Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Paź 2021 16:38 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 19
Chris Peen napisał(a):
Czy mógłby ktoś napisać jak wygląda sytuacja obecnie (w ostatnich miesiącach), a propos Covidu? Np. czy trzeba nosić maski inside oraz outside i jak to jest faktycznie przestrzegane? Rozważam wyjazd w listopadzie, ale wizja spędzenia wakacji w kagańcu mnie mocno zniechęca do tego kraju... :oops:


Jestem w Punta Cana. Wszyscy noszą maski wewnątrz budynków (w restauracjach prawie zawsze kelnerzy mają założone ale klienci nie muszą). Na ulicach nikt nie nosi. Po przylocie nikt nie chał ode mnie testu/potwierdzenia szczepienia czy kodu QR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#22 PostWysłany: 10 Paź 2021 13:10 

Rejestracja: 17 Sie 2020
Posty: 8
Dominikana znosi od jutra godzinę policyjną, w zamian za to zakazuje sprzedaży alkoholu po północy w tygodniu, a po 2 w nocy w weekend. Od 18.10 wejście do restauracji, siłowni, sklepu, autobusu czy na uczelnie wymagać będzie okazania dowodu zaszczepienia lub testu PCR nie starszego niż 7 dni.
źródło:
https://www.facebook.com/SaludPublicaRD ... 2873108181
https://dominicantoday.com/dr/local/202 ... accinated/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Paź 2021 15:53 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
W Santo Domingo i Puerto Plata sytuacja bardzo podobna - na zewnątrz podobno obowiązuje nakaz noszenia maseczek - tak nam mówili miejscowi ale mało kto tego przestrzega natomiast do żadnego większego sklepu typu La Sirena czy Nacional bez maski nie wejdziesz. Przy wejściu zawsze stoi ochroniarz i pilnuje. W restauracjach bardzo różnie - do niektórych można wejść bez a do innych na wejściu sprawdzają. Policja na turystów patrzy przez palce więc nie ma sie czego obawiać. Wiele razy podchodziłem do policjantów o coś zapytać - zawsze bez maski i nikt mi nigdy nie zwrócił uwagi. Raz nawet spytałem policjanta czy mogę pić sobie piwo na ulicy odpowiedział, że nie ma problemu. Jest kilka rodzajów policji mni. POLTUR czyli policja turystyczna - dbają o bezpieczeństwo turystów. Są bardzo mili i z reguły znają podstawy angielskiego. Nas podwieżli z Parku The Three Eyes. Chcieliśmy iść na nogach pod latarnie Kolumba a oni, że niebezpiecznie, że lepiej nie iść i zawieżli na samochodem na Zone Colonialną po drodze zatrzymując się pod latarnią, żebyśmy mogli zdjęcia porobić. Także absolutnie bez stresu można śmiało jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Senti lubi ten post.
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Gru 2021 14:13 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 12
Właśnie wróciłem z Puerto Plata (12.2021) i kilka uwag:
- aktualne ceny taxi 35 puerto i 25 sousa 5-7$ taniej po targowaniu za 1 os , jest jakaś szansa złapać ubera , np. sousa 260 peso, pewnie Puerto ok 350peso, ale trzebap odejść prawie 1km dalej od lotniska , mototaxi z lotniska wieczór 10$ po targowaniu z 20$
- busy/guaga nie mają nigdy kartki, trzeba pytać, nieraz przy dalszych trasach 50km+ trzeba się przesiąść, to białe małe busiki, super opcja, polecam, w środku może być ciasno, ale bezpiecznie można dojeżdżać wszędzie, ceny np. puerto plata - rio san juan ok 150-200 pes
- snorkeling nie istnieje w peurto oprocz malych rybek, lepsze rafy w Egipcie przy brzegu
- bankomaty chyba wszystkie mają prowizję, najmniejszą zielony Leon, a największą niebieski Popular
- We wszystkich dużych sklepach sprawdzają QR pass, warto mieć na komórce przygotowany
- Polecam dziką bez ludzi plażę w mieście La Yuagua oraz plaże w Rio San Juan, inne w okolicy Puerto plaża to tylko leżaki dla turystów, omijać.
- kupno biletu w firmach Caribe Tours i podobnych problematyczne, mało tras
- polecam wycieczkę na Isabel del Tores, ale dojście do nieczynnej aktualnie kolejki i tam na motorku dojazd w dwie strony, wytargowane na 20$ z 35$ na jedną osobę, fajne klimaty po drodze, na górze tylko warto dogadać się na przynajmniej 1-2h, bo 30min było za krótko.
- ogólnie bardzo bezpiecznie i mili ludzie, busikami można dojechać wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 13 Gru 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
dar_kozlowski napisał(a):
- bankomaty chyba wszystkie mają prowizję, najmniejszą zielony Leon, a największą niebieski Popular
- kupno biletu w firmach Caribe Tours i podobnych problematyczne, mało tras


Wypłacałem wiele razy pieniądze z bankomatów Scotia Bank (czerwone) i w nich nigdy nie było prowizji.

Z kupnem biletu w Caribe Tours się nie zgodzę, jechałem dwa razy i bilety bez problemu można było kupić przed samym odjazdem. Na trasie Santo Domingo - Puerto Plata/Sosua jeżdżą praktycznie co pół godziny i na dworcach są kasy, w których bez problemu kupuje się bilet.

Jeżeli chodzi o Ubera to poza centrami dużych miast (Puerto Plata i Santo Domingo) bardzo ciężko się nimi jeździ, zazwyczaj chwilę po zaakceptowaniu kursu przychodzi wiadomość z "prawdziwą", dużo wyższą ceną. Można się targować, ale tanio nie jest. Czasami działa próbowanie do skutku i w końcu ktoś przyjeżdża w cenie Uberowej, ale zajmuje to dużo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Gru 2021 15:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a jechal ktoś z Was z lotniska Puerto Plata od razu do Las Terrenas/połwysep Samana? Czy jest to wykonalne? czy trzeba pojechac do miastai tam coś złapac? czy lądując ok 13, zdołam tego samego dnia dotrzeć w okolice Samany?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Gru 2021 21:06 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 12
miki_fly napisał(a):
dar_kozlowski napisał(a):
Z kupnem biletu w Caribe Tours się nie zgodzę, jechałem dwa razy i bilety bez problemu można było kupić przed samym odjazdem. Na trasie Santo Domingo - Puerto Plata/Sosua jeżdżą praktycznie co pół godziny i na dworcach są kasy, w których bez problemu kupuje się bilet.

Stałem godzinę w kolejce w ciągu aby kupić bilet Caribe Tours w Puerto Plata i odpuściłem, pewnie można kupić, ale swoje trzeba odstać.
Pisząc o tych dalekobieżnych autobusach miałem na myśli główny problem, czyli bardzo bardzo mało tras, właściwie ja znalazłem tylko do Santo Domingo i w każdym biurze informowali mnie, że do Las Terrenas nie dojadę.

miki_fly napisał(a):
dar_kozlowski napisał(a):
Jeżeli chodzi o Ubera to poza centrami dużych miast (Puerto Plata i Santo Domingo) bardzo ciężko się nimi jeździ, zazwyczaj chwilę po zaakceptowaniu kursu przychodzi wiadomość z "prawdziwą", dużo wyższą ceną. Można się targować, ale tanio nie jest. Czasami działa próbowanie do skutku i w końcu ktoś przyjeżdża w cenie Uberowej, ale zajmuje to dużo czasu.


Tak, bardzo mało aut ubera, ale ja nie miałem zmian ceny, po 30 minutach uber pojawił się na lotnisku, ale akurat złapałem motorek do Sosua, więc odpuściłem.

maxima napisał(a):
a jechal ktoś z Was z lotniska Puerto Plata od razu do Las Terrenas/połwysep Samana? Czy jest to wykonalne? czy trzeba pojechać do miasta i tam coś złapac? czy lądując ok 13, zdołam tego samego dnia dotrzeć w okolice Samany?


Tak jak pisałem powyżej, ja napotkałem ogromny problem. Raz złapałem stopa z busem przewożącym pracowników Samana/Puerto i zabrałem się z nimi do Rio San Juan, ale tak to przez tydzień nie znalazłem regularnych kursów do Las Terrenas i półwysep Samana. Ale na pewno można dostać się korzystając z guagua na raty, czyli z 2-3 przesiadkami, ale to w ciągu dnia, bo wieczorami guagua pewnie już nie jeżdżą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Caribe do Samana wczoraj mijałem koło Dudu Lake po 14tej. Czyli na oko był w Cebarete godzinę wcześniej, czyli z Puerto startował koło 12tej

Scotiabank wybierałem Revolutem i Aionem w Cebarete bez prowizji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:48 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tak jak pisałam już. Przylatując czarterem można zabrać się busikiem z turystami za 35usd jeśli są miejsca. Podwożą pod hotel w Las Terranas. Można też zapytać o internet.
Generalnie gdyby ktoś potrzebował to zjechałam wyspę transportem publicznym od Puerto Plata do Samany, dalej do Punta Cany, bayahibe i Santo Domingo. Lokalsi pomocni, nawet jak się nie zna hiszpańskiego :) w wielu busach jest WiFi.
Ludzie noszą maski w busach, guaga w różnym standardzie. W El Limon mega błoto było w połowie grudnia. Polecam kalosze lub buty do pływania :) japonki poległy:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
W kwestii zakupu karty sim i ewentualnie wymiany waluty na DOP polecam supermarket Jumbo w Punta Cana. Karta 15 GB na 15 dni w punkcie Claro w cenie 550 DOP (10 USD).
Wymiana waluty na peso w banku na przeciwko Claro po dobrym kursie: 1USD/55,30 DOP i 1EUR/62,80 DOP

Maski wymagane w resorcie w Punta Cana i w Santo Domingo, w La Romana i Bayahibe masek w hotelach i sklepach w zasadzie brak.

Samochód wynajęty w wypożyczalni Gooddog w Punta Cana, przy płatności gotówką 5% zniżki. Cena za wynajem samochodu z kosmosu - 70 USD za dzień przed zniżką. Ale to niestety normalna cena, w innych wypożyczalniach było drożej z gorszym pakietem ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:10 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
A leciał ktoś może bez biletu powrotnego na Dominikanę? Zastanawia mnie to czy ktoś to sprawdza przed przylotem lub po. Sam do końca nie wiem ile będę chciał tam zostać a ciężko coś znaleźć na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
@seba1902 Na plaży w Cabarete poznałem polskich Hotelarzy którzy od lat są tutaj na kilka miesięcy w zimie. Bilety kupowali na 100% ow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:48 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
joael napisał(a):
@seba1902 Na plaży w Cabarete poznałem polskich Hotelarzy którzy od lat są tutaj na kilka miesięcy w zimie. Bilety kupowali na 100% ow


O dzięki :) Tylko hotelarze mogą mieć jakąś specjalną wizę. Ja lecę jako "zwykły turysta"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
@seba1902 wiza ma ważność bodaj tylko 30 dni, więc na pewno musieli zgłaszać pobyt jak w każdym innym kraju. A bilet tak czy siak możesz mieć ow. Przecież równie dobrze możesz być tak 29dni i wylecieć na last minute za grosze np. do Kolumbii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:59 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
joael napisał(a):
@seba1902 wiza ma ważność bodaj tylko 30 dni, więc na pewno musieli zgłaszać pobyt jak w każdym innym kraju. A bilet tak czy siak możesz mieć ow. Przecież równie dobrze możesz być tak 29dni i wylecieć na last minute za grosze np. do Kolumbii


No właśnie z tego co się orientuje, to na 30 dni jest ta karta turysty, a przebywać można do 90 dni ogólnie, bo tą kartę turysty można przedłużyć. .

Moje pytanie się wzięło stąd, że w oficjalnych informacjach jest, że przy wjedzie na Dominikanę trzeba pokazać bilet powrotny. Ale nie wiem czy ten przepis jest egzekwowany przed urząd imigracyjny po przylocie.
Póki co spotkałem się z kilkoma opiniami, że nikt tego nie sprawdzał.

Dzięki za każdą opinie, możliwe że nikt nie będzie robił problemu po przylocie, a to dobrze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Gru 2021 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
maxima napisał(a):
W El Limon mega błoto było w połowie grudnia. Polecam kalosze lub buty do pływania :) japonki poległy:)


Bez kaloszy do El Limon naprawdę nie polecam się wybierać. Nadal jest błoto powyżej kostek a do tego mnóstwo kamieni.
Ale w kaloszach wycieczka super, szczególnie polecam kąpiel pod wodospadem.

Acha, pod żadnym pozorem nie należy się tam wybierać na koniach, konie grzęzną w błocie i potykają się na kamieniach.
Strasznie smutne, że 90% turystów decyduje się dotrzeć pod wodospad w ten sposób.


seba1902 napisał(a):
Moje pytanie się wzięło stąd, że w oficjalnych informacjach jest, że przy wjedzie na Dominikanę trzeba pokazać bilet powrotny. Ale nie wiem czy ten przepis jest egzekwowany przed urząd imigracyjny po przylocie.
Póki co spotkałem się z kilkoma opiniami, że nikt tego nie sprawdzał.


@seba1902 Nikt nie sprawdza przy wjeździe biletów powrotnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Gru 2021 15:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jak ja szłam pod El Limon 17.12. to oprócz naszej 2 spotkaliśmy jeszcze 2osoby, które szły. Reszta na koniach :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Sty 2022 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
seba1902 napisał(a):
Moje pytanie się wzięło stąd, że w oficjalnych informacjach jest, że przy wjedzie na Dominikanę trzeba pokazać bilet powrotny. Ale nie wiem czy ten przepis jest egzekwowany przed urząd imigracyjny po przylocie.
Póki co spotkałem się z kilkoma opiniami, że nikt tego nie sprawdzał.

U mnie ostatnio sprawdzali, tyle ze nie po przylocie do RD ale jeszcze w Madrycie na lotnisku. Mialem kupione 2x ow (a nie RT) i w gejcie koniecznie chcieli zobaczyc rezerwacje na lot powrotny, bez tego nie chcieli wpuscic na poklad. Po przylocie do SDQ nikt o nic juz nie pytal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Sty 2022 00:38 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Zeus napisał(a):
A przeczytałeś ostatni post?


Tak, wszystko jasne - wszyscy to wszyscy ☺️

All passengers, vaccinated and not vaccinated, with Continental Portugal as a final destination or in transit, must have a negative RT-PCR (or similar NAAT) test result. The test must be taken a maximum of 72 hours before the first departure. Alternatively, passengers can have an antigen test (TRAg) taken a maximum of 48 hours before departure.

Gdzie robiliscie testy na Dominikanie? Mam na mysli testy antygenowego. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Sty 2022 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Robiłem w swoim hotelu Occidental Caribe - (zaległy pobyt z marcowej wrzutki Barcelo :) ). Cena 20 USD za antygen (testy z IMG Hospital)
W Bavaro widziałem mobilne punkty (15 USD).
W Punta Cana jest Laboratorio Referencia i tam testy za 1750 DOP.

Pamiętaj o formularzu wylotowym z Dominikany, teście antygenowym i Passenger Locator Form portugalskim. Wszystko skrupulatnie sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group