Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#7081 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:12 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Co w przypadku jak miałem wykupione loty w C za mile i LH odwołała loty? Jak patrzę na inne dni to nie ma już dostępności biletów za mile. Chciałbym się jakoś przygotować do rozmowy z infolinią i teraz pytanie. Czy w takim przypadku jak skasowali lot to mają obowiązek przebookowania na inny też do C pomimo, że bilety były za mile?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#7082 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Co do zasady tak powinni zrobić. Problemy powstają, gdy chodzi o jakąś egzotyczną trasę, na której dochodzi do całkowitego skasowania połączenia dostępnego w M&M i żadna inna linia partnerska Star Alliance tam nie operuje (miałem tak na trasie GRU-IGU, ale podejrzewam, że to nie Twój przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7083 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:25 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Dzięki za odp. U mnie chodzi o Miami więc zakładam, że będzie ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7084 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Spokojnie, przebookują Cię za darmo na alternatywny lot. Możesz im sam jakiś znaleziony zaproponować, który będzie Ci najbardziej odpowiadał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7085 PostWysłany: 25 Sty 2023 18:15 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Bilet kupiony na stronie Lufthansy , odcinek ZRH-ACE wykonywany przez Edelweiss, byłem pogodzony z tym, ze mile nie wpadną , w ubiegłym roku pamiętałem i takie bilety kupowałem przez stronę swiss… miłe zaskoczenie mile wpadły u wszystkich 4 paxów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7086 PostWysłany: 25 Sty 2023 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Edelweiss część lotów wykonuje na zlecenie Swiss i to wtedy Swiss jest tym "podstawowym" przewoźnikiem w takim rejsie a Edelweiss jedynie CS-em, wtedy mile normalnie wchodzą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ander lubi ten post.
 
      
#7087 PostWysłany: 25 Sty 2023 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Darek M. napisał(a):
Spokojnie, przebookują Cię za darmo na alternatywny lot. Możesz im sam jakiś znaleziony zaproponować, który będzie Ci najbardziej odpowiadał

Potwierdzam, miałem bilet za mile do MIA na rejs bezpośredni LOT, rejs został odwołany, infolinia zaproponowała mi połączenia tego samego dnia albo LH przez MUC albo BA przez LHR (więc w takiej sytuacji może to być linia spoza Star Alliance).
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7088 PostWysłany: 27 Sty 2023 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Mam takie pytanie odnośnie grudniowej promocji Cash&Miles w Lufthansie, gdzie bilet można było w całości opłacić sobie milami (przelicznik 100€ ceny biletu = 10 000 mil).
Z tego co kojarzę miały to być pełnopłatne bilety za które wpadną mile.

Po zalogowaniu się na stronie Lufthansy do podglądu rezerwacji w danych pasażera widnieje informacja:
"Frequent Flyer Program: Not available"

Pytanie 1. Czy mile za te bilety faktycznie wpadną? Ktoś może już leciał, może potwierdzić?
Pytanie 2. Czy ew. będzie można wrzucić je sobie do innego programu? Nie do M&M.

Mam też takie pytanko odnośnie biletów nagród z Miles&More, takich już typowych (nie z tej promki) zamówionych normalnie na infolinii, czy na stronie z dopłatą podatków. Czy do takich award tickets można dopisać sobie kartę z innego programu? Dajmy na to, mam Golda w Star Alliance w innym programie. Chciałbym skorzystać z saloników i innych przywilejów. Czy będzie to możliwe przy bilecie-nagrodzie nabytym za mile M&M?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7089 PostWysłany: 27 Sty 2023 17:01 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
1. Tak mam mile za zakup biletu w kombinacji Miles&Cash.
2. Konsultantka z LOT dopisała mi do biletu nagrody mm drugi numer który chciałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#7090 PostWysłany: 30 Sty 2023 10:17 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Czy obecnie coś mieszają w systemie, bo probuję wyszukiwać bilety np po USA albo trasy do HNL i wyskakują mi jakieś dziwne liczby typu 119 M + doplaty ok 1000 zł? Gdzie normalnie to powinno być 20 M OW + 25 zł.. W United normalnie pokazuje dostępność w ich milach jak zawsze z niskimi dopłatami ale w M&M jakiś dramat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7091 PostWysłany: 30 Sty 2023 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
W tym wykresie pokazuje błędną liczbę potrzebnych mil, ale jak już wejdziesz na konkretny dzień, to pokazuje dobrą. Dostępność też źle ten wykres pokazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
mapa uważa post za pomocny.
 
      
#7092 PostWysłany: 30 Sty 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
od jakiegoś czasu obserwuję połączenia do CPT i zauważyłem pewną dziwną nieścisłość.
Bilet RT z ZRH do CPT przez ADD kosztuje 100.000 mil + podatki tylko dlatego, że to bilet na trzy regiony.
Natomiast dwie osobne rezerwacje wyjdą 2x 40.000 mil + 2x podatki czy ktoś próbował kiedyś robić dwie osobne rezerwacje w Miles and More i później je połączyć?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7093 PostWysłany: 30 Sty 2023 11:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
A z ZRH gdzie leci się? Do europejskiego lotniska, do BEY/TLV czy do ADD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7094 PostWysłany: 30 Sty 2023 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
do ADD
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7095 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:40 

Rejestracja: 28 Lis 2016
Posty: 57
-- 30 Sty 2023 14:38 --

andywaw napisał(a):
Darek M. napisał(a):
Spokojnie, przebookują Cię za darmo na alternatywny lot. Możesz im sam jakiś znaleziony zaproponować, który będzie Ci najbardziej odpowiadał

Potwierdzam, miałem bilet za mile do MIA na rejs bezpośredni LOT, rejs został odwołany, infolinia zaproponowała mi połączenia tego samego dnia albo LH przez MUC albo BA przez LHR (więc w takiej sytuacji może to być linia spoza Star Alliance).


No mi na Wyspy Galapagos nie zapewnili alternatywnego lotu, więc jestem na etapie reklamacji. Nie umieli znaleźć rozwiązania ani zapewnić alternatywy więc kupiłem dzień przed odlotem bilet OW za niemałą kasę i teraz oczekuję zwrotu, więc zobaczymy jak z ich polityką w takiej sytuacji.
Ale powiem Wam, że polska m&m mimo że mało może to zawsze odpisze, że temat przekierowany, że odpiszą jak znajdzie się rozwiązanie itp. nie tylko w powyższej sprawie.
Tylko że jeszcze nigdy nie wróciła żadna odpowiedź z centrali m&m do tego stopnia, że ostatnio wysłałem już poleconym listem.

-- 30 Sty 2023 14:40 --

piotrek_89 napisał(a):
od jakiegoś czasu obserwuję połączenia do CPT i zauważyłem pewną dziwną nieścisłość.
Bilet RT z ZRH do CPT przez ADD kosztuje 100.000 mil + podatki tylko dlatego, że to bilet na trzy regiony.
Natomiast dwie osobne rezerwacje wyjdą 2x 40.000 mil + 2x podatki czy ktoś próbował kiedyś robić dwie osobne rezerwacje w Miles and More i później je połączyć?


Pytanie tylko, po co je łączyć? Nie będzie żadnego problemu przy check-in odprawić się na całość lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7096 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
łączyć warto, żeby w przypadku opóźnień mieć gwarancję bezproblemowej przesiadki.
No i nie wiem jak z wizą, czy przypadkiem nie jest tak, że jak ma się dwa bilety to nikogo nie obchodzi, że mamy tranfser i wymygana jest pełna wiza?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7097 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Znajomy kupił za mile na infolinii M&M bilet LO do Stambułu.Ma 3 literowe nazwisko.Wystawili mu bilet z literówką,pomylili środkową literę w nazwisku.Za zmianę na infolinii LOTu krzyczą 80zl.To norma.?Byłem przekonany ,że literówki poprawiają bezpłatnie.na infolinii M&M coś pomogą?Żeby to była EU to by nie było tematu,a do Turcji to lepiej chyba poprawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7098 PostWysłany: 31 Sty 2023 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeśli dobrze powiedział to zlożyłbym reklamację z prośbą o odsłuchanie rozmowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7099 PostWysłany: 01 Lut 2023 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
A to nie jest tak, że "zasysają" dane pasażera z karty Miles & More, przecież brał bilet za mile dla siebie a więc podał numer swojej karty Miles & More i potwierdził wybrane trzy cyfry PIN? No i zawsze na infolinii pytają potem osobno o dane karty bankowej do opłacenia podatków, imię, nazwisko, adres, gdyby tam też pomylili nazwisko to płatność kartą by nie przeszła. Dziwne, że pomylili tylko na bilecie, szukają łatwej kasy?
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7100 PostWysłany: 01 Lut 2023 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Bilet nie był kupiony dla właściciela konta M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group