Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 18 Wrz 2022 13:36 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
A propos cen Costy to przypomnę mały tip, który czasem może się przydać.

Costa różnicuje ceny swoich rejsów pomiędzy rynkami. Czasami ten sam rejs w jednym kraju kosztuje więcej a w innym mniej. Nie ma przy tym reguły i prawie nigdy nie dotyczy to wszystkich rejsów a jedynie wybranych. Akurat ostatnio rezerwowałem tygodniowy rejs na Costa Firenze w listopadzie. Okazało się, że cena dla polskiego rynku dla kabiny z balkonem i z uwzględnieniem AI oraz napiwków jest o ok. 320 EUR/2 os. (ok. 20%) wyższa niż w Austrii i Niemczech. Najłatwiej sprawdzić to zmieniając na stronie Costy kraj i wyszukując później interesujący nas rejs. Zwykle w ten sposób nie da się na stronie Costy założyć rezerwacji - trudno powiedzieć dlaczego ale przypuszczam, że strona sprawdza czy podany adres jest na terenie Austrii/Niemiec lub weryfikuje adres IP. Z jednym i drugim jeśli trzeba można sobie pewnie poradzić :-)

W moim przypadku zamiast doktoryzować się nad tym jak sobie z tym poradzić wykorzystałem zaplanowany wcześniej pobyt w Wiedniu i kupiłem ten rejs w austriackim biurze podróży jako klient z ulicy - po cenie ze strony Costy. A 320 EUR zostało w kieszeni.

Porównując ceny pomiędzy różnymi rynkami warto pamiętać, że w Niemczech i Austrii obejmują one napiwki, w Polsce zaś są one doliczane dopiero na statku.

Żeby było jasne, tak jak wspomniałem wcześniej powyższa metoda nie jest regułą. Przykładowo inny interesujący mnie rejs Costy jest dużo tańszy w Polsce niż w Niemczech/Austrii. Poza tym Costa jest o tyle ciekawa, że w Europie ma jeszcze kilka innych polityk cenowych (np. Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Holandia) więc jeśli ktoś ma więcej czasu to może posprawdzać również ceny, które tam obowiązują.

Podobne różnice istnieją w rejsach organizowanych przez Norwegian Cruise Line pomiędzy rynkiem amerykańskim a UE - ale tutaj polecam wczytanie się w warunki bo są one bardzo różne dla obu rynków (w tym kwestie dot. napiwków, terminów płatności czy zasad anulacji). Tu potrzebne jest skorzystanie z VPN, prosta zmiana kraju na stronie NCL nic nie da. Czasami można w ten sposób złowić prawdziwe perełki (na stronie NCL US jest dużo więcej ofert tanich rejsów o nieodległych terminach wypłynięcia - chociaż bardzo często nie nazywają się one "last minute"). Zresztą ceny na stronie NCL US zmieniają się dużo bardziej dynamicznie niż na stronie europejskiej, gdzie potrafią obowiązywać w jednej stawce przez bardzo długi czas.

Życzę powodzenia w łowach w nadziei, że od czasu do czasu ktoś się może podzieli jakąś znalezioną perełką na forum :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#842 PostWysłany: 18 Wrz 2022 15:57 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
Witam
Już kiedyś wywołałem podobny temat z MSC czyli różnicowanie cen na różnych rynkach i blokowanie możliwości ich zakupu przez Polaków. W tym roku udało mi się w końcu przetestować ominięcie tej bariery. Kupiłem rejs po Adriatyku (Triest, Bari, Split, Ankona, Korfu, Kotor, Triest) na MSC FANTASIA przełom sierpnia i września na niemieckich stronach MSC. Cena 389 EUR/os plus pakiet Easy za 140 EUR = 529 EUR/os. Oferta z polskich stron 499EUR/os plus dodatkowo pakiet Easy 224 EUR =723 EUR/os.
Na niemieckich stronach pakiet Easy wykupuje się natychmiast a nie dopiero po założeniu rezerwacji i jest co widać o 1/3 tańszy niż u nas. Różnicowanie cen w ramach Unii Europejskiej dla ich mieszkańców jest nota bene bezprawne ale jeszcze widać nikt nie podał Costy i MSC do europejskich trybunałów. Póki co polecam wszystkim forumnowiczom przeglądanie stron rejsów dla innych nacjii bo naprawdę warto.


Ostatnio edytowany przez michzak, 20 Wrz 2022 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#843 PostWysłany: 19 Wrz 2022 08:40 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ja kupiłęm po cenie z msc.de u polskiego pośrednika tylko sam mu napisałem , że chce ten rejs z tej strony i czy jest w stanie to bookowac etc. wiec wyszlo po mojemu , tylko ubezpieczenia nie miałem z msc de tylko od ergo hestii bo juz było mało dni do rejsów.( dodam jeszcze ze w msc.de ) miałem lot z Berlina do Triestu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 19 Wrz 2022 22:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
OD 8 października dla rejsów do 14-u dni Costa nie będzie wymagała testu na COVID od zaszczepionych pasażerów . Na niektórych rynkach (np. Emiraty Arabskie) utrzymano jednak wymóg szczepienia jako warunek wejścia na statek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 20 Wrz 2022 08:57 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
U nas już po pierwszym rejsie :) Niestety AIDAdiva nie miała krytego basenu i mimo ciepłej wody w jacuzzi jakoś nie mieliśmy ochoty na kąpiel w warunkach skandynawskich. Zaliczyliśmy też zmianę planów w trakcie rejsu - wypadła Gotlandia ze względu na sztorm. Zamiast tego doszedł dodatkowy dzień w Kopenhadze.

Co do samej AIDY to jedyną wadą jaką stwierdzamy jest język niemiecki w opisach, programie dnia, komunikatach i większej części programu rozrywkowego. Poza tym każdy z obsługi mówił po angielsku, praktycznie każdy z młodszych gości i całkiem sporo z przedziału emerytalnego.

Co do zalet AIDY to zdecydowanie napiwki i napoje (w tym wino i piwo) wliczone do ceny rejsu w restauracjach bufetowych. Co ciekawe jeśli chodzi o posiłki to panowała totalny luz i bywały dni kiedy we wszystkich 3 knajpach były różne tematy i oblecieliśmy degustacyjnie wszystkie 3. Generalnie po rejsie jesteśmy na diecie :P

Co do wydatków na pokładzie to wydaliśmy na 2x dorosły + 5 latka 130 Euro (z czego 75 Euro to pakiety internetu, które telefony same w większości zżarły jak zapomniałem się wylogować). Większość kosztów to popołudniowa kawka do której gratis dawali ciasto. Podsumowując jak ktoś nie ma wielkiej potrzeby picia kolorowych drinków to pakiet napojów kompletnie się nie opłaca. A nawet jeśli ktoś lubi lepszą kawę lub drinka to ceny i tak są konkurencyjne do tego jak na mieście.

Ze spraw na które nie zwróciłem uwagi ale po zobaczeniu rachunku od Orange na pewno będę pilnował na przyszłych rejsach to na pewno włączanie trybu samolotowego i wylogowywanie się z sieci wifi. Bywało tak że wifi włączyło się automatycznie i w nocy zjadało MB z pakietu. Z siecią wyglądało to tak, że w ogóle dopiero na drugi dzień zorientowałem się, że jest jakaś sieć komórkowa "morska" ze stawkami rzędu 10 zł/min. Teraz już będę pamiętał, żeby pilnować kiedy znika sieć od lądu to od razu tryb samolotowy, a jak nie korzystam z wifi to się wylogować.

Podsumowując: Byliśmy zachwyceni i pływnie uzależnia. Plan zakłada rejs na wiosnę (Dubaj, Fiordy lub co się trafi) a na listopad/grudzień 2023 Karaiby

EDIT:
co do sztormu to było to było to nawet fajne uczucie. Poza chodzeniem po wąskich korytarzach od ściany do ściany to np. spało się super - jak w kołysce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
szyderca87 uważa post za pomocny.
 
      
#846 PostWysłany: 20 Wrz 2022 19:51 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Cześć, mam pytanie odnośnie restauracji a la carte na MSC, czy obowiązuje tam jakiś limit dań typu starter>główne danie 1>główne danie 2>deser i koniec czy można jeszcze sobie na coś pozwolić :D Czy na kolacji są jakieś napoje bez dopłat?

Czy może wiadomo coś na horyzoncie o nie wymaganych testach ale na MSC? :roll: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 20 Wrz 2022 20:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wybierasz z menu swoje dania. Kelner przynosi je zgodnie z kolejnoscia. I bye.
Jak chcesz cos innego to zawsze po kolacji mozna isc na gorę do bufetu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 20 Wrz 2022 20:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@brzemia - o ile zrozumiałem to bardziej chodzi o to, czy np. możesz zamówić trzy przystawki i dwa dania główne.
Nie byłem na MSC więc się nie wypowiadam. Na Costa, NCL i HAL możesz (pewne ograniczenia są tylko w płatnych restauracjach na NCL).
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#849 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja zrozumiałem inaczej. Po wyborze nie da sie juz dobrac kolejnego zestawu wiec jak cos nie spasowalo lub bylo malo to pozostaje bufet.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#850 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:02 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
rok temu na splendidzie , normalnie można było , siedziałem na stoliku z Niemcami i był jeden głodomorek i dogadalismy sie z kelnerem i on normalnie powiedział nam ze jak cos to od razu zamawiajmy i przyniesie nam x2 co chcemy , takze na moje jest to możliwe , tylko trzeba zamowic wczesniej a nie ze np zje sie danie drugie i nagle chce sie to np powtorzyc :) ja dość czesto wtedy zmawialem lody i jakies ciasto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 27 Wrz 2022 18:13 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
Witam
Planuje pierwszy rejs, proszę napisać czy
- w każdym miejscu można wejść na pokład czy tylko wyznaczone są do zaokrętowania?
- Można znaleźć jakieś promocje na 2023 rok albo z jakich stron może być tańsza oferta np. wliczająca napiwki słyszałem że z Austri i Niemiec
- może ktoś znalazł konkretną ofertę na czerwiec 2023 i chcę się podzielić informacjami na temat rejsu.. chciałbym się zmieścić w cenie do 700 EUR
- czy to prawda że od kwietnia 2022 można swobodnie wychodzić w portach bez wykupionych wycieczek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 27 Wrz 2022 20:59 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Odnosnie jedzenia..niestety, nawet rejsowanie schodzi na psy. Pracowalem jako kelner na wycieczkowcu w 2 poł. lat dziewiecdziesiatych i wówczas pasazer mogl jesc wszystko w dowolnej ilosci.Z tego co pamietam to kiedyś jeden pasazer ktorego obslugiwalem zjadł 7 lobsterów ( oczywiscie w normalnym dining roomie, a nie jakiejś restauracji za pieniadze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 28 Wrz 2022 09:26 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
bi3lik napisał(a):
Witam
Planuje pierwszy rejs, proszę napisać czy
- w każdym miejscu można wejść na pokład czy tylko wyznaczone są do zaokrętowania?
- Można znaleźć jakieś promocje na 2023 rok albo z jakich stron może być tańsza oferta np. wliczająca napiwki słyszałem że z Austri i Niemiec
- może ktoś znalazł konkretną ofertę na czerwiec 2023 i chcę się podzielić informacjami na temat rejsu.. chciałbym się zmieścić w cenie do 700 EUR
- czy to prawda że od kwietnia 2022 można swobodnie wychodzić w portach bez wykupionych wycieczek


1. są wyznaczone i to zalezy od operatora, i od operatora gdzie pozwala, byłem na Adriatyku i np zaokretowanie było tylko w portach Włoskich, ale na rejsach po śródżiemnym widziałem i Włochy i Hiszpanie.
2. promocje sa zawsze zalezy co strafisz . 700 eur rozumiem od osoby bez dojazdu ?
3. ja bym szukał na msccruises.de i potem załatwiał prze zpolskiego turoperatora, albo czekał na last minute.
4. Ja już wychodziłem w sierpniu wrześniu oprócz portów Włoskich normalnie wSplicie, Dubrovniku oraz Kerykrea. gdzieś na forum jest opis mojego rejsu :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Wrz 2022 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 29 Wrz 2022 12:34 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
bi3lik napisał(a):
Witam
Planuje pierwszy rejs, proszę napisać czy

- może ktoś znalazł konkretną ofertę na czerwiec 2023 i chcę się podzielić informacjami na temat rejsu.. chciałbym się zmieścić w cenie do 700 EUR


Proszę bardzo ( za stroną MSC/de )
1.Genua, Marsylia, La Valetta, Syrakuzy, Civitavecchia: od 03.06.23. do 09.06.23. , MSC Divina, cena 329 EUR/os z napiwkami w kabinie 2 osobowej wewnętrznej = 658 EUR za całość bez napojów plus dojazd do Geniu i powrót z Rzymu
2.Barcelona, Palma de Mallorca, Genua, Marsylia, Malaga; od 08.06.23 do 14.06.23., MSC Orchestra, cena 529 EUR/os z napiwkami w kabinie 2 osobowej wewnętrznej = 1.058 EUR za całość bez napojów plus dojazd do Barcelony i powrót z Malagi

To tak na szybko, trzeba szukać na stronach armatorów (MSC, Costa, NCL) najlepiej dla różnych nacji bo co kraj to inne ceny, czyli generalnie czas, czas i jeszcze raz czas oczywiście jak chcesz tanio bo jak szybko to drogo.
Życzę dużo cierpliwości i udanych łowów. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Wrz 2022 12:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 30 Wrz 2022 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Będzie i u mnie pierwszy rejs. Przyglądam się MSC Divina z Miami 04.11.2022.

Dobrze widzę, że na tanierejsowanie.pl jest 679 EUR/os. + napiwki 10EUR/os./dzień = 789 EUR/os., a na seereisedienst.de napiwki są już wliczone i wychodzi 564 EUR/os.? Czy jest jakiś haczyk, którego nie dostrzegam?

Czy to dobra cena za taki rejs Waszym zdaniem? Nie mam w ogóle odniesienia przez brak doświadczenia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 02 Paź 2022 15:33 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
Witam
Znalazłem interesującą mnie ofertę i mam nie małe zdziwienie w kolosalnych różnicach
Rejs 7 dniowy na MSC z 2021r z balkonem i pakietem fantastica
- ze strony msc.de 1759Euro
- ze strony msc.com 1178 $ + kartę naładowaną za 200$
Problem w tym że z msc.de pierwszy paseżer musi być z deutschland a z msc.com pierwszy pasażer musi być z United States.
Pytanie jak wykupić tę ofertę bo z Polski koszt od osoby około 5000zł z Niemiec 4200zł
a z Ameryki 2900zł i w cenie na karcie jest jeszcze 200$
Oferta z Ameryki przebija wszystkie ale czy jest możliwość to w jakiś sposób wykupić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 02 Paź 2022 16:10 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Rejs z Niemiec kupisz przez pośrednika. seascanner albo e-hoi.de. Nikt nie wymagał żadnych dokumentów z Niemiec. Kupiłem to bez problemu już 2 razy. Nie wiem jak USA, ale być może też jakiś pośrednik pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#858 PostWysłany: 02 Paź 2022 16:42 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 11
No to super już się pogodziłem z ofertą z United States ale nawet atrakcyjna wydaje się z Austrii z tych stron nie będzie problemu zarezerwować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 03 Paź 2022 15:42 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Cześć,

mam pytanie, czy po wejściu na pokład jesteśmy zmuszeni do uiszczenia 250 euro? Jak to wygląda, z tego depozytu pobierane są codziennie napiwki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 03 Paź 2022 15:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@nickl0 - zmuszeni to chyba nie do końca właściwe określenie. Możesz albo zarejestrować kartę kredytową/debetową albo wpłacić depozyt. 250 EUR ? Jeszcze nigdy tyle nie wpłacałem. Można dopasować depozyt do wysokości napiwków/planowanych wydatków. W razie potrzeby można go zawsze uzupełnić. Napiwki podobnie jak inne wydatki będą obciążały Twoje statkowe konto i albo obniżały wpłacony depozyt albo będą potrącane z zarejestrowanej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group