Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#221 PostWysłany: 02 Kwi 2020 12:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
W Turkishu to normalne, że jak nie utrzymujesz Elite (Gold), to spadasz do Classic Plus (Silver).
Z kolei jak masz Elite Plus (Gold), to spadasz po 2 latach zawsze do Elite (Gold).

Wygląda na to, że jeśli Golda (Elite) straciłeś w lutym 2020, to status spadł ci do Silvera - Classic Plus (luty 2022).
I dodali ci 6 miesięcy do sierpnia 2022.

Silver w Turkishu daje w sumie niewiele.
Właściwie powinieneś mieć więcej bagażu u nich i np. bagaż w niektórych liniach *A w taryfach bezbagażowych (np. w LOT).

Zdobędziesz 40 tysięcy mil w pierwszym roku (cholera wie, jak to teraz będzie działało) i wracasz do Golda.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#222 PostWysłany: 02 Kwi 2020 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
odpowiedzieli - z grubsza, mam spadać na drzewo....
Cóż, spodziewałem się raczej takiej odpowiedzi. Prawdę mówiąc, nawet gdyby przywrócili mi to Elite i wydłużyli o 6 miesięcy, to przy aktualnej sytuacji pewnie i tak nic z tego bym nie miał. Jedyne loty, które mam zaplanowane w *A i tak są w C, więc zyskałbym jedynie dostęp o saloników *G w MUC i FRA, a o jakimś locie TK, co by dozbierać brakujące punkty do wydłużenia Elite o 2 lata też raczej nie byłoby mowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#223 PostWysłany: 06 Kwi 2020 12:31 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Dziwna sprawa, mój status został przedłużony z lipca 2021 do stycznia 2022. Ale, w liczniku mil potrzebnych do przedłużenia statusu, mam tylko te od lutego tego roku. Czyli jakby nie brali pod uwagę tych zebranych od sierpnia zeszłego roku do stycznia. Mam nadzieję że to tylko tymczasowy błąd.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#224 PostWysłany: 18 Cze 2020 09:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Za zakup mil do 21 czerwca można uzyskać do 100% więcej mil (przy najwyższych statusach i minimum 50k mil)

https://www.turkishairlines.com/en-tr/m ... aiting-you

Załącznik:
More_Bonus_Miles_awaiting_you!_Campaigns_Turkish_Airlines_®_-_2020-06-18_09.36.03.jpg
More_Bonus_Miles_awaiting_you!_Campaigns_Turkish_Airlines_®_-_2020-06-18_09.36.03.jpg [ 473.21 KiB | Obejrzany 3571 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#225 PostWysłany: 30 Wrz 2020 22:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Dobra nowina. Turkish wydłuża statusy o jeden rok.

Do tej pory miałem wydłużony do końca 2020, teraz o kolejny rok do końca 2021 roku.

Innych zmian poza datą nie zauważyłem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#226 PostWysłany: 11 Gru 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Pytanie do tych z Was, którzy brali już w TK jakieś loty za mile: czy u nich działa to z grubsza tak, jak w Miles&More, tj. że wyniki z wyszukiwarki mogą być (albo nawet zazwyczaj są) niepełne i warto zweryfikować je na infolinii?
Na stronie są rewelacyjne możliwości lotów ow w Stanach za 7500 mil + 5,60 USD (np. NYC - HNL :D) w Y, ale nie znajduję żadnej trasy w C i zastanawiam się, czy jest szansa, że na infolinii udałoby się zarezerwować takie coś w C? W ostateczności może być i to Y, ale w interesującym mnie okresie nie będę miał już zapewne *G, co sprawiłoby podróż mniej przyjemną (choć za taką stawkę trudno narzekać :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#227 PostWysłany: 28 Kwi 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Darmowe 100 mil za zapisanie się:
https://offers.glocalme.com/turkish-airlines
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#228 PostWysłany: 07 Maj 2021 17:44 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Jak by ktoś chciał wynająć łódź może dostać 20k smilesów (kwota wynajęcia pow. 20k TRY).

https://www.viravira.co/offers#earn_20000_miles

Wchodząc przez stronę https://www.viravira.co/ oferują kupon na 50 EUR dla nowych

Załącznik:
TK_boat.png
TK_boat.png [ 570.94 KiB | Obejrzany 2507 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#229 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dewaluacja :(
https://milestomemories.com/turkish-air ... valuation/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#230 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli się sprawdzi to dotyczy to tylko tras intra-US.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#231 PostWysłany: 15 Lip 2021 22:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Za https://cariverga.com/miles-smiles-pointshound-20k/ lub https://meilenoptimieren.com/pointshoun ... les-bonus/ sporo bonusowych mil za noclegi via pointshound (trzeba się dobrze naszukać, żeby przykładowo w Warszawie czy Krakowie to się opłaciło, ale jak ktoś gdzieś nocleg planuje w jakimś niesieciowym hotelu, to można kontrolnie wyszukiwanie zapuścić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#232 PostWysłany: 04 Sie 2021 16:58 

Rejestracja: 17 Gru 2019
Posty: 16
Loty: 218
Kilometry: 356 118
Cześć, mam pytanie odnośnie programu Turkisha. Mam zaplanowane dwa długie loty w tym roku tymi liniami do Azji i Afryki, łącznie 8 segmentów. Czy opłaca mi się dołączyć do programu Miles&Smiles czy lepiej nabić punkty na posiadającą obecnie kartę M&M FTL (już przedłużony w tym roku) ? Lecę Turkishem po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#233 PostWysłany: 04 Sie 2021 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@luczuk klasa rezerwacyjna jaka? Pamiętaj, że np U nic nie da chyba w żadnym programie poza ich własnym więc miej to na uwadze.
Gdyby klasa rezerwacyjna nabijala do M&M, to ja wrzuciłabym je tam bo za 8 segmentów to kokosów mieć i tak nie będziesz miał w ich programie. Pamiętaj, że jeśli skredytujesz to do M&M to za TK nie dostaniesz bonusu FTL ani też nie będziesz miał bonusu podwójnych statusowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
luczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#234 PostWysłany: 04 Sie 2021 18:18 

Rejestracja: 17 Gru 2019
Posty: 16
Loty: 218
Kilometry: 356 118
billabong napisał(a):
@luczuk klasa rezerwacyjna jaka? Pamiętaj, że np U nic nie da chyba w żadnym programie poza ich własnym więc miej to na uwadze.
Gdyby klasa rezerwacyjna nabijala do M&M, to ja wrzuciłabym je tam bo za 8 segmentów to kokosów mieć i tak nie będziesz miał w ich programie. Pamiętaj, że jeśli skredytujesz to do M&M to za TK nie dostaniesz bonusu FTL ani też nie będziesz miał bonusu podwójnych statusowych.


Klasa U więc szału nie ma. To zostanę przy M&M i spodziewałem się, że kokosów za Turkisha i tak nie będzie :) Mimo wszystko, dzięki za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#235 PostWysłany: 04 Sie 2021 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@luczuk nie nie :) U da Ci w M&M całe ZERO mil 8-) Sorry, może napisałam posta wyżej w zakręcony sposób.

Jeżeli masz U to otwórz konto w Turkish i może będzie jakiś OW w Europie (15,000 za RT czyli 7,500 za OW - stawki do potwiedzenia, nie pamiętam dokładnie, tam jest podział na Europe 1 i Europe 2).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
luczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#236 PostWysłany: 17 Sie 2021 20:33 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
https://www.turkishairlines.com/en-tr/m ... index.html
Earn Status Miles for Award Tickets!
Now earn up to 5,000 Status Miles with your award ticket! Book your travels with award ticket, earn 5% of the redeemed Miles as your Status Miles. Fly more, enjoy privileges!
Campaign details Ticketing period August 16, 2021 – September 15, 2021
Travel period August 16, 2021 – December 31, 2021

Earning 5% of the Award Ticket Miles as for Status Miles Campaign Rules & Conditions:
The offer is valid for tickets issued between 16/08/2021 - 15/09/2021, with travel dates between 16/08/2021 - 31/12/2021.
With the campaign, members will earn 5% of the award ticket Miles as Status Miles for one-way or round-trip, Business Class or Economy Class award tickets from or to our entire flight network.
The Status Miles earned within the scope of the campaign will be limited to 5,000 Miles.
Extra Status Miles earned will be credited to member accounts at the end of the 10th day following the flight.
Status Miles are only to keep the current card tier or move up to the next tier, they cannot be spent in any way.
Changes in reservation for award tickets issued within the scope of the promotion are allowed, taking into account the ticketing 16/08/2021 - 15/09/2021 and the travel date of 16/08/2021 - 31/12/2021.
Ticket changes made until 31/12/2021 (included) are free of charge. Click for details.
Miles can be refunded within 1 year of the date on which the ticket is issued.
Miles&Smiles award ticket rules apply within the scope of the special offer.
All taxes will be charged.
Tickets subject to this special offer can be issued through our call center, online channels and sales offices.
The related promotion is only valid on scheduled flights operated by Turkish Airlines and AnadoluJet. It is not valid on Turkish Airlines codeshare flights and Star Alliance partner airline flights.
Ticketing and travelling periods start and end according to the local time in Turkey.
The right of use cannot be transferred within the scope of the offer.
Turkish Airlines reserves the right to take legal action against the related parties found to have contravened any rules.
Turkish Airlines reserves the right to change terms and conditions, definitions and other information pertaining to the special offer and to cancel the offer at any time.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#237 PostWysłany: 21 Gru 2021 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
31.12.2021 wygaśnie mi 3802 mil Miles&Smiles Turkisha - da się to na coś sensownego zamienić? Z tego co patrzę konwersja mil M&S na punkty Accora nie jest możliwa (w sumie dziwne, bo w odwrotną stronę można).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#238 PostWysłany: 21 Gru 2021 00:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Raphael: to wszystko , co tam masz czy jakaś część większej liczby? Jeśli masz tylko tyle, to jedynie jakaś krajówka po Turcji - obecnie jest promocja awardów więc można w zależności od trasy już za to mieć lot + do dopłaty podatki rzędu 20-30 zł. Gdybyś jakimś cudem dozbierał do końca roku jeszcze z 1500 mil, to starczy na krótki międzynarodowy lot też typu TBS-IST.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#239 PostWysłany: 23 Gru 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
-- 20 Gru 2021, 23:58 --

@marek2011
to wszystko co tam mam :(
Mógłbym to komuś przetransferować... gdyby nie to, że stawka za przekazanie mil to 10$ za 1000 mil.

-- 23 Gru 2021, 11:29 --

Gdyby komuś wygasały mile i potrzebował trochę brakujących do rezerwacji jakiegoś lotu w TK, to mogę przelać:
2550 M&S (z 1. konta)
3302 M&S (z 2. konta)
Koszt transferu 1000 M&S to 10$, nie ma potrzeby transferować "pakietami", można dowolną, konkretną ilość.
Biorąc pod uwagę, że koszt zakupu 1000 M&S w TK to 30$, może to ewentualnie być jakaś opcja.
Transfer przechodzi automatycznie, bez czekania, dosłownie po chwili (przetestowane dzisiaj rano).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#240 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jako beneficjent potwierdzam i dziękuję :)

Mam przy okazji pytanie, czy macie doświadczenie z rezerwowaniem biletów za mile przez infolinię TK?

Chciałbym zarezerwować lot ze stopoverem w IST, ale online nie da się tego zrobić. W wyszukiwarce na str. głównej jest co prawda "multicity" oraz do odhaczenia pole "award", ale po kliknięciu tam strona przenosi się do zwykłej wyszukiwarki biletów za mile, a tam multicity już nie ma. Na infolinii stawka wychodzi jednak podwyższona i nic nie daje tłumaczenie, że gdybym mógł, to zrobiłbym to sam online, ale nie mogę (w British Airways taka sytuacja zwalnia z opłaty serwisowej).
Pytanie zatem, czy jest to do przeskoczenia i trzeba dzwonić do skutku (mam za sobą już 3 rozmowy), czy też po prostu tak jest i trzeba się z tym pogodzić lub rezerwować online bez stopovera?

Czekam jeszcze na odpowiedź z polskiego biura TK, ale to będzie (o ile w ogóle) dopiero po świętach, a wolę nie zwlekać zbyt bardzo, bo 31.12 wygasa mi większość mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group