Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rejs Emiraty
#1 PostWysłany: 22 Lis 2022 11:34 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
Witam,planuję swój 5 rejs- tym razem Emiraty w lutym- statek AIDA, wypłynięcie z Dubaju. Statek jest mi dobrze znany. Natomiast bardzo proszę o informacje o portach w Dubaju, Abu Dhabi, Sir Bani Yas, oraz Doha w Katarze. Interesuje mnie najbardziej odległość portu od atrakcji turystycznych, jakie mam tam opcje transferu, czy są jakieś problemy podczas schodzenia na ląd, czego jeszcze dziwnego mam się tam spodziewać. Dzięki za informację ABN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#2 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Anna BN - poniżej kilka informacji, może się przydadzą:

Dubaj - aktualnie posiada dwa porty dla statków wycieczkowych - Port Rashid (okolice Deiry) i Dubaj Harbour (okolice Palmy i Mariny). Drugi został otwarty w czasie pandemii i aktualnie chyba większość statków korzysta właśnie z niego. Do pierwszego nie dojedziesz żadną komunikacją miejską, po samym terenie portowym nie wolno się poruszać pieszo - w rachubę wchodzi wyłącznie taksówka, UBER lub darmowe busy do jakiegoś centrum handlowego, które kursują wg rozkładu z terminala (w 2019 kiedy byłem tam ostatnio organizował je tylko podupadły na moje oko Town Centre Jumeirah - ale stąd można złapać już jakaś komunikację miejską). Taksówki/UBER przy wjeździe do portu doliczały opłatę 20 dirhamów. Jeśli chodzi o nowy port - patrząc na google tu również nie kursuje żadna komunikacja miejska; co do innych opcji nie mam pojęcia.

Abu Dhabi - byłem w sumie 3 razy przed pandemią, wtedy zawsze kursował darmowy shuttle bus do centrum handlowego WTC (bardzo dobrze położone) więc nie doktoryzowałem się w innych opcjach.

Problemów przy schodzeniu na ląd nie było żadnych. Jedyne na co trzeba się przygotować to odprawa paszportowa jeśli przypłyniesz spoza ZEA - ale odbywa się bardzo sprawnie.

W styczniu również wybieram się w tej rejon więc jeśli ktoś ma aktualniejsze informacje byłoby miło:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#3 PostWysłany: 28 Sty 2023 13:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
-- 20 Gru 2022 20:51 --

@Anna BN - tez wybieram sie na Aide z grupa przyjaciol od 3 lutego wiec, z tego co widze, jest duza szansa ze sie spotkamy. Podobno nie ma zadnych problemow, zeby zejsc na lad w kazdym z tych portow. Taka informacje dostalem zamawiajac rejs. Od listopada nie ma juz obowiazkowych zielonych paszportow w Abu Zabi i mozna normalnie z wszystkiego korzystac. Lecialem tam w polowie listopada i na lotnisku w KRK i AUH nie bylo zadnych problemow zwiazanych z Covid. Co do portow Doha i na wyspie Sir Bani Yas to bede sie w to zaglebial po swietach. Z tego co widzialem port dla Cruisow w Doha jest niemal w centrum i mozna pieszo dojsc do miejscowego targu. Moim celem jest tez podejscie pod ktorys z nowych stadionow z Mundialu 2022. Na wyspie Sir Bani Yas chcialbym z dziecmi pojechac na safari na wlasna reke - jezeli sie uda. Wydatek 100 euro/osobe proponowany przez Aide troche mi nie na rękę. Czytalem kiedys ze samo wejscie kosztowalo 15 AED. Tylko nie wiem czy to obejmuje zwiedzanie czy w srodku trzeba jakis transport ogarnac bo obszar jest przeogromny. Dojazd z portu nie powinien byc drogi bo odleglosc okolo 10 km.
Pozdrawiam Wojtek

-- 28 Sty 2023 12:07 --

Z wiadomosci , ktore znalazlem i otrzymalem o rejsie to :
- nie ma zadnych przeszkod zeby schodzic na lad w ktoryms z tych portow,
- przede wszystkim od polowy stycznia nie trzeba okazywac zadnych testow przy wchodzeniu na AIDE - takze dla niezaszczepionych,
- w Dubaju statek wyrusza z tego nowego portu o ktorym pisal @Greg2014 , mozliwy jest dojazd taxi za gorsze z Dubaj Marina, gdzie my przed rejsem bedziemy nocowac, Nie wiem natomiast czy mozna dojsc tam pieszo . Moze ktos wie cos na ten temat?
- W Doha wydaje sie ze port dla criuserow jest dosc blisko centrum. Mozna dojsc przez park pieszo do Souk Waqif w okolo pol godziny. Obok jest stacja i dalej mozna poruszac sie 3 liniami metra za 6 Riali dziennie, czyli ok.7,5 pln. Pojedyncze bilety 2 Riale.
- Na wyspie Bani Yas chillout i proba wynajmu transportu do parku narodowego. Wejscie rzekomo 15 AED. Plaza obok terminala przystosowana jest do kapieli i chyba tam bedzie tez wystawiony bufet z jedzeniem dla podroznych z Aidy. Nie trzeba bedzie wracac na poslilek na statek.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#4 PostWysłany: 28 Sty 2023 22:24 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Dojść na pieszo do nowego portu można bez problemu, ale pytanie skąd. Jak jesteśmy w którymś z hoteli w bezpośrednim sąsiedztwie to tak. Sam port też jest dość długi, więc zależy z jakiego miejsca / terminalu jest statek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#5 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o porty na rejsach "emirackich" to wrzuciłem kilka informacji bazujących na doświadczeniach z naszego rejsu na Costa Toscana ze stycznia 2023.
Żeby nie generować dubli, szczegóły można znaleźć w poście 1006 tutaj: rejs-od-r-do-s-ndash-czyli-wszystko-o-rejsie-wycieczkowym,1614,65085&p=1589302#p1589302
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#6 PostWysłany: 22 Lut 2023 13:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
Po rejsie moge uzupelnic swoje wczesniejsze informacje :
- taxi z Dubaj Marina do Terminalu okolo 20 aed , powrot taka sama cena - nie ma doplaty portowej dla taksowek ,
- pieszo okolo 45 min z terminala do przystanku tramwajowego na ktorym mozna kupic bilet za 8 AED/osoba na dojazd tram+metro do Burj Khalifa, Calodniowy bilet 22AED, powrot Uberem van zatrzymanym na ulicy do terminala to po negocjacji 140 AED/8 osob. Zwykla mala taxi mysle ze bylaby o polowe tansza (ubery drozsze niz zwykle taxi)
- taxi Adu Dhabi port - dodatkowa oplata 20 AED na start dla taksowek wyjezdzajacych z portu w strone miasta/meczetu. Plaza Corniche okolo 40 aed, Meczet w dwie strony z portu to nadal tylko 30-35 euro.
- Katar - bezplatny bus z terminalu (przynajmniej podczas mojego rejsu AIDA) do centrum miasta kolo bazaru i meczetu - powrot stamtad co pol godziny dokladnie z tego samego miejsca. Na miejscu polecam oprocz spaceru po centrum wziecie 2-3 godzinnego zwiedzania z lokalnym przewodnikiem. Obwiezie Was po najwazniejszych miejscach Doha. Musicie sie targowac jak w Egipcie na targu owocowym. Cena poczatkowa to 200-250 euro za 3 h. Niektorzy chcieli 30 euro os osoby jesli wieksza grupa. Nam udalo sie w 8 osob pojechac na 3h za 100 euro jednym autem z zalozeniem ze male dziecko bylo na kolanach u rodzicow.
- wyspa Bani Yas - plaza elegancka - pilka nozna , siatkowka . Jedzenie i picie dla osob nie posiadajacych pakietu AI na wyspie platne. Na bezplatne posilki trzeba wrocic na statek - 10 minut pieszo z plazy - kursuja darmowe melexy co kilka minut.
W Aida proponowali safari za 100 euro od osoby. Po kilku minutach szukania "odpowiedniego kierowcy" udalo mi sie znalezc przewodnika z duzym samochodem i dla mojej 4 osobowej rodziny poltoragodzinne safari wraz z szukaniem zyraf, strusi i gepardow oraz objazdem przez prawie cala wyspe i naprawde milym opowiadaniem o historii wyspy zaplacilem 150 euro. Dzieci byly przeszczesliwe
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#7 PostWysłany: 08 Mar 2023 15:57 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Przeczytałem kilka opinii na temat obniżenia jakości usług świadczonych na statkach Costy i, ponieważ właśnie wybrałem się na swój drugi rejs MSC Opera po półrocznej przerwie, mimo woli zacząłem doszukiwać się, czy i u tego armatora widać jakieś widoczne zmiany na gorsze. Rejs był na trasie: Dubaj, Abu Dhabi, Sir Bani Yas, Muscat, Khasab, Dubaj.
Pierwsze subiektywne wrażenie podpowiadało mi, że coś jest nie tak, tylko nie wiedziałem co? Jedzenie w stołówce gorsze? Tylko jeden napój soko-podobny na śniadanie?, animatorzy gorsi? Występ wieczorny słabszy?...NIE- inni współpasażerowie!
Na statku była 300-400-osobowa grupa Rosjan, w tym sporo osób ze wschodnich republik. Byli głośni, nie zdyscyplinowani, jednocześnie rodzinni, chodzili zawsze w dużych grupach, z termosami w strojach zawierających elementy ich regionalnych ubiorów. Co wieczór na 11 pokładzie grał i śpiewał dla nich pseudo-Wysocki połączony z Drupim.
Na szczęście tym razem zaopatrzyłem się w pakiet alkoholowy i po 7-10 kieliszkach wina bądź piwa, najczęściej w towarzystwie rodaków (było nas siedmioro), zwyciężała atmosfera miejsca i zapominałem o „ naszych braciach moskalach”, a w każdym razie już tak mi nie przeszkadzali.
Tym bardziej że program rozrywkowy się rozkręcił w dalszych dniach, a występujące trio flamenco było REWELACYJNE. Muzyka w barach też ok. tu wyróżniał się duet z Kuby z ich porywającymi nogi do tańca rytmami.;-)
Inspirację do podróżowania w ten sposób zaczerpnąłem od @greg2014 i w tym miejscu dziękuję Ci bardzo za tak wielkie wzbogacenie mojego życia. Twoje opisy i rady są bardzo pomocne w poruszaniu się po egzotycznych miejscach.
Od czasu pobytu @greg2014 w Khasabie zmieniło się to, że transport z portu do centrum miasta jest płatny 6E w ramach usługi oferowanej przez MSC. Znajomi znaleźli też rejs do fiordów za 25E od głowy w niedalekiej odległości od statku.
Ciekawym miejscem dla ludzi lubiących plażing i, myślę, koszmarem dla obsługi statku jest postój na wyspie Sir Bani Yas. Jest tam piękna plaża z bardzo dobrym zapleczem, dla chętnych safari, kajaki i wszystko to, co normalnie jest dostępne na statku tj. animacje i katering w formie grilla.
Z uwagi na loty spędziłem dodatkowe dwa dni w Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#8 PostWysłany: 13 Mar 2023 12:53 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 23
Hej,
Dzięki za relację, ja właśnie mam zamiar rezerwować ten rejs na grudzień tylko, że wyjazd z Abu Dhabi z uwagi na tanie loty z Wiednia.
Właśnie co do lotów to mam pytanie skąd lecieliście i w jakich cenach z bagażem? Trochę mam obawy lecieć rejsowym żeby nie było niespodzianki z odwołaniem lotu, ale nic sensownego na grudzień nie mogę znaleźć z Polski...
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#9 PostWysłany: 13 Mar 2023 16:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Wizz z Krakowa do Abu Dhabi. Dostępny jest cały kalendarz na grudzień i nie ma problemu z zakupem biletu, pytanie co rozumiesz pod pojęciem "sensowny". No i jeśli masz obawy przed anulowaniem rejsowego lotu to czego szukasz ? Czarteru ?
Z bagażem płaciłem około 1200 zł w obie strony. Nie wydaje mi się, żeby to była wygórowana cena w szczycie sezonu.
Co do rejsu to porównaj ceny z Dubaju i Abu Dhabi bo pewnie ten sam rejs operator sprzede w dwóch wersjach z różnym portem rozpoczęcia/zakończenia. Czasem potrafią się sporo różnić a transfer autobusami między oboma miastami jest łatwy i szybki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#10 PostWysłany: 13 Mar 2023 19:13 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 23
greg2014 napisał(a):
Wizz z Krakowa do Abu Dhabi. Dostępny jest cały kalendarz na grudzień i nie ma problemu z zakupem biletu, pytanie co rozumiesz pod pojęciem "sensowny". No i jeśli masz obawy przed anulowaniem rejsowego lotu to czego szukasz ? Czarteru ?
Z bagażem płaciłem około 1200 zł w obie strony. Nie wydaje mi się, żeby to była wygórowana cena w szczycie sezonu.
Co do rejsu to porównaj ceny z Dubaju i Abu Dhabi bo pewnie ten sam rejs operator sprzede w dwóch wersjach z różnym portem rozpoczęcia/zakończenia. Czasem potrafią się sporo różnić a transfer autobusami między oboma miastami jest łatwy i szybki.



1200 z bagażem to jest ok tylko właśnie daty mi się nie zgrywają z wizzairem z Krakowa bo nie mogę wziąć tyle urlopu, ale już się przymierzam do rezerwacji z Wiednia, który leci dzień przed rejsem i to mi odpowiada. Cena to 1405 zł bez bagażu, ale dla dwóch osób to nawet doliczając bagaż, dojazd i parking nieźle wyjdzie.

Jeśli chodzi o ceny rejsu to są takie same z Dubaju jak i z Abu, dopasowuje port wypłynięcia tylko i wyłącznie pod daty lotów stąd wybrałam Abu.

Pytałam o te loty bo po pierwsze nie miałam pojęcia jakich cen się spodziewać ( jaka cena to dobra cena) i po drugie myślałam, że może przeoczyłam coś i da się z Dubaju zgrać lot dzień przed rejsem, ale znajduję jedynie z Krakowa flyDubai w cenie 3500 bez bagażu to moim zdaniem chyba średnio dobra cena.

Byłam już na rejsie i jedziemy też w wakacje, ale z dojazdem samochodem. Pierwszy raz dogrywam to z lotem stąd moje obawy i pytania, aczkolwiek nic nie jestem w stanie z tym zrobić tylko liczyć na to, że wszystko się pięknie zgra :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rejs Emiraty
#11 PostWysłany: 13 Mar 2023 19:36 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Leciałem Wizzair'em z Krakowa do Abu Dhabi i wracałem z tego miasta do Katowic. Bilety z priority z powiększonym bagażem podręcznym i wykupionym miejscem z ekstra przestrzenią na nogi wyszły mi ok 1000 zł. Miałem jeszcze wykupiony lounge w AD ale odwołali mi go na 10 dni przed lotem, po 4 dniach zwrócili kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group