Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
To wyjaśnijmy sobie raz a dobrze bo widzę że nie złapałeś, SAS nie jest w rodzinie M&M a to o czym napisałeś to zupełnie inna kwestia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@DXmaniac
SAS jest w SA ale nie jest w MM. Ma swoj program o nazwie EuroBonus. Tak samo ma swoje saloniki dla posiadaczy statusu w EuroBonus.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Mar 2023 21:29 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Zgoda. SAS ma swój program EuroBonus, Aegean ma Miles&Bonus a TAP Miles&Go. W każdym z nich można zbierać mile na wyrobienie statusu lub liczone są segmenty. Oprócz powyższych programów, mile statusowe i mile premiowe za loty można zbierać w ramach M&M, w których segmenty robione wymienionymi liniami nie liczą się do statusu. I potrafię rozróżnić Star Alliance od Miles and More.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Mar 2023 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale ten temat, nie dot. gdzie i jakie mile można dostać. Tylko CZY mając FTLa Miles and More mogę wejść do saloniku Lotowskiego w WAW lecząc np. SASem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Mar 2023 12:11 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Prócz tego wszystkiego co padło to jeszcze takie kilka info ode mnie:

SENATOR w Miles and More
- darmowa możliwosc wyboru preferowanych miejsc na rejsach LH - loty krótko i długodystansowe - istotne jest to, że np jak sie ma bliet w klasie ekonomicznej to dotyczy to również miejsc w klasie ekonomicznej z tzw. "Prefered zone", czyli tych dodatkowo płatnych. Dla SEN sa one za free. Testowane ostatnio na lotach z PL do JNB.
- TAP Prortugal - nawet w tej najtanszej taryfie w economy, bez bagażu nadawanego w cenie, SEN z MM może nadac za darmo jeden bagaż
- wstep do bardzo wielu saloników, do których nie ma się dojścia jako FTL w MM, gdy linia lotnicza jest w Star Alliance, ale ma swój własny program lojalnościowy i nie jest w Miles and More. Testowane w salonikach lotniskowych Ethiopiana w Afryce - z SEN z MM wpuszczają bez problemu, również z osoba towarzyszącą. Wpuścili mnie równiez do saloniku w Yaounde z biletem na lot Turkishem. Swoją droga ten konkretny salonik to straszne g.

Proponuje edytowac pierwszy post, i dodawać systematycznie informacje dodawane przez użytkowników w postach. Przekleić na góre i zrobić wikipost - będzie z tego prawdziwa kopalnia wiedzy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 30 Mar 2023 12:43 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@j_brawo "darmowa możliwosc wyboru preferowanych miejsc na rejsach LH - loty krótko i długodystansowe", ale tylko w przypadku, gdy masz lot długodystansowy: np. GDN-FRA-CPT, w przypadku krótkodystansowych nie możesz za free wybrać miejsce w taryfie eco light.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Kwi 2023 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
W LH w taryfie eco light Sen może wybrać miejsca za darmo na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem OLCI.
Miejsce obok pozostaje wolne (system blokuje) aż do wypełnienia kabiny.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Kwi 2023 16:39 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
A ja mam takie pytanie | zagadnienie. Czy ktoś wie jaki jest powód, dla którego w saloniku w Krakowie (jest to salonik kontraktowy), pomimo okazywania karty pokładowej, na której wyraźnie widać status (np. LH Senator), jest też cały numer statusowy i można to odczytać również z QR kodu - koniecznie chcą zobaczyć dodatkowo "kartę" (w praktyce - cokolwiek na ekranie smartfonu, czego nawet nie skanują itp).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Kwi 2023 16:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Od jakiegoś czasu już tak jest ; dodatkowa weryfikacja ważności statusu jest pewnie główną przyczyną.
Ludzie kombinowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Kwi 2023 16:50 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Nie bardzo rozumiem jak ludzie mieliby kombinować, skoro karta pokładowa, czyli coś co się produkuje góra na dzień-dwa przed odlotem, poświadcza, że ktoś ma konkretny status? Chyba, że chodzi o skontrolowanie sytuacji, w której ktoś dopisał status do biletu przed utratą ważności statusu i "tak już zostało", również na karcie pokładowej. P.s. dodam, że tego typu "kontroli" nigdy nie uświadczyłem w salonikach własnych M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Kwi 2023 17:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Przez pewien czas przed update'em systemu była też w Polonezie podobna kontrola - też trzeba było pokazywać kartę (wtedy w większości funkcjonowały jeszcze karty plastikowe). Czasami w rożnych poczekalniach na świecie proszą o pokazanie karty nawet jak jest na BP, ale już coraz rzadziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Kwi 2023 17:07 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
No dobrze, ale ty opisujesz "zjawisko", a ja się pytam "dlaczego". Jedyny pomysł mam taki, że, przykładowo, jeżeli miałem LH Senator do 02/2023, bilet kupiłem przed tym terminem i dopisałem status do biletu, gdy jeszcze był ważny, to tak już zostało. I również wyprodukowana karta pokładowa nadal obwieszcza, że niby "jestem Senatorem" (choć już nie jestem). Być może tak samo to działa w przypadku innych statusów, ale to sprawdzanie w Krakowie jest wręcz upierdliwe i trąci bezsensem (wczoraj pokazywałem ekran z UA Gold, bez żadnego kodu, nic, po prostu cokolwiek w apce).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Kwi 2023 18:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Nic nie zostaje, system odczytuje status w momencie odprawy i na tej podstawie daje profity: bagaż, FT, salon.
Jak się status skończy to i profity się skończą i żadne wcześniejsze dopisywanie nic nie da, no może poza wyborem miejsca.

To by nie miało najmniejszego sensu, ludzie nakupiliby by sobie biletów wcześniej wstawili status i po upływie ważności statusu mieliby nadal korzystać z przywilejów to się przecież nie trzyma kupy :lol:


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 16 Kwi 2023 07:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Nie masz racji. Jeśli wpiszesz status LH Senator do biletu zakupionego podczas ważności statusu, to podczas generowania karty pokładowej, otrzymasz status LH*G. Sprawdzone empirycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Wydaje mi się, że chodzi tu o coś innego. W momencie wpisywania danych karty lojalnościowej, system to weryfikuje. Akceptuje albo nie. W momencie, gdy wpiszemy podczas zakładania rezerwacji, system sprawdzi i widzi, że jest ok - i zostaje jako numer LH*G (czy tam XX*G). Gdyby tylko zmienić na inny i spróbować wpisać ponownie, to system już by nie zaakceptował. Dodatkowo nie wszyscy mają dostęp do danych wszystkich programów. Raczej chodzi o wspólny mianownik (np. początek numeru albo indykator). Stąd mogą wystąpić błędy w weryfikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:39 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kacper451 - ja na początku marca korzystałem w LO z Senatora ważnego do końca lutego, a odprawiałem się już w marcu. System najwyraźniej weryfikuje numer karty przy jej dodawaniu do rezerwacji, a potem tylko generuje BP bez ponownej weryfikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:44 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
@ms993 dokładnie to mam na myśli. Sprawdzone na LO oraz w "grupie Lufthansa". I dlatego przyszło mi do głowy, że może to jest powód, dla którego w saloniku kontraktowym chcą sprawdzić również "ważność statusu".
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
a bagaz tez dostaliscie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:59 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Hej, nie straszcie - ja specjalnie na pożegnanie statusu zakupiłem w lutym masę biletów na ten rok a nawet na przyszły ;) Ostatni lot zakupiony posiadając status do lutego 23 mam w lutym 24.
Tak poważnie to głównie dla Companion Award.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Kwi 2023 21:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
@kacper451 nie wiem co by się stało, gdybym nadawał bagaż: nadawanie bagażu uważam za ostateczność oraz źródło wszelkich problemów :lol: Natomiast FTL w LO chyba ma bagaż, a w LH nawet Senator nie ma (mówię o Economy Light), więc o co właściwie pytasz?
@lluukk jeśli masz na myśli wejścia do saloników, no to tak jak napisałem - w kontraktowych wygląda na to, że sprawdzają kartę statusową (więc nawet ciebie nie wpuszczą jeśli masz tylko FTL), a w salonikach M&M jest duża szansa, że wejdziesz razem z gościem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group