Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 580 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 07 Maj 2022 17:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Przerabiał ktoś kupowanie punktów przez Radisson Americas? W tej chwili jest tam 100% bonusu przy kupnie punktów, a na nie-Americas nie ma.

Normalnie otworze tam konto, kupię punkty, i przeleje sobie na swoje konto Radisson Rewards nie-Americas?
I czy takie coś przedłuży mi ważność punktów na koncie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#522 PostWysłany: 08 Maj 2022 10:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Tak jak najbardziej jest to możliwe, sam przelewałem ale w druga stronę, punkty były od razu na koncie RR Americans

od Carivergi
Pamiętaj, że aby kupować punkty, musisz mieć konto Radisson Rewards Americas. Europejskie konto Radisson Rewards nie będzie działać.
Musisz więc utworzyć nowe konto w programie Radisson Rewards Americas .
Punkty można następnie przenosić między Radisson Rewards Americas i Radisson Rewards bez ograniczeń.


https://cariverga.com/radisson-rewards- ... uy-points/
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#523 PostWysłany: 08 Maj 2022 13:50 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 28
Dzień dobry,

Jestem nowy na forum i mam wielką nadzieję, że otrzymam odpowiedź na swoje rozmyślenia :)

Otóż aktualnie mam poziom Silver w RR - w tym roku wejdę na Gold. Na recepcji w Zakopanem wprowadzili mnie w błąd i wczoraj wczytując się w regulamin dowiedziałem się, że nie ma "statusów na zawsze". Trochę mnie to zasmuciło, ale przez to musiałem przeanalizować każdy program lojalnościowy jeszcze raz (skoro i tak cofa się program co roku, to inne również tak mają).

Mam jednak kilka pytań dotyczących statusów do bardziej doświadczonych kolegów.

1) Czytałem na forum, że po podziale na Amerykę / Resztę świata program RR szedł na psy - prosiłbym o wyjaśnienie - byłem ostatnio w Szklarskiej Porębie i z Superiora na Silverze dostałem Apartament warty 200% więcej niż Superior. Nie bardzo rozumiem czemu szedł na psy? Zmieniły się warunki?
2) Jak to jest z tym roll-over oraz przechodzeniem statusu na kolejny rok? Jeśli zdobędę Gold we wrześniu to mam status do końca roku + do lutego 2023 czy do lutego 2024? Wg. aktualnych rezerwacji będę miał 36 noclegów, czyli rozumiem, że 2023 rok mam naliczone już 6 noclegów i muszę dobić 24 do poziomu Gold. A co jeśli mam poziom Gold i w kolejnym roku nie zrobie nic? Spadam na 0 poziom? (Słabo lojalnościowy temat).
3) Czy ktoś przeliczał realnie noclegi (wartość) za punkty? Policzyłem sobie dzisiaj program Accor i wychodzi mi tak:

Poziom Gold - 30 nocy - 13000 zł wydane - 10231 punktów zdobyte (zakładając gold od poczatku, więc liczę kolejny rok z goldem). 2000 punktów = 40 euro czyli dostajemy 942 zł co daje 7,23% zwrotu z wydanej kwoty.

Radisson wychodzi tak - Gold - 30 nocy - 12675 zł wydane (liczmy 13k) - przy goldzie daje to 70000 punktów, które możemy przeznaczyć na np. 2x nocleg w świnoujściu w sezonie (30k pkt) po 1000 zł (czyli 2000 zł) lub 3-4 noclegi po 22500 pkt np. Szklarska Poręba (400-600 zł noc) co daje 1600-2000zł. Daje to zwrot na poziomie 16,59% (platyna ma 23,22%, w accor platyna ma 8,68%). W założeniu, że zrobimy rezerwacje z double points jak teraz to możemy wyciągnąć nawet 20-30% zwrotów z punktów w Radisson Rewards.

Czy ktoś przeliczał / sprawdzał to na Marriocie, IHG, Hilton?

4) Który program wg. Was jest najlepszy i dlaczego? Dla mnie plusem aktualnie w RR jest to, że posiadają miejsca w Polsce gdzie można łatwo zrobić noclegi - 7 dni w Zakopanem, 7 dni w Szklarskiej, 7 dni nad Morzem i mamy 21 noclegów :) Hilton, który teoretycznie ma najlepszy program to głównie miasta. All Accor teraz będzie mieć Monvpick w kurortach, ale dalej to 5%.

5) Jestem w stanie robić 30-40 noclegów rocznie - w formie urlopowej - głównie właśnie wypoczynkowo + 3-4 nocki w mieście w formie zwiedzania typu. Praga / Dresno / Berlin / Wiedeń.

W tym roku np. z RR jadę do kurortu w Puli w Chorwacji za dość śmieszne pieniądze, także też dla mnie to plus.

All.Accor nie ma również Roll-over czyli co roku od zera musisz klepać 30 noclegów (tutaj w RR możesz mieć np. start z 6 z zeszłego roku - to też plus). Na IHG/Bonvoy nie mogę znaleźć informacji czy jest Roll-over.

Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi - chciałem w ogóle założyc nowy wątek na forum, ale chyba jako nowy użytkownik nie mam uprawnień. Myślę, że brakuje takiego rzeczowego porównania - ja przynajmniej kopiąc w internecie nie znalazłem :(

Pozdrawiam,
Tomasz z Wrocławia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 08 Maj 2022 15:03 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Bardzo ciekawe przeliczenie na % zwrotu.
Tak na szybko, to wydaje się, że jeśli hotele RR Ci pasują, to powinieneś się tego trzymać.
Poczytaj sobie o cyklicznych status match do innych programów lojalnościowych. Np. teraz leci kolejna wersja SM dla Hiltona.
Sam program Hiltona jest ciekawy, bo przy goldzie daje śniadania.
Znów, taki ALL, ma cykliczne promocje dodatkowych punktów, gdzie łatwo zgarniać bonusowe 6000 punktów za 3 x rezerwacja 2 noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 08 Maj 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
@kwiat71 Skad wziąłeś 30 nocy w Accor za 13.000 zł? Wg mnie to zawyżona wycena. Przyjąłbym średnio 250 zl, a jeśli pasują Ci ibisy budget, to jeszcze taniej można spać w tych hotelach.

Druga sprawa każdy z nas ma inne preferencje, więc nikt znajacy dobrze temat Ci nie napisze, ze ten albo inny program jest najlepszy. Dla każdego może to być inna sieć i każdy będzie mial rację :-)

Poczytaj sobie o programach hotelowych, sprawdź lokalizacje, gdzie lubisz jeździć, poczytaj opinie o tych hotelach i wybierz ten program lub programy, które dla Ciebie będą najlepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 08 Maj 2022 15:45 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 28
@Chupacabra

- Tak czytałem o Matchach - Radissona Golda praktycznie wszędzie wchodzi się na Gold (nie licząc BestWestern:P)
- HH jest super, ale... nie ma specjalnie kurortowych w Polsce / w górach, co dałoby szybki efekt :) A otwierają głównie Hamptony w miastach.
- Tak, ALL ma promocje tak jak każdy program. Nie mam jeszcze wiedzy, które są lepsze. Aktualnie zabookowałem wyjazd i będe mieć DoublePoints w RR.

@pawfazi

- Sprawdzałem ceny Novotel + Mercure (patrz np. Marcure Zakopane w terminie kiedy jadę do Radissona w Zakopanem to 3600 zł za 7 dni). Tak więc nie liczę, żeby nabić punkty, tylko żeby realnie z tego korzystać :) Raczej lubię standard około Radissonowy, więc raczej 4* +.
- Czytałem o programach, ale jak mówiłem np. IHG / Marriot ciężko to przeliczyć i może ktoś wie jak to się plasuje punktowo (ile z 10 tys zł np. wydanych wraca do mnie w postaci korzystania z noclegów).
- Lokalizacje - liczba hoteli najlepiej wygląda w ALL - są tańsze, średnie, premium i mega premium - ale % zwrotu jest na średnim poziomie i nie ma rollowania noclegów. Czyli mając 55 noclegów w ALL tracisz je w nowym roku bo nie udało się wejść na Platinum. To też minus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 08 Maj 2022 16:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Ja tylko dodam, że przeliczanie wartości zarobionych punktów tak naprawdę ma tylko sens w przypadku Accora, gdzie przelicznik jest sztywno określony.
W przypadku Radissona, Hiltona czy IHG opłacalność jest subiektywna i mocno zależy od hotelu, często również od terminu. Np. w Hiltonie też można znaleźć hotele, zwłaszcza w wysokim sezonie, gdzie zwrot z wydanych wcześniej pieniędzy na noclegi wyniesie kilkanaście, a nawet 20%.
Rzeczywiście Hilton oprócz Świnoujścia nie ma resortowych hoteli w Polsce, ale w Europie już tak, nie mówiąc o Azji płd-wsch, czy szeroko pojętym rejonie Karaibów.
Istotnym dodatkiem w przypadku Hiltona jest też dostęp do saloniku dla 'diamondów', zdarza się, że mają one na tyle atrakcyjną ofertę, że można zaoszczędzić kolejne pieniądze.
Wszystko to sprawia, że porównanie nigdy nie będzie do końca obiektywne i zero-jedynkowe, dla jednego bardziej istotny może być jeden aspekt, dla drugiego inny. Jeśli Tobie pasuje Radisson to oczywiście się tego trzymaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#528 PostWysłany: 11 Maj 2022 16:26 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Zgadzam sie z Kol. @sranda, ze przeliczanie punktow na wartosc nie ma sensu w przypadku dynamicznych stawek punktowych za pobyt, ktore wiele sieci hotelowych wprowadzilo. W zaleznosci od hotelu i terminu mozna wyciagnac naprawde sporo, ale to tez wymaga sporej elastycznosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:32 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
W jaki sposób robicie do nich Match? Próbuje wysłać im mojego Diamenta z HH, ale bez odzewu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:15 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
15% discount on Award Nights
Book by 31 May 2022
Stay by December 31 2022
https://www.radissonhotels.com/en-us/re ... oom-nights
T&C:
By participating in the Radisson Rewards “15% discount on Award Night bookings” (“Promotion”) for Radisson Rewards ("Member") members, you acknowledge, and agree to these promotional terms and conditions, the standard program terms and conditions, and the terms and conditions of the participating property the Award Night is booked with.

To be eligible for the Promotion, you must:

(i) be a Radisson Rewards member (“Member”);

(ii) have sufficient points in your Radisson Rewards account prior to booking completing the Eligible Booking for an Award Night directly with Radisson Hotels at a participating property (to become an “Eligible Member”) and

(iii) all Eligible Bookings must be made between 24 May 2022 - 31 May 2022, for a stay between 24 May 2022 - 31 December 2022 (“Promotion Period”).

The Promotion is available at all Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson, and Country Inn & Suites by Radisson hotels in Europe, Middle East, Africa and Asia Pacific (collectively, “Participating Properties”).
Award Nights are subject to each Participating Property’s cancellation, guarantee and deposit policies.
Eligible Members will be able to redeem an Award Night with a 15% discount applied to the usual Award Night value per night as advertised on Radisson channels during the promotional period. Additional taxes and charges that may apply are specified within the reservation.
Points + Cash bookings, and commercial bookings are not included within this Promotion. Members may not change their stay date once the Award Night is booked.
Cancelled bookings will be cancelled and refunded in line with the Participating Property’s cancellation policy.
If a hotel ceases to be a Participating Property after an Award Night reservation is made, but before the actual stay, Radisson will use reasonable efforts to have the hotel honour the Award Night reservation, but cannot and does not guarantee that any such Award Night reservations will be honoured.
Award Night bookings are valid only for use by the individual Radisson Rewards member who completed the booking.
Members may book a maximum of 50 Award Nights within this promotion. Award Night reservations contribute towards attaining or retaining your Radisson Rewards tier status.
Award Nights apply to a standard room with standard occupancy.
Additional occupants are subject to the Participating Property’s standard extra person charges.
Any incidental charges in connection with an Award Night are the sole responsibility of the member.
Award Night bookings are not transferable and may not be bartered, exchanged or sold, exchanged, brokered, transferred, purchased, auctioned, or given away.
Radisson Rewards and Radisson Hotels reserve the right to cancel Award Night bookings where it is believed the terms and conditions of the promotion have been breached.
Award Nights may not be combined with other certificates, discounts, packages, or promotional offers and are not commissionable, including without limitation commissions to travel agents, or to be booked by travel agents on behalf of other or non-Radisson Rewards members.
Members will not earn points for an Award Night reservation.
See the Radisson Rewards Terms and Conditions for more information on standard Award Night reservations.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:53 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
i pokazujecie Ci gdzieś te promo stawki? przeleciałam kilka hoteli i nic...
Pokazuje niby stawkę, ale przy przejściu do rezerwacji nic nie obniża

Załączniki:
blu1.jpg
blu1.jpg [ 97.34 KiB | Obejrzany 2460 razy ]
blu.jpg
blu.jpg [ 38.23 KiB | Obejrzany 2460 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:54 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 28
Mam to samo.

Dodatkowo jest jeszcze taka promocja:
https://www.radissonhotels.com/pl-pl/na ... punkty/kup

25% dodatkowo punktów - opłaca sie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:46 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Wydaje się, że wcześniej działało, u carivergi jest przykład hotelu w Turcji za 25500 pkt., więc z zastosowaną zniżką. Niby nie podali od jakiej godziny promo ma działać, więc szansa, że jeszcze wieczorem odpali. Choć słabe to ... Jak będzie większa obsuwa, to pewnie też datę 31.05 przesuną na któryś czerwiec. Choć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 02 Cze 2022 07:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
-- 01 Cze 2022 10:01 --

Nowe promo, mnie przyszło powiadomieni w apce
3k dodatkowych punktów z każdy pobyt do 14 września.

https://www.radissonhotels.com/pl-pl/na ... ty/3kbonus

Załącznik:
RR_01.06.jpg
RR_01.06.jpg [ 126.67 KiB | Obejrzany 2317 razy ]



Rejestrując się i biorąc udział w promocji programu Radisson Rewards („promocja”) dla uczestników programu Radisson Rewards („uczestnik”), przyjmujesz do wiadomości i akceptujesz niniejszy regulamin programu Radisson Rewards.

Aby przystąpić do promocji, musisz:

(i) być uczestnikiem programu Radisson Rewards („uczestnik programu”);

(ii) zarejestrować się w promocji online tutaj przed dokonaniem kwalifikującej się rezerwacji (aby zostać „kwalifikującym się uczestnikiem”) oraz

(iii) wszystkie kwalifikujące się rezerwacje muszą zostać zrealizowane w „czasie trwania promocji”.

Czas trwania promocji: Rezerwacja przed 15 lipca, realizacja do 14 września 2022 r.

Promocyjna oferta: 3000 punktów bonusowych za pobyt kwalifikowany.

Promocja obowiązuje we wszystkich hotelach Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson oraz Country Inn & Suites by Radisson w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Azji i Pacyfiku (łącznie zwanymi „obiektami uczestniczącymi w promocji”).

„Rezerwacja kwalifikowana” to rezerwacja dokonana przez kwalifikującego się uczestnika w obiekcie uczestniczącym w promocji. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie Radisson Rewards. Kwalifikujący się uczestnik otrzyma punkty bonusowe w ramach kwalifikujących się rezerwacji w obiektach uczestniczących w promocji w czasie trwania promocji.

Punkty zostaną zarejestrowane na koncie kwalifikującego się uczestnika w ciągu 60 dni od zakończenia promocji. Punkty bonusowe są przyznawane wraz ze standardowymi punktami za każdego wydanego dolara w oparciu o standardowe warunki.

„Pobyt kwalifikowany” oznacza jedną lub więcej kolejnych nocy pobytu w tym samym hotelu uczestniczącym w promocji i mieście, niezależnie od liczby zameldowań i wymeldowań podczas pobytu.

Otrzymanie punktów bonusowych nie wyklucza udziału w innych promocjach.

Aby móc skorzystać z tej promocji, należy być uczestnikiem programu Radisson Rewards i zarejestrować swój udział w promocji na stronie rejestracyjnej.

Punkty można otrzymywać tylko na jedno konto Radisson Rewards. Promocja dotyczy tylko indywidualnych kont.


_________________________________________________________________________________________________________________

-- 02 Cze 2022 07:57 --

Jeszcze jedna nowość, wprowadzili meldowanie online,
jak ktoś ma whatsapa z przypisanym tym samym numerem telefonu z systemu RR ,
to przychodzi powiadomienie z linkiem do check in
i meldujemy się online łącznie z podpisem:), czyżby już nie trzeba było fatygować się do hotelu osobiście ;)

Załącznik:
RB.jpg
RB.jpg [ 95.54 KiB | Obejrzany 2265 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#535 PostWysłany: 13 Cze 2022 18:01 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Choice Hotels International to Acquire Radisson Hotel Group Americas
http://media.choicehotels.com/2022-06-1 ... p-Americas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 11 Sie 2022 11:46 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Udało się komuś kupić jakiś pobyt za pkt?
Próbowałem przez Apple i przez stronę - Np Radisson Abu Dhabi...cały czas wywala błąd (sth went wrong)
Ma ktoś jakiś pomysł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 11 Sie 2022 12:27 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Rezerwowałem wiele razy poprzez stronę internetową RR bez problemów - oczywiście pod warunkiem dostępności pobytów za punkty co w przypadku grupy Radisson nie jest takie oczywiste (wiele hoteli blokuje nieustannie pobyty nagrodowe)
Sprawdziłem testowo przed chwila Radisson Abu Dhabi Yas Island który znam z pobytu w 2013 roku- doszedłem do ostatecznego potwierdzenia rezerwacji za punkty więc pewnie wszystko działa
Apki RR używałem tylko do rezerwacji pobytów płatnych więc nie wypowiem się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 12 Sie 2022 18:21 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Chodzi mi dokładnie o Radisson Abu Dhabi Corniche - 26.05-27.05
Dostępność jest na stronie jak i na appce - a jak klikam to wyskakuje: There is an unknown error
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 13 Sie 2022 01:19 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Sprawdziłem - wchodzi stawka 30 000 punktów/ noc
Jest rzeczywiście bug w systemie bo w tych datach źle wprowadzono rate "points+ cash" i pokazuje również stawkę 10 000 ale....bez dopłaty w AED tak więc pokazuje 2 różne stawki punktowe za ten sam pokój co jest błędem.
Po wejściu w rate 10 000 pnk/noc rzeczywiście wyświetla błąd

Poniżej screen - rezerwacja na 26-27/06/2023

Załączniki:
RAD ABU.PNG
RAD ABU.PNG [ 45.53 KiB | Obejrzany 1721 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:01 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 28
Ostatnio było 25% więcej punktów, teraz jest 40% więcej

https://storefront.points.com/radisson- ... /pl-PL/buy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 580 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group