Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 12 Sty 2020 22:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Co do żelazek, nigdy się nie spotkałem, żeby były dostępne dla pasażerów. Są natomiast bardzo starannie wyłapywane w bagażach (nawet bardziej niż alkohol) ze względu na potencjalne ryzyka pożarowe. Z tego co kojarzę to na niektórych statkach Holland America są dostępne dla pasażerów pralnie (do samodzielnego korzystania) i tam zapewne są również żelazka - ale ja tego nie miałem okazji widzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#302 PostWysłany: 12 Sty 2020 23:05 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@futro Self-serwis pralniczy i prasowalniczy ;-) jest dostępny tylko w niektórych liniach. Spotkałem się z taką możliwością w Princess Cruises.
Poza tym sprawdziłem z ciekawości i wygląda że ponadto jest taka możliwość w Carnival, Disney,Azamara,Cunard,Oceania,Crystal,Fred Olsen,Silversea,Regent Seven Seas,P&O, i niektórych statkach ze "stajni" Holland America
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 13 Sty 2020 07:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Czy na jakiś innych statkach oprócz niektórych Royal Caribbean (typu Voyager-class) znajdują się lodowiska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 13 Sty 2020 13:07 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
-- 13 Sty 2020 08:08 --

Poza Voyager class także statki z klasy Oasis i Freedom. I nikt poza RCL nie ma takich ekstrawagancji:-)
W temacie rejsowym robi się coraz bardziej "grubo";-) Pzdr

-- 13 Sty 2020 12:07 --

Będąc przy "ciekawostkach" związanych z Royal Caribbean pewnie nie każdy wie,że na sporej ilości ich statków dostępne są na przykład
kabiny z... wirtualnym balkonem.
Jest to kabina wewnętrzna z zamontowanym 80 calowym ekranem (od podłogi do sufitu) odzwierciedlającym widok przez okno balkonowe.
W wysokiej rozdzielczości na ekranie można oglądać w czasie rzeczywistym obraz z kamer zewnętrznych statku. Balkon ten ma nawet wirtualną poręcz, by oglądając czuć się bezpiecznie i nie wypaść za burtę;-)
Taki "balkon" oprócz optycznego powiększenia kabiny, ma inną często przydatną zaletę- można zobaczyć bez wychodzenia na pokład... jaka jest pogoda na zewnątrz:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 14 Sty 2020 07:49 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Z tego co tu piszecie rozumiem, że na rejs z dziećmi/wnukami lepiej wybierać większe statki RCI? Będą mieć tam więcej atrakcji, typu zjezdżalnie (mini aquaparki), boiska, ścianka wspinaczkowa, lodowisko.
A na statkach takiej przykładowej Costy będą się mniej lub bardziej nudzić, bo z tego co widzę, tak dużo atrakcji dla dzieci tam nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:55 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@flus - zasadniczo im większy statek tym więcej atrakcji. Akurat RCL ma flotę w dużej części statków-gigantów więc faktycznie nie brakuje tam niczego.
Co do Costy ta zasada ma również zastosowanie. Zwykle jest na nich większy czy mniejszy aquapark (również wydzielony dla dzieci), boisko czy wydzielona część sportowa. Do tego sporo animacji i kluby dla dzieci (w podziale na grupy wiekowe). Myślę,że nudzić się nie powinny - szczególnie w lecie, gdy na statku jest zwykle co najmniej kilkaset dzieci i program dla nich jest bardzo bogaty. Akurat jeśli chodzi o ściankę wspinaczkową to spotkałem się z nią tylko raz - na statku Norwegian Epic. Korzystanie z niej było dozwolone wyłącznie dla dorosłych.
Praktycznie z każdego statku znajdziesz film na YT - oficjalny lub nakręcony przez pasażerów. Najlepiej obejrzeć ich kilka i będziesz wiedział, czy to co Twoi podopieczni lubią znajdziesz na konkretnym statku.

PS. Z tego co pamiętam to praktycznie żadnych atrakcji dla dzieci nie mają statku Cunarda. Niewiele jest ich również na wycieczkowcach Holland America.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 15 Sty 2020 22:14 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
greg1291 napisał(a):
Czy ktoś może zrobił skutecznie status mach z programu hotelowego do programu MSC? Nie da się niestety wybrać innego adresu niż w USA czy Kanadzie w formularzu. Niby każą pisać w przypadku problemów na dedykowany mail, ale upłynął już miesiąc i zero odpowiedzi poza nr nadanej sprawy. Na kolejny mail też nie odpisali.


Pisałem maila o Status Match 3 grudnia. Tak jak u Ciebie do tej pory cisza oprócz numeru sprawy. W jednym z tematów, które dał @greg2014 znalazłem informację, że ktoś załatwiał to przez telefon na podany numer, bo na maila zajmuje to ok 3 miesięcy. Ja płynę dopiero w lipcu, rezerwację robiłem i tak przez pośrednika, więc spokojnie czekam.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#308 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Z ciekawostek. Na msc Bellissima sa rezerwacje na spektakl. Mozna to zrobic na ekranach dotykowych, na tv w kabinie kub na aplikacji.

Dodatkowo wydzielili akrobacje jako Cirque de Soley. Platne dodatkowo 15€.

Aplikacja MSC jest bardzo fajna. Np na statku jest kilkaset czujnikow bluetooth i aplikacja nawiguje do wybranych celow w czasie rzeczywistym. Moznz zakupic zegarek na reke dla dziecka i na zywo widziec gdzie jest dziecko.

Ogolnie bardzo nowoczesny statek
Pozdrawiam z MSC Bellissima z Omanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 16 Sty 2020 17:41 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@brzemia
Będzie jakaś relacja? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#310 PostWysłany: 16 Sty 2020 18:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Cos tam postaram sie napisac po powrocie.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:17 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@brzemia jaką trasę robisz? Dubaj, Abu Dhabi i okolica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Powiedzcie mi, ile % zaliczki trzeba zapłacić za rejs MSC gdy kupuję przez seascanner? Jest napisane 10-20%. Biura pośredniczące z PL chcą 30%.
I tak sobie myślę :roll:
Kupujecie też ubezpieczenie?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:55 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@jekyll - zależy z jakim wyprzedzeniem kupujesz. Przy kilku miesiącach będzie to zapewne 10%, później dopłata do 30% i zapłata całości na ok. 1-2 miesiące przed rejsem (zależy od linii) ale warunki prawie na pewno są różne w zależności od linii. Przy rezerwacjach Costy w Polsce mam podobne doświadczenia (tzn. 10-20-70%) ale już w NCL depozyt jest różny w zależności od rejsu (ostatnio płaciłem ok. 7%, reszta 45 dni przed rejsem). Co do seascanner zapytaj ich na czacie (odpisują bardzo szybko) - moje doświadczenia są takie, że na rejsie Holland America pobrali 30% a resztę na 30 dni przed rejsem. W pozostałych moich doświadczeniach z seascanner płaciłem od razu 100%.

PS. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to co masz na myśli ? Zwykłe turystyczne czy od anulowania rejsu z powodu przyczyn losowych ?
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#314 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:03 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@greg2014 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) Chodzi mi o rejs MSC :)
Tak, mam na myśli ubezpieczenie od anulowania rejsu. Planuję rejs za rok.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@jekyll - takiego ubezpieczenia nigdy nie kupowałem.
Korzystam z całorocznej polisy turystycznej, która zawiera pewną (ale na pewno nie tak szeroką jak dedykowana polisa) ochronę na wypadek anulowania wyjazdu z powodów losowych. Aczkolwiek przy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem (około roku) już kilka razy zastanawiałem się nad polisą dedykowaną. W Polsce ofertę takiej polisy dostałem niedawno ze stawką 3% wartości rejsu bez chorób przewlekłych oraz ok. 8% wartości rejsu z chorobami przewlekłymi (polisa Signal Iduna). Wymagają oni, aby polisa została zawarta do 5-u dni od dnia zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (czyli w tym przypadku pewnie potwierdzenia rezerwacji rejsu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 20 Sty 2020 23:11 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
krzysiekk86 napisał(a):
greg1291 napisał(a):
Czy ktoś może zrobił skutecznie status mach z programu hotelowego do programu MSC? Nie da się niestety wybrać innego adresu niż w USA czy Kanadzie w formularzu. Niby każą pisać w przypadku problemów na dedykowany mail, ale upłynął już miesiąc i zero odpowiedzi poza nr nadanej sprawy. Na kolejny mail też nie odpisali.


Pisałem maila o Status Match 3 grudnia. Tak jak u Ciebie do tej pory cisza oprócz numeru sprawy. W jednym z tematów, które dał @greg2014 znalazłem informację, że ktoś załatwiał to przez telefon na podany numer, bo na maila zajmuje to ok 3 miesięcy. Ja płynę dopiero w lipcu, rezerwację robiłem i tak przez pośrednika, więc spokojnie czekam.


@greg1291 dostałem dzisiaj niewiele wnoszącą odpowiedź:

Cytuj:
Good morning,

Sorry for the delay.

To be status matched, please visit our website at: http://www.msccruises.com and scroll all the way down to the bottom and click on change country. Once on your country's website, you can register/sign up.

Thank you
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:00 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czy ktos moglby podać czy są jakieś inne strony www poza seascanner ktore powinno sie sledzic wyszukujac promocji na rejsy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja do last minutów korzystam z https://www.cruisedirect.com/
Rezerwację robiłem przez nich raz (NCL). Obsługa super.

Jest też https://www.vacationstogo.com/ - też czasem mają niezłe oferty ale nie wiem, czy bez adresu w USA/Kanadzie da się tam coś zarezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#319 PostWysłany: 04 Lut 2020 01:38 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... japan.html

Princess Diamond został zatrzymany w porcie w Jokohamie, z powodu koronawirusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:52 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o azjatyckie kierunki to zaczęła się fala zmian i anulacji. Princess Cruises do końca kwietnia anulował wszystkie rejsy planowane na Diamond Princess (to statek objęty póki co kwarantanną). Rejsy planowane na maj będą z kolei się zaczynały w jednym z portów japońskich a nie tak jak było to planowane w Szanghaju. Rejsy na innym statku - Sapphire Princess - planowane na pierwszą połowę czerwca zostały anulowane. Z kolei dla rejsów Sun Princess w maju i lipcu zapowiedziano już zmianę trasy - tak, aby omijała Chiny. Póki co bez szczegółów bo pewnie sami jeszcze ich nie znają.

Costa ma 4 statki w portach w Chinach i Wietnamie. Nie pływają w zasadzie od początku problemów z wirusem ale trudno się dziwić bo akurat one są objęte umowami czarterowymi z chińskimi biurami podróży i nie bardzo miałby kto na nich pływać (chińskie władze wstrzymały wszelkie podróże zorganizowane). Costa raczej zakłada, że temat szybko się nie skończy bo jeden z tych statków (Costa Atlantica) w trybie pilnym planuje wysłać do stoczni w Japonii lub Korei Płd. na remont. Ponieważ w jego przypadku była mowa o sprzedaży na jesień niewykluczone, że temat przyspieszył i statek po remoncie popłynie od razu do nowego armatora.

Holland America anulował już kolejne rejsy na Westerdam (to kolejny statek z problemami - aktualnie pływa trochę bez celu szukając portu który go przyjmie). Co do pozostałych ich statków w rejonie nic więcej na razie nie wiadomo.

NCL anulowała z kolei wszystkie rejsy od kwietnia do grudnia planowane na Norwegian Spirit.

Znając życie to jeszcze nie jest koniec.

Poza tym praktycznie codziennie odnotowywanych jest po kilka incydentów związanych z brakiem zgody na wpłynięcie statku do jakiegoś portu - również w zupełnie innych regionach świata (np.kilka dni temu statek AIDA nie mógł zacumować na St.Lucia z powodu chińskich pasażerów na pokładzie) lub podejrzeniem zarażenia wirusem wśród pasażerów (np. głośna Costa Smeralda czy dzisiaj Anathem of the Seas w NY).

Większość linii wprowadziła dodatkowe ograniczenia dla pasażerów na wszystkich statkach. W szczególności nie przyjmują pasażerów, którzy w ostatnim czasie (różna długość, zależy od linii - nawet 30 dni) byli w Chinach, Hongkongu lub Makau - plus mniej lub bardziej zdefiniowana forma kontroli medycznej przy wejściu na statek (np. Costa nie wpuszcza nikogo z temperaturą wyższą niż 37.8 C). Póki co bez większych zakłóceń odbywają się rejsy do/z Singapuru.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group