co do Azji to obecnie ciężko o duży wybór. Na pewno od przyszłego sezonu wraca tam Aida z 1 statkiem, a teraz pływa Mein Schiff. Mamy Azję na przyszłą zimę jako jeden z celów ale jeszcze nie zdecydowaliśmy czy to będzie wersja lądowa czy statek. Jeśli statek to może będziemy celować w oferty z Japonią i Koreą. Na razie prowadzę monitoring lotów i rejsów na zasadzie "zobaczymy co los przyniesie"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1117 PostWysłany: 29 Mar 2023 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ciekawa promocja na rejs od 119 EUR z MSC:

Program
Dzień Port Wpłynięcie Wypłynięcie
1 - pn - 13.11 Genua / Włochy - 18:00
2 - wt - 14.11 Marsylia / Francja 08:00 18:00
3 - śr - 15.11 Barcelona / Hiszpania 08:00 18:00
4 - cz - 16.11 Walencja / Hiszpania 08:00 -

https://www.tanierejsowanie.pl/rejsy/re ... 11975.html

Oczywiście na innych serwisach też pewnie można kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1118 PostWysłany: 03 Kwi 2023 07:47 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Taka ciekawostka:
https://www.yahoo.com/lifestyle/move-ov ... 25654.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1119 PostWysłany: 06 Kwi 2023 07:59 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Czy dobrze rozumiem: żeby zarejestrować się w programie lojalnościowym MSC trzeba mieć rezerwację? Bo czaję się na ten rabat 5% :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1120 PostWysłany: 06 Kwi 2023 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja założyłem przed dokonaniem rezerwacji i zrobiłem status match z Hiltona. Wtedy miałem rabat na rezerwacje (również przez pośrednika, któremu musiałem podać numer w programie MSC).
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group