Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1704 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 05 Paź 2019 10:06 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 217
mówimy o https://www.msccruisesusa.com/en-us/Homepage.aspx
czy
https://www.seascanner.com/ ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#222 PostWysłany: 05 Paź 2019 10:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Ja kupuje na seascanner lub niemieckiej wersji na ktorej sa niekiedy lepsze promocje. To ta sams firma ale niemieckojezyczna wersja jest uprzywilejowana

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:16 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 27
Czy jeżeli mamy dopłynięcie do Genui na godz. 8:00, to spokojnie zdążę na pociąg startujący z dworca głównego o godz. 12:00? Mamy kabinę wewnętrzną. O której mogę spodziewać się opuszczenia statku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
@MrWujek - Nie kończyłem co prawda rejsu w Genui ale sam port pasażerski i dworzec kolejowy są położone w niewielkiej odległości.
Zejście ze statku praktycznie w każdym włoskim porcie jest możliwe wkrótce po zacumowaniu statku i zakończeniu formalności. Jeśli operator podaje godzinę 8:00 to spodziewałbym się, że będzie to nie później niż 8:30. O godzinie 12 z dużym prawdopodobieństwem będą na statek zaczynali wchodzić nowi pasażerowie a wszyscy kończący rejs już dawno będą na lądzie.

Zwróć tylko uwagę na kwestię bagażu. Jeśli zależy Ci na czasie to nie oddawaj go poprzedniego dnia wieczorem bo będziesz musiał na niego czekać w terminalu. Zawsze możesz zatrzymać bagaż i zejść razem z nim. Wtedy ten problem odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 23 Paź 2019 14:43 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 1
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda życie na statku, to tutaj publikuję dzienniki pokładowe z rejsu statkiem Costa Fascinosa w terminie 22 - 29 września:

https://drive.google.com/open?id=1ZaZvagtg73e2T055p7rEv_KCtwYiZ7tm

Zapraszam również do obejrzenia filmu z rejsu:



Rejs rezerwowałem na stronie http://www.logitravel.co.uk. Dzięki słabemu kursowi funta w dniu rezerwacji (4.68), okazało się że na angielskich stronach wychodziło najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 23 Paź 2019 19:10 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Już wkrótce (9-go listopada) otwiera się nowa wyspa należąca do MSC - Ocean Cay. Będą na nią dopływać póki co 4 statki MSC Seaside, MSC Armonia, MSC Divina i MSC Meraviglia. Na wyspie znajdować będzie się między innymi 7 niezależnych plaż wraz z wieloma barami i restauracji.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 30 Paź 2019 11:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
Costa Smeralda zaliczyła właśnie kolejne opóźnienie w rozpoczęciu rejsów wycieczkowych. Już powinna była pływać ale cały czas stocznia walczy z jakimiś problemami. Obecny termin wejścia do służby to 21.12.2019 - czy jest on realny dopiero czas pokaże. Znając życie i popularność Costy to pewnie sporo rezerwacji mają też z Polski.

Więcej szczegółów nt. opóźnienia można znaleźć tutaj: https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... ember.html
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 31 Paź 2019 00:08 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Za to Scarlet Lady od Virgin Voyages chyba będzie przygotowana na czas (01/04/2020). W linku ciekawe zdjęcia z wnętrza statku jeszcze bez wykończenia. Szczególnie korytarz wygląda ciekawie :lol:

https://thepointsguy.com/news/virgin-vo ... irst-look/

PS. Mega podoba mi się dziób statku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1794
niebieski
Czy z dwójka malych dzieci (4 i 1 rok) jest sens porywac sie na rejs? Nie chce sie zmeczyc urlopem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Oczywiscie ze tak. Masz wszystko na miejscu. Raz sie rozpakowujesz. Wg mnie bez problemu

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Chciałbym się udać z zona w rejs, najlepszy termin byłby lipiec 2022.

1. czy nie za wcześnie na planowanie? bo widzę co prawda terminy niektórych rejsów na tyle do przodu ale czy cena jest wtedy dobra i czy wiele możliwości na razie nie jest pokazanych?
2. Ja najchętniej bym popłyną jakimś rejsem z morza śródziemnego przez teneryfę na Karaiby, ale znowu lipiec pewnie odpada bo w grę wchodzą tylko te rejsy repozycyjne ?
3. Czy w ogóle jest sens na pierwsza podróż robić coś tak długiego, czy nie lepiej najpierw jakieś 3-6 dni po śródziemnym a jak się spodoba to wtedy zaplanować niespodziankę z takim długim ?
4. i koniec końców kwestia pieniędzy, ten długi to pewnie szukać jak najwcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
lot napisał(a):
Chciałbym się udać z zona w rejs, najlepszy termin byłby lipiec 2022.

1. czy nie za wcześnie na planowanie? bo widzę co prawda terminy niektórych rejsów na tyle do przodu ale czy cena jest wtedy dobra i czy wiele możliwości na razie nie jest pokazanych?


za wcześnie, jeśli tylko 2 osoby bez dzieci to 2 lata to za wcześnie, monitoruj cenę co kilka dni, może się zmienić, najlepiej ok 6 miesiecy przed lub jeśli masz stalowe nerwy to 1-2 tygodnie przed.

lot napisał(a):
2. Ja najchętniej bym popłyną jakimś rejsem z morza śródziemnego przez teneryfę na Karaiby, ale znowu lipiec pewnie odpada bo w grę wchodzą tylko te rejsy repozycyjne ?

repozycje tylko wiosna jesień, jeśli chcesz taki rejs w sezonie to poszukaj rejsów do okoła swiata sprzedawanych w odcinkach

lot napisał(a):
3. Czy w ogóle jest sens na pierwsza podróż robić coś tak długiego, czy nie lepiej najpierw jakieś 3-6 dni po śródziemnym a jak się spodoba to wtedy zaplanować niespodziankę z takim długim ?

zacznij od śródziemnego lub Norwegii, sugeruję ciepłe miesiące, żeby w 100% wykorzystać statek, zimą raczej nie poopalasz się na decku słonecznym i kąpiel tylko w basenach wewnętrznych.

lot napisał(a):
4. i koniec końców kwestia pieniędzy, ten długi to pewnie szukać jak najwcześniej?

długie rejsy wbrew pozorom nie są popularne, bo większość nie ma 2-3 tygodni urlopu, takie rejsy są dużo tańsze niż standardowe 1 tygodniowe, ale expertem w tym jest @greg2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
Zgadzam się z @brzemia - 2022 to za wcześnie na planowanie ale przyglądać się można. Niektórzy operatorzy zresztą potrafią robić spore psikusy na tych rejsach widocznych w kalendarzu za 2-3 lata. Na przykład Costa miesiąc temu stwierdziła, że repozycje na jesień/zimę 2020 będzie robiła inaczej niż planowała (inne statki w inne miejsca) co skutkowało anulacją iluś rejsów. Problem pewnie niewielki bo czasu jest bardzo dużo, rezerwacji pewnie mają póki co śladowe ilości a biletów lotniczych z takim wyprzedzeniem i tak nikt nie zarezerwował - ale takie rzeczy się zdarzają. Nie tylko w wykonaniu Costy zresztą. Niedawno dostałem zawiadomienie o istotnych zmianach w rejsie z NCL (maj 2020) - ale oni poprzestawiali "tylko" trasę, zostawiając początek, koniec i statek bez zmian. Moim zdaniem najlepsze ceny na transatlantyki są z wyprzedzeniem ok. 9-12 miesięcy jeśli chcemy zarezerwować konkretną kabinę i mieć jakiś bonus w cenie (np. napoje). Bardzo dobre są też last minuty - ale w tej cenie zwykle sprzedawany jest "goły" rejs - bez wpływu na wybór kabiny oraz bez pakietów napojów. Ale i tak potrafi być w naprawdę świetnej cenie i moim zdaniem warto.

Poza tym warto wziąć pod uwagę, że transatlantyki są długie i bardzo leniwe. Czasu na relaks i statkowy plażing multum ze względu na dużą liczbę dni na morzu. Z jednego pisałem relację niecały rok temu - można ją znaleźć na forum. Zresztą za ok. 2 tygodnie wybieram się na następny rejs transatlatycki - ale w inny region. Jak poczuję wenę to może znowu coś napiszę, ale póki co jeszcze nie wiem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Czyli ogólnie sobie spokojnie jeszcze 2 lata czekam na taki transatlantyk, ale zaglądając od czasu do czasu co jest i jakie ceny proponują. (bo może zrobią jakąś super promocją urodzinową)

Z tymi lastami to w zasadzie mam zagwozdkę bo widzę np promocyjny rejs za miesiąc za 400 euro ale z wliczonymi opłatami portowymi i napiwkami a widzę ten sam za tydzień za 200 euro ale goły czyli jak doliczam opłat portowych wycenianych na 150 euro i napiwek 10% to w zasadzie widzę że wychodzi na to samo.


ps. jak to jest dokładnie z akcjami costy, wystarczy kupić jedna sztukę czy musi być to pakiet 100akcji (bo wtedy już się robi za nie konkretna kwota)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 31 Paź 2019 17:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
Jeśli chodzi o bonus dla akcjonariuszy na statkach Costy, to trzeba posiadać min. 100 akcji Carnivala (właściciela Costy).
Wielkość bonusu, który jest przekazywany w formie kredytu na wydatki na statku (nie można nimi pokryć obowiązkowych napiwków ani wypłacić gotówką, poza tym do dowolnego wykorzystania) uzależniona jest od operatora z grupy Carnivala i długości rejsu. Oprócz Costy grupa Carnival obejmuje operatorów: Carnival, AIDA, Princess, Holland America, Seaborn, Cunard i P&O. Szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.carnivalcorp.com/shareholde ... r-benefit/

Podobny mechanizm bonusu dla akcjonariuszy posiadają również:

1/ grupa Royal Caribbean (operatorzy: Royal Caribbean, Celebrity i Azamara) - szczegółowe informacje: https://www.rclinvestor.com/faqs/shareholder-benefit/

2/ grupa NCL (operatorzy: NCL, Oceania, Regent 7 Seas) - szczegółowe informacje: http://www.nclhltdinvestor.com/static-f ... c290cb03b5
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 31 Paź 2019 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Dlatego właśnie się dopytałem o ilość bo w coscie to trzeba zainwestować 4tysiaki dolców, u caraibena już 10tysiaków dolców, u norwegiana widzę ze 5 tysiaków, więc dla mnie pułapy niesensowne inwestycyjnie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 03 Lis 2019 21:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
-- 31 Paź 2019 16:15 --

Jak najbardziej zgoda - aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaraz po wysłaniu do operatora maila/faksu o OBC papiery sprzedać :-) U mnie czas inwestycji liczony jest zazwyczaj w godzinach (rekord to jakieś 15 minut - byle papiery pojawiły się na wyciągu, który potrzebowałem dla operatora). Oczywiście sprzedawać trzeba z głową, żeby na całej operacji nie popłynąć - ryzyko całej operacji trzeba mieć wkalkulowane w zabawę.

-- 03 Lis 2019 19:51 --

Jeśli ktoś szuka jakiegoś rejsu w sezonie zimowym na Karaibach to jutro zaczyna się promocja 96h w MSC. Ceny za 7 nocy zaczynają się (bez napiwków, z opłatami portowymi) od 199 EUR/os. (kabina wewnętrzna-MSC Armonia). Niewiele droższy jest MSC Seaside (również Karaiby).
Wybór spory - oprócz Karaibów również m.in. Wyspy Kanaryjskie, Morze Śródziemne, Zatoka Perska.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 115
Kilometry: 236 013
niebieski
a czy msc ma coś podobnego? , i czy jako diament mogę coś jeszcze ugrać :) :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1753
srebrny
Masz na myśli bonus dla akcjonariuszy ? Jeśli tak to najpierw akcje MSC musiałyby być w swobodnym obrocie i notowane na jakiejś giełdzie - a nie są. W związku z tym bonusów (przynajmniej tych ogłoszonych publicznie) nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 11 Lis 2019 11:42 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 404
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Dzięki @greg2014 za odesłanie do odpowiedniego działu. Mam do Was kilka pytań, jako że zaczynam się brać za planowanie swojego rejsu.
Wybór prawdopodobnie padnie na rejs z USA na Karaiby. Chętnie pozwiedzamy jak i poleżymy na plaży. Termin jaki mnie interesuje to marzec 2020 lub końcówka roku 2020. Jako, że zupełnie nie orientuje się w temacie rejsów, mam pewne wątpliwości.
Pierwsze, co do ceny. W rejs chce się udać z żoną i z roczną córką. Z tego co zauważyłem MSC nie dolicza pieniędzy za dziecko. Znalazłem rejs MSC Armonia pod koniec marca za 698 euro, za naszą trójkę, z tego co widzę podatki i opłaty portowe są już wliczone. Oferta znaleziona na seascanner. Na niemieckim odpowiedniku tej strony cena jest taka sama ale jest jakiś bonus 20euro na kabinę. Na polskich stronach cena dużo wyższa. Co sądzicie o tej cenie? Wiadomo, że każdy patrzy wg siebie, ale widzę, że parę osób tutaj jest dość dobrze obeznanych w rejsach.
Co do cen, zauważyłem również, że na dużą część rejsów podbija cenę gdy dodaje dziecko. Wnioskuję z tego, że kabiny te zostały już wyprzedane.
Druga wątpliwość dotyczy, na co zwrócić jeszcze uwagę. Widzę, że w MSC jest darmowa kawa, herbata i woda. Pakiety alkoholowe nie interesują nas, także ten problem odchodzi. W ofercie najtańszej MSC nie można zamawiać do pokoju śniadań i na kolację chodzi się na wyznaczone godziny. To również nie będzie problemem.
Temat napiwków przewijał już się kilkukrotnie , ale nie wyłapałem tego czy napiwki daje się jako cała kabina czy liczone jest każdy z osobna w tym dziecko?
Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1704 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group