Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3721 PostWysłany: 18 Kwi 2019 12:04 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 48
Witam,

W celu zabookowania dwóch noclegów na podróż służbową, w marcu tego roku skorzystałem z polecanego przez M&M serwisu poins.com (https://milesandmore.points.com), gdzie poza rezerwacją noclegów serwis umożliwia również zbieranie punktów. Opłatę musiałem uiścić z wyprzedzeniem za co dostałem potwierdzenie z napisem "receipt", a na miejscu w hotelu na prośbę wydania faktury usłyszałem, że takowa zostanie przesłana później przez pośrednika, w tym wypadku points.com. Po powrocie chciałem rozliczyć podróż do czego potrzebna mi była faktura, a że nigdzie nie mogłem jej znaleźć to skontaktowałem się z serwisem, na co od M&M, a nie od points.com, uzyskałem info, że oni faktur nie wystawiają ponieważ nie są płatnikiem VAT i info o tym jest w kilku miejscach na stronie(faktycznie było w FAQ). Na moją ponowną prośbę wystawienia faktury nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, przez co widniała nade mną groźba braku zwrotu z podróży, ale na szczęście wraz z pracodawcą poradziliśmy sobie z tym fantem uzyskując mailowe potwierdzenie mojego pobytu w hotelu. Wcześniej pracodawca nie mógł zwrócić kosztu za hotel ponieważ potwierdzenie rezerwacji z napisem "receipt" było wystawione kilka dni przed podróżą i słusznie twierdził, że zawsze mogłem podróż anulować i zainkasować pieniądze za pobyt.

Pytanie czy w podróżach służbowych korzystacie z serwisu milesandmore.points.com? Jeśli tak to jak radzicie sobie z brakiem faktur?

Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#3722 PostWysłany: 18 Kwi 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Niestety takie serwisy są przeznaczone tylko dla użytkowników prywatnych, pewnie to zabezpieczenie przed masowymi rezerwacjami korporacyjnymi, które mogły by mile w milionach osiągać. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3723 PostWysłany: 18 Kwi 2019 12:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja w poprzednim serwise hotelowym M&M wpisałem dane firmy w polu do wystawienia rachunku i dostałem taki od razu na maila i bez problemu rozliczyłem.

Tam zasady były podobne, że tylko dla użytkowników prywatnych.

Z tego nowego nie korzystałem, więc trudno mi powiedzieć, czy dałoby się zrobić tak samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3724 PostWysłany: 21 Kwi 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Cześć, mam dwa pytania:

1. Czy z mojego konta MM mogę kupić bilet na inne nazwisko niż moje?
2. Czy jest możliwość wykorzystania mil z dwóch kont do zakupu jednego biletu? W sensie "przelew" mil, lub zakup biletu z załóżmy 50% mil z mojego konta i 50% mil z konta żony/brata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3725 PostWysłany: 21 Kwi 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
1Tak
2Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3726 PostWysłany: 21 Kwi 2019 14:30 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@sko1czek czy aby na 2 pytanie @ncn nie powinna paść inna odpowiedź?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3727 PostWysłany: 21 Kwi 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
To chyba w koncie rodzinnym się da zrobić. Ale te nie są dla obywateli mieszkających w Polsce

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3728 PostWysłany: 21 Kwi 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@ncn @ZENNNEK
Kupowałem niedawno bilety dla 2 osób na tej samej trasie za mile M@M wykorzystując mile z 2 kont, przy czym moja partnerka miała za mało mil na swoim koncie na całość swojego biletu. Niezwykle fachowa i pomocna Pani Daria z infolinii zrobiła to tak: z mojego konta zaciągnęła powiedzmy 60% potrzebne do całości zakupu a z konta dziewczyny 40%. Zrobiła 1 rezerwację, następnie z tej rezerwacji wystawiono 2 bilety.
@Gadekk
Pytanie @ncn dotyczy chyba innego niż mój przypadku: tutaj chodzi o zakup 1 biletu z 2 osobnych kont natomiast ja kupiłem 2 bilety z 1 rezerwacji, do tej 1 rezerwacji wykorzystałem mile z 2 kont (w proporcji innej niż 1:1). Nie sądzę, żeby z 2 kont dało się zakupić 1 bilet ale warto zadzwonić do Centrum Obsługi M@M i zapytać kompetentnej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3729 PostWysłany: 21 Kwi 2019 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dzięki za ciekawe rozwiązanie. Nigdy nie próbowałem. A narzekamy na polską infolinię :)

Edit: ale podejrzewam, że warunkiem do zastosowania tej metody jest, by wszystkie osoby, których mile są "miksowane" brały udział w podróży?


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#3730 PostWysłany: 21 Kwi 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@tropikey
Mnie też się tak wydaje. Z drugiej strony- nie próbował nikt z nas takiej mieszanej rezerwacji z użyciem mil z konta osoby, która nie leci.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3731 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:43 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Koleżanki i koledzy - dlaczego w wyszukiwarce lotów za mile nie sposób znaleźć lotu krajowego? Próbuje w różnych datach POZ-KRK, WAW-KRK lub KRK-POZ i za każdym razem pojawia się komunikat o braku odpowiedniej oferty na połączenie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3732 PostWysłany: 24 Kwi 2019 21:43 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Podpowiadają Ci, że to najgorszy możliwy sposób wykorzystania mil. :)

A tak poważniej, może jeszcze jakiś błąd po ostatnich zmianach strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacz0r lubi ten post.
 
      
#3733 PostWysłany: 25 Kwi 2019 10:06 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 31
-- 25 Kwi 2019 10:04 --

Naktor napisał(a):
Witam,

W celu zabookowania dwóch noclegów na podróż służbową, w marcu tego roku skorzystałem z polecanego przez M&M serwisu poins.com (https://milesandmore.points.com), gdzie poza rezerwacją noclegów serwis umożliwia również zbieranie punktów. Opłatę musiałem uiścić z wyprzedzeniem za co dostałem potwierdzenie z napisem "receipt", a na miejscu w hotelu na prośbę wydania faktury usłyszałem, że takowa zostanie przesłana później przez pośrednika, w tym wypadku points.com. Po powrocie chciałem rozliczyć podróż do czego potrzebna mi była faktura, a że nigdzie nie mogłem jej znaleźć to skontaktowałem się z serwisem, na co od M&M, a nie od points.com, uzyskałem info, że oni faktur nie wystawiają ponieważ nie są płatnikiem VAT i info o tym jest w kilku miejscach na stronie(faktycznie było w FAQ). Na moją ponowną prośbę wystawienia faktury nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, przez co widniała nade mną groźba braku zwrotu z podróży, ale na szczęście wraz z pracodawcą poradziliśmy sobie z tym fantem uzyskując mailowe potwierdzenie mojego pobytu w hotelu. Wcześniej pracodawca nie mógł zwrócić kosztu za hotel ponieważ potwierdzenie rezerwacji z napisem "receipt" było wystawione kilka dni przed podróżą i słusznie twierdził, że zawsze mogłem podróż anulować i zainkasować pieniądze za pobyt.

Pytanie czy w podróżach służbowych korzystacie z serwisu milesandmore.points.com? Jeśli tak to jak radzicie sobie z brakiem faktur?

Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.


ja sporadycznie używam, daję wtedy wydruk z rezerwacją i kopię wyciągu z karty do rozliczenia. Przechodzi ale u mnie są mniej restrykcyjne zasady rozliczeń niż w wielu firmach i wystarczy rachunek z moim nazwiskiem.

Co do samego systemu to nie polecam, właśnie dlatego, że działa na innych zasadach niż 90% systemów rezerwacyjnych. Odpisują po tygodniu, Nie wystawiają faktur za pobyt (są płatnikiem VAT, to bzdura co ci napisali, tylko im się nie chce), jakiekolwiek zmiany czy anulacje to problem, więc ja tylko bukuje jak jestem 100% pewien, że jadę, raz dostałem zwrot przy anulacji z niższą kwotą bo kurs fx się zmienił.

I najlepsze- na stronie reklamowali ostatnio że hotel w Londynie za 200€ plus 5 tys mil, więc się skusiłem, jak się zalogowałem to okazało się, że z moim statusem w SA naliczą mi 1800... wziąłem i się naciąłem bo w HH mi potem nie naliczyli pkt za pobyt w Hiltonie bo zewnętrzny system.

Ogólnie ten system to żart, naciąganie, nie polecam.

-- 25 Kwi 2019 10:06 --

yanas napisał(a):
Koleżanki i koledzy - dlaczego w wyszukiwarce lotów za mile nie sposób znaleźć lotu krajowego? Próbuje w różnych datach POZ-KRK, WAW-KRK lub KRK-POZ i za każdym razem pojawia się komunikat o braku odpowiedniej oferty na połączenie..


ja Ci kupię za gotówkę a za mile mi możesz kupić lot do US :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3734 PostWysłany: 25 Kwi 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
kiubz napisał(a):
I najlepsze- na stronie reklamowali ostatnio że hotel w Londynie za 200€ plus 5 tys mil, więc się skusiłem, jak się zalogowałem to okazało się, że z moim statusem w SA naliczą mi 1800... wziąłem i się naciąłem bo w HH mi potem nie naliczyli pkt za pobyt w Hiltonie bo zewnętrzny system.

No ale to raczej norma, że aby dostać punkty w programach lojalnościowych hoteli (bez znaczenia HH, BonVoy, LCAH czy cokolwiek) to rezerwacja musi być robiona przez bezpośredni kanał danej grupy hotelowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3735 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:50 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Nie do końca tak jest - w LCAH zazwyczaj bez problemu przechodzą rezerwacje przez biura podróży (do zeszłego roku mogliśmy sobie w pracy sami rezerwować hotele, a teraz wszystko przechodzi przez korporacyjne biuro podróży) - Myślałem że to będzie koniec mojego golda w LCAH, ale ku mojemu zaskoczeniu bez problemu naliczają mile i pobyty, tylko raz w Niemczech miałem z tym problem

W Best Western też zresztą bez problemu mi naliczyli, i to przy rezerwacji grupowej przez biuro podróży

Ale to raczej Off Topic do wątków hotelowych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3736 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Zgodnie z § 5 Regulaminu Programu dla kart kredytowych Miles & More mBanku:
„Mile powitalne, o których mowa w ust. 2 powyżej naliczane są tylko raz bez względu na ilość posiadanych Kart i nie są naliczane ponownie w przypadku wydania nowej Karty, nowej w miejsce zastrzeżonej, duplikatu czy wznowienia Karty.”

Jezeli mam juz karty milesandmore Mbanku Mastercard, to wyrabiajac Visę bede bez mil powitalnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3737 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Będziesz bez.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#3738 PostWysłany: 29 Kwi 2019 15:13 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 49
czy ktoś na forum przeliczał oplacalność wyrabiania obrotu kartą np w płazie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3739 PostWysłany: 30 Kwi 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Mam pytanie takowe - chcę przelecieć z KUL do TYO i zamiast lotu przez BKK znajduję dostępność przez SIN i BKK, a z tego co pamiętam 3 odcinki można mieć w rezerwacji one way w 2 regionach.
Konsultantka twierdzi, że się nie da, a ja twierdzę, że jak wyszukiwarka działała, to takie loty znajdowałem. Czy ktoś potwierdzi? ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3740 PostWysłany: 30 Kwi 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@apadlo A nie chcesz sobie w profilu zmienić kraju zamieszkania, żeby wyszukiwarka ponownie zaczęła wynajdywać loty partnerów?
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group