Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jamajka w tydzień
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2018 11:52 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Cześć! Pytanie do osób, które odwiedziły Jamajkę. Co polecacie zobaczyć w tydzień na wyspie? Przylot i wylot z Montego Bay. Chciałem poleżeć ze 2 pełne dni na plaży i zobaczyć Kingston. Gdzie polecacie spędzić pozostały czas?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 24 Kwi 2018 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Jamajak w tydzień
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2018 13:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Jakbym miała raz jeszcze lecieć na Jamajkę to zdecydowałabym się na wyprawę 2-3 dniową góry - Blue Mountain. Chciałabym zobaczyć uprawy jednej z najdroższych kaw świata (i wyjątkowo smacznej). Do plażowania wybierz Negril, ale plaże bliżej południa, bo na północy to straszne hotelowo i sporo drożej. Pojedz także do Treasure Beach, tam jest spokojniej i bardziej swojsko.
A Rick's Cafe możesz sobie darować. Jedna wielka komercha.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Top 3. Kolejność przypadkowa. Reach falls, Blue Mountain, Black River. Kingstone bym odpuścił. Szkoda czasu. Byłem przejazdem i nie polecam. Tak samo jak nie polecam Negril. Zmarnowałem tam 2 dni. Zamiast tego lepiej zostać dłużej w Treasure Beach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#4 PostWysłany: 14 Cze 2018 19:59 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
W jeden dzień można za jednym zamachem zrobić Black River + YS Falls + Pelican Bar, chociaż z tego zestawienia ostatnie średnio polecam - nic szczególnego. Krokodylki i wodospady fajne. Rick's Cafe wspominam całkiem spoko, ale to głownie ze względu na skoki do wody. Następny raz jak bym był to wybrałbym się na plantacje marihuany :D Ale tam nie byłem więc oceniam czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#5 PostWysłany: 02 Sie 2018 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2018
Posty: 3
Hej. W Montego Bay nie ma zbyt wiele ciekawych rzeczy, poza festiwalem Jamaica's Reggae Sumfest, który będzie 20tego i 21go sierpnia. Wystąpi tam Damian Marley i wiele innych jamajskich gwiazd. Jeśli chciałbyś niedrogi nocleg w downtown MoBay to daj znać na pw, bo moja znajoma Jamajka prowadzi tam guesthouse. W MoBay możesz zobaczyć jamajskie 'town', turystyczne Hip Strip, a jeśli interesują Cię resorty, to tam też są.

Polecałbym udać się stamtąd do Kingston lub Portland. W zależności, czy chciałbyś poznać bardziej jamajską kulturę, czy odpocząć. Portland to najbardziej egzotyczny parish na Jamajce, który dzieli Blue Mountains (z których pochodzi jedna z najlepszych kaw na świecie - Blue Mountain Coffee). Najlepiej to proponowałbym połączyć. W tydzień możesz zwiedzić Kingston, wybrać się w góry Blue Mountains i pojechać do Port Antonio chociażby. Wszystkie te miejsca nie są tak daleko od siebie.

W Kingston zachęcam wybrać się do muzeum Boba Marleya i muzeum Petera Tosha. Fajnym miejscem jest też Emancipation Park, jeśli chciałbyś zjeść jedne z najlepszych lodów na świecie to musisz wybrać się do Devon House. Napisałem o tym post tutaj https://caribbeanstory.pl/devon-house-najlepsze-lody-na-swiecie/. To fajne miejsce do wychilowania też. W niedzielę koniecznie polecam wybrać się do Kingston Dub Club. Znajduje się on na Skyline Drive, skąd w nocy widać całe Kingston w światłach - pięknie to wygląda, no i impreza super.

W Portland masz sporo ciekawych miejsc, a łapanie route taxi jest proste (i tanie), więc łatwo się tam przemieszczać. Popularnym miejscem jest Frenchman's Cove. To piękna plaża, która jest płatna i bardzo turystyczna, ale polecam wybrać się tam raz - nie pożałujesz. Oprócz tego jest tam także Blue Lagoon, jeśli chcesz to możesz przepłynąć się Rio Grande. Wybierz się też do Winifred Beach. Wszystkie te miejsca są względnie niedaleko od Port Antonio, wszędzie dojedziesz route taxi. Polecam zatrzymać się właśnie w Port Antonio, bo to małe, przyjemne miasteczko, w którym też jest ciekawie. Są tam bary, nocne kluby etc. Jak masz jakieś pytania to pisz na PW, mogę pomóc z ogarnięciem. Na moim blogu także znajdziesz sporo o Jamajce.

Pozdrawiam,
Hubert
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#6 PostWysłany: 02 Sie 2018 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Nikt jeszcze nie wspomniał o zwiedzaniu fabryki rumu, ja polecam Appleton Estate. Obowiązkowo Treasure Beach i śniadanie w Smurf, wycieczka do Black River i po rzece ale nie wielkimi wycieczkowymi łódkami z mnóstwem turystów tylko z Kapitanem, który pływa z Treasure, małą łódką. Reszta dla mnie zbyt komercyjna, pod turystów i na siłę szukanie atrakcji by wyciągnąć forsę ale kto co lubi.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#7 PostWysłany: 03 Lis 2019 13:14 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 2
Cześć, w następny piątek z lądujemy z żoną w Kingston. Czy mógłby mi ktoś udzielić kilku informacji, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :/ Chcieliśmy udać się w kilka miejsc, które są dosyć komercyjne tj. Blue Hole i Dunn's River Falls. Wyczytałem, że w Blue Hole obowiązkowi przewodnicy wręcz żądają od turystów zapłaty wysokich napiwków około 20 $ za osobę, co przekracza cenę biletu wstępu i robi z atrakcji, która jest całkiem droga bardzo drogą. Czy ma ktoś może doświadczenie z płaceniem napiwków na Jamajce? Będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#8 PostWysłany: 16 Sty 2020 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Skoro już wróciłeś to może podzielisz się wrażeniami ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jamajka w tydzień
#9 PostWysłany: 11 Maj 2022 18:59 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Ja mogę podzielić się wrażeniami z ostatniego tygdonia objechałem wyspe dookoła
1) hotele są drogie znalezienei czegoś poniżej 50usd za noc jest trudne, w tej cenie nie ma co liczyć na klimatyzacje a prywatna łazienak jest loteryjna, standard poslkeigo pttk z przed lat.
2)Nie czułem sie nei bezpiecznie powiedział bym że jest dużo lepiej niż w Afryce, ludzie byli pomocni zagadywali raczej by pomóc niz by wyciągnąć kasę, nie spotkałem sie też z rasizmem.
3)Najtaniej przemiesczać się Route taxi ceny sa stałe od 150 JMD za krótkei odcinki do 600JMD za 100km np ocho rios Motego bay Kinsgtone - Pporto Antonio. Na krótkich trasach jerdza samochdoy osobowe na długich busy do których upcyhaja w sposób afrykański po 5 osob w rzedzie, i trzeba czekać az cały bus sie zapełni co trwa zwykel 1h.
4) jedzenie jest raczej tanie porcja to koszt 600-800 JMD zestaw w sieciówce około 1000 JMD
5) W sklepach raczej nei ma kawy jest ewentualnie jeden rodzaj mielonej i kilak rozpuszczalnej
6) alkohol jest drogi piwo od 200JMd 200ml rumu 700-800 JMD litr około 2500 JMD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group