Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 26 Maj 2017 19:36 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zalezy od cen wycieczek a te tanie nie beda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#282 PostWysłany: 29 Maj 2017 08:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Korzystał ktoś może z tego??
W skrócie 2000 mil za 1,90 EUR (max 12000 mil)

http://youhavebeenupgraded.boardingarea ... -190-euro/

Nie bardzo widzę, gdzie tam można wcisnąć swój numer TB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 29 Maj 2017 09:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌kacper451‌ może doda się z automatu jak kupisz na zalogowanym koncie ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 29 Maj 2017 09:36 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2750
złoty
kacper451 napisał(a):
Korzystał ktoś może z tego??
W skrócie 2000 mil za 1,90 EUR (max 12000 mil)

http://youhavebeenupgraded.boardingarea ... -190-euro/

Nie bardzo widzę, gdzie tam można wcisnąć swój numer TB


Pytałem już o to w poście 276 ...
Niby to tylko 1,90 EUR, ale jak nie przejdzie z automatu, to za dużo zachodu, żeby o to walczyć ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 29 Maj 2017 09:45 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
...tak, też zrobiłem z automatu zalogowanym w TB, kupiłem ubezpieczanie (może właśnie tak zadziała, coś a'la cashback), trudno poświecę 1,90 EUR na testy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulio lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 29 Maj 2017 09:56 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dobra pogrzebałem trochę i z tego co widzę, to nie otrzymamy pełnej kwoty mil. Po "niby" odbytym locie należy złożyć reklamację
https://www.hmrv.de/web/en/service/clai ... tner-forms

a jak uznają to otrzymamy ilość mil pomniejszoną o 20% czyli w najtańszej opcji jest to 2k za 1,9€

Cytuj:
Z ubezpieczeniem mil Hanse Merkur zostały wyjęte odwołanie, ponieważ zwrócimy we współpracy z topbonus przebieg odkupionej minus odliczeniu 20% dla nagroda anulowana lotu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 29 Maj 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja też się skusiłam na to ubezpieczenie, nie dostałam jednak żadnego potwierdzenia ani maila. Czy Wy też tak macie? I oczywiście ubezpieczenie nabyłam dla nieistniejącej podróży. Czy to błąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 29 Maj 2017 10:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Również bez potwierdzenia mailowego.
To raczej bez znaczenia, że fikcyjna, tam i tak tylko podawało się daty odnośnie "podróży" i nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#289 PostWysłany: 31 Maj 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Od września nowa tabela milowa:

https://topbonus.airberlin.com/web/tb/a ... 2&affmn=22

Jeszcze się w to nie wgryzłem, ale niemieckie źródła podają, że dopłaty mają być niższe:

https://travel-dealz.de/blog/topbonus-n ... -311679389

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 31 Maj 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
Niezbyt korzystnie. Na przykład z Gdańska można polecieć OW bez dopłaty z przesiadką w TXL za 17,5 tysiąca mil, a od września będzie to już 25 tysięcy.

Pozostaje mi liczyć, że jutro pojawi się podobna promocja jak rok temu 1 czerwca. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 01 Cze 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Póki co, cisza, nic się nie dzieje... Tak szczerze mówiąc, to nie pamiętam, jaka oferta była w ub. roku - przypomnisz?
A co do nowej tabeli, to faktycznie, słabo to wygląda. Podwyżki na dalekich trasach są drastyczne, no ale z drugiej strony, te dopłaty, które mieli do tej pory też były monstrualne.
Teraz pozostaje liczyć na różne kwiatki w stylu Madera, czy Azory w kumulacji: stawka milowa wewnątrzeuropejska (to chyba nie uległo zmianie) + Meilenschnäppchen + Companion Ticket i wtedy gra muzyka.

Swoją drogą, ciekawe, jak potoczą się losy Topbonus. Nie wiem, czy zbierać tam coś jeszcze, czy nie. Mam 30k mil i gdybym miał pewność, że ten interes pociągnie jeszcze chociaż z rok, postarałbym się dozbierać do 40k, bo przydałoby się to na 2 bilety OW albo 1 RT w C w Azji Płd.-Wsch. u któregoś z partnerów (np. MH). W zestawieniu z dozwolonymi stopoverami w ramach lotów w jedną stronę, to jest chyba największy plus Topbonus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 01 Cze 2017 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Poprawcie mnie jesli się mylę, ale czy dobrze rozumiem, że ten bilet Travel Cimpanion oznacza, że bilet dla osoby towarzyszącej kupuje zawsze za polowe stawki milowej bez względu na trasę czy klasę podrozy? Wydaje mi sie to zbyt piękne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 01 Cze 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Tak zerknąłem sobie czy czegoś nie zarezerwować i nie zakończyć przygody z topbonus, ale strasznie słaba dostępność przez stronę. Orientujecie się czy jest gdzieś szansa sprawdzić dostępność przed kontaktem z infolinią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 01 Cze 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
tropikey napisał(a):
Póki co, cisza, nic się nie dzieje... Tak szczerze mówiąc, to nie pamiętam, jaka oferta była w ub. roku - przypomnisz?

Można było polecić 10 osób do topbonus i dostać za to razem 9500 mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 01 Cze 2017 12:11 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌Djorkaeff‌ 10500 ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 01 Cze 2017 12:43 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2750
złoty
travelerka napisał(a):
Poprawcie mnie jesli się mylę, ale czy dobrze rozumiem, że ten bilet Travel Cimpanion oznacza, że bilet dla osoby towarzyszącej kupuje zawsze za polowe stawki milowej bez względu na trasę czy klasę podrozy? Wydaje mi sie to zbyt piękne...

https://topbonus.airberlin.com/web/tb/companion-ticket
Tak, ale z warunkami jeszcze jak niżej (co do klasy wytłuszczone):
Please note that the conditions for booking Companion Tickets differ from the standard conditions applicable for booking award flights.
•Both award tickets must be booked and used at the same time (all flight segments must be the same). They can also only be rebooked together. The award miles used for the tickets will be deducted from the same mileage account, which must have a high enough balance of miles to cover both award tickets.
•If the Master Ticket is cancelled, the Companion Ticket will also be cancelled. Please note that, as per clause 2.4.4 of the terms and conditions of membership, the mileage used in payment will not be re-credited to the member's account if a ticket is cancelled.
•Taxes, charges and fuel surcharge are not subject to any discount and must be paid in full. The Master Ticket and Companion Ticket must both be booked either inclusive or exclusive of taxes, charges and fuel surcharge.
•Companion Tickets are only available in Economy Class on flights operated by airberlin and NIKI.
•The Companion Ticket offer does not apply to discounted tickets (Topdeal Tickets, mileage promotion campaigns, etc).
•Only one Companion Ticket per booking is allowed.
•The person booking the Companion Ticket does not need to be a passenger.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#297 PostWysłany: 01 Cze 2017 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Tulio napisał(a):
-- 25 Maj 2017 06:46 --

Formularz wypełniałem 20.05, od tamtego czasu do wczoraj się na konto nie logowałem (nie mam go w AwardWallet).
Stąd wniosek, że zajęło to max 4 dni.

-- 26 Maj 2017 10:01 --

Ktoś testował zakup ubezpieczenia w HanseMerkur w ramach akcji https://topbonus.airberlin.com/web/tb/f ... cale=de_DE
* Das Angebot gilt nur für im Monat Mai getätigte Sammelaktivitäten und ist auf 6 Aktivitäten und somit 12.000 Meilen pro Teilnehmer begrenzt. Als Sammelaktivität zählt der Abschluss eines Kontos, eines Wertpapierdepots oder einer Versicherung. Des Weiteren gilt als Aktivität die Umwandlung von mindestens 1.000 American Express Membership Rewards Punkten in topbonus Prämienmeilen. Es gelten die jeweiligen Bedingungen des Partners..

Wydaje się, że za najtańszy zakup, czyli za 1,90 EUR, powinno wpaść promocyjne 2.000 mil.
W formularzu nie widzę, żeby się wpisywało nr TopBonus, stąd nie wiem czy to automatycznie przechodzi.
Ktoś chętny do sprawdzenia? Czasu nie tak dużo, bo do końca maja ...
https://topbonus.airberlin.com/web/tb/hansemerkur - w ustawieniach trzeba mieć Niemcy. Jak się ustawi język niemiecki to jest info o promocyjnych 2.000 mil za partnera (w wresji angielskiej brak).

Kolejna opcja to otwarcie rachunku w anyoption https://topbonus.airberlin.com/web/tb/anyoption co powinno dać 1.000 mil za otwarcie i 2.000 mil promocyjnych. Tyle, że znowu brak miejsca do wpisania nr TopBonus ...


Zapisałem się tam przed Twoim postem. Dziś przyszedł mail, w którym dziękują za rejestrację i proszą o podanie numeru Topbonus. A po wpisaniu numeru:
Cytuj:
Vielen Dank
Ihre Details werden bearbeitet!
Ihre 1000 Topbonusmeilen brauchen bis zu 21 Tage, um auf Ihr AirBerlin-Konto zu gelangen.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2017-06-01 o 16.09.30.jpg
Zrzut ekranu 2017-06-01 o 16.09.30.jpg [ 99.64 KiB | Obejrzany 647 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulio lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 01 Cze 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
A czy za to ńie miało być przypadkiem 2000 mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 01 Cze 2017 18:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7940
HON fly4free
tropikey napisał(a):
Mam 30k mil i gdybym miał pewność, że ten interes pociągnie jeszcze chociaż z rok, postarałbym się dozbierać do 40k, bo przydałoby się to na 2 bilety OW albo 1 RT w C w Azji Płd.-Wsch. u któregoś z partnerów (np. MH). W zestawieniu z dozwolonymi stopoverami w ramach lotów w jedną stronę, to jest chyba największy plus Topbonus.


MH ma wysokie dopłaty YQ do biletów generalnie a do tego relatywnie często tanie taryfy C własne, więc wydawanie mil jest średnim pomysłem na MH, wielu innnych opcji w regionie SEA na budowanie czegoś ze stopami nie ma specjalnie, chyba, że da się np. CX z SEA do SEA via HKG zrobić w ramach tej stawki
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 01 Cze 2017 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Hmm, o tym nie wiedziałem. Ale jest na to metoda - start w Manili lub innym porcie na Filipinach obsługiwanym przez MH i lot gdzieś w SEA z przesiadką i stopoverem w KUL. Wtedy dopłata powinna być minimalna.
CX niestety odpada, bo przesiadka (i ewentualny stopover) jest w HKG, a to już inny region i inna stawka milowa. Choć rozwiązanie to jest samo w sobie super ze względu na linię i miejsce przesiadki (testowałem to w listopadzie: NRT-HKG/stopover 3 dni/HKG-MNL, właśnie w C i za mile topbonus).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group