Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#21 PostWysłany: 24 Cze 2015 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czytam właśnie All Inclusive Wiroslawa Wlekłego o Dominikanie. I nabrałem dużej ochoty na wyjazd tam. Organizowany indywidualnie i mam kikla pytań:
1. Czy ktoś może był na Pico Duarte ? To najwyższy szczyt Karaibów ale nie jest przesadnie wysoki coś ok, 3,5 tys. metrów. Chcialem zapytać o warunki wejścia czy szlak, czy też raczej samotnie trzeba się przedzierać.
2. Czy ktoś uczestniczył w walkach kogutów podobno to sport narodowy Dominikańczyków, wiec zasatanawia mnie gdzie to można znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#22 PostWysłany: 05 Maj 2017 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Dla tych, co chcą się wybrać na Saonę z Bavaro.
Cena: 50$/os. Wycieczka kupiona na plaży u Leonidasa, którego można spotkać przy knajpie Huracan Cafe. Polecam.
Załącznik:
bavaro.JPG
bavaro.JPG [ 36.19 KiB | Obejrzany 4372 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#23 PostWysłany: 23 Paź 2017 22:11 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jakby ktos chciał przy hotelu Whaala! Tony Saona za 50$ z zarciem na miejscu i alko kontakt na whatsapp - +18299035792 zabieraja i odwozą pod hotel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#24 PostWysłany: 04 Sty 2018 00:36 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Za 3 tygodnie będę na Punta Cana przez tydzień. Czytam i czytam i nadal nie wiem na jakie wycieczki warto się wybrać.
Nie wygraliśmy w totka i patrząc na te ceny wycieczek ciężko się na coś zdecydować...
Oczywiście ,że jak trzeba wydać to trzeba, ale zawsze można zaoszczędzić i zobaczyć więcej w tej samej cenie.

Narazie mam coś takiego, polecicie z kim lepiej tam się wybrać?

1- Saona będzie na pewno - tutaj wiem , że od lokalsów można już za 45-50$ , ewentualnie z wycieczka na Altos de chavos z polskiego biura po 80$ , do przemyślenia
2- Wodospad - można próbować samemu tyle , że po kostki w błocie , ewentualnie dojechać samemu, później na koniach, ale szkoda nam tych zwierząt bo to taka sama wątpliwa "atrakcja" jak na morskim oku
3- rejs na spotkanie z wielorybami , ktoś , gdzieś na forum dawał namiary na lokalsów po 60$ i co najważniejsze jak nie będzie wielorybów to kolejna wyprawa za free
4-wędkowanie -tutaj mam problem ze znalezieniem czegoś

Coś jeszcze co koniecznie musimy zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#25 PostWysłany: 06 Sty 2018 17:47 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Loty: 30
Kilometry: 78 993
Jak chcesz cos ekstremalnego to my z mezem planujemy Damajagua 27charcos - skakanie i zeslizgiwanie sie po wodospadach ;) niedaleko Puerto Plata ;) tez mozna wykupic wycieczke tyle ze od70$ za osobe z transportem i jedzeniem a mozna samemu tam dojechac autobusem Javilla tours z Puerto Platy i na miejscu placisz od 500 do 700 peso za osobe - za kask, kapok, przewodnika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#26 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
@Tenroh
Wybieram się tam w maju, i już w grudniu zarezerwowałem 3 wycieczki z polskiego biura w wersji VIP (obiad, klimatyzowany autobus - tam gdzie będziemy poruszać się drogami + alko). Wybrałem biuro bo podróżuję z 4-ro latkiem. W pakiecie: Saona, Santo Domino i Vida Dominicana a za osobę dorosłą wyszło 180$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#27 PostWysłany: 24 Lut 2019 14:09 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
@D4fc4
Byłem z polskim biurem na 2 wycieczkach tj.Saona i Vida Dominicana.
Saona - piękne miejsce , które trzeba zobaczyć , ale nie koniecznie z polskim biurem , gdyż nie dostaniesz nic więcej niż od lakalnych sprzedawców.
Ja byłem z polskiego biura tylko dlatego , że miałem dodatkowe "życzenia" , gdyż się tam zaręczałem i wolałem nie liczyć na zakręconych lokalsów.
Co do Vida Dominicana to trochę lipa. Prawdziwej Dominicany tam nie zobaczysz. Ta wycieczka powinna być darmowa lub wręcz powinni do niej dopłacać , gdyż przez cały dzień wszyscy będą chcieli na Tobie zarobić.
-Wizyta na targu , niby fajnie , ale przewodnik radzi kupować na jednym (zaprzyjaźnionym) stoisku , a ceny oczywiście wyższe niż na stoiskach obok. Na koniec przewodnik dostaje nagrode za przyprowadzenie grupy.
I jedna uwaga - jesli z 4 latkiem to nie wszystko moze mu sie tam spodobac. Jest alejka z miesem , gdzie na biezaco sa bite kurczaki i wisza wielkie tusze zwierzat , leza ogromne glowy itp.
-po drodze przystanek w fabryce cygar - fajnie , ale czy na pewno?
Otóż fabryka to zwykła atrakcja turystyczna - zaczynają pracować w momencie , gdy podjeżdża autokar , a gdy tylko będziecie się zawijać kończą pracę. Oczywiście przewodnik radzi kupować bo "tanio" .
-wizyta na plantacji kakao i zwiedzanie niby domku llkalsow.
To mega zenada. Chalupka jak skansen , tam w zyciu nikt nie mieszkal, mega lipa !!!
Co do samej wizyty na plantacji to jak telezakupy mango.
Najpierw poczestunek , a pozniej same zachwyty nad kakao , kawa itp. Kup Pan wszystko bo taniocha.
Jedno co było fajne to przystanek na plaży Makao - super.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#28 PostWysłany: 03 Cze 2019 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
W kwestii aktualizacji i przedstawienia subiektywnych odczuć, odniosę się tylko do wycieczki Vida Dominicana, bo mam wrażenie że byliśmy na różnych (podaję w kolejności mojego objazdu).
1. Fabryka cygar – można się czegoś dowiedzieć, zobaczyć jak się zwija cygara, a także samemu sobie zwinąć. Również jestem namawiany na zakup cygar, ale nie z powodu ceny a z powodu ich oryginalności (bardzo często można się naciąć na podróbki z liści bananowca – to wiem z innego źródła niż owa wycieczka).
2. Krótka wizyta w Dominikańskiej szkole – krótkie wejście do szkoły zobaczenie jak wygląda edukacja (oraz na jakim jest poziomie  ).
3. Plantacja kakao – sam dom lokalsów wrażenia nie robi, ale zobaczenie różnorodnych owoców na plantacji już tak – począwszy od kakao, kawy, poprzez ananasa i cynamon. Ceny na plantacji wysokie, w supermarkecie pakowane po przeróbkach o połowę taniej, natomiast mi zależało na zakupie świeżo palonej kawy z takiego właśnie rancha.
4. Wizyta na targu – przewodnik przestrzega przed jakimkolwiek zakupem na targu ze względu na nagły wzrost cen wprost proporcjonalny do koloru skóry. Szybka wizyta na stoisku Haitańczyka (Voodoo – eliksiry i kapliczka) na której przewodnik daję nagrodę właścicielowi za możliwość robienia zdjęć wewnątrz. Na strefę z mięsem nie trzeba wchodzić, aczkolwiek osobiście nie uważam, żeby było coś strasznego.
5. Plantacja trzciny cukrowej – nic ciekawego. Wyjście z samochodu, zobaczenie jak pani z maczetą obiera trzcinę i daje do spróbowania. Większe wrażenia zrobiło na mnie jej trzyletnie dziecko, biegające na bosaka wśród sterty śmieci z motyką. W nagrodę (lub zapłatę) dzieci dostają 2 l Pepsi z czego są uradowane.
6. Wejście do canabas – czyli dominikańskich pokojów na godziny. Zobaczyć z ciekawości można ale wrażenia nie robi.
7. Rejs rybacką łódką po rzece Juma – podczas „rejsu” można zobaczyć wiele ptactwa (akurat ibisy miały okres lęgowy więc fajny widok) oraz poznać sposób działania żyjących tam piratów w dawnych czasach.
8. Na koniec wizyta w supermarkecie w celu nabycia miejscowych specjałów w przystępnych cenach – bez targowania.

Wycieczka, jak na wycieczkę z biurem podróży (czyli w telegraficznym skrócie, gdzie ludzie są ustawieni na turystów) pozostawiła na mnie pozytywne wrażenie, choć może to mieć związek z ilością spożytej Mamajuany (robionej – nie kupionej). Nie odczułem wielkiej chęci zarobku na mnie – wręcz przeciwnie, bo przewodnik w poszczególnych punktach informował co gdzie i dlaczego warto kupić (lub nie), a co ze względu na cenę kupić w supermarkecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#29 PostWysłany: 22 Gru 2021 04:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
-- 14 Gru 2021, 20:00 --

czy orientuje się ktoś czy nie będzie problemu z wycieczką z Samany do Punta Cany w 1 dzień? Chodzi mi o start z Samany i zwiedzanie parku, a potem transfer do Punta Cany lub okolic. Da się to zorganizować, żeby nie wracać do Samany z parku??

-- 22 Gru 2021, 03:17 --

Odpowiem sobie: da się, choć jest to dość meczaca podróż. Można się umówić na wycieczkę do parku i cayo tak, aby po 14 zabrali nas z cayo i zdążyć na prom do Sabany.
Głównym organizatorem wycieczek w Samanie jest Adolfo i mimo iż jest kilka stron to i tak wszędzie on za nimi stoi można go spotkać w Cafe kolo przystani. Wycieczkami zajmuje się też jego żona.
Trasę z Sabany do PC/bavaro opisałam w innym wątku. Koszt to 250+50+150+215+150 za poszczególne odcinki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#30 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@maxima, ja bym chciał odwrotnie z Bavaro na Samanę może być w 2 dni albo 3 jeśli ze stolicą, polecisz coś, te ceny to za transport lokalny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#31 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@kostek966 tak, ceny są w DOP za guagua. Ja jechałam przez Higuey, ale dlatego że to juz było po 18 i nie było innego połączenia. Podobno jest w dzień Punta Cana -Miches, ale to trzeba popytać ;) z Miches na pewno są guagua to Sabany - może nawet częściej niż co godzinę.
Prom do Samany z Sabany też wklejałam godziny i to się zgadza. Ew. można zostać w Sabanie i stamtąd próbowac ogarnąć wycieczkę do Los Haitises. Zalezy jaki plan :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#32 PostWysłany: 09 Lip 2022 16:27 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Jakby kogoś interesowały aktualnie wycieczki, to braliśmy je od kobietki która też nas transportowała z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko. Za Saone płaciliśmy 55$ za osobę, a Samana z wodospadem (dojazd końmi) po 90$ od osoby.
Kontakt Whatsapp +1 (829) 915-3094 nazywa się Alba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#33 PostWysłany: 09 Lip 2022 23:50 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@m.mietek co bylo w cenie tej wycieczki na Saone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#34 PostWysłany: 10 Lip 2022 00:29 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Standardowa wycieczka all inclusive, odbior z hotelu, potem przejazd do portu. I tutaj jest transport Speedboat/ Katamaran. Nam się trafiło że płynęliśmy speedboatem a wracaliśmy katamaranem. Speedboat płynie ok pół godziny, a katamaran ok 1.5 godz. Na speedboacie dostępne napoje. W drodze na Saone zatrzymanie na 30 minut w naturalnych basenach. Potem przejazd na Saone i tam jest ok 3 godzin. W między czasie jest ciepły posiłek, i przez cały pobyt open bar. Wracaliśmy katamaranem na którym był open bar, nauka tańca i ogolnie tance, było wesoło. Potem odwozka do hotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#35 PostWysłany: 12 Lip 2022 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
m.mietek napisał(a):
Jakby kogoś interesowały aktualnie wycieczki, to braliśmy je od kobietki która też nas transportowała z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko. Za Saone płaciliśmy 55$ za osobę, a Samana z wodospadem (dojazd końmi) po 90$ od osoby.
Kontakt Whatsapp +1 (829) 915-3094 nazywa się Alba :)


Mozna jeszcze poszperac w obecnych promocjach/kodach na popularnych portalach rezerwacyjnych. Za Saone placilem 25$ pax

Załączniki:
Saona.JPG
Saona.JPG [ 64.21 KiB | Obejrzany 1081 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group