Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:12 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Rozumiem sprawy podatkowe (każdy moloch próbuje na tym wyciągnąć jak najwięcej), ale kwestii napiwków, które tak naprawdę są pensją to nie mogę zrozumieć. W ten sposób można podciągnąć większość działalności np sklepy wystawiają towar, a kasjerom trzeba dać napiwek za obsługę na kasie. Według mnie takie "napiwki - pensje" powinny być wliczone w cenę wycieczki, a nie wpisane małym drukiem w umowie na ostatniej stronie. Dobrze, że armatorzy zaczynają zmieniać ten trend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Maly offtopic sie robi, ale kwestia napiwków na swiecie jest bardzo roznorodna i napisano juz o tym wiele artykułów.

Rejsy statkami wywodzą się z wyzszych kręgów w których dawanie napiwków pokojówkom, oddzwiernym bylo i dalej jest czyms normalnym.

Gdy rejsy staly sie dostępne dla "ludu" napiwki zostaly, ale zaczeto kombinować i ich nie dawać, wprowadzono wiec oplaty obligatoryjne ktore z czasem ukrywane są w cenie rejsu, bo ludzie nie lubia widzieć na rachunku: rejs 299$, napiwki 99$. Wolą rejs w super promocji 399$.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Sie 2019 12:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Ruben$ - przedmówca to zwięźle i trafnie podsumował

Temat napiwków na statkach przewijał się tutaj w różnych wątkach wielokrotnie - i jak znam życie będzie tak dalej.

Nie pozostaje nic innego niż sobie je z góry wkalkulować w koszt (o ile nie są wliczone w cenę) i się nimi dalej nie emocjonować bo to i tak niczego nie zmieni. Przynajmniej ja tak robię od iluś lat i póki co dobrze mi się z tym żyje. Powiedzmy sobie szczerze: napiwki nie znikną - nawet jeśli zostaną wliczone w cenę, to ceny będą wyższe co zresztą łatwo sprawdzić porównując już dziś ceny tego samego rejsu w ofertach gdzie są wliczone i gdzie trzeba je płacić osobno (łatwo to zobaczyć na niemieckich stronach, gdzie jest wyraźny trend do ich wliczania w cenę).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 10 Sie 2019 12:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zawsze można isc do recepcji i powiedziec:
1. Sam bede dawał napiwki temu kto bedzie dla mnie miły, a potem dawać albo i nie.
2. Prosze mi nie wliczac napiwków bo zostalem zle potraktowany. Kelner mnie oblał winem, a pokojowy nie powiedział dzień dobry i krzywo pościelił łóżko.

Słyszałem o takich przypadkach, z opowieści innych pasażerow podczas rejsów, ale na szczęscie nie spotkałem się osobiście.


Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Sie 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
@Zlakobieta, dziękuję za ten wpis. Skutecznie mnie zniechęciłaś do jakiegokolwiek rejsu. Czytałam wcześniej o napiwkach, o wywindowanych cenach wycieczek fakultatywnych, o zakazie wnoszenia własnego alkoholu i o zatęchłych kabinach bez okien. I już miałam się szarpnąć na wersję all inclusive w kabinie z balkonem, gdy jednym zdaniem zniszczyłaś moje marzenie. Mam się do śniadania ubierać na galowo?!? To co to za wczasy?!;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Sie 2019 14:55 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na galowo tak naprawdę podczas tygodniowego rejsu powinno sie ubrać 2 razy..Ale to na kolacje , na sniadanie nigdy nie musisz ubierać sie na galowo...A jak juz nawet na kolacje masz swoj i innych ubiór w d...( jest Tobie on obojetny :) to kup sobie rejs Norwegianem-NCL.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zlakobieta lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Sie 2019 21:57 

Rejestracja: 24 Cze 2019
Posty: 10
elwirka napisał(a):
@Zlakobieta, dziękuję za ten wpis. Skutecznie mnie zniechęciłaś do jakiegokolwiek rejsu. Czytałam wcześniej o napiwkach, o wywindowanych cenach wycieczek fakultatywnych, o zakazie wnoszenia własnego alkoholu i o zatęchłych kabinach bez okien. I już miałam się szarpnąć na wersję all inclusive w kabinie z balkonem, gdy jednym zdaniem zniszczyłaś moje marzenie. Mam się do śniadania ubierać na galowo?!? To co to za wczasy?!;-)


Kochana, a gdzie ja napisałam o galowych strojach na śniadanie? :shock:
Napisałam, że kobiety na kolacje ubierały się bardzo elegancko (szczególnie na bal kapitański, bo tego wieczoru można było zrobić sobie zdjęcia z kapitanem). Koleżanka, z którą byłam, schodziła na kolacje w stroju zupełnie swobodnym typu plażowa sukienka i nikt jej uwagi nie zwrócił. Podobnie jak nie wypraszano nielicznych panów w krótkich (do kolan) spodenkach. Kwestia jest jedynie czy ktoś ma w nosie dress code, czy też woli się dostosować do reszty.

Wysokość napiwków była nam dokładnie znana przed rejsem. W biurze poinformowano nas, że do ceny, którą płacimy musimy doliczyć po 70 euro, które zapłacimy na statku. Nie był to podstęp, ani niespodzianka.

Wycieczki fakultatywne kupowałam w Polsce razem z rejsem i napisałam, że info o wyższych cenach na statku mam od operatora, ale nie byłam w stanie tego zweryfikować. Równie dobrze mógł mi tak powiedzieć, bo na przykład ma prowizję od sprzedaży i chciał koniecznie sprzedać. Nie mam w tym temacie pewności.

O wnoszeniu alkoholu nic nie pisałam, bo mieliśmy all inclusive premium plus, więc piliśmy wszystko, co było dostępne na statku i nawet nie próbowaliśmy czegokolwiek wnosić, bo to by było kompletnie bez sensu.

Zatęchła kabina? Przecież napisałam coś zupełnie odwrotnego - kabina miała świetną klimatyzację, a wilgotne ręczniki były wymieniane dwa razy dziennie, lub na każde życzenie pasażera.

Kabiny z balkonem są oczywiście super, ale chyba bym się nie zdecydowała, bo różnica w cenie jest bardzo duża, a wydaje mi się, że nie korzysta się z tego balkonu za wiele. Może się mylę i ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi...

Reasumując, zastanawiam się, czy ja napisałam niezrozumiale mój post, czy Ty przeczytałaś jakieś inne wpisy i dodałaś swój post pod moim przypadkowo :lol:
Ewentualnie może po prostu raczej szukałaś powodów, żeby nie płynąć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Sie 2019 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Napisałam wyraźnie, iż czytałam wcześniej. W domyśle nie u ciebie tylko w innych relacjach. A ty odnosisz wszystko do swej osoby i wysmażyłaś elaborat na pół strony;-)
U ciebie rzuciły mi się w oczy tylko obcasy i krynoliny.
A tak poza tym to przepraszam. Czasem zapominam, że emotki nie do końca potrafią przekazać ironię i szyderę;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Sie 2019 18:14 

Rejestracja: 24 Cze 2019
Posty: 10
Najmocniej przepraszam za elaborat. Nie znam jeszcze tutejszej netykiety, więc sądziłam, że pisząc w moim wątku odnosisz się do mojego wpisu i chciałam sprostować nieścisłości.

No offence ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sie 2019 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Manual dla debiutantów bardzo dobry. Pisz więcej. I wyjaśniaj nieścisłości. Tego nam trzeba;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Sie 2019 14:25 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Jeżeli chodzi o napiwki i przełożenie ich na wypłatę to generalnie jest tak, że z załogi nikt nie rozumie, jak to działa, ale to co mamy mniej więcej obiecane, że dostaniemy na koniec miesiąca (podstawa+część napiwków) to zawsze ląduje na koncie. Na pozycji barmana w MSC jest to około 1700 USD miesięcznie.

Inną sprawą są napiwki, które dostajemy do ręki - to tak naprawdę ekstra kasa na którą każdy liczy i dlaczego stara się bardziej. Jeżeli ktoś podróżuje low cost to może ich nie dać, ale jeżeli komuś nie zrobi to wielkiej różnicy to warto docenić osoby, które zrobiły dla nas coś specjalnego. Miesięcznie było to tak pomiędzy 100-300 USD/EUR w zależności od tego jaka waluta obowiązywała na statku.

Na statkach przepracowałem 5 kontraktów w tym 2 dla MSC (Precioza i Seaside).

PS. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że rodacy zawsze byli dla mnie dość hojni, za co jeszcze raz dziękuje, jak jest tu ktoś kogo miałem okazję obsługiwać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 25 Sie 2019 15:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Bylem na Preziosie. Gdzie pływałeś?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Sie 2019 15:28 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Od czerwca 2017 do końca stycznie 2018. Najpierw Norwegia z Hamburga, później M. Śródziemne, a kończyłem kontrakt w Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Sie 2019 15:39 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
co innego dawac napiwek bo mi sie podoba a co innego z gory narzucony i dopisany do rachunku......ukryta obowiazkowa oplata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:05 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 27
A czy przydała Wam się podczas rejsu albo zaokrętowania, w jakiś sposób aplikacja MSC for me? Drugie pytanie: czy muszę gdzieś wykonywać zdjęcie podczas wejścia na statek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zdjęć jest kilka. Pierwsze zdjęcie potrzebne jest do karty pokładowej. Kolejne jako atrakcja na tle statku, do kupienia za kilkanascie euro.

Aplikacji nie znam

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lis 2019 22:10 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 52
Loty: 31
Kilometry: 47 622
Jak wygląda kwestia palenia na statkach? Są wyznaczone jakieś specjalne miejsca, czy generalnie wszędzie? W kabinie z balkonem, na balkonie można puścić dymka? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Lis 2019 22:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Sa wyznaczone miejsca.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group