Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 14 Lis 2019 21:51 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Zapisałem się na listę rezerwową kabiny, która mnie interesowała i się zwolniła po 2 dniach. Dziecko nic nie płaci. Kupiłem na seascanner, polscy pośrednicy i inne strony miały prawie 2krotną przebitkę. Najgorzej było wszystko zgrać, brak urlopu, loty i sam rejs.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#262 PostWysłany: 14 Lis 2019 21:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Bedziesz zadowolony. I zdaj relacje z prywatnej wyspy MSC !!

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 15 Lis 2019 14:55 

Rejestracja: 15 Lis 2019
Posty: 1
Witam
Mam pytanie odnośnie przewozu alkoholu w głównym bagażu. Ostatni mój rejs był w 2015 roku statkiem
MSC Magnifica z Wenecji, w głównym bagażu miałem 8 butelek wódki 0,7 l.Widać ją było jak na dłoni
podczas skanowania bagażu,jednak nikt sobie z tego nic nie robił.
W niedługim czasie wypływam z Genui statkiem MSC Opera i stąd moje pytanie.
Czy w dalszym ciągu nie ma z tym problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 17 Lis 2019 16:42 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Widzę, że pojawił się nam zawodnik wagi ciężkiej :-)

Nikt Ci tutaj nie zagwarantuje, że w porcie nie spotkają Cię żadne atrakcje jeśli chodzi o wnoszenie alkoholu na statek.
Ogóle zasady w MSC są jasne:

Załącznik:
msc_alkohol.jpg
msc_alkohol.jpg [ 91.67 KiB | Obejrzany 2033 razy ]


Źródło: https://www.msccruises.com/en-gl/Condit ... riage.aspx

Jak to zwykle bywa wszystko zależy od portu i człowieka - tak samo jak z nadbagażem na lotnisku.

Ja dzisiaj wsiadałem na statek w Marsylii (Costa - ale nie sądzę, żeby to miało znaczenie) i mogę powiedzieć, że z tak szczegółową i staranną kontrolą bagażu podręcznego nie miałem dawno do czynienia w żadnym porcie. Jak jest z bagażem rejestrowanym nie mam zielonego pojęcia ale nie sądzę, aby czyjekolwiek doświadczenia mogły być podstawą do formułowania zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:08 

Rejestracja: 09 Sie 2019
Posty: 4
Cześć,
W grudniu będę miał rejs po Kanarach i Maderze, stąd mam pytanie, czy na taki rej należy kupić ubezpieczenie podróżnicze, jeśli tak to gdzie najlepiej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Sprawdz czy sprzedawca cie nie ubezpieczył. Jesli kupileś w Pl to masz ubezpieczenie zagwarantowane. Nie wiem jak inni posrednicy.

Mozesz tez dokupic we wlasnym zakresie. Na forum jest temat o ubezpieczeniach.
Ja ostatnio mialem axa. Opoznienie lotu i wyplacili bez problemu.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:55 

Rejestracja: 09 Sie 2019
Posty: 4
Rejs kupiłem przez niemiecką stronę, i niestety nie mam ubezpieczenia.
A pytanie czy takie zwykłe ubezpieczenia turystyczne np. AXA lub PZU obejmują również rejsy, tzn. o ile będę na wyspie tzn. na terytorium Hiszpanii to wiem że nie powinno być problemu, ale co w przypadku gdy będę na statku na oceanie to czy również ubezpieczenie wtedy działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 20 Lis 2019 20:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Przy zakupie ubezpieczenia do rejsu sugerowałbym jedynie zwrócić uwagę na limit kosztów pokrywanych przez polisę w ramach transportu medycznego. Jeśli coś się wydarzy na morzu i konieczny będzie transport na ląd, mogą to być niebanalne koszty. Sam byłem dwukrotnie świadkiem ewakuacji ze statku ze względów medycznych helikopterem w sporej odległości od lądu. Transport łodzią medyczną też może być kosztowną sprawą. A to tylko część kosztów bo potem jeszcze trzeba jakoś (już pewnie bardziej na spokojnie) wrócić do kraju i do tego też może być potrzebny specjalistyczny transport medyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 21 Lis 2019 00:16 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Czy opłaty portowe płaci się od każdej głowy, niezależnie od wieku? Mam dwa ancymony: 3lata oraz 4miesiace i zastanawiam się jak zostaną policzone.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 21 Lis 2019 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Co to w ogóle jest opłata portowa?
Czy opłata za zejście do portu, więc jak zostanę na statku to nie zapłacę czy po prostu opłata portu dla całego statku jaką musi zapłacić cumując.


ps. odpowiedziałem sobie sam, są opłaty za jedno i za drugie ale są też i ryczałty roczne więc po prostu jest to kawałek kosztów armatora który jawnie podaje pasażerom (dobrze że nie biorą jeszcze osobno na paliwo :) )


Ostatnio edytowany przez lot, 21 Lis 2019 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 21 Lis 2019 09:25 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@digger pytaj u pośredników. Sam miałem podobne problemy i nigdzie na stronach nie było konkretnych informacji tylko ogólne. Dodatkowo zauważyłem, że tam gdzie w ofercie były zawarte opłaty portowe to za moją córkę roczną nic nie płaciłem, natomiast przy zakupie tego samego rejsu przez inną stronę, gdzie cena nie zawierała opłat portowych, to za córkę podbijało mi cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 27 Lis 2019 12:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
Cześć,

mam pytanie odnośnie rejsów oferowanych przez AIDA, planuje w przyszłym roku rejs po fiordach właśnie na pokładzie AIDA. Czy wg. Waszego doświadczenia, ceny na rejsy statkami AIDA ulegają jakimś zmianom czy raczej ceny są stałe przez cały okres sprzedaży? W porównaniu np. do rejsów oferowanych przez Costę czy MSC, to cena każdego tygodnia ulega zmianie, raz na "+" raz na "-", tymczasem na rejsach AIDA cały czas jest ta sama cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 01 Gru 2019 08:55 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
DamianS napisał(a):
Czy wg. Waszego doświadczenia, ceny na rejsy statkami AIDA ulegają jakimś zmianom czy raczej ceny są stałe przez cały okres sprzedaży?


Kupowałem ostatnio kolejny rejs AIDĄ i mocno śledziłem ceny. W moim przypadku, im bliżej terminu rejsu tym wyższa cena oraz mniejszy wybór kabin. Kupując parę miesięcy wcześniej masz najniższą cenę i wpłacasz tylko 25% ceny przy rezerwacji na www.aida.de. Resztę dopłacasz na miesiąc przed wypłynięciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 03 Gru 2019 04:27 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć,

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku odbędę pierwszy rejs na wycieczkowcu - trochę przez przypadek, trochę zachęcony relacjami na forum :)

Przewertowałem już pół forum i pół internetu ale ciągle mam kilka wątpliwości odnośnie MSC, a właściwie ich programu lojalnościowemu:

Rozumiem, że miejsce rezerwacji rejsu nie ma znaczenia, jeśli chodzi o naliczanie punktów i uwzględniane przywilejów?
Czyli jeśli zrobiłbym Status Match powiedzmy na miesiąc przed rejsem, to będę miał możliwość skorzystania z przywilejów statusowych?
Czy ktoś robił Status Match do MSC z jakiegoś programu hotelowego? Czy przekłada się to 1 do 1 np. Silver do Silvera i Gold do Golda? Próbowałem znaleźć jakieś informacje w sieci, ale nic z tego...

Z góry dzięki za pomoc!
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 03 Gru 2019 04:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@krzysiekk86 - MSC jest jednym z niewielu operatorów statków wycieczkowych, który dopuszcza status match - i chwała im za to:-) Poszukaj informacji na forum CruiseCritics nt. doświadczeń innych użytkowników co do tego jak przenoszone są statusy między różnymi programami. Z tego co pamiętam, nie jest to dokładnie tak, że silver=silver, raczej idą od najwyższego statusu np. w programie hotelowym i jego uczestnikom przyznają swój najwyższy status, drugiemu od góry statusowi hotelowemu dają swój drugi od góry status itd. Więcej informacji znajdziesz na CC.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#277 PostWysłany: 04 Gru 2019 22:37 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
sansibear napisał(a):
DamianS napisał(a):
Czy wg. Waszego doświadczenia, ceny na rejsy statkami AIDA ulegają jakimś zmianom czy raczej ceny są stałe przez cały okres sprzedaży?


Kupowałem ostatnio kolejny rejs AIDĄ i mocno śledziłem ceny. W moim przypadku, im bliżej terminu rejsu tym wyższa cena oraz mniejszy wybór kabin. Kupując parę miesięcy wcześniej masz najniższą cenę i wpłacasz tylko 25% ceny przy rezerwacji na http://www.aida.de. Resztę dopłacasz na miesiąc przed wypłynięciem.

Dzięki za info, na razie czekam i obserwuje ceny, obecnie cena zdecydowanie za wysoka :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:37 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
-- 09 Gru 2019 22:01 --

brzemia napisał(a):
Bedziesz zadowolony. I zdaj relacje z prywatnej wyspy MSC !!


Nie relacja, ale kilka zdjęć od znajomych z facebook-a, którzy pracują dla MSC.

https://zycienastatku.pl/wp-content/upl ... n-Cay1.jpg
https://zycienastatku.pl/wp-content/upl ... n-Cay4.png
https://zycienastatku.pl//wp-content/up ... n-Cay3.png
https://zycienastatku.pl/wp-content/upl ... n-Cay5.jpg
https://zycienastatku.pl/wp-content/upl ... n-Cay6.jpg
https://zycienastatku.pl/wp-content/upl ... n-Cay7.jpg

Sorry za jakość, ale tak ściąga z FB.

-- 12 Gru 2019 14:37 --

greg2014 napisał(a):
Costa Smeralda zaliczyła właśnie kolejne opóźnienie w rozpoczęciu rejsów wycieczkowych. Już powinna była pływać ale cały czas stocznia walczy z jakimiś problemami. Obecny termin wejścia do służby to 21.12.2019 - czy jest on realny dopiero czas pokaże. Znając życie i popularność Costy to pewnie sporo rezerwacji mają też z Polski


Dopływa już powoli do Barcelony, więc wszystko wskazuje na to, że tym razem się uda. Ciekawe tylko w ilu procentach jest ukończona ;) Wkrótce powinny pojawić się najnowsze zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 12 Gru 2019 19:13 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@zwierzak - ostatnie doniesienia dot. Smeraldy są takie, że Costa odebrała ją w końcu od stoczni 5.11. Do 5.12 trwały szkolenia, próbne alarmy, testy morskie, okrętowanie załogi itd. 6.12 statek wypłynął do Barcelony, gdzie ma dotrzeć najpóźniej 18.12. Między 18-20.12 planowany jest krótki rejs zapoznawczy dla przedstawicieli branży turystycznej i agentów z Barcelony do Savony. 20.12 Smeralda ma przypłynąć do Savony i następnego dnia rozpocząć pierwszy rejs z pasażerami.

Pierwsze nieoficjalne doniesienia ze statku (informacja z CC - źródła powołują się na członków załogi) jest takie, że statek jest głośniejszy niż dotychczasowe (ponoć to kwestia napędu LPG). Z prezentacji Smeraldy, którą miałem okazję widzieć nieco ponad tydzień temu na Pacifice, wynika że show w teatrze są przygotowane specjalnie pod jej kątem - można się m.in. spodziewać dużego show cyrkowego. Czy wszystko będzie działać to się dopiero okaże. Ja dla świętego spokoju pewnie nie rezerwowałbym żadnego z pierwszych trzech-czterech rejsów. Niech się najpierw wszystko dotrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#280 PostWysłany: 15 Gru 2019 22:44 

Rejestracja: 15 Gru 2019
Posty: 3
W styczniu lecę do USA i w planie jest przeskoczenie do Meksyku. Orientuje się ktoś jak wygląda procedura/poziom komplikacji wykupienia pełnego rejsu i opuszczenia jego pokładu w trakcie ?
Idea to wypłynięcie z Miami na rejs 8 dniowy i opuszczenie go 5 dnia w Meksyku. Rejst to MSC Armonia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group