Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:03 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23253-cdc-extends-no-sail-order-through-september.html

CDC przedłuża zawieszenie do 30-go września. Szanse na start w tym roku 50/50. Ciekawe jak branża będzie wyglądała to w przyszłości, bo długi będzie trzeba wkońcu spłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#582 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Costa ogłosiła plan restartu rejsów.

Podzielili go na 5 faz:

Phase 1 - August - 3 ships - Italian guests only

Phase 2 - October - 4 ships - Italian, Spanish and French guests only

Phase 3 - November - 4 ships - European guests only

Phase 4 - December - 6 ships - European guests only

Phase 5 - date tbc - 7 ships - guests tbc


Na poszczególne rejsy będzie sprzedawana tylko część kabin - od 60 do 80% maksymalnej dopuszczalnej liczby pasażerów.
Więcej szczegółów tutaj: http://crew-center.com/costa-cruises-pl ... CuNDRA30t4

Z innych ciekawostek: Costa naliczyła punkty statusowe dla członków Costa Clubu za wszystkie anulowane rejsy w 2020 roku. Co jeszcze ciekawsze, naliczyła je w podwójnej wysokości w stosunku do tej, która byłaby naliczona normalnie. Efekt może być ciekawy. Ja za mój anulowany rejs w marcu miałem mieć punkty mnożone 3x a w efekcie pomnożyli mi je 6x. Załatwili mi sprawę statusu na 3 lata do przodu :-) Ciekawe tylko, kiedy uda mi się popłynąć...

NCL również naliczył punkty za anulowane rejsy - nawet tym klientom, którym zwrócili kasę. Wczoraj zauważyłem na koncie, że mój niedoszły rejs z NY jest naliczony.

Nie wiem jak to interpretować ale być może zaczyna się walka o najbardziej lojalnych klientów. Chociaż jeśli tak to dobrze by było, żeby wszystkim najpierw oddali zaległą kasę - a z tym mają cały czas problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#583 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Mi niestety nie naliczyli punktów za odwołany rejs ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 19 Lip 2020 21:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@brzemia - no to dziwne. Ich komunikat raczej jest jednoznaczny:

Załącznik:
costapkt2.jpg
costapkt2.jpg [ 149.52 KiB | Obejrzany 2624 razy ]


U mnie to jest naliczona pod dziwną datą (niezgodną z datą początku ani końca anulowanego rejsu) i bez nazwy statku,

Załącznik:
costapkt.jpg
costapkt.jpg [ 23.99 KiB | Obejrzany 2624 razy ]


Może naliczają to stopniowo. Trudno powiedzieć. Zawsze możesz do nich napisać i spytać.
Pytanie tylko czy nie miałeś wykupionego rejsu w taryfie, w której nie są naliczane punkty (Last Minute, Basic itp.). Bo jeśli tak to 0x2=0...niestety:-(
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#585 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:07 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
https://thepointsguy.com/news/cruise-ma ... huts-down/

Cruise & Maritime Voyages ogłasza upadłość. Kolejny armator po Pullmantur Cruises.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 21 Lip 2020 15:06 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Bankructwa były do przewidzenia. Podobnie jak zmniejszanie flot przez poszczególnych operatorów.
Wystarczy popatrzyć co się dzieje na stronach brokerów handlujących jachtami. Pojawiło się na nich sporo statków wycieczkowych.

Przykładowy zrzut:

Załącznik:
cruise_ship_broker.jpg
cruise_ship_broker.jpg [ 172.03 KiB | Obejrzany 2515 razy ]


Przeglądając zdjęcia można bez problemu zidentyfikować statki Royal Caribbean czy Holland America. Widać, że trwa poszukiwania na gwałt pieniędzy na finansowanie bieżącej płynności oraz obsługę zwrotów do klientów. Wszyscy już sobie zdają sprawę, że jak biznes wystartuje z powrotem, nie ma szans na wykorzystanie dotychczasowej floty w 100%.

Szczegóły: https://www.yachtworld.com/boats-for-sa ... uise-ship/

Jeśli ktoś ma kasę i pomysł to może to być jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby kupić coś relatywnie tanio. Ryzyko jednak jest spore bo nie wiadomo kiedy biznes naprawdę wystartuje i gdzie będzie można pływać nie mówiąc o zainteresowaniu klientów.

Inna sprawa, że raczej na pewno wzrośnie zapotrzebowanie na małe statki a zmniejszy się na te największe. Przyczyna jest prozaiczna: wiele portów/krajów już dzisiaj mówi o tym, że nawet po przywróceniu wycieczkowców do normalnej działalności, w pierwszym okresie będą pozwalały na operowanie tylko mniejszych jednostek (zwykle wymienianych jest 500 pasażerów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 21 Lip 2020 15:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
To i ceny rejsów pojdą w gorę, znowu stanie się to rozrywką dla bogstych emerytów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 21 Lip 2020 15:14 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Na pewno będzie próba podwyższenia cen - szczególnie u tych operatorów, którzy oferowali klientom anulowanych rejsów vouchery nawet pow. 200% ich wartości, byle tylko nie żądali zwrotu kasy. Jeśli operator sprzeda teraz takiemu klientowi rejs za 1000 EUR to tak jakby wcześniej sprzedał go za 500 EUR. Pytanie tylko, czy będą w stanie tylko w oparciu o samych klientów z voucherami obłożyć statki - nawet przy ograniczonej ofercie. Szczerze mówiąc wątpię. Myślę, że jak wycieczkowce zaczną naprawdę pływać to zacznie się prawdziwa walka o klienta i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby doszło do otwartej wojny cenowej. Oczywiście nie między Costą, Carnivalem czy AIDA, które są w jednej grupie ale już pomiędzy różnymi grupami jak najbardziej tak. Ja cierpliwie poczekam. Póki co nic nigdzie nie rezerwuję. Zresztą Costa jest mi cały czas winna kasę za anulowany rejs. NCL już zwrócił - o dziwo sam.

@brzemia - co do emerytów to wątpię. Oni najbardziej będą się bali pływać i w stosunku do nich procedury będą prawdopodobnie najbardziej rygorystyczne. Zresztą widać to już po zachowaniu operatorów, którzy bazowali na tych klientach, np. Holland America. Sprzedali już chyba 4 statki. W tego typu operatorów COVID uderzy moim zdaniem najmocniej. Po drugiej stronie będzie pewnie Disney.
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#589 PostWysłany: 21 Lip 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Taka trasą rejsowanie rozpoczyna Aida...
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#590 PostWysłany: 21 Lip 2020 16:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
AIDA ma kilka takich tras 3-5 dni bez zawijania do żadnego portu - z Hamburga, Kilonii i Rostocku (Warnemuende). Deklarowali, że sprzedają tylko 50% pojemności statku. Ciekawe, czy na więcej mieliby w ogóle chętnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#591 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:43 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23270-princess-extends-pause-of-most-operations-until-december-15.html

Princess odwołuje większość rejsów do 15-go grudnia. Gruby news. Przyznam się, że spodziewałem się, że tyle to może potrwać, ale nie spodziewałem się, że już teraz padną tak odległe terminy. To może oznaczać, że sytuacja jest jeszcze gorsza. Zaraz pewnie inne linie ze stajni Carnivala ogłoszą podobne decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#592 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@zwierzak - chyba nie dotyczy to Europy, możliwe że tutaj będą działać. Zresztą na kotwicy w okolicy Limassol na Cyprze mają 2 statki, które czekają w mniejszej lub większej gotowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 23 Lip 2020 15:11 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Moim zdanie tylko te linie, które przed pandemią były oparte na klienteli europejskiej będą coś próbowały wznawiać działalność. Tak to przynajmniej dzieje się w przypadku statków rzecznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 25 Lip 2020 20:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Wygląda na to, że pierwszy rejs wypłynął: Mein Schiff 2 rejsuje od wczoraj z Hamburga do nikąd (same dni na morzu) z 1200-oma pasażerami.

Więcej informacji:
https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... -ship.html
https://www.tuicruises.com/aktuelle-reiseinformationen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 02 Sie 2020 08:27 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... -crew.html

Miesiąc czasu i już ponad 20% załogi z koroną :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 10 Sie 2020 21:44 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
-- 02 Sie 2020 17:21 --

Dla zainteresowanych: krótka relacja z pierwszego rejsu TUI Cruises: https://cheesecakecruises.com/2020/08/0 ... reuzfahrt/ o którym była mowa wcześniej.

-- 10 Sie 2020 20:44 --

Zaczęło się złomowanie pierwszych statków Pullmantura i Carnivala. Dotarły do Turcji, gdzie niemalże wbiły się w plażę (są na necie dostępne filmiki z końcówki ostatniego rejsu) i zaczął się demontaż. Na razie do plaży w Aliaga w Turcji dotarły Carnival Fantasy, Carnival Inspiration, Pullmantur Monarch oraz Pullmantur Sovereign. W drodze jest Pullmantur Horizon. Pierwszy statek Pullmantura ma już częściowo rozebrany dziób.Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... urkey.html

Z bardziej optymistycznych informacji: Costa i MSC planują jeszcze w sierpniu wznowić operacje na Morzu Śródziemnym a AIDA na Morzu Północnym. Zobaczymy, czy im się uda. Costa skompletowała już ponoć wymagane zgody.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#597 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:04 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Serce boli, ale to były stare statki. Będą z nich nowsze i piękniejsze!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Carnival fantasy widziałem co 3 dni w porcie w Nassau w latach 1995-1997 . Robił identyczna trasę jak statek na którym ja pracowałem czyli 3 i 4 dni Bahamy z Miami. Na Horizonie zaś , ale jeszcze w barwach Celebrity Cruise Line to mnóstwo Polaków pracowało....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 11 Sie 2020 14:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Royal Caribbean podał dzisiaj, że prawdopodobnie wszyscy wsiadający na ich statki będą testowani pod kątem COVID-19. Jednocześnie operator podał, że anuluje rejsy zaplanowane do końca października. Podobny pomysł z przeprowadzaniem testów u wszystkich pasażerów przed rozpoczęciem rejsu ma MSC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
W styczniu jeszcze płynęliśmy Pullmantur Monarch ... i już go nie ma :(
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group