Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: London pass
#1 PostWysłany: 30 Lip 2022 13:41 

Witam wszystkich. Pod koniec września lecę
na 5 dni do Londynu. Wykupiłam London Pass na jeden dzień. Planuję w tym czasie skorzystać z następujących atrakcji:
1. Opactwo Westminsterskie
2. Katedra św Pawła
3. Tower of London oraz Tower Bridge
4. the Shard
I tu rodzi się pytanie czy wystarczy mi na to czasu biorąc pod uwagę godziny otwarcia, ile czasu trzeba przeznaczyć na poszczególne atrakcje oraz dotarcie do nich. I kolejne pytanie jak to wszystko zaplanować logistycznie ( pieszo czy też autobusami Wskakuj i wyskakuj wliczonymi w cenę). nadmieniam, ze będę w Londynie po raz pierwszy a mój angielski jest słabiutki. Wszelkie rady mile widziane :)
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: London pass
#2 PostWysłany: 30 Lip 2022 15:34 
Awatar użytkownika

platynowy
Wszystko zalezy od godzin otwarcia ale 2,3,4 SA tak 15min piechota kolo siebie.
Takze zalezy Ile czasu chcesz spedzic Tam, jak szybko chodzisz..
Mapy Google I sprawdz sobie czas przejscia.
W teorii da sie the wszystkie 4 zaliczyc pieszo w ciagu jednego dnia.
 Relacje PM off
Aleksandra Camelon lubi ten post.
Aleksandra Camelon uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 30 Lip 2022 15:51 

-- 30 Lip 2022 15:51 --

Dzięki mapy już przejrzane nie wiem tylko ile czasu na poszczególne atrakcje bo zamykają dosyć szybko a jak już opłaciłam to chcę wykorzystać na maxa. mam na myslo 1, 2 i 3

Dzięki mapy już przejrzane nie wiem tylko ile czasu na poszczególne atrakcje bo zamykają dosyć szybko a jak już opłaciłam to chcę wykorzystać na maxa. mam na myslo 1, 2 i 3

Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 30 Lip 2022 17:05 
Awatar użytkownika

platynowy
Nikt ci nie odpowie, jak z muzeum, jeden wejdzie I wyjdzie a jeden caly dzien spedzi. Shard wg mnie 30 min, katedra tez tak do godziny a w reszcie nie bylem ale zakladam ze godzinka wystarczy. Shard chyba najdluzej otwarty wiec zacznij od Westminster z samego Rana, 2h max Tam, dalej metrem 6 minut badz pieszo 35m, potem katedra, 1h, potem zamek, most I Shard na koniec zobaczyc gdzie sie bylo. A ilosc czasu na miejscu dostosuj do zainteresowan I czasow otwarcia - Westminster 10-14, zamek 9-16, most do 18..
Katedra ma darmowe msze o 8 Rano - minus taki ze nie zwiedzisz krypt w piwnicach - wg mnie Malo ciekawe, ani nie wejdziesz na widze - ale z Shardu lepsze widoki (choc przez szybe).
 Relacje PM off

#5 PostWysłany: 30 Lip 2022 17:24 

złoty
Katedra Św Pawła - godzina wystarczy jak nie będziecie wchodzić na górę na kopułę. Tam pamiętam robią się zatory, bo niektóre przejścia są wąskie i dłużej to trwa.
 Relacje PM off

#6 PostWysłany: 30 Lip 2022 21:17 

Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie planowałam zacząć od Westminster chociaż rozważam też katedrę bo najwcześniej otwarte i może uda mi się załapać na coś jeszcze. Mam nadzieję, że London pass okaże się trafionym zakupem. Płaciłam w złotówkach i z rabatem wyszło niecałe 350zł, więc chyba warto.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Sie 2022 21:31 

Widoki są jeszcze ze Sky Garden. Tylko lepiej zarezerwuj bezpłatny bilet. Bez tego nie chcą wpuszczać i dlatego nie weszłam. :cry: Jest bardziej po drodze i w weekend do 21 ale trochę tam imprez prywatnych, więc lepiej przejrzeć stronę, kiedy można wejść. Niedaleko Tower of London.
https://skygarden.london/booking/
 Relacje PM off

#8 PostWysłany: 06 Sie 2022 01:15 
Awatar użytkownika

platynowy
No na upartego to mozna zwiedzac za darmo, widok zamiast z Sharda ze Sky Garden, czy nawet z Sharda z restauracji troche nizej :lol:
Katedra St Pauls - msza poranna za darmo, a pozostale Westminster, Tower Castle & Bridge z zewnatrz + jakies muzea darmowe typu British i Museum of London zeby zobaczyc cos wiecej historii :lol:
Ale tu calosc jest w miare blisko siebie wiec wg mnie w pelni wykonalne, trzymajac oko na zegarku, zwlaszcza ze "tylko" 350zl (£70 w porównaniu sam Shard jest £32).
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 06 Sie 2022 22:21 

Zapłaciłam tylko za Opactwo Westminster. Oprócz tego bezpłatnie National Gallery, British Museum i jedna część Tate Gallery. Tower & Bridge tylko z zewnątrz. Ale to i owo po drodze. Gdzieś w ulicę i w uliczkę. Drobiazgi typu St Dunstan in the East Church Garden albo posiedzenie na ławce nad Tamizą. Miało być więcej ale strajk metra i koszmar zapchanych autobusów sporo planów pokrzyżował. Krótki czas zwiedzania nie pozwala na wszystko. Jedni z London Pass a inni bez. Ważne, że się uda.
 Relacje PM off

#10 PostWysłany: 08 Sie 2022 12:02 

Dzięki za cenne wskazówki. Sky Garden mam w planie tylko bilety można rezerwować na 3 tygodnie przed czasem więc jeszcze trochę czasu zostało. Darmowe muzea tez mam zamiar zaliczyć - oczywiście nie wszystkie :) Mam 6 dni więc coś z pewnością zobaczę. Przyznam szczerze, że trochę napaliłam się na Shard, ale że jest opcja rezygnacji z London Pass to cały czas rozważam..... Postanowiłam już zrezygnować z płatnego wejścia do Katedry św, Pawła bo 528 schodów to trochę dużo na moje biedne nogi, a katedrę zobaczę podczas mszy. Wszelkie rady mile widziane. :)
 Relacje PM off  

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości