Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2021 20:56 

Rejestracja: 26 Cze 2021
Posty: 25
Dziś kupiłem w Aeromexico w biznesie w taryfie I loty z MAD do GRU przez MEX i z powrotem. Jestem Senatorem w M&M ale to moje pierwsze loty w SkyTeam. Jaki program byście polecili?. Zamierzam troszkę polatać w business. Są fajne promocje. Za 40 godzin lotu zapłaciłem 888 Euro. To tanio jak za 787-9 w 1-2-1 heringbone seat. Czy flying blue? czy coś innego? proszę, bom "zielony" tu jak ogórek. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Sty 2022 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Który program wybrałeś w końcu? Stoję przed podobnym dylematem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2022 00:23 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Dla mnie w SkyTeam nie ma innego lepszego wyboru niż Delta. Największe dwie zalety: mile nigdy nie wygasają + bardzo dobre stawki milowe i niskie taxy na loty po USA i z USA do Ameryki Środkowej.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2022 12:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Realnie wybór długofalowy między wspominaną Deltą, a FB AF-KL, inne programy można IMO odpuścić - oba programy mają swoje zalety i wady, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to jednorazowe naliczenie, czy ktoś wiąże jakieś plany ze zdobywaniem / utrzymaniem statusu, ma / będzie miał inne loty w STeam itp. Jeśli jednorazowe to DL lepsza, jeśli raz na czas będą się powtarzały loty w C na długich trasach w sojuszu, też prawdopodobnie DL może być lepszym wyborem, jeśli komuś zależy na statusie, a będzie latać raczej po Europie lub w Y na longach - wtedy zdecydowanie łatwiej go zrobić / utrzymać w FB. Co do nagród - DL, jak wspomniał mucha, jest dobra zwłaszcza na własnych lotach (stawki + symboliczne podatki), na innych to już różnie wypada, FB oferuje b. dobre stawki promocyjne z kolei na swoich lotach, choć podatki są już wyższe - jednak przy obniżce np. 50% mil w C tak to nie przeszkadza, a możliwości bywają ciekawe + jedynie via FB można realnie dostać La Premiere w AF, jeśli ktoś by chciał. Oba programy nie mają stałej tabeli stawek milowych, więc to loteria, czasem coś lepiej wychodzi w FB, czasem w DL; warto pamiętać, że o ile DL na swoich lotach ma niskie podatki, to na obcych już ma normalne (czyt. mogą być wysokie). No i wreszcie wybór programu determinuje potem bukowanie lotów do/z USA : jeśli program DL to paradoksalnie lepiej na stocku AF/KL, jeśli FB - to wtedy lepiej na numerach DL - to wynika z naliczania własnych lotów wg wydanej kasy na bilet, a nie przebytego milażu, chodzi oczywiście o mile przeznaczone potem na rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tarman uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja wybrałbym Deltę bo tutaj mile nie wygasają. Żona miała w FB i niestety wygasły zanim udało się sensownie je wykorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Wygasają, jeśli nie ma żadnej aktywności przez dwa lata, więc w praktyce trudno dopuścić do wygaśnięcia jeśli ktoś raz na czas lata, więc to nie jest IMO żaden duży problem akurat. Jeśli to jednorazowy kontakt ze ST no to wtedy oczywiście lepiej do DL - tam można trzymać mile latami, no ale jak się nie lata, to i tam nic się praktycznie więcej nie uzbiera, bo z polskiej perspektywy trudniej gromadzić mile poza lataniem w DL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group