Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:12 

niebieski
Rozumiem sprawy podatkowe (każdy moloch próbuje na tym wyciągnąć jak najwięcej), ale kwestii napiwków, które tak naprawdę są pensją to nie mogę zrozumieć. W ten sposób można podciągnąć większość działalności np sklepy wystawiają towar, a kasjerom trzeba dać napiwek za obsługę na kasie. Według mnie takie "napiwki - pensje" powinny być wliczone w cenę wycieczki, a nie wpisane małym drukiem w umowie na ostatniej stronie. Dobrze, że armatorzy zaczynają zmieniać ten trend.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:28 

złoty
Maly offtopic sie robi, ale kwestia napiwków na swiecie jest bardzo roznorodna i napisano juz o tym wiele artykułów.

Rejsy statkami wywodzą się z wyzszych kręgów w których dawanie napiwków pokojówkom, oddzwiernym bylo i dalej jest czyms normalnym.

Gdy rejsy staly sie dostępne dla "ludu" napiwki zostaly, ale zaczeto kombinować i ich nie dawać, wprowadzono wiec oplaty obligatoryjne ktore z czasem ukrywane są w cenie rejsu, bo ludzie nie lubia widzieć na rachunku: rejs 299$, napiwki 99$. Wolą rejs w super promocji 399$.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#23 PostWysłany: 10 Sie 2019 12:09 

platynowy
@Ruben$ - przedmówca to zwięźle i trafnie podsumował

Temat napiwków na statkach przewijał się tutaj w różnych wątkach wielokrotnie - i jak znam życie będzie tak dalej.

Nie pozostaje nic innego niż sobie je z góry wkalkulować w koszt (o ile nie są wliczone w cenę) i się nimi dalej nie emocjonować bo to i tak niczego nie zmieni. Przynajmniej ja tak robię od iluś lat i póki co dobrze mi się z tym żyje. Powiedzmy sobie szczerze: napiwki nie znikną - nawet jeśli zostaną wliczone w cenę, to ceny będą wyższe co zresztą łatwo sprawdzić porównując już dziś ceny tego samego rejsu w ofertach gdzie są wliczone i gdzie trzeba je płacić osobno (łatwo to zobaczyć na niemieckich stronach, gdzie jest wyraźny trend do ich wliczania w cenę).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 10 Sie 2019 12:15 

złoty
Zawsze można isc do recepcji i powiedziec:
1. Sam bede dawał napiwki temu kto bedzie dla mnie miły, a potem dawać albo i nie.
2. Prosze mi nie wliczac napiwków bo zostalem zle potraktowany. Kelner mnie oblał winem, a pokojowy nie powiedział dzień dobry i krzywo pościelił łóżko.

Słyszałem o takich przypadkach, z opowieści innych pasażerow podczas rejsów, ale na szczęscie nie spotkałem się osobiście.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 10 Sie 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 399 636
srebrny
@Zlakobieta, dziękuję za ten wpis. Skutecznie mnie zniechęciłaś do jakiegokolwiek rejsu. Czytałam wcześniej o napiwkach, o wywindowanych cenach wycieczek fakultatywnych, o zakazie wnoszenia własnego alkoholu i o zatęchłych kabinach bez okien. I już miałam się szarpnąć na wersję all inclusive w kabinie z balkonem, gdy jednym zdaniem zniszczyłaś moje marzenie. Mam się do śniadania ubierać na galowo?!? To co to za wczasy?!;-)

#26 PostWysłany: 10 Sie 2019 14:55 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na galowo tak naprawdę podczas tygodniowego rejsu powinno sie ubrać 2 razy..Ale to na kolacje , na sniadanie nigdy nie musisz ubierać sie na galowo...A jak juz nawet na kolacje masz swoj i innych ubiór w d...( jest Tobie on obojetny :) to kup sobie rejs Norwegianem-NCL.
 Relacje PM off
Zlakobieta lubi ten post.

#27 PostWysłany: 12 Sie 2019 21:57 

elwirka napisał(a):
@Zlakobieta, dziękuję za ten wpis. Skutecznie mnie zniechęciłaś do jakiegokolwiek rejsu. Czytałam wcześniej o napiwkach, o wywindowanych cenach wycieczek fakultatywnych, o zakazie wnoszenia własnego alkoholu i o zatęchłych kabinach bez okien. I już miałam się szarpnąć na wersję all inclusive w kabinie z balkonem, gdy jednym zdaniem zniszczyłaś moje marzenie. Mam się do śniadania ubierać na galowo?!? To co to za wczasy?!;-)

Kochana, a gdzie ja napisałam o galowych strojach na śniadanie? :shock:
Napisałam, że kobiety na kolacje ubierały się bardzo elegancko (szczególnie na bal kapitański, bo tego wieczoru można było zrobić sobie zdjęcia z kapitanem). Koleżanka, z którą byłam, schodziła na kolacje w stroju zupełnie swobodnym typu plażowa sukienka i nikt jej uwagi nie zwrócił. Podobnie jak nie wypraszano nielicznych panów w krótkich (do kolan) spodenkach. Kwestia jest jedynie czy ktoś ma w nosie dress code, czy też woli się dostosować do reszty.

Wysokość napiwków była nam dokładnie znana przed rejsem. W biurze poinformowano nas, że do ceny, którą płacimy musimy doliczyć po 70 euro, które zapłacimy na statku. Nie był to podstęp, ani niespodzianka.

Wycieczki fakultatywne kupowałam w Polsce razem z rejsem i napisałam, że info o wyższych cenach na statku mam od operatora, ale nie byłam w stanie tego zweryfikować. Równie dobrze mógł mi tak powiedzieć, bo na przykład ma prowizję od sprzedaży i chciał koniecznie sprzedać. Nie mam w tym temacie pewności.

O wnoszeniu alkoholu nic nie pisałam, bo mieliśmy all inclusive premium plus, więc piliśmy wszystko, co było dostępne na statku i nawet nie próbowaliśmy czegokolwiek wnosić, bo to by było kompletnie bez sensu.

Zatęchła kabina? Przecież napisałam coś zupełnie odwrotnego - kabina miała świetną klimatyzację, a wilgotne ręczniki były wymieniane dwa razy dziennie, lub na każde życzenie pasażera.

Kabiny z balkonem są oczywiście super, ale chyba bym się nie zdecydowała, bo różnica w cenie jest bardzo duża, a wydaje mi się, że nie korzysta się z tego balkonu za wiele. Może się mylę i ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi...

Reasumując, zastanawiam się, czy ja napisałam niezrozumiale mój post, czy Ty przeczytałaś jakieś inne wpisy i dodałaś swój post pod moim przypadkowo :lol:
Ewentualnie może po prostu raczej szukałaś powodów, żeby nie płynąć ;)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 13 Sie 2019 08:42 
Awatar użytkownika

srebrny
Napisałam wyraźnie, iż czytałam wcześniej. W domyśle nie u ciebie tylko w innych relacjach. A ty odnosisz wszystko do swej osoby i wysmażyłaś elaborat na pół strony;-)
U ciebie rzuciły mi się w oczy tylko obcasy i krynoliny.
A tak poza tym to przepraszam. Czasem zapominam, że emotki nie do końca potrafią przekazać ironię i szyderę;-)

#29 PostWysłany: 13 Sie 2019 18:14 

Najmocniej przepraszam za elaborat. Nie znam jeszcze tutejszej netykiety, więc sądziłam, że pisząc w moim wątku odnosisz się do mojego wpisu i chciałam sprostować nieścisłości.

No offence ;)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Sie 2019 06:29 
Awatar użytkownika

srebrny
Manual dla debiutantów bardzo dobry. Pisz więcej. I wyjaśniaj nieścisłości. Tego nam trzeba;-)
2 ludzi lubi ten post.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości