Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#81 PostWysłany: 14 Wrz 2019 19:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Pacik76 nie można
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacik76 lubi ten post.
Pacik76 uważa post za pomocny.
 
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#82 PostWysłany: 02 Paź 2019 10:22 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2235
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
6000 punktów za wynajem samochodu klasy C lub wyższej na min. 4 dni w Avisie przez stronę Eurobonus
Promocja trwa do 01.10 do 30.11.2019, wynajmy między 15.10.2019 a 31.03.2020 z wyłączeniem okresu 16.12.2019-05.01.2020.
https://www.avisworld.com/avisonline/gb ... Conditions
Cytuj:
Get Away with 6,000 EuroBonus points
1. Promotion is strictly only valid for reservations created via http://www.avisworld.com/EuroBonus
2. Only valid for reservations taking place between 1st October to 30th November 2019 and rentals taking place between 15th October 2019 to 31st March 2020.
3. Blackout period applies for rentals taking place between 16th December 2019 and 5th January 2020.
4. SAS EuroBonus Extra points promotion are valid for rentals in the US (north America and Canada), Europe, the Middle East, Africa and Asia
5. 6,000 Extra points are awarded on rentals 4 days or more and when car group C or higher is reserved.
6. 6,000 points includes any base points as a standard earning so the maximum earning is 6,000 points during the campaign period
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#83 PostWysłany: 11 Paź 2019 08:18 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3290
HON fly4free
Posiadacze statusu złotego mogą teraz podarować innemu członkowi srebrny status,
a diamentowi mogą podarować dwa statusy złoty i srebrny.

https://meilenoptimieren.com/sas-eurobo ... rschenken/
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#84 PostWysłany: 11 Paź 2019 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Chetnie przyjmę/zakupię status złoty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#85 PostWysłany: 11 Paź 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1058
Loty: 467
Kilometry: 470 579
niebieski
Jeśli ktoś ma możliwość "podarowania" złotego statusu lub diamentowe to chętnie się dogadam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#86 PostWysłany: 12 Paź 2019 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
WOW - ludzie z meilenoptimieren.com są naprawdę "lekko" do tyłu... Zmiana progamu SAS miała miejsce w 2014 roku - wtedy wprowadzono status Diamond i możliwość sprezentowania statusu.
Jak pokazuje ten wątek na FlyerTalk ludzie pisali już o tych możliwościach (Diamond z możliwością sprezentowania Gold oraz Gold z możliwością sprezentowania Silver) w drugiej połowie 2014 roku. Co więcej, sprezentowany Gold może podarować komuś status Silver. Status jest ważny dwa lata.

Dla nieświadomych w M&M HON też może podarować status Senator, a Senator może podarować FTL.

Osobiście myślę, że raczej nikt takiego statusu nikomu obcemu nie podaruje. Jego cena na eBay wynosi USD 1,500 - ALE jego sprzedaż / zakup jest niezgodny z T&C programu lojalnościowego i obie strony mogą mieć w ten sposób zamknięte konta i skasowane wszystkie uzyskane mile w razie ewentualnego audytu (wiele o tym również na FT).


Ostatnio edytowany przez billabong, 12 Paź 2019 04:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#87 PostWysłany: 12 Paź 2019 04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@billabong W krajach skandynawii handel statusami kwitnie od lat i ne słyszałem o jakiejś wpadce. Ceny nieco niższe niż na ebayu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#88 PostWysłany: 12 Paź 2019 04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@nick Nie znam nikogo osobiście kto by na tym "wpadł" co nie zmienia faktu, że jest to niezgodne z T&C.
Przypadki o których czytałam najczęściej to posiadacze Finnair Plus Platinum (OW Emerald) mogący podarować status Gold (OW Sapphire) - jednak tylko na rok wymieniający się z dopłatą z ludźmi ze Scandinavian (+ dopłata z powodu różnic w okresie ważności statusów) i jakimś cudem w przeciągu dwóch miesięcy konta w obu programach były zamknięte.
Tak jak mówię, nie znam nikogo osobiście, ale służę linkami do wątków na FT.

Co do ceny... wszystko zależy od tego ile kto lata. Mam swój status w liniach, ale jestem pewna, że ma on dla mnie zupełnie inną wartość niż dla tych którzy latają raz w miesiącu lub rzadziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#89 PostWysłany: 12 Paź 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1058
Loty: 467
Kilometry: 470 579
niebieski
Tak jak wspominałem jeśli ktoś może „sprezentować” Golda w SAS to chętnie na ten temat porozmawiam. Wylatałem w tym roku FTL w LH a za tydzień osiągnę Golda w Sheba. Niestety zostałem przeniesiony z biura w Düsseldorf do projektu w HEL i bardzo mi zależy aby nie startować od początku w Eurobonus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#90 PostWysłany: 13 Paź 2019 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
Swego czasu - gdy mi się kierunki skandynawskie zagęściły - również szukałem i nikt się nie odezwał. Przemęczyłem jeden sezon i uzbierałem swojego Golda. Ale to trzeba wprost SASem latać, jesteś przekonany, że z HEL to będzie najlepsza opcja?

PS. Też kiedyś rezydowałem w Duss.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#91 PostWysłany: 13 Paź 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
billabong napisał(a):

Co do ceny... wszystko zależy od tego ile kto lata. Mam swój status w liniach, ale jestem pewna, że ma on dla mnie zupełnie inną wartość niż dla tych którzy latają raz w miesiącu lub rzadziej.


Jeśli ktoś lata raz w miesiącu, to kupowanie statusu za kilkaset Eur można uznać za ekstrawagancję. Jak ktoś lata kilka(naście) segmentów w miesiącu to w Eurobonus wyrobi sobie status w kilka miesięcy i kupowanie statusu też ma umiarkowany sens, chyba że pod jakieś bardzo konkretne (raczej dalekie) loty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#92 PostWysłany: 13 Paź 2019 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
BrunoJ napisał(a):
Swego czasu - gdy mi się kierunki skandynawskie zagęściły - również szukałem i nikt się nie odezwał. Przemęczyłem jeden sezon i uzbierałem swojego Golda. Ale to trzeba wprost SASem latać, jesteś przekonany, że z HEL to będzie najlepsza opcja?

Ponieważ w SAS benefity ze złota Sheby będą identyczne (no może oprócz procentowego zbierania mil w zależności od klasy rezerwacyjnej) przy lotach SAS - to ja bym szła w kierunku OWS w FinnAir: za 45 odcinków i porządne statusy w dwóch sojuszach.
Ale oczywiście to jest tylko moje przemyślenie i co kto wybierze to jego indywidualna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#93 PostWysłany: 13 Paź 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1163
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Czy z Waszego doświadczenia, na infolinii oni mogą mieć inną dostępność (używać innych kanałów dostępu) niż przez www? Mam nieco ponad 18k EBB, które chciałem wykorzystać na zarezerwowanie hotelu w Zurychu. Sprawdzam od kilku miesięcy (dokładnie od maja) i o ile na kilka miesięcy do przodu było tych miejsc sporo, o tyle od stycznia nie ma ani jednego. Poza tym kiedyś był jeszcze ParkInn, a teraz tylko RadisonBlu za 23k (do których nie dozbieram), a potrzebuję jednego noclegu na przesiadce na początku lutego w Zurychu. Pomyślałem, że wykorzystam te 18k na ParkInn zamiast wydawać prawie 400PLN na Novotel (tym bardziej, że przylot mam przed 20-tą, a wylot po 9-tej rano). Da się to jakoś inaczej ugryźć? Może mail do hotelu i oni byliby w stanie zarezerwować taki pokój pobierając sobie mile z EBB czy takie rzeczy się nie dzieją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#94 PostWysłany: 13 Paź 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1058
Loty: 467
Kilometry: 470 579
niebieski
@billabong Też o tym myślałem, ale mam pewien budżet firmowy a w 80% FinnAir przekracza go sporo. Moje połączenia GDN - HEL obsługuje stary zapyziały ATR a ceny zazwyczaj to około 2000 pln RT, dla porównania LH przez MUC i SK przez CPH/ARL to około 600/900 RT. Kolejny problem z Sheba to taki, że bardzo dużo taryf SK nie jest akceptowane przez Ethiopian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#95 PostWysłany: 13 Paź 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
W SK sporo taryf daje 100pkt za segment. Wiec tez nie urywa , a już ja pewno nie daje takiej ilości punktów, żeby zrobić status - tutaj trzeba atakować segmenty.
Wydaje się że mając perspektywę częstego latania SASem zaopatrzenie się w status od razu jest dobrym posunięciem. Pozostaje trzymać kciuki, żeby się udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#96 PostWysłany: 13 Paź 2019 21:55 

Rejestracja: 12 Paź 2019
Posty: 35
cool_aka_romeo napisał(a):
@billabong Też o tym myślałem, ale mam pewien budżet firmowy a w 80% FinnAir przekracza go sporo. Moje połączenia GDN - HEL obsługuje stary zapyziały ATR a ceny zazwyczaj to około 2000 pln RT, dla porównania LH przez MUC i SK przez CPH/ARL to około 600/900 RT. Kolejny problem z Sheba to taki, że bardzo dużo taryf SK nie jest akceptowane przez Ethiopian.

W M&M Sas się nie liczy do segmentów a Silver *A w Kopenhadze czy Arlandzie czy Helsinkach nic nie daje. 1 RT miesięcznie daje Ci 4 segmenty do SAS więc na spokojnie w rok te 45 segmentów wyrobisz w tym Eurobonusie. Zresztą po 10 lotach Eurobonus coś tam daje w Sasie.
Powiodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: SAS Eurobonus
#97 PostWysłany: 13 Paź 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
Nic nie daje. Silver jest w zasadzie bezużyteczny.
Ze zbieraniem segmentów w SASie jest podobnie. LH czy LO nie dają punków statusowych ani segmentów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#98 PostWysłany: 14 Paź 2019 05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1058
Loty: 467
Kilometry: 470 579
niebieski
Wyglada na to, ze będę latał LH przez MUC i chyba jest to najrozsądniejsza opcja przy 70/90 odcinkach rocznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#99 PostWysłany: 14 Paź 2019 09:14 

Rejestracja: 12 Paź 2019
Posty: 35
-- 14 Paź 2019 09:05 --

BrunoJ napisał(a):
Nic nie daje. Silver jest w zasadzie bezużyteczny.
Ze zbieraniem segmentów w SASie jest podobnie. LH czy LO nie dają punków statusowych ani segmentów.


Czasem do lounda wpuszczą swojego silvera jak jest promocja oraz dotatkowa torba jak masz lepszy ekonomiczny :)

https://www.flysas.com/pl-en/eurobonus/ ... ip-levels/

-- 14 Paź 2019 09:14 --

cool_aka_romeo napisał(a):
Wyglada na to, ze będę latał LH przez MUC i chyba jest to najrozsądniejsza opcja przy 70/90 odcinkach rocznie.


Przy 30 odcinkach będziesz miał juz srebry M&M który wystarczy żeby wypić kawę oraz przekąsić ciastko na koszt Lufthansy (chyba że latasz biznesem to wtedy szybciej ale biznesowy sens tego jest problematyczny przy krótkich lotach) Osobiście wolę Monachium bo Frankfurt mnie przytłacza.
Jak będziesz miał juz silver to wtedy jest executive bonus 25% i przy takim nalocie to może nawet golda wyrobisz. Plus taki że trasę do MUC i FRA obsługuje LOT i wtedy możesz miec więcej mil przy tym samym segmencie bo grupa Lufy teraz nalicza po wartości biletu. Ostatnio byłem w Brukseli i była jakas promocja Brussells i dostałem całe 125 punktów do statusu plus 32 na Executive bonus :( Lot potraktował mnie normalnie czyli 750 mil plus 188 za status. Miałem dwa bilety oddzielne bo było taniej dla firmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#100 PostWysłany: 14 Paź 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Ja zrozumiałam, że @cool_aka_romeo ma już FTL w LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group