Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Sty 2019 00:28 

Witam
Może wybiera się ktoś 9 stycznia 2019r na rejs po wyspach kanaryjskich statkiem AIDA NOWA? Może jest ktoś kto płynął już aidą nową? Nigdzie nie można znaleść dokładniejszych informacji na temat tego statku.
 Profil Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 03 Sty 2019 10:32 

platynowy
@pierzchalski - AIDAnova to statek, który ledwo zaczął pływać - w pierwszy rejs zabrał pasażerów nieco ponad 2 tygodnie temu (16.12.2018). W związku z tym nie spodziewaj się w sieci nie wiadomo czego - w szczególności morza relacji czy opinii użytkowników.

Ale z drugiej strony nie wiem czego i jak szukasz bo nie jest też tak, że na jego temat w sieci nic nie ma. Jest spory dział na stronie AIDA (https://aida.de/kreuzfahrt/schiffe/aidanova), plany pokładów (np. https://www.cruisemapper.com/deckplans/AIDAnova-1854 lub https://www.seascanner.com/deckplan-aidanova) czy kilka filmów na YT (w tym jeden wykonany prawdopodobnie przez pasażera nieco ponad tydzień temu i trwający ponad 2 godziny). Tak, że moim zdaniem nie jest tak źle:-). Znalezienie tego zajęło mi przysłowiowe 2 minuty. Jakbyś poszukał dokładniej to na pewno znalazłbyś dużo więcej.
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:16 

Greg2014 dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.To nie jest tak że się nie interesuję i nie szukam. Wypływamy za tydzień to jest dziewiątego.Przeglądam net wiem że niedawno wypłynął i to z prawie miesięcznym opóźnieniem. Oglądałem kilka filmików większość to animacje komputerowe ale to oczywiste.(statek wtedy jeszcze nie pływał). Nie oczekiwałem morza opinii czy relacji z tego statku.Bardziej zależało mi na znalezieniu kontaktu z kimś kto może już nim płynął aby zapytać się np. jak przebiega wyokrętowanie jest to dla nas bardzo ważne ponieważ statek przypływa na teneryfę wg rozkładu o 5ej 00 a my mamy samolot powrotny o 11ej boimy się że możemy nie zdążyć.Mamy też pytanie czy warto wykupić pakiet comfort za 19,90euro za dzień na napoje czy lepiej kupować w barach (widziałem menu z jednego z barów to chyba 6 euro wołają za piwo) Jeszcze raz dziękuję za Twoją odpowiedź bardzo ciekawe forum wiele się z niego dowiedziałem tym bardziej żę to nasz pierwszy taki rejs w życiu i każda wskazówka jest bezcenna.
 Profil Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:20 

złoty
Na pewno nie wyrobisz sie w standardowym czasie zeby zdazyc na lot.
Przynajmniej godzine wczesniej musisz byc na lotnisku. Z portu tez godzine sie jedzie na lotnisko. No i wypuszczanie ze statku tez trwa kilka godzin.
Bez zalatwienia priority przy wychodzeniu nie macie szans

Tapniete z telefonu
 Profil Relacje PM off

#85 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:39 

platynowy
@pierzchalski - niestety nie mam doświadczeń z AIDĄ ale myślę, że poszukaj jak to wygląda na innych statkach tego operatora. Akurat takie kwestie jak pakiety za napoje czy sposób wejścia/zejścia ze statku nie różnią się specjalnie pomiędzy statkami danego operatora. Jeśli chodzi o moje doświadczenia z zejściem u różnych operatorów to (zakładając, że na statkach AIDA nie jest to rozwiązane jakoś inaczej - ale wątpię), proponuje zrobić tak: uzgodnić z recepcją możliwie wczesne zejście (tak jak pisze @brzemia) i nie oddawać walizek dzień wcześniej tylko zejść z nimi. Nie wiem skąd statek przypływa na Teneryfę ale pewnie z jakiegoś innego portu UE więc odprawa po zacumowaniu powinna przebiec sprawnie. Wieczorem upewnij się tylko, czy z rozliczeniem statkowych wydatków nie ma jakichś problemów (np. czy coś się stało przy autoryzacji karty), żeby rano nie tracić czasu na wyjaśnianie. Mam nadzieję, że zdążysz na lotnisko - na szczęście odległości na wyspie nie są duże :-)

Udanego rejsu i miłych wrażeń !
 Profil Relacje PM off

#86 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 94 012
Ostrzeżenia: 1
złoty
wpisze się, żeby mi się łatwo szukało
 Profil Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:21 

złoty
AIDA działa na bardziej przejrzystych warunkach. Cena obejmuje podstawowe napoje do posiłków, a dodatkowo płatne są wybrane alkohole. Nie ma też chyba obowiązkowych napiwków na rzecz załogi.

Cena każdego rejsu AIDA zawiera oprócz napojów serwowanych w restauracjach bufetowych takich jak kawa, herbata, woda, napoje gazowane i niegazowane, również piwo i wino białe lub czerwone serwowane do lunchu i kolacji. Napoje zamawiane w barach oraz w innych restauracjach niż bufetowe są płatne dodatkowe. Zobacz AIDA Barkarte.

Możesz również wykupić przed rejsem jeden z czterech oferowanych pakietów napojów. Warunkiem skorzystania jest wykupienie takiego pakietu przez wszystkie osoby dorosłe w kabinie na czas całego rejsu.

https://aidarejsy.pl/abcaida/napoje-bez-ograniczen/
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#88 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Loty: 130
Kilometry: 217 671
srebrny
@pierzchalski zazdroszczę. Wczoraj widziałem ten statek w porcie w Santa Cruz i zrobił na mnie takie wrażenieł, że zacząłem szukać informacji po internetach o rejsach. Napisz relację po powrocie.

#89 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:56 

-- 06 Sty 2019 16:48 --

Witam
Po powrocie napiszę jak to wyglądało, będę w miarę możliwości odpowiadał na Wasze pytania. Wypływamy za trzy dni, wracamy 16.01.2019r

-- 06 Sty 2019 16:56 --

Witam
dziś na niemieckiej stronie Aida.de po przetłumaczeniu na polski znalazłem informację że walizki przy wyokrętowaniu możemy zabrać ze sobą i że zejście na ląd odbywa się po godzinie od zacumowania w porcie (wg.rozkładu ma cumować o 5;00) więc jest nadzieja że zdążymy na rayanera do Wrocławia o 11;35 Tu jest link do najczęściej zadawanych pytań https://www.aida.de/kreuzfahrt/faq/faq. ... reise.html
 Profil Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Chcielibyśmy wybrać się na REJS - może Karaiby ? lub coś podobnego. Termin 10-24.08 najlepiej. 4 osoby , budżet do 25.000 PLN. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie szukać ? Niestety z powodu braku wiz , brak możliwości startu z Miami.
Czechy,Słowacja,Węgry,Ukraina,Litwa,Włochy,Niemcy,Hiszpania,Grecja,Turcja,Egipt,Tunezja,Bułgaria,Malezja,Francja,Sri Lanka,Malediwy,Szwecja,Tajlandia,UAE,Izrael,Korea,Maroko,Rumunia,Rosja,Cypr,Szwajcaria,Monaco,San Marino,Kibris,Austria,Serbia,Albania,Japonia,Belgia,Karaiby,Watykan,Malta,Azerbejdżan
 Profil Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:35 

platynowy
Sierpień na Karaibach to raczej kiepski pomysł - pora deszczowa w pełni.
Duża część statków jest wtedy wycofana na inne akweny - chociaż po Karaibach pływa wtedy na pewno Carnival i Royal Caribbean (ale głównie z Florydy lub Puerto Rico, gdzie również jest wymagana wiza USA).
W tym czasie bardzo "tropikalnie" jest nad Morzem Śródziemnym i to jest jeden z głównych akwenów wycieczkowców.

Azja, Mauritius, Seszele, Bliski Wschód - w większości również nie są zbyt popularne z tego samego powodu co Karaiby albo jest tam za gorąco.

Gdzie szukać - proponuję zacząć od wyszukiwarki https://www.seascanner.com/ lub https://www.kreuzfahrtberater.de/

To ten sam serwis - wersja niemiecka jest bogatsza (jest na niej więcej operatorów) a ceny w niektórych przypadkach są lepsze.

PS. W tym czasie rejsy 2-tygodniowe na Karaibach robi tylko MSC z Miami. Generalnie większość rejsów w tym rejonie to max. 7-dniówki, bardzo dużo jest krótkich wypadów na 3-4 dni. Dłuższych rejsów więcej jest teraz albo ogólnie mówiąc w zimie - głównie w wykonaniu MSC, Costy i HAL.
 Profil Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:12 

@RKS1926 Nie brałbym pod uwagę Karaibów w sierpniu. Gorąco, pieronowo wilgotno i z dużym prawdopodobieństwem huraganów.
Ten okres to czas pływania w Europie - morze Śródziemne, norweskie fiordy,Islandia,Arktyka.... Jeśli nie macie wiz to odpada Alaska- to jeszcze jest dobry kierunek na tą porę
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość