Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#101 PostWysłany: 19 Maj 2018 21:29 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Dziekuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#102 PostWysłany: 20 Maj 2018 21:16 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
kacper451 napisał(a):
Z zasady jak jest zamknięty salonik (tam przysługuje śniadanie Gold-om) , dają vouchery do głównej restauracji.


Tylko ze chyba do 27.lipca to bedzie obowiazywalo, nowe warunki startuja i dokladnie nie wiadomo jak beda traktowac aktualne Gold statusy.
Jedno wiadomo od nowego roku nie maja juz Ci z nowym statusem Gold sniadania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#103 PostWysłany: 21 Maj 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
@Reciu ogólnie tak. Ale... jednak zależy to od przybytku. W niektórych hotelach nie mają z tym żadnego problemu w innych kategorycznie jest to tylko salonik. A w weekendy bywa różnie, bo salonik może być zamknięty i wtedy 90% szans na śniadanie w restauracji.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#104 PostWysłany: 21 Maj 2018 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
@time2go chyba jednak wiadomo i nie będzie tak źle...
Obecne złoto stanie się platyna i dostanie przywileje jak platyna:
https://members.marriott.com/marriottrewards/
https://members.marriott.com/benefits/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#105 PostWysłany: 21 Maj 2018 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
@skrzat & @tropikey Marriott to chyba jedyna sieć hotelowa, ktora jest taka miła i coś takiego daje. Ale IMHO tylko dlatego, że policzyli, że to jest super gest PR i wiele osób to po prostu lubi/docenia A ich to nic nie kosztuje, bo to tylko 2% czyli 1/50 drogi np. do jakiegoś sensownego benefitu, czyli np. darmowego śniadania.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#106 PostWysłany: 21 Maj 2018 20:30 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Co tam jedna noc na konto czlonka programu, jak stackowali wirtualne pobyty z kilku kart kredytowych.
Klienci siedzieli tylko dwa tygodnie w hotelach a mieli po statusie Golda plus licznik bili do 750 nocy.
Moze w koncu pozamykaja te boczne furtki w nowym programie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#107 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
A to ciekawe....możesz coś więcej na ten tema?
Dotychczas najciekawsza opcja była platyna za 8 spotkań i wydanie 800$. O ile dobrze pamiętam...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#108 PostWysłany: 28 Cze 2018 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Marriott opublikował właśnie nowe stawki punktowe dla swoich hoteli, wliczając SPG, Design, Ritz. Obowiązują od sierpnia 2018. Nowa kategoria 8. będzie na razie 7-mą, więc można oszczędzić sporo punktów (do końca 2018).

https://points-redemption.marriott.com/category-change
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#109 PostWysłany: 28 Cze 2018 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czyli chyba warto zainwestować w punkty SPG w ramach aktualnej promocji (chyba tylko do dziś?).

Edit: a nie, przepraszam - promocja jest jeszcze do 20.07:
https://loyaltylobby.com/2018/06/15/spg ... t-rewards/

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#110 PostWysłany: 28 Cze 2018 17:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Mało się orientuję w tym programie, więc sorki jeśli coś przegapiłem. @tropikey, czy mówisz o tej promocji -35% , gdzie 10k kosztuje 227,5$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#111 PostWysłany: 28 Cze 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Uzupełniłem poprzedni wpis i dałem link do promocji, którą mam na myśli.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#112 PostWysłany: 19 Wrz 2018 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Po długim czasie Marriott odpowiedział na moją prośbę o status match. Odpisali, że na chwilę obecną status match z hilton honors gold nie jest możliwy. Wiecie coś więcej w tym zakresie? Robią jakikolwiek status match, czy to może efekt łączenia programów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#113 PostWysłany: 19 Wrz 2018 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
Nie wiem czy robia teraz status match. Ale po przejeciu SPG maja taki bur*** (balagan) w systemie IT, ze nie dziwie sie, ze zawiesili match'owanie.
Wielu czlonkow programu MR i SPG ma brakujace punkty, noce, pobyty nie pojawiaja sie nakoncie, itp. itd. Ogolnie od 18 sierpnia (czyli polaczenia) jest padaka.
Czas odpowiedzi na zgloszenia/maila z 24/48h wydluzyl sie do kilku dni/tygodni. Jesienna promocja Megabonus jest bardziej niz kiepska. Ogolnie bardzo zle.
Wiele osob do konca 2018 daje sobie spokoj i przenosi rezerwacje do HH :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#114 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:10 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Raczej nie liczyl bym na te przeniesienie statusu z HH Gold, a zreszta po co - obecny Gold Starriotu to nic nie warte.
Pewnie przyjma polityke SPG i Hyatt o nie przyjmowaniu statusuow z innych programow. U mnie byly tylko opoznione raportowanie pobytow po 18 sierpnia a reszta o dziwi w pozadku.
Nawet nowy ambasador na 2019 sie zglosil sam bez proszenia o przydzielenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#115 PostWysłany: 24 Wrz 2018 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Lepiej mieć niż nie mieć, bo czasami dany hotel jest jedynym sensownym wyborem i choćby drobne przywileje mogą być przydatne zależnie od sytuacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#116 PostWysłany: 25 Wrz 2018 23:18 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Ciekawe co Cie moze zadowolic z nowego statusu Gold ???
W moim przypadku nic, juz wole wolny wybor z dostepnych hoteli w danym miejscu niz przyklejac sie do jakiejs sieci za to co obecnie oferuja.
Swoj pchalem bo byl LT do osiagniecia. A zaczynac obecnie to dobrze bym sie zastanowil czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#117 PostWysłany: 25 Wrz 2018 23:30 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
mam podobne zdanie, obecny gold w Marriott Rewards jest wg mnie tyle samo warty co np . w Radisson czyli z mojej perspektywy nic. Ani śniadania, ani gwarancji late check out ani saloniku jedynie upgrade ale to akurat jest najmniej ważne biorąc pod uwagę wymienione wcześniej.... a do tego podnieśli na większość interesujących mnie hoteli stawki punktowe...

ja wszystkie rezerwacje przerzuciłem do Hiltona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#118 PostWysłany: 25 Wrz 2018 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Ja trochę inaczej do tego podchodzę. Nie zawsze się liczą dla mnie benefity z programu, to nie jest też małżeństwo. W podróży pasowały mi dwa hotele Marriott, chciałem to wykorzystać przy okazji do zrealizowania ich challenge'u. Późne wymeldowanie i upgrade to też miły dodatek, a z hotelu skorzystałbym niezależnie od tego, jakie dodatkowe korzyści otrzymam. Poza tym co mnie to kosztuje? Napisanie maila lub dwóch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#119 PostWysłany: 26 Wrz 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
Jak porownacie programy stary i nowy, to widac od razu, ze:
- nowy GOLD, to stary Silver z malymi dodatkami
- nowy Platinum, to stary Gold.
Czyli dopiero Platyna daje jakiekolwiek realne korzysci.
Natomiast nie jest tak zle, bo do kwalifikacji na nowa Platyne jest potrzebne jak na starego Golda - 50 nocek w roku, Do tego licza sie pobyty za punkty (5 noc free) i cos czego nie bylo wczesniej Five Elite Nights Credit - fajne udogodnienie jesli komus brakuje 5 nocek do statusu. Czyli de facto platyne mozna utrzymac/kontynuowac od 45 nocek.

I ogolna uwaga dla ew. narzekajacych na programy lojalnosciowe sieci hotelowych. To nie jest zabawa dla kogos kto spedza "tylko" 15-20 nocy w hotelach (i to budzetowych). Przy takim "zaangazowaniu" to jest w ogole nieoplaclane. Poza pojedynczymi strzalami w postaci Platinum challenge i ew. korzysciach krotkoterminowych przez kilka/kikanascie nastepnych miesiecy do wygasniecia statusu (sniadania, upgrade'y, saloniki) Mozna wtedy po spedzeniu 18 nocy w roku dostac Platyne na nstepny rok (lub poltora) i wtedy jest realna oszczednosc rzedu 50EUR za noc co moze sie przelozyc na setki lub nawet tysiace EUR w skali roku.
Zabawa z programami lojalnosciowymi jest dla tych (jak to mowia za wielka woda "road warriors"), czyli spedzajacych w hotelach powyzej 50-100 nocy rocznie. A dla tych co maja 200-300 nocek w roku w hotelach to jest po prostu 'a must' i samograj. W sumie hotelowe programy lojalnosciowe daja mozliwosc zaoszczedzenia bez zadnych specjalnych trikow i szukania bledow 20-40%. A jak ktos jeszcze ma karte kredytowa z USA, plus bawi sie w BRG/LNF i aktywnie wyszukuje bledy, to oszczednosci ida powyzej 50% (sredniorocznie). I to w najlepszych hotelach na swiecie, a nie w lokalnych przybytkach, gdzie jakosc jest czesto niewiadoma. Wiec reasumujac, jesli spedzasz w hotelach ponad 50 nocy, a juz na pewno powyzej 100, to na koniec dnia zabawa z MR, ale tez z HH, IHG, czy RR daje mozliwosc spania w hotelach 5*/4* w cenie hoteli 3*/2*.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Marriott Rewards
#120 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:23 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@ghostwriter : obecny gold nie ma gwarancji poznego opuszczenia pokoju a jesli hotel sie zgodzi to chyba obecnie dla nich tylko do 14. Patrzac jak migali sie od tego w przeszlosci to nie polegal bym na tym 'przywileju'. W innych hotelach tez dostawalem pozne opuszczenie pokoju no moze nie tak jak w SPG mozliwe bylo do 18 jak sie poprosilo ale pozniej niz o 14 dawalo rady w innych tez. A upgrade to masz chyba na mysli starego GOLDA Marriota, bo w nowym to raczej tez nie liczylbym.

@jaco027 : oni pozmieniali miejscami tylko nazwy poziomow, faktycznie stara platyna to teraz tylko Platinium Premier. Juz widac ze beda ja roznicowac coraz bardziej na poczatu niby tylko bylo dodatkowo 5 certyfikatow SNA teraz dodaja ze w Ritzach beda mieli upgrady nawet do suit. Po nowym roku jeszcze bardziej bedzie widac roznice pomiedzy P i PP. Five Elite Nights Credit dostajesz jak sie zalapiesz na Platyne i musisz zrezygdnowac z SNA. BRG/LNF totalnie lezy po stronie SPG nie ma co nawet skladac wniosku jak widac FT po stronie Marriotu tez nie najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group