Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Lut 2020 20:28 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 405
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Zacznij od tego ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy. Potem porozmawiaj z rodziną, jakie mają oczekiwania, czyli co chcą zobaczyc? Potem już będzie z górki. U mnie priorytetem, ze względu na żonę był plażing. Ostatnio z dzieckiem biegaliśmy po Azji, więc teraz zdecydowaliśmy się na odpoczynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 12 Lut 2020 22:59 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Będąc w Miami przecież też jest wiele do zobaczenia, a nikt przecież nie przylatuje w dzień wypłynięcia statku bo to dość duże ryzyko. Kup rejs na 7 dni, a resztę czasu przeznacz na zwiedzania Florydy. Sam pojechałem do Key West i jest to piękna miejscowość, a przecież można pojechać do Orlando. W samym Miami też jest co zobaczyć i gdzie poplażować.

Napiszę przy okazji o możliwościach darmowego ( czy też tańszego) transferu z lotniska do portu w Miami. Otóż jak już to wcześniej opisywali inni można zarezerwować nocleg w hotelu, który zapewnia darmowy transfer.
Nikt jednak nie pisał, że w przypadku wypożyczenia samochodu w Alamo, Enterprise nawet na 1 dzień w Miami otrzymujemy prawo do darmowego dojazdu na lotnisko z portu, albo w kierunku przeciwnym przed lub po wypożyczeniu. Wypożyczalnie z tej grupy mają duży autobus do tego celu. Biorąc pod uwagę kwestia dostania się z lotniska do hotelu a potem z hotelu do portu i przyzwoite ceny najmu na poziomie 25-30 dolarów przy kilku osobach pokrywa się to z ceną transferu tradycyjnego. W porcie chcieli od 10 $, a średnio 16 $ za osobę. Autobus odjeżdża z lotniska z przystanku na poziomie wypożyczalni przed budynkiem (stanowiska są oznaczone), w porcie podjeżdża pod każdy terminal przy którym stoi wycieczkowiec. Uwaga kierowca sprawdza czy ma się aktualną rezerwację w wypożyczalni.

Druga opcja, którą testowałem to wycieczka z mytravelsandtours.com (kupiona przez expedia). Są bardzo elastyczni. Odbierają np. z portu na wycieczką a potem odwożą na lotnisko w ramach ceny. W odwrotną stronę też nie ma problemu. Można zatem zobaczyć Miami, a przy okazji zaoszczędzić na transferze.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 13 Lut 2020 10:14 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@Kian Jaki budżet mógłbyś przeznaczyć na Waszą 4-ke? Spróbujemy coś pogrzebać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Lut 2020 11:05 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mysle ze to pierwszy i jedyny raz wiec 5k euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Lut 2020 19:32 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@Kian Pozwolę sobie na podsumowanie prób poszukiwań rejsu odpowiadającego Twoim kryteriom.
Na początek "oczywista oczywistość"
-termin: zbyt wąski i sztywny.Jeśli nie naj-, to jeden z najdroższych w całym roku
Dalej-długość rejsu: (powtórzę to,na co zwrócił już wcześniej uwagę @greg2014)- najpopularniejsze rejsy z Florydy to 4-7 dni, dłuższych jest sporo mniej,a w Twoim terminie bardzo niewiele. Niewiele i w bardzo wysokich cenach.Niestety przekraczających założony przez Ciebie budżet. Można od biedy zerkać na 11 dniowy rejs "Vision of the seas" z Ft Lauderdale, który teraz kosztuje 5323 USD+ 616 USD napiwki. Może coś spadnie,ale nie liczyłbym na wiele.
W zbliżonej do wyżej podanej cenie są 14 dniowe rejsy MSC z Miami,ale te z kolei nie łapią się minimalnie w podany przez Ciebie przedział czasowy...Reszta "na dziś" drożej.
Ceny są spore,a wspomniałem tu o statkach z bardzo "średniej półki"
Ja na Twoim miejscu "zapomniałbym" o poszukiwaniach dłuższego rejsu w tym terminie, bo ...przepłacisz. Przepłacisz tyle,że oszczędność na biletach lotniczych to pikuś:-) Jeśli już musisz w tym terminie, to szukaj rejsów tygodniowych . Nota bene czasem w tygodniowym rejsie jest tylko jeden port po drodze mniej niż w rejsie np 10 dniowym, ponieważ w tym drugim przypadku statek płynie na dalej położone wyspy i jest więcej tzw.dni na morzu.
Za rejs 7 dniowy na przełomie roku też oczywiście przepłacisz;-),ale tu już budżet w granicach 3500 USD może wystarczyć.
Tu przykład: MSC SEASIDE 26.12-02.01. kabina zewnętrzna (wewnętrzna niedostępna już?/chwilowo?) Napiwki 350 USD,ale w cenie 200 USD onboard credit lub pokrycie kosztu napiwków dla 2 osób.

Załączniki:
1.PNG
1.PNG [ 80.92 KiB | Obejrzany 8181 razy ]
2.PNG
2.PNG [ 16.55 KiB | Obejrzany 8181 razy ]
3.PNG
3.PNG [ 19.88 KiB | Obejrzany 8181 razy ]
4.PNG
4.PNG [ 20.27 KiB | Obejrzany 8181 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kian uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 13 Lut 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
@Kian

Jeśli nie ograniczasz się tylko do Karaibów to przemyśl rejs po przeciwnej stronie świata. Tym bardziej, że rejs w okresie świąteczno-sylwestrowym jest dostępny w cenie jak poza sezonem. Twój budżet 5000 euro wykorzystasz w 1/3 lub połowie nawet gdy zdecydujesz się na najdroższą dostępną kabinę dla 4 osób, z balkonem. Na poniższym screenie są ceny ale raczej poglądowe, sprawdziłem najtańszą i najdroższą kabinę to obie w późniejszym kroku było około 250 euro tańsze (1200 i 2200). Sprawdzałem dla 2 dorosłych + dzieci 15 i 8 lat.

Rejs jest dostępny też na seascanner i jego niemieckim odpowiedniku, na obu znacznie drożej. Co dziwne, nie widzę go na stronie Costy.
Link do oferty

Załączniki:
rejs.png
rejs.png [ 379 KiB | Obejrzany 8142 razy ]
kabiny.png
kabiny.png [ 84.45 KiB | Obejrzany 8142 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
Kian uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 13 Lut 2020 22:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To są ceny nieaktualizowane i poglądowe.
Doszedles do platnosci czy jest link do maila z prosba o oferte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Lut 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Rzeczywiście, choć cena spada do 1208 euro to później jest informacja o mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Lut 2020 22:46 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@SJK Zaryzykuję stwierdzenie,że nie jest to możliwe do kupienia w tej cenie w tym terminie.. Seascanner też pokazuje niby 1538 EUR, ale już gdzieś chyba wspomniałem,że im to nie wierzę;-) Sprawdziłem z ciekawości na kilku innych stronach i najtaniej jak znalazłem to 2236 EUR.
A może jestem małej wiary?:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Lut 2020 00:06 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Jak ktoś wybiera się pierwszy raz na rejs to warto wg mnie wziąć pod uwagę rok budowy statku, żeby nie znaleźć się przypadkiem na Costa Classica ;) bo to zniechęci do dalszych wyjazdów. Po prostu im nowszy tym lepszy.
AIDA ma teraz jedne z lepszych ofert, podatki portowe wliczone w cenę rejsu, napiwki i soft all inclusive (czyli wino i piwo do posiłków) dzieci za darmo.
Dla przykładu rejs z mapki rezerwowałem za 1100 eur kabina z oknem, wewnętrzne były po 900 eur.
Rejsy Dubai/Abu Dhabi w tamtym roku wrzesień-listopad zaczynały się od 329 eur.
Mauritius/Seszele/Madagaskar - Aida Blu rejs 14 dni za około 1000 eur

Załączniki:
Zrzut ekranu 2020-02-13 o 22.52.47.png
Zrzut ekranu 2020-02-13 o 22.52.47.png [ 199.55 KiB | Obejrzany 8085 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 14 Lut 2020 01:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Kian - możesz zawsze próbować zapolować na lastminuty. Najlepsze oferty pojawiają się zwykle na 30-45 dni przed rejsem, kiedy jakaś część pasażerów nie dokonuje końcowej wpłaty. Im jest ich więcej, tym oferty są lepsze. Druga fala pojawia się na 1-2 tygodnie przed rejsem, gdy zapełnianie statku odbywa się nie do końca po myśli operatora. Przy czym ofert lastminutowych lepiej szukać na stronach, które w tym się specjalizują. Na seascanner większości nie widać. Powyższe zjawisko jest bardziej widoczne u operatorów amerykańskich niż europejskich.

Jeśli chcesz zobaczyć jak historycznie zmieniały się ceny rejsów w czasie, polecam serwis https://www.cruiseplum.com/price-drops
Nie ma tam wszystkich operatorów, ale pozwala to lepiej zrozumieć mechanizmy, które tym rządzą.
Przykładowo, dla pierwszego z brzegu rejsu Carnivala w czerwcu 2020 na dziś wygląda to następująco:

Załącznik:
cc.jpg
cc.jpg [ 95.71 KiB | Obejrzany 8108 razy ]


@wng - co do zasady masz rację - ale chodzi głównie o rozmiar a obecnie raczej buduje się gigantyczne statki, na których liczba coraz wymyślniejszych atrakcji potrafi zaskoczyć. Ten wyścig zbrojeń między operatorami trwa i pewnie będzie trwał w nieskończoność. Mniejsze statki (jak wspomniana Classica) mają zupełnie inny klimat, aczkolwiek przyznam szczerze, że po remoncie potrafią zaskoczyć. Do dziś mile wspominam statek Costa neoRomantica (przed remontem była to Costa Romantica). Operator władował w remont statku ok. 250 mln USD, co biorąc pod uwagę jego rozmiary było olbrzymią kwotą. I chociaż nie było na nim ścianek wspinaczkowych, torów gokartowych ani aquaparku płynęło się na nim super. Wymieniona przez Ciebie Costa Classica też była remontowana za ciężkie pieniądze - po remoncie pływała jako Costa neoClassica. Zresztą w 2018 lub 2019 została sprzedana do innego operatora i obecnie pływa pod zupełnie inną nazwą.

Na temat statku można wyrobić sobie zdanie oglądając opisy w sieci i filmiki na YT - można je znaleźć praktycznie z każdego statku (oficjalne i kręcone przez pasażerów) - również pod kątem własnych preferencji. Niektórzy pasażerowie szukają czegoś spokojniejszego, inni z kolei statku z dużą ilością atrakcji dla dzieci, jeszcze inni jakichś rejsów tematycznych itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 14 Lut 2020 09:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na Costa trwa wlasnie walentynkowa (wirusowa) promocja. Ceny swietne. Sam się skuczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Lut 2020 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Żeby sprawdzić czy cena oferty podanej przeze mnie wyżej jest prawdziwa złożyłem rezerwację. Dostałem maila z potwierdzeniem i umową. Rezerwacja dla 4 osób, kabina wewnętrzna. Niżej screen z potwierdzenia, na umowie kwota ta sama. Dane osobowe są zmyślone, więc nie zakrywam.

Załączniki:
potwierdzenie.png
potwierdzenie.png [ 53.77 KiB | Obejrzany 8044 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 26 Lut 2020 01:59 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
MSC Meraviglia nie wpuszczona do portu Ocho Rios na Jamaice z powodu podejrzenia Koronawirusa.
https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... p-21575235
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Lut 2020 10:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
W ostatnich tygodniach takich przypadków na Karaibach niestety było znacznie więcej i dotyczyły różnych statków/operatorów.
Płynąc obecnie na rejs trzeba być przygotowanym na tego typu "atrakcje".
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 26 Lut 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
A co myślicie o rejsie we wrześniu? Trochę bez namysłu kupiłem bilet do FLL i będę tam 13.09.2020, a wylot mam z MIA 19.09.2020. Z tego co teraz czytam to jest to sezon huraganów i sam nie wiem jak zaplanować ten czas. Czy lepiej posiedzieć chwilę w MIA i pojechać na Key West na dwa dni i może na jeden do Everglades? Czy poszukać jakiegoś krótkoterminowego rejsu na kilka dni np na Bahamy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:16 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 405
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Mamy wypłynąć za niecałe dwa tygodnia i zacząłem się obawiać przez ostatnie doniesienia z Włoch :( Ominięcie jakiegoś portu nie będzie dla mnie tragedią, ale przymusowa kwarantanna jak na Diamond Princess już tak.
Ciekawe jak sytuacja dalej się rozwinie oraz czy umożliwią opcje darmowej rezygnacji. Wydaje mi się, że jednak będą cały czas pływać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:25 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Mihal09 - zależy gdzie, w Azji praktycznie już nikt nie pływa. Wszyscy anulują i zwracają koszty, czasem dorzucają coś więcej (np. kredyt na zakup przyszłego rejsu, jakąś kwotę na bilet lotniczy itd.). Nie przesadzałbym jednak - w innych regionach wszystko funkcjonuje mniej lub bardziej sprawnie i poza bardziej szczegółową kontrolą przy wejściu na statek nie spodziewałbym się cudów. Zresztą wkrótce się przekonam na własnej skórze jak to jest bo za niespełna miesiąc sam zaczynam rejs :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:35 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 405
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@greg2014 to ja szybciej, półtora tygodnia i startujemy po Karaibach.
Żona coraz bardziej się obawia, zabieramy ponad roczną córkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Lut 2020 15:21 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
kontrol napisał(a):
A co myślicie o rejsie we wrześniu? Trochę bez namysłu kupiłem bilet do FLL i będę tam 13.09.2020, a wylot mam z MIA 19.09.2020. Z tego co teraz czytam to jest to sezon huraganów i sam nie wiem jak zaplanować ten czas. Czy lepiej posiedzieć chwilę w MIA i pojechać na Key West na dwa dni i może na jeden do Everglades? Czy poszukać jakiegoś krótkoterminowego rejsu na kilka dni np na Bahamy?


W 2018 pływałem po karaibach od kwietnia do grudnia. Tylko raz nam odwołali port (Grand Cayman) z powodu pogody, bo tam jest tender. Ryzyko jest więc takie samo jak z huraganem w Miami i Key West ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group