Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Gru 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Nie będę krył, że sam też rozważam jakiegoś rodzaju roszczenie, więc odpowiem na to, mimo że skierowane jest do kogoś innego.
Po pierwsze, na tej samej zasadzie można byłoby odnosić się do osób korzystających z EU 261.
Po drugie, Niemcy - których o polskość trudno posądzać - zaczęli działać w tej materii jeszcze szybciej :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#62 PostWysłany: 11 Gru 2019 14:48 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Próbowałem się bezskutecznie zalogować i maila żadnego nie dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 11 Gru 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
@tropikey
U mnie podobnie jak @chester0
Logowałam się na pewno tego dnia po południu, ale nie pamiętam czy dokładnie w tym przedziale czasowym. Żadnych obcych danych nie widziałam, tylko swoje.
Na koncie z poziomu aplikacji wszystko wygląda ok, poza tym, że nie jestem w stanie zmienić PINu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 11 Gru 2019 15:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
tropikey napisał(a):
Nie będę krył, że sam też rozważam jakiegoś rodzaju roszczenie, więc odpowiem na to, mimo że skierowane jest do kogoś innego.
Po pierwsze, na tej samej zasadzie można byłoby odnosić się do osób korzystających z EU 261.
Po drugie, Niemcy - których o polskość trudno posądzać - zaczęli działać w tej materii jeszcze szybciej :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ale roszczenie z jakiego powodu? Jezeli zadne mile Ci nie zginely to zostaja chyba straty moralne, stress itd...
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Gru 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Dlatego "rozważam" :)
Na razie biorę pod uwagę kwestię ujawnienia danych osobowych, ale temat jest mi obcy, więc na razie to teoria.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Gru 2019 15:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Uważam, że sami powinni zaoferować wszystkim dotkniętym sytuacją (wygląda na to, że ich zidentyfikowali, skoro maile trafiają tylko do niektórych) jakąś rekompensatę np. dorzucenie 10% mil do konta. W niektórych przypadkach może to rzeczywiście być 100 000.
Byłoby to jako takie wyjście M&M z twarzą z tej sytuacji, pod warunkiem, że nikt rzeczywiście nie ucierpiał, czego pewnie jeszcze do końca nie wiadomo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Byłoby miło z ich strony, ale wątpię, by tak postąpili. LH jest znana z twardego i niepopularnego działania (np. przypadek ich pozwu przeciwko pasażerowi, który kombinował w ich opinii w zakresie opuszczania niektórych odcinków lotu), a w ten sposób przyznaliby (co do zasady), że jest podstawa do roszczeń, co zachęciłoby do większych żądań. No, chyba że oświadczyliby, że absolutnie niczego nie potwierdzają, a to jedynie taka forma wyrażenia swego ubolewania z powodu zaistniałej (nie z ich powodu) sytuacji :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Rozumiem Wasze rozżalenie i poniesione straty, głównie emocjonalne, ale bądźmy też poważni. Problemy techniczne zdarzają się wszystkim i będą się zdarzały. Nikt z nas zapewne nie utracił nawet 1 mili, 1 zarezerwowanego lotu i najprawdopodobniej dane osobowe również pozostają bezpieczne. Wnioskowanie o wydumane z palca "rekompensaty" jest lekko przesadzone, jak nie działa dostęp online do banku i nie macie możliwości podglądu stanu konta przez godzinę to też piszecie o rekompensatę 1000zł?
Inną kwestią jest pociągnięcie do odpowiedzialności MM z urzędu za udostępnienie danych osobowych i jeżeli faktycznie jest to zasadne to zapewne odpowiedni urząd zajmie się sprawą, a MM zostanie (przykładnie) ukarane jak miało to miejsce np. na naszym podwórku z morele.net. Nie oznacza to jednak, że jakiekolwiek odszkodowanie należy się nam, czyli użytkownikom.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W dużej mierze masz rację. Z drugiej strony, nieco irytujące byłoby, gdyby musieli ponieść konsekwencje finansowe o charakterze administracyjnym, czyli na rzecz niemieckiego skarbu państwa (co niewątpliwie nastąpi), a sami użytkownicy pozostaliby bez żadnej "satysfakcji".
Wiedząc, jakie mam dane trzech użytkowników z Niemiec i Szwajcarii, szlag mnie trafia na myśl, że identyczne moje dane mogą (w najlepszym wypadku) być w posiadaniu zupełnie obcej mi osoby, albo też krążyć sobie gdzieś tam w świecie i żyć swoim życiem. To jednak nie to samo, co brak dostępu do konta przez godzinę ;)
Ciśnienia jednak nie mam. Spokojnie obserwuję rozwój wydarzeń...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
tropikey napisał(a):
W dużej mierze masz rację. Z drugiej strony, nieco irytujące byłoby, gdyby musieli ponieść konsekwencje finansowe o charakterze administracyjnym, czyli na rzecz niemieckiego skarbu państwa (co niewątpliwie nastąpi), a sami użytkownicy pozostaliby bez żadnej "satysfakcji".

Takie, a nie inne mamy prawo. Można je akceptować lub... zaakceptować. ;)

Dostęp do tych samych Twoich danych osobowych ma wiele innych osób - w hotelu, na lotnisku itd. itp., mają do nich dostęp o wiele łatwiejszy niż przypadkowy login w 40min oknie czasowym, nie demonizowałbym tego wydarzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:29 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
tropikey napisał(a):
Wiedząc, jakie mam dane trzech użytkowników z Niemiec i Szwajcarii, szlag mnie trafia na myśl, że identyczne moje dane mogą (w najlepszym wypadku) być w posiadaniu zupełnie obcej mi osoby, albo też krążyć sobie gdzieś tam w świecie i żyć swoim życiem.


Rozumiem, że cudze dane u Ciebie są bezpieczne ale Twoje u innych na pewno krążą i ma je co najmniej Mossad, ISIS i Król z Nigerii, bo zostały sprzedane z cysternę ropy i transport złota. Większość normalnych ludzi nawet nie zawróci sobie głowy Twoimi danymi, a jakby ktoś chciał zhakować Twoje konto to i tak zrobi to bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:39 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
... ma je co najmniej Mossad, ISIS i Król z Nigerii, bo zostały sprzedane z cysternę ropy i transport złota...
Myślę, że trochę bagatelizujesz powagę sytuacji. To nie może być zbieg okoliczności:
Załącznik:
1234.JPG
1234.JPG [ 30.57 KiB | Obejrzany 2904 razy ]
;)
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 11 Gru 2019 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
opo napisał(a):
Dostęp do tych samych Twoich danych osobowych ma wiele innych osób - w hotelu, na lotnisku itd. itp., mają do nich dostęp o wiele łatwiejszy niż przypadkowy login w 40min oknie czasowym, nie demonizowałbym tego wydarzenia.



Serio? Przypadkowa osoba na lotnisku (bo dane nie zostały udostępnione pracownikom LH, tylko losowym osobom) ma dostęp do moich danych - adresu, nru telefonu, maila, historii moich podróży i wiedzy ile miesięcznie wydaję kartą kredytową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:17 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
@ncn

@opo nie pisał o przypadkowej osobie tylko przypadkowym logowaniu. Ktoś loguje nie na konto MM ok. 1-3 razy w miesiącu. Jakie jest prawdopodobieństwo że trafi na awarie trwającą 24h?

A do twoich danych (w różnym stopniu) mają dostęp pracownicy banku, linii lotniczych, stron do rezerwacji, sklepy internetowe, operatorzy kart i sieci komórkowych, pracownicy hoteli, ubezpieczyciela itp nie mowiac o Google, FB itp. to setki i tysiące osób, które mają do nich dostęp cały czas.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:56 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Miejmy nadzieję, że wszyscy Niemcy, którzy zalogowali się na polskie konta, będą od tej pory opowiadać swoim znajomym, że Polakom bardzo dobrze się powodzi, bo na samego Revoluta z karty kredytowej przelewają równowartość 3000 euro miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 13 Gru 2019 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Ktoś z Was ma już dostęp do konta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 13 Gru 2019 06:10 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@ledakar mam tylko poprzez logowanie numerem karty MMs poprzez LH.com - miles-and-more.com nie hula nadal :(
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Gru 2019 09:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
I chociażby za to, że przez wiele dni uczestnicy programu nie mają dostępu do swoich kont, powinni zaproponować jakąś rekompensatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 13 Gru 2019 09:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Cytuj:
We ask for your understanding, as login delays may still occur and profile changes as well as the redemption of award miles are currently not possible. We apologize for any inconvenience.


chyba jeszcze to potrwa...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 13 Gru 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Sudoku napisał(a):
I chociażby za to, że przez wiele dni uczestnicy programu nie mają dostępu do swoich kont, powinni zaproponować jakąś rekompensatę.


Z tego co pamiętam to kiedyś chyba dali za jakieś problemy 3000 mil statusowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group