Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lut 2018 00:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jakby ci wyskoczyl pod kola nieoswietlony murzyn na malym skuterku to bys inaczej mowila.
raz widzielismy ze na wiosce 3 murzynkow pilo z gwinta litrowy rum i jechalo w tym samym czasie skuterami
wymieniajac sie flaszka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:04 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 22
I jeszcze trochę o moich doświadczeniach z ogarnięciem wynajmu na miejscu w Las Terrenas - bez rezerwacji. Pytaliśmy o wynajem samochodu w naszym hoteliku - wszystkie wynajęte. Potem w pobliskiej wypożyczalni - tez nic przez najbliższe 6 dni. W końcu skierowano nas do sklepu "monopolowego". Sprzedawca zawołał znajomego. Ten po utargowaniu z nami ceny wydzwaniał po swoich znajomych tak długo aż przyjechało auto :) Byliśmy przekonani, że ktoś na lewo chce nam wynająć swój prywatny samochód - ale to był właściciel wypożyczalni z innej części miasteczka. Krótki podjazd do biura, załatwienie formalności od ręki, blokada na karcie 80 000 peso ( dużo - wiem!) i auto jest nasze! :)))
Auto zwróciliśmy z blisko 2 godzinnym opóźnieniem zapewniani przez tubylców - "Macie oddać o 11.30? Oddacie o 13.00 nie ma problemu. To jest Dominikana, nie Europa! :)" I faktycznie, nikt nawet okiem nie mrugnął, że jesteśmy mocno po czasie. Środki na karcie odblokowane od razu.
Generalnie wypożyczalni widziałam potem sporo. Część z nich znajduje się na jednokierunkowej drodze jadąc od Playa Pescadores w kierunku centrum Las Terrenas. A jakby co to pytać miejscowych. Są niezwykle przyjaźni i bardzo pomocni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sie 2018 18:27 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 2
Cześć!
Może moglibyście mi powiedzieć, jak wygląda kwestia parkowania samochodu na Dominikanie?
Chcielibyśmy z mężem wynająć samochód i pojechać na parę dni najprawdopodobniej do Las Terrenas i/lub Las Galeras a potem do Punta Cana (przylatujemy do Puerto Plata). I tak się zastanawiam, czy nie będzie problemów z zostawieniem samochodu zaparkowanego na parę dni.
Czy można zostawić po prostu samochód zaparkowany na ulicy na noc czy raczej jest wskazane pozostawienie go na jakimś parkingu?
Byłabym mega wdzięczna ze wszelkie podpowiedzi;)

(Pytam przede wszystkim dlatego, że kiedyś zostawiliśmy wynajęte auto zaparkowane na ulicy w Neapolu i przez noc ktoś się do niego włamał!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Sie 2018 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
w Las Terrenas ogólnie kłopotliwie z parkowaniem, bo ulice jednokierunkowe, a mimo to wąskie, wydaje się być parę miejsc ogólnodostępnych jak okolice stacji benzynowej i marketów w ciągu dnia, ale żeby zaparkować w nocy trzebaby pewnie uiścić jakąś opłatę, my mieliśmy darmowy zamykany parking przy apartamencie
w Las Galeras parkowaliśmy na ulicy głównej, bo to jest wiocha zasadniczo z 1 ulicą, pytaliśmy miejscowych (wynajmującego) czy auto będzie bezpieczne, otrzymaliśmy odpowiedź, że jak zaparkujemy w okolicach banku czy sklepu to będzie na widoku uzbrojonego strażnika, który pełni wartę całą noc. Auto przestało w niestrzeżonym miejscu na poboczu w pobliżu monopolowego otwartego chyba całą noc, choć miejscowa gawiedź urządza sobie jazdy motorkami przez pół nocy będąc pod wpływem alko.
Las Galeras tańsze, spokojniejsze (mniej rozrywkowe) z ładniejszymi plażami w porównaniu do Las Terrenas, osobiście spędziłabym tam więcej czasu kosztem L.T.
w innych miejscowościach parkowaliśmy przy "noclegowniach" na ich posesjach, w Santo Domingo można znaleźć parking bez problemu w ciągu dnia, czy zostawiłabym auto tam na noc? może gdyby stałoby tam dużo innych aut to z duszą na ramieniu,

Widziałam kiedyś w Kadyksie na jednej ulicy wybite szyby w 50-ciu samochodach na parkingu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Sie 2018 19:33 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 2
Dzięki wielkie za wszystkie informację! :)
Chyba właśnie tak zrobimy, że na więcej dni pojedziemy do Las Galeras, a o Las Terrenas może tylko zahaczymy. W Santo Domingo nie planujemy noclegu, więc o jedno zmartwienie mniej;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:02 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Wpisy są tu stare, a mnie się zamarzyła Dominikana :) Tym bardziej, że za chyba dobre pieniądze (2100zł) można z Katowic czarterem bezboleśnie ;) tam dolecieć .
Zapewne większość szacownego grona Forumowiczów była na Dominikanie wielokrotnie, ale czy był ktoś w jakieś obecnej covidowej teraźniejszości i być może wypożyczał samochód? Nigdzie nie odnajduję jakiś sensownych i konkretnych informacji, która by dotyczyła dobrej wypożyczalni na lotnisku w Puerto Plata. Poczytałam już o stanie dróg i że trzeba być ostrożnym 8-) , ale czy są jakieś lokalne wypożyczalnie na lotnisku to nie wiem...może ktoś doradzi? Chciałabym auto na 7 dni z pełnym ubezpieczeniem i najlepiej bez wkładu własnego.
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 25 Lut 2021 18:29 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
Na przełomie stycznia i lutego brałam samochod tylko nie w Puerto Plata, a w Santo Domingo. Wczesniej mialam tez kilka razy z lotniska Punta Cana. Zatem mysle, ze na lotnisku w Puerto Plata tez bez problemu dostaniesz. Rezerwuję zawsze wcześniej przez rentalcars albo economycarsrentals. Do tej pory mialam z FireFly i Avis i bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Mar 2021 09:39 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
@kajasz - mam krótkie pytanie o ubezpieczenie, też będę wypożyczał w Santo Domingo I zastanawiam się ile doliczyć 'on top' żeby pokryć pełne potrzebne ubezpieczenie, w wypożyczalniach w których brałaś samochód

Zacząłem czytać trochę szegolowe warunki jeśli chodzi o wypożyczalnie Economy Rent a Car I widzę że $20-25/dzień trzeba doliczyć na ubezpieczenie.

Przy czym, niejasne dla mnie jest czy potrzebuje full package za właśnie tyle? Wynajem auta to niezle bagno widzę więc chciałem poradzić się kogoś z praktycznym doświadczeniem, tak aby nie wystawiać się na zbyt duże koszty ale tez zbyt duże ryzyko (w przypadku wykupienia niewystarczającej polisy)

Ponadto, czy ubezpieczenie kupowałas online czy przy okienku? Czytam że najlepiej to drugie bo mogą przy okienku nie honorować tego co się kupiło online, ale nie wiem ile w tym prawdy

Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:56 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
Ostatnio brałam na 22 dni i wyszło z ubezpieczeniem jakies 32$/dzień. Ubezpieczenie bralam z Economy Car Rentals w momencie rezerwacji auta, jakieś 4 dni przed przyjazdem. Dostalam tez bezplatny upgrade, bo nie mieli uszykowanego takiego auta jak zarezerwowalam.
Nie proponowano mi ubezpieczenia bezpośrednio przy okienku, wczesniej jak wypozyczalam tez nigdy nikt nie pytał. Mialam pelne ubezpieczenie, ale z racji, ze u posrednika, a nie w wypozyczalni, to wzięli depozyt 300$. Generalnie pełen chill :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Mar 2021 00:49 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
A mnie też się rozchodzi o ten depozyt.Chciałabym go uniknąć-da się jakoś?. Nie często wypożyczam auto, a ostatni raz wypożyczałam w Avis360 i miałam blokadę jedynie 80euro na wypadek gdybym oddała auto po terminie albo z pustym bakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Mar 2021 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

będę w kwietniu na Dominikanie i potrzebuje auto na tydzień. Jeżdżę z dzieckiem zatem biorę z full insurance i z dobrej renomowanej wypożyczalni. Znalazłem dwa SUV w dobrej cenie w Avis i Europcar. Pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z którąś z tych wypożyczalni na Punta Canie i może powiedzieć jakie wrażenia / opinie?

Pozdrawiam,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Mar 2021 12:21 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
A fajna cena to ile, bo też to obserwuję (też z pełnym ubezpieczeniem) i różnica pomiędzy jedna a drugą wypożyczalnią wychodziła mi jakoś 70$.
Mam skromne doświadczenie z obiema wypożyczalniami, ale nie na Dominikanie. Rozważam Europcar bo brałam od nich auto w Maroku i wszystko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Mar 2021 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Ja mam cenę z pełnym ubezpieczeniem 1400 PLN. Różnica między AVIS vs Europcar - 50 PLN. Droższy Europcar. Ogólnie na Tahiti, Fiji, Australii zawsze brałem AVIS i nie było problemu, nie wiem jak jednak na Dominikanie. Ktoś brał?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Mar 2021 18:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
-- 14 Mar 2021 18:08 --

ledakar napisał(a):
Hej,

będę w kwietniu na Dominikanie i potrzebuje auto na tydzień. Jeżdżę z dzieckiem zatem biorę z full insurance i z dobrej renomowanej wypożyczalni. Znalazłem dwa SUV w dobrej cenie w Avis i Europcar. Pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z którąś z tych wypożyczalni na Punta Canie i może powiedzieć jakie wrażenia / opinie?

Pozdrawiam,

Ja brałem w Avis (choć to ponad rok temu) i wszystko było OK. Bezproblemowe zdanie auta i żadnego szukania ryski w dole zderzaka.

-- 14 Mar 2021 18:35 --

ledakar napisał(a):
Ja mam cenę z pełnym ubezpieczeniem 1400 PLN. Różnica między AVIS vs Europcar - 50 PLN. Droższy Europcar. Ogólnie na Tahiti, Fiji, Australii zawsze brałem AVIS i nie było problemu, nie wiem jak jednak na Dominikanie. Ktoś brał?


Jeśli często bierzesz auta w AVIS to (jeśli nie masz a mógłbyś dostać) zainteresuj się Visą Infinite (choćby z PKO) lub MC World Elite - są zniżki dla posiadaczy karty.

Jak wygląda cena po zniżce - wystarczy przy szukaniu wbić kod N074700 i porównać do ceny bez kodu.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 14 Mar 2021 22:16 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
ledakar napisał(a):
Ja mam cenę z pełnym ubezpieczeniem 1400 PLN. Różnica między AVIS vs Europcar - 50 PLN. Droższy Europcar. Ogólnie na Tahiti, Fiji, Australii zawsze brałem AVIS i nie było problemu, nie wiem jak jednak na Dominikanie. Ktoś brał?


Mój post powyżej (#29) dotyczy Avis na lotnisku Santo Domingo. Wczesniej miałam dwa razy z FireFly w Punta Cana i tez ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Mar 2021 13:21 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
No tak..niby Avis tańszy i to znacznie jak sobie patrzę, ale nie ma w opisie nigdzie JASNO zaznaczone , że to z pełnym ubezpieczeniem, bez wkładu własnego. Niby jest jako: "Rezerwacja obejmuje", ale coś to podejrzenie niska ta cena versus Europcar. Poza tym w Puerto Plata Avis jest tylko do 17-tej czynne, więc jak samolot nie spóźni to lipa...
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Mar 2021 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
Po sprawdzeniu wszystkich wypożyczalni na nasz termin najkorzystniej wyszła rezerwacja przez EconomyCarRentals z dodatkowym ubezpieczeniem. Wypożyczalnia Inter Rent z Santo Domingo - 11 dni SUV - zapłacono 504 zł a do dopłaty 291 $
Mam nadzieje, że podróż dojdzie do skutku i znam relacje jak wynajem wyszedł w praktyce :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Mar 2021 00:04 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Czy jest możliwe, że od tej soboty, nie ma ŻADNEGO auta w ŻADNEJ wypożyczalni na lotnisku w Puerto Plata? Czy mnie internet oszukuje..?
Juz przełknęłam, że ceny noclegów na następny tydzień mocno podskoczyły i juz nie bardzo jest w czym wybierać...ale z tego wynika, że na auta tez się wszyscy rzucili. Ja rozumie, że święta, ale żeby aż tak...
Może ktoś coś poradzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Mar 2021 12:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 28
Hej. My braliśmy 6 marca w sobotę ok godz. 15 na lotnisku w Puerto Plata i aut do wyboru do koloru. Mieliśmy zarezerwowane kilka dni wcześniej przez internet ale bez problemu dostaniesz auto na miejscu. Przed samym wyjściem z lotniska na holu znajduje się chyba z 7 wypożyczalni otwartych,a w niektórych nawet mają wystawioną kartkę typu "spytaj o dobrą cenę dzisiaj". Kolejka była tylko do inter rentu bo byli najtańsi i oprócz nas kilka osób zdawało auto oraz wypożyczało tak jak my.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Maj 2021 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 33
Loty: 29
Kilometry: 55 945
Cześć,
Wybieramy się w 4 osoby w lipcu na Dominikanę (9 dni).
Kierowca ma skończone 25 lat i jest to najstarsza osoba, dostaliśmy z AirFrance wiadomość że gdy wypożyczamy z Hertz mamy dodatkowo 15%. Korzystał ktoś? Czy auta które się pojawiają na przekierowaniu z Air France są już z tą zniżką czy bez?
Polecacie ewentualnie jakieś inne wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group