Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2321 PostWysłany: 28 Kwi 2019 13:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nie jest tak.
Poczytaj regulamin. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2322 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Dokładnie. Dają w miarę dostępności albo dobrego humoru na recepcji. Aczkolwiek starają się. Miałem kiedyś przypadek taki: kupiony junior suite a pokój wygląda jak regular. Dyskusja z Managerem hotelu i po miłej wymianie zdań upgrade na resztę pobytu do presidential suite. Ale się dowiedziałem że zgryz ten i inne hotele mają. Bo w tamtym przypadku: hotel posiada ok. 20 suit, a w szczycie sezonu pojawiło się ponad 40 diamondow i wszyscy chcieli upgrade ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2323 PostWysłany: 30 Kwi 2019 06:11 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
HH testuje certyfikaty (upgrade-y do apartamentów) dla diamentowych członków wzorem Hyatta.

https://www.frugaltravelguy.com/2019/04 ... rades.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2324 PostWysłany: 30 Kwi 2019 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Raczej jak Marrriott Bonvoy.
Ale nie spodziealbym sie ze jest to ulepszenie. Raczej cos na czym HH moze zarobic. W MB certyfikaty sa na okreslona liczbe nocy w roku - 5. ew. dodatkowe 5 po przekroczeniu nasteponego progu. Daje to gwaranbcje, ale tez tylko gdy hotel zaakceptuje. O tyle dobrzez ze wiadomo z gory (na 2-3 dni przed przyjazdem).Natomiast spodzielabym sie, ze jest to raczej pogorszenie warunkow dla 'normalnych' upgradow, bo ich ilosc podczas check-inu raczej spadnie (bo ilosc suit dostepnych w dniu przyjazdu bedzie mniejsza). Wiec poraz kolejny w wielkiej piatce hotelarskiej pogorszenie warunkow sprzedawane jest marketingowo jako polepszenie...ale tak to juz jest w erze big data.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2325 PostWysłany: 01 Maj 2019 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
I mnie dzisiaj 4*10k wyparowało, zobaczymy jak pojdzie wyjasnianie tego

Edit: Na chacie z supervisorem udalo sie wyjasnic i dodac punkty


apadlo napisał(a):
Panowie i Panie!

Sprawdźcie swoje konta, bo z mojego w niewyjaśnionych okolicznościach wyparowało 3*10k za promo "The Points Unlimited promotion" Saldo zjechało mi na -7800 HHpoints :)
Szybka gadka na facebooku i punkty przywrócone, ale radzę i Wam sprawdzić, żeby nie było strat :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#2326 PostWysłany: 06 Maj 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Rezerwowałem pobyt jako blue member, a w międzyczasie zdobyłem Golda. Pytanie czy przywileje z tytułu wyższego statusu liczone są w momencie zameldowania czy rezerwacji. Hotel odpisał mi, że na mojej rezerwacji jest Blue i mi się nic nie należy. Co myślicie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2327 PostWysłany: 06 Maj 2019 18:23 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Meldujesz się i machasz złota karta w aplikacji.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#2328 PostWysłany: 06 Maj 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
To chyba jest tak,ze teraz oni widzą blue.Ale każdego dnia rano lub poprzedniego wieczorem hotel robi listę rezerwacji na dany dzień i wtedy powinni widzieć aktualny status.Oczywiście liczy się status z dnia noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#2329 PostWysłany: 06 Maj 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@J.1
Liczy się moment check-in.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#2330 PostWysłany: 08 Maj 2019 07:44 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
Czy ktoś wie jak jest z przywilejami dla Golda w Kanadzie? Liczyć na coś dodatkowego (upgrade, salonik), czy raczej nastawić się tylko na śniadania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2331 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Raczej sniadania. Gold upgrade na "ogolnych" zasadach, czyli jak dadza upgrade do executive level/floor, to bedzie salonik. Mozna probowac ustalic z wyprzedzeniem majac jakas zwrotna rezerwacje. Szanse znacznie wzrastaja przy 1-2 dniowym pobycie i w hotelu, ktory nie bedzie "oblozony"
Ogolnie sporadycznie sie trafiaja jakies oferty na kraj, chyba, ze jest akurat promocja regionalna/miejscowa, ale to mozna latwo znalezc na hilton.com :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacik76 lubi ten post.
 
      
#2332 PostWysłany: 16 Maj 2019 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy macie ostatnio problemy z naliczaniem punktów? Z FT wynika, że chyba jest jakaś grubsza afera, ale dotykająca tylko niektórych członków (https://www.flyertalk.com/forum/hilton-hilton-honors/1968606-points-not-posting-2.html i https://www.flyertalk.com/forum/hilton-hilton-honors/1969722-hh-has-huge-problem-going-now-will-not-resolved-until-july.html).
Niestety, obawiam się, że dotknęło to i mnie. Jak pochwaliłem się tu https://www.fly4free.pl/forum/hhonors-promocje-watek-zbiorczy,1576,81063&p=1216730#p1214071, po kontakcie czatowym z HH na koncie pojawiły mi się brakujące punkty za ostatni pobyt i myślałem wtedy, że wszystko jest już porządku. Problem jednak w tym, że te punkty widać jedynie w historii mojej aktywności punktowej, jako pojedyncze naliczenia, ale suma tych naliczeń nie jest uwzględniona w łącznej liczbie punktów, jakie zgromadziłem na koncie. Innymi słowy, niby punkty są na moim koncie, ale pokazuje ono, że mam X punktów, podczas gdy powinno być X + punkty naliczone po ww. czacie z HH.
Napisałem do nich reklamację w tej sprawie, sądząc, że to proste do załatwienia, niczym bułka z masłem, ale przez kilka dni nic się nie działo, więc zapytałem ponownie, kiedy mogę liczyć na poprawienie stanu konta. Dziś odpowiedzieli, że pracują nad tym. Zajrzałem więc na FT, a tam te dwa ww. wątki, z których wynika obraz bezradności HH wobec problemu. Na szczęście, nie potrzebuję pilnie tych niby-brakujących punktów, ale łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś chciałby sobie coś zarezerwować za punkty i nie może tego zrobić, bo stan konta mu na to nie pozwala, pomimo tego, że tak naprawdę punktów ma dość (a jedynie nie są widoczne w staniw konta)...
Góra
 Profil Relacje PM off
benjamin uważa post za pomocny.
 
      
#2333 PostWysłany: 16 Maj 2019 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Jest cos na rzeczy i b... na zapleczu. Ja reklamowalem ostatnio punkty z promocji Unlimited. 2x nie dali rady automatycznie naliczyc 10K punktow.
Po upojnych 1,5h i 0,5h na czacie. Jedno 10K w koncu poproszony Supervisor machnal recznie (bo system nie pozwalal naliczyc automatycznie (Sic!) :-)
Drugie 10K sie rozmnozylo i wyglada jak na screenie. A to screen z 2 pobytow. Wiec teoretycznie jakies 20K za duzo poszlo.
Ale pomny tego co piszesz, to przelicze punkty za maj (bazujac na kwietniwym statement'cie).

Załączniki:
HH-1.png
HH-1.png [ 19.28 KiB | Obejrzany 1033 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2334 PostWysłany: 20 Maj 2019 10:22 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Podejrzewam, że odpowiedzi na moje pytania już na tym wątku były, ale zauważyłem, że zaglądają tu sami kulturalni, więc zaryzykuję :roll: :lol:
Chcę zrobić rezerwację dwóch pokoi dla czterech osób. Z tych czterech osób tylko ja jestem goldem. I teraz dwa proste pytania:
1. Czy mogę obydwa pokoje rezerwować dla jednej osoby (jest taniej), czy dla jednej mogę tylko ten, w którym sam będę, a ten drugi już z zaznaczeniem dla dwóch osób?
2. Czy darmowe śniadania będą przysługiwać całej czwórce czy tylko mnie i osobie będącej ze mną w pokoju (dodam, że nie chodzi o Hamptona)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2335 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:11 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@Chris Peen zgodnie z regulaminem gold/diamond + 1 osoba za darmo w pokoju, drugi pokój na normalnych zasadach, to samo ze śniadaniem gold/diamond + 1 osoba za darmo. Tyle regulamin praktyka pokazuje co innego i wszystko zależy od konkretnego hotelu a może i humoru osoby przydzielającej pokoje. Spotkałem się ze sztywnym podejściem zgodnie z regulaminem (i za dziecko w jednym pokoju musieliśmy dopłacać bo przekroczony wiek bodaj 8 lat), a bywało też tak że 2 pokoje dostawały śniadania (przy obłożeniu 2x 2+1) oraz wstęp do saloniku (a tylko jedna osoba miała status).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#2336 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Chyba jeszcze nikt nie pisał-- DT Kuala Lumpur oraz DT Bratysława już po 20k.

https://insideflyer.co.uk/2019/05/anoth ... -honors-2/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2337 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
o DT Kuala Lumpur było już na forum z pół roku temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2338 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Po szybkiej analizie, faktycznie, przewinęło się, ale między wierszami gdzieś w recenzji pobytu. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2339 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Garden Inn DPS praktycznie bez terminów za punkty w sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2340 PostWysłany: 26 Maj 2019 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
tropikey napisał(a):
Tak się dzieje. Mam zarezerwowanego Hiltona w Limie, który pierwotnie kosztował 57k za noc (auć!), ale w ramach okresowej kontroli wykryłem, że stawka spadła do 52k, więc zrobiłem podmiankę. Mam nadzieję, że do września zejdzie jeszcze chociaż ciut...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Kolejny przykład na pożyteczność obserwowania stawek: Hilton w Taipei, pierwotnie zarezerwowany za 50k punktów (niestety, za noc :( ), wczoraj przerobiony na 43k, zatem zniżka nawet większa, niż w przypadku Limy :)

Drugi temat, to infolinia rezerwacyjna w Polsce - nie wiem, jak Wy, ale ja dopiero teraz dowiedziałem się w praktyce, że konsultanci dostępni pod polskim numerem są - wbrew nazwie infolinii - pomocni również w zakresie spraw związanych z punktami. Miałem wspomniany w innym wątku nieco wyżej problem z nienaliczonymi, czy raczej źle naliczonymi punktami, którego od około miesiąca nie byłem w stanie załatwić w licznych chatach i mailach, a że nie mogłem dodzwonić się n normalny telefon do obsługi HH, zadzwoniłem na polski telefon ds. rezerwacji i okazało się, że sympatyczny agent zajął się dogłębnie tematem i wszystko załatwił. Polecam zatem ten "kanał" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4481 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group