Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2019 23:38 
Awatar użytkownika

Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej hej :D Super widzieć, że ktoś korzystał z tych rejsów, ciężko cokolwiek mi znaleźć w Internetach. :P

Moje pytanko to - czy można bez problemu np. Norwegiana bookować nie będąc mieszkańcem US? Widziałam w kilku miejscach taką adnotację, że warunki i ceny dotyczą tylko citizens of US.

I drugie pytanie - bookujecie przez pośredników czy na oficjalkach? Pośrednicy mają tańsze oferty.

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
 Profil Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 07 Lut 2019 09:28 

platynowy
@Czerwona - a co ciężko jest znaleźć ? Rejsy Norwegiana znajdziesz na każdej rejsowej wyszukiwarce - np. https://www.kreuzfahrtberater.de/
Chyba, że czegoś nie rozumiem.

Jeśli chodzi o samego Norwegiana to możesz go rezerwować bezpośrednio przez ich stronę (http://www.ncl.com). Oni stosują geolokalizację - otworzy Ci się strona dla klientów europejskich.
Rezerwowałem przez nią kilka razy rejsy, zero problemów.

Na stronie amerykańskiej ceny na pewno będą lepsze ale porównaj dokładnie co zawierają. Europejska zawiera prawie zawsze napiwki plus bardzo dużo dodatków - np. różne pakiety napojów, internet itp. Na amerykańskiej jest zazwyczaj "goły" rejs.
Ale uczciwie muszę przyznać, że "europejskie" ceny rejsów w NCL są aktualnie totalnie odjechane - jak dla mnie to kosmos. Oferty "last minute" (bez żadnych dodatków) potrafią być jednak naprawdę niezłe.

Ograniczenia co do obowiązku posiadania adresu w US dotyczą zazwyczaj pośredników amerykańskich - ale nie rezerwacji bezpośredniej przez stronę NCL.
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:01 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Byłem na 3 dniowym rejsie NCL z Miami na Bahamy. Rejs kupiłem przez Seascanner. Po wykupieniu poprosili mnie tylko o dane z paszportu. Napiwki są doliczane przy zakupie rejsu, lub do rachunku na statku. Nie ma możliwości uniknięcia ich, chyba że zgłosisz do obsługi, i uzasadnisz, że serwis był niezadowalający - wtedy otrzymasz zapewne upust. Podstawowe wyżywienie wliczone było w cenę rejsu, dodatkowe pakiety (dość drogie) dotyczyły alkoholi, lub restauracji a'la carte. Niemniej jednak, jak się okazało, nie wszyscy amerykanie są chętni do płacenia dość wysokich cen za alkohol na statku, co spowodowało dużo i zabawnych i wstydliwych sytuacji;)
Czerwona lubi ten post.

#24 PostWysłany: 07 Lut 2019 14:24 

platynowy
@rattaman - nie wiem kiedy ostatnio rezerwowałeś rejs z NCL - oni dość często modyfikują swoje warunki, które na dodatek bardzo różnią się w różnych krajach (a przede wszystkim pomiędzy tym co oferują w USA i w UE).
Obecnie w kanale europejskim (zarówno bezpośrednio przez stronę ncl.eu jak również przez pośredników typu seascanner.com) napiwki są wliczone w cenę. W kanale amerykańskim nie.
W związku z tym na statku różne zasady obowiązują różnych pasażerów. Ci europejscy mają raczej niewielkie możliwości uzyskania zwrotu napiwków bo nie są one osobną pozycją w cenie rejsu. Z tego co rozmawiałem niedawno z Amerykanami, oni też nie mają już łatwo - jeśli im się coś nie podoba muszą tak jak napisałeś poniżej pisać reklamację ale napiwki będą od nich i tak pobrane. Reklamacja jest rozpatrywana w siedzibie NCL a nie na statku już po zakończeniu rejsu i wtedy dokonywany jest (albo i nie) zwrot napiwków.

Druga bardzo istotna zmiana jaką wprowadził NCL (gdzieś pod koniec 2016 roku) dotyczy wnoszenia napojów na statek. Aktualnie NCL ma chyba najbardziej rygorystyczne zasady - nie można wnieść nic w płynie - odpada woda, cola itp., z którymi dawniej nie było żadnych problemów. Radykalnie ograniczyło to możliwości "szmuglowania" napojów na statek. Mogę powiedzieć, że w 2017 roku, gdy byłem ostatni raz na rejsie z NCL było to bardzo rygorystycznie przestrzegane.
Od tych zasad jest jeden wyjątek: można wnosić pełne, nieotwarte butelki wina - pod warunkiem, że zapłaci się za nie opłatę "korkową". Nie wiem ile ona teraz wynosi, w 2017 roku było to 15 USD za butelkę 0,75 litra. Jestem prawie pewien, że teraz będzie więcej :-) NCL ostatnimi czasy poszybował ze wszystkimi cenami i poza last minutami ich oferty są kosmiczne.

Co do jedzenia to główne restauracje z obsługą kelnerską na statku są bezpłatne i zawarte w cenie rejsu. Płatne ekstra są tylko restauracje tematyczne - tzw. speciality dining venues - np. restauracja francuska, japońska, steak house itd. Ale spokojnie można się bez nich obejść. Z kolei bufet samoobsługowy na statkach NCL jest bardzo zróżnicowany i na wysokim poziomie.
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 07 Lut 2019 16:55 

srebrny
@greg2014 Faktycznie byłem na rejsie w 2016 roku, o ile dobrze pamiętam. Można było wnosić napoje bezalkoholowe. Jednak już wtedy słyszałem opowieści o sztucznych brzuchach i zakorkowanym winie zawierającym whiskey;)

#26 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:30 

hej, podpytam w tym temacie o trochę inną sprawę. Mam zarezerwowany rejs z Fort Lauderdale do Meksyku linią Royal Caribbean. Jak to wygląda z wizą USA? Sama wiza turystyczna wystarczy, czy są jakieś dodatkowe formalności związane z tym, że poruszamy się statkiem. Jak wpłyniemy z powrotem do Fort Lauderdale, to jest standardowa rozmowa, jak na lotnisku?
 Profil Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:35 

platynowy
Wystarczy wiza turystyczna.
Po powrocie w porcie jest normalna odprawa - jak na lotnisku.
 Profil Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:36 

srebrny
W moim przypadku procedura była uproszczona i dość szybka - nie było rozmowy, należało tylko pokazać paszport. Teoretycznie ze statku na ląd powinny wrócić te same osoby, które wsiadły na pokład na terytorium USA.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość